Czwarta zbiórka chętnych na zakup akcelerometru

Zaczęty przez Troll81, 01 Czerwiec 2011, 21:07

Troll81

Dostałem prośbę na maila i myślę, że można by rozpocząć zbiórkę nr 4

Quake Catcher Network to projekt który nie obciąża CPU, niestety wymaga tez dodatkowego osprzętu jakim jest akcelerometr. Urządzenie takowe znajduje się w niektórych laptopach (np IBM). Większość z nas niestety chcąc uczestniczyć w projekcie potrzebuje taki akcelerometr zakupić. Takowe cudeńko można zamówić w Niemczech w postaci części do samodzielnego montażu. Zbiórkę organizujemy gdyż tak taniej wychodzi zarówno zakup jak i przesyłka. A Lutowaniem dotychczas zajmował się kolega z naszego forum. On tez zbierał wpłaty i rozsyłał już poskładane urządzenia do użytkowników końcowych. jak na razie reklamacji nie było.Aktualnie nasz zespół zajmuje 10 pozycję na świecie ale nasz RAC sugeruje dosyć szybki awans jeszcze wyżej.

W najbliższym czasiełykamy
Wetter-Board   
BOINC Synergy

Według prognoz długoterminowych mamy szanse nawet na 3 miejsce  :attack: :attack: :attack:

Oczywiście jak to w czołówce, inne zespoły nie będą stać w miejscu z założonymi łapkami i patrzeć się spokojnie jak ich wyprzedzamy. Dlatego już teraz rozpoczynamy zbiórkę. Cena akcelerometru w zależności od kursu euro waha się w okolicy 150-160 zł.

pamiętajmy też, że w tym projekcie, jak w żadnym innym, liczy się czas. Ponieważ akcelerometru nie da się przetaktować, ani też na szybszym kompie nie policzy się szybciej. każda próbka liczy się 24 godziny i dostaje 50 punktów.

dlatego wyprzedzanie drużyny która ma tylko 6000pkt więcej od nas będzie trwać dłuuuuugo

Do abordażu marsz  :attack: :attack: :attack:

stasieks


Troll81

stasieks80_PL

jeszcze 9 potrzeba  :attack: :attack: :attack:

aborek


Svistak

a Svistak prosi o dwa trzęsidawełka - ma kolejne dwa kompiki do obstawienia :) ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Troll81

stasieks80_PL - 1szt
aborek  - 1szt
Svistak - 2szt

potrzeba jeszcze 6  :attack: :attack: :attack:

Tomasz R. Gwiazda

moze news na strone o zbiorce? oraz w newsletterze?

patyczak

To ja też się zapisuje na jedną sztukę. Trzeba zacząć myśleć o utrzymaniu trzeciego miejsca w zespole  ;D 
Skeczu z papugą nie będzie



Troll81

stasieks80_PL - 1szt
aborek  - 1szt
Svistak - 2szt
patyczak - 1szt

potrzeba jeszcze 5

nowy newsletter zostanie rozesłany i będzie info o zbiórce :D

Tobas

Ok dopisuję się po kolejnego JoyWarrior'a  XD

lolek


Troll81

stasieks80_PL - 1szt
aborek  - 1szt
Svistak - 2szt
patyczak - 1szt
Tobas  - 1szt

jeszcze 4

Kanoniero

Ten wątek zmusił mnie do rejestracji, więc witam wszystkich.

Dopisuję się do zamówienia, dla mnie jedna sztuka.

Troll81

stasieks80_PL - 1szt
aborek  - 1szt
Svistak - 2szt
patyczak - 1szt
Tobas  - 1szt
Kanoniero - 1szt

jeszcze 3 :D

szybk idzie. o wiele szybciejniż się spodziewałem. Pytanie więc jedno. Czy czekamy na emisje kolejnego newslettera? wtedy być może udałoby się zamówić jeszcze więcej (co oznacza jeszcze niższy koszt) czy zamawiamy od razu (szybciej zaczniemy kosić punkty) i otwieramy 5 zbiórkę?

Troll81

#14
uwaga uwaga!

http://www.youtube.com/watch?v=amFoXpG9oWM


komus udało się uruchomić nintendo wii nunchuck jako akcelerometr w projekcie QCN.
http://allegro.pl/nintendo-wii-nunchuk-black-do-konsoli-wii-w-wa-i1659303375.html
taki maleństwo kosztuje mniej niż 40 zeta. co może być baaaaardzo kuszące.

Tobas

Osobiście mogę poczekać, jeżeli się uda te Nintendo adaptować to jeszcze dłużej mogę poczekać i wziąć dwa zamiast jednego.

Cyfron

no to kto z kamratów podejmuje się wykonywania tańszych czujników niż dostępne od QCN?  ::)

Kanoniero

I co dalej? Chętnych więcej nie ma, bo pewnie czekają na akceleratory wii, na których temat, oprócz jednego tajemniczego filmiku, również panuje cisza. Szkoda by było sytuacji, w której z tymi ackeleratorami wii nic nie wyjdzie, a zbiórka przez to nie dojdzie do skutku.

AL

Sam chętnie bym łyknął kolejne trzęsidełko (do komputera siostry, która mieszka w innym mieście), ale raczej w cenie tych wii czyli jakieś 30-40 no góra 50zeta bym za nie wybulił. Póki co pozostaje przy moim jednym.

Troll81

spoko. Będzie nowy newsletter to moze parę duszyczek dojdzie :D

aborek

A może ktoś napisze aplikację na androida i wykorzystamy akcelerometry w smartfonach ;)
W końcu w nocy jak się ładują, to mogą liczyć...  :D

RAD-Poland

To poproszę o dopisanie do oczekujących na "trzęsisława" z czwartej edycji (1szt.)

- wyzwanie podłączenie tego pod linuksem (aktualnie oprogramowanie działa i szuka, powinno być ok) jak nie to będzie trzeba poszukać jakiegoś "okna"  XP
- "trzęsisław" posłuży zarazem do określenia natężenia ruchu kolejowego, (pewnie to jakoś odfiltrują, gdyż wyniki mogłyby być całkiem ciekawie)   ;)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Troll81

stasieks80_PL - 1szt
aborek  - 1szt
Svistak - 2szt
patyczak - 1szt
Tobas  - 1szt
Kanoniero - 1szt
RAD-Poland - 1szt

zostały 2

Cyfron

Cytat: RAD-Poland w 27 Czerwiec 2011, 20:09
- wyzwanie podłączenie tego pod linuksem (aktualnie oprogramowanie działa i szuka, powinno być ok) jak nie to będzie trzeba poszukać jakiegoś "okna"  XP
Ja na Ubuntu podpiąłem i bez żadnych problemów zaczął liczyć bez zająknięcia!

gaballus

stasieks80_PL - 1szt
aborek  - 1szt
Svistak - 2szt
patyczak - 1szt
Tobas  - 1szt
Kanoniero - 1szt
RAD-Poland - 1szt
gaballus - 1szt

zostały 1

stasieks

No to raz dwa trzy niech ktoś się znajdzie ;) i jedziemy z RAC.

Troll81

http://pl.boincstats.com/charts/chart_pl_qcnalpha_object_rankday_teams_17.gif

melduję że właśnie wskoczyliśmy o oczko do góry :)

AL

Cytat: gaballus w 08 Lipiec 2011, 23:17
zostały 1

No to jak nikt się nie znajdzie do 17.07.2011r to aby zebrać wymagane kworum gotów jestem się nieco poświęcić i zapisać się na tą ostatnią sztukę. Zamontuję ją w odświeżonym komputerze mojej siostry jakby co (mieszka w innym mieście). Tak czy siak z góry uprzedzam, że gotówkę będę mógł w stanie przesłać dopiero po 10.08.2011r.

emik

to ja biorę ten jeden

stasieks80_PL - 1szt
aborek  - 1szt
Svistak - 2szt
patyczak - 1szt
Tobas  - 1szt
Kanoniero - 1szt
RAD-Poland - 1szt
gaballus - 1szt
emik - 1szt

zostało 0


stasieks


AL

Cytat: stasieks80_PL w 09 Lipiec 2011, 21:58
Cytat: emik w 09 Lipiec 2011, 09:05

zostało 0

I co dalej z tym robimy ?

Jak to co? Wprowadzamy w życię czwartą zbiórkę, kończymy ją z sukcesem i wprowadzamy w życie piątą - to proste!

_Aleksander_

Karaci!

Kupujemy zestaw 10 sztuk do samodzielnego montażu (http://www.codemercs.com/shop/index.php?page=product&info=26).
Dokładnie ten sam, który zamawiałem w trzech ostatnich zbiorowych zakupach.

Lista chętnych do zakupu akcelerometru w tej turze:
stasieks80_PL - 1szt
aborek  - 1szt
Svistak - 2szt
patyczak - 1szt
Tobas  - 1szt
Kanoniero - 1szt
RAD-Poland - 1szt
gaballus - 1szt
emik - 1szt

Dla przypomnienia, żeby formalności stało się zadość przypominam koszty:

10 akcelerometrów = 290 EUR + 55,10 EUR (19% VAT) = 345,10 EUR
Transport             = 18,5 EUR + 3,52 EUR (19% VAT) = 22.02 EUR

To daje w sumie: 345,10 + 22,02 = 367,12 EUR

Licząc z niewielkim zapasem kurs Euro (1EUR = 4PLN) przy dziesięciu osobach : 1468PLN / 10 = 146,80 PLN
Koszt wysyłki w Polsce to 10 PLN.

Teraz sprawy formalne. Do każdego z listy napiszę PM z numerem konta do przelewu i prośbą o podanie adresu do wysyłki.
Wiem, że część z was już podsyłała mi swoje dane w poprzednich zakupach, ale dla porządku prosiłbym o odpowiedź na moją PM.
Domyślnie przyjmuję, że każdy preferuje otrzymać zestaw już zmontowany i przetestowany. Jeżeli ktoś chciałby sam go zlutować - proszę o informację i wyślę zestaw nie zmontowany.
Jak dostanę komplet informacji od 10 chętnych, to złoże zamówienie w sklepie i o statusie będę informował na bieżąco w tym wątku.

Troll81

dałbym jeszcze czas żeby ludziska newslettera odebrali :D

emik



_Aleksander_

#34
Status realizacji zamówienia na akcelerometry: Otrzymałem potwierdzenie ilości i adres do wysyłki od wszystkich zainteresowanych.

Dostałem odpowiedzi na PM od: aborek, emik, Tobas, gaballus, Svistak, stasieks80_PL, patyczak, Kanoniero, RAD-Poland.
Czekam na odpowiedzi na PM od:  -

Svistak

Już podałem dane - sorrki za zwłokę, ale jestem po nocnej zmianie bez dostępu do sieci...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

emik

ja już przelałem kaskę plus na :parrrty:


Kanoniero


_Aleksander_

Dostałem potwierdzenia i adresy wysyłki od wszystkich chętnych. Teoretycznie mogę dokonać zakupu...

Mam jednak pytanie, które kieruje do uczestników czwartej zbiórki związane z szalejącymi dziś kursami walut, w tym Euro.
Sprawdziłem dziś kurs przeliczeniowy PLN->EUR na Paypalu i okazało się, że zakup za 367,12EUR wyniesie 1527,40PLN !!!
Nasuwa się więc pytanie - czy przeczekamy chwilę (jaki okres?) czy może kupujemy teraz płacąc po takim kursie?

Na swoje usprawiedliwienie mogę tylko przypomnieć, że moje obliczenia robiłem zakładając kurs Euro poniżej 4PLN, a dziś średni kurs przebił 4PLN....
To sprawia, że na chwilę obecną pojedynczy akcelerometr kosztuje 152,74PLN, i nie wiadomo czy nie wzrośnie jak złoty będzie dalej słabł...

Troll81

jak dla mnie warto poczekać tydzień aż sie strefa euro uspokoi. MOżliwe że zbierzemy tez więcej chętnych na zakup :)