Czwarta zbiórka chętnych na zakup akcelerometru

Zaczęty przez Troll81, 01 Czerwiec 2011, 21:07

aborek

Tydzień czy dwa nas nie zbawią, a lepiej zamówić np. 12 niż 10. Przy tej cenie kurs to sprawa drugorzędna, jak ktoś jest w stanie zaakceptować 150 PLN, to 160 nie powinno być problemem - ale to moje prywatne zdanie.

_Aleksander_

Akcelerometry do montażu są dostępne w kompletach po 10 sztuk.
Nie ma możliwości dokupienia pojedynczych sztuk w tej cenie - pytałem się o to poprzednim razem.  :dunno:

emik

jak będzie trzeba to się doślę brakującą kaskę


aborek

No to zamawiamy, na kolejnych 10 szt. chyba chętnych nie znajdziemy :(

Troll81


stasieks

Cytat: Troll81 w 13 Lipiec 2011, 10:02
Ludki dajcie jeszcze tydzień.....

Troll ale o co chodzi ? Jeżeli o kurs € to przecież nie uczestniczysz w tym zakupie. Masz zamiar kupić sam 10 sztuk ?!?!

Troll81

chodzi o ludzi którzy dostali newsletter i chcieliby dołączyć do zakupu. Dajcie im czas na reakcję.

stasieks

Cytat: Troll81 w 13 Lipiec 2011, 12:35
chodzi o ludzi którzy dostali newsletter i chcieliby dołączyć do zakupu. Dajcie im czas na reakcję.

Ja bym chętnie punkty kosił :) Kolejną zbiórkę można wg mnie zacząć a tutaj skończyć i zamówić. Już naprawdę sporo czekam  :-[

Troll81

ja nie mam w tej zbiorce wiele do powiedzenia. To wy płacicie i decydujecie, chcecie zakończyc to kończcie. Pytanie co będzie jak do kolejnej zbiórki zgłosi się 7 osób a na ostatnie 3 będziemy czekać 2 miesiące??

stasieks

Cytat: Troll81 w 13 Lipiec 2011, 13:02
ja nie mam w tej zbiorce wiele do powiedzenia. To wy płacicie i decydujecie, chcecie zakończyc to kończcie. Pytanie co będzie jak do kolejnej zbiórki zgłosi się 7 osób a na ostatnie 3 będziemy czekać 2 miesiące??

Jak napisano wyżej zestaw to 10 sztuk. Nie 7 nie 17. :) Skoro zbierze się 10 osób to zakończą kolejna zbiórkę.

Ja czekam 1,5 miesiąca i nie płacze. Wg mnie kolejni chętni powinni zacząć kolejną zbiórkę. Oczywistym jest że zebranie każdej kolejnej dziesiątki będzie trudniejsze - trudno.

aborek

Jeżeli są realne szanse (a wg. mnie nie ma), że w ciągu tygodnia będzie 10 chętnych kolejnych osób, to OK, poczekajmy.
Ale moim zdaniem na chwilę obecną najlepszym rozwiązaniem jest zakończenie czwrtej zbiórki i otwarcie piątej.
Sporo ostatnio nowych osób w teamie, więc może kolejna pójdzie szybciej niż w 2 m-ce ;)

Troll81


_Aleksander_

CytatSprawdziłem dziś kurs przeliczeniowy PLN->EUR na Paypalu i okazało się, że zakup za 367,12EUR wyniesie 1527,40PLN !!!

Dziś jest już lepiej, przelicznik w serwisie Paypal to 367,12EUR = 1516,86PLN

Myślę, że warto poczekać jeszcze ze 2-4 dni, ponieważ nawet jeżeli zamówienie złożyłbym dziś to paczka z Niemiec przyjdzie na początku przyszłego tygodnia (DHL w weekend nie dostarcza). Z tego punktu widzenia zamówienie złożone w piątek czy niedzielę nie rożni się dla nas terminem dostarczenia.

stasieks

Cytat: _Aleksander_ w 13 Lipiec 2011, 14:50
CytatSprawdziłem dziś kurs przeliczeniowy PLN->EUR na Paypalu i okazało się, że zakup za 367,12EUR wyniesie 1527,40PLN !!!

Dziś jest już lepiej, przelicznik w serwisie Paypal to 367,12EUR = 1516,86PLN

Myślę, że warto poczekać jeszcze ze 2-4 dni, ponieważ nawet jeżeli zamówienie złożyłbym dziś to paczka z Niemiec przyjdzie na początku przyszłego tygodnia (DHL w weekend nie dostarcza). Z tego punktu widzenia zamówienie złożone w piątek czy niedzielę nie rożni się dla nas terminem dostarczenia.

Ale wiesz że to różnica 1 PLN na osobę :) Nie mamy pewności jaki będzie jutro kurs, ja jestem za zamówieniem dzisiaj. Jeżeli chcesz to przeleje Tobie należność w euro.

_Aleksander_

Dzisiejszy kurs to 367,12EUR = 1516,50PLN, więc raczej nie widać zmiany na lepsze.
Jutro rano sprawdzę go ponownie i jeżeli nie będzie widać ruchu na południe to chyba złożę zamówienie.

Licząc z niewielkim zapasem kurs Euro przy dziesięciu osobach powinniśmy się zamknąć w kwocie: 1516-1530 PLN / 10 =  151-153 PLN za sztukę.
Koszt wysyłki w Polsce oczywiście bez zmian: 10 PLN.

_Aleksander_

#55
Zamówienie złożone i opłacone!

Zapłaciłem 1516,48 PLN, czyli wychodzi po 151,65PLN za jeden akcelerometr.
Możecie więc już wykonywać przelewy na podany wcześniej w PM numer konta.

Ponieważ część osób już wpłaciła wcześniej i jakoś tak wyszło, że dali po 160PLN to zróbmy dla ułatwienia 160PLN dla wszystkich już z kosztem wysyłki.
Nie będziemy sobie zawracać głowy jakimiś złotówkowymi przelewami...

P.S. Dotarły już do mnie przelewy od: emik, KANONIERO, patyczak, RAD-POLAND.

Tobas


stasieks


Svistak

I ode mnie przelew poszedł - oczywiście razy dwa :) ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

aborek


_Aleksander_

Zacytuje e-mail otrzymany przed chwilą ze sklepu Codemercs:
Thank you for your order, we are shipping today.

Troll81


_Aleksander_

Kuriera z paczką jeszcze nie widziałem, za to zaksięgowano kolejne przelewy.

Dotarły już do mnie przelewy od: emik, Kanoniero, patyczak, RAD-Poland, gaballus, Tobas, stasieks80_PL, aborek, Svistak.
Oznacza to, że otrzymałem już wpłaty od wszystkich chętnych z czwartej zbiórki!

_Aleksander_

#63
Kuriera z paczką jak nie było, tak nie ma...
Poprzednie zamówienie złożone 16 maja dostarczono 19 maja, a jeszcze wcześniejsze z 7 lutego dostarczono 10 lutego.
Skoro shipping zrobili w sklepie 15 lipca, to odliczając weekend (16,17) powinno dojść dziś.
Pozostaje czekać i jutro napisać do sklepu po numer listu przewozowego....

_Aleksander_

Kuriera z paczką nadal nie ma.
Na pierwszy e-mail ze sklepu nie odpowiedzieli, napisałem więc ponownie o podanie numeru listu przewozowego DPD.
Dziwne to trochę, bo do tej pory nie było z nimi najmniejszego problemu - a teraz ta upiorna cisza.....

Tobas

Jest brzydka pogoda, powodzie, dajmy im trochę czasu..

_Aleksander_

Paczka już na mnie czeka w sklepie znajomego.
Kurier zostawił ją dla mnie u niego, ale zapomniał zadzwonić że to zrobił i leży sobie od czwartku.
A kurier nie zadzwonił, bo Niemcy nie umieścili numeru komórki na paczce...no i tyle stresu o nic....

Dam znać jak zapakuje akcelerometry i wyślę przesyłki!

emik



_Aleksander_

Kolejna kłoda rzucona pod czwartą zbiórkę....

Polutowałem 9 sztuk płytek z kabelkami USB, zaadresowałem koperty i dziś zabrałem się za sprawdzanie modułów przed wysyłką. Podłączam pierwszy moduł, manager urządzeń coś znalazł więc uruchamiam QCN live żeby sprawdzić odczyty. Zong! Sensor not found - demo mode! Hmmm myślę, może zimny lut, odłożę na bok i poprawie później, podłączam kolejny i to samo Sensor not found - demo mode! No taki zdolny to ja nie jestem żeby seryjnie uszkadzać moduły, więc patrzę na kolory kabeków czy nie pozamieniałem, próbuje na innym porcie USB, potem innym komputerze - wszędzie to samo zachowanie. No dobra myślę, ostatnia deska ratunku - rozmontowuje swój akcelerometr z poprzedniej zbiórki i patrze do środka czy są jakieś różnice z tymi nowymi. No i na pierwszy rzut oka widać, że na starym jest opis JW24F8 - S, a na nowym MW24F8 - S. Napisałem maila do sklepu z zapytaniem, czy to właściwa płytka i dziś przyszła odpowiedź:

Sorry, this has obviously been a mistake at our end. We will send the correct sensor units ASAP.

Czyli łapiemy kolejny poślizg, bo czekam na właściwe płytki, bo podesłali nam MouseWarrior zamiast JoyWarrior.
Będę informował o rozwoju sytuacji i otrzymaniu przesyłki z nowymi modułami....

Tomasz R. Gwiazda

Aleksandrze: a powiedz mi czy jest opcja innym kanalem uzyskania czesci potrzebnych do tego ? w sensie jak ktos umie wytrawic plytki ect ? czy sa schematy na podstawie ktorych mozna zrobic to ? i czy jest czym to oprogramowac?

Cyfron

i te czujniki to są czujniki czego?
Może da rady to spieniężyć, czy im to musisz odesłać?

aborek


_Aleksander_

Płytka drukowana jest mała, ale wygląda całkiem poważnie: metalizowane otwory, kilka warstw, scalak w montażu powierzchniowym z wgranym  jakimś oprogramowaniem (pewnie pod komunikację przez port USB). Kopiowanie raczej nie wchodzi w rachubę, z racji kosztów i braku dokumentacji. Dodatkowo QCN jest dość ograniczone pod kątem rozpoznawanych urządzeń.

Wygląda, że nie będziemy ponosić żadnych kosztów związanych z wysyłką, po prostu otrzymamy nowe moduły...jedynie stracimy kilka dni.
Nie odpisali mi jeszcze czy mam odesłać już polutowane moduły...myślę że nie, a jeżeli tak - to polecony do Niemiec to kilka złotych.

Jak ktoś jest zainteresowany mogę podesłać zdjęcia tych modułów...

Tomasz R. Gwiazda

ok, dzieki za info
bo mam magika na podoredziu co bawi sie w trawienie plytek ect, robienie detektorow metali, wilgoci i termometrow

ale tu nawet dokumentacji nie ma, wiec cudow nie bedzie


_Aleksander_

Sklep odpisał na moje pytanie czy mam im odesłać "zamienione" moduły:

Keep the sensor boards, we can not use them in any case since they already have been soldered.
The ones you got are mouse sensors, they allow you to move the mouse cursor and scroll.
We have shipped new sensors.


Czekamy więc na przesyłkę z nowymi modułami, która jest już w drodze! Zakładam, że w poniedziałek będzie u mnie (3 dni robocze od dziś)!

mimeq

To celowy sabotaz atakujacego czolowke B@P  XD


aborek

Cytat: mimeq w 28 Lipiec 2011, 18:58
To celowy sabotaz atakujacego czolowke B@P  XD
Celowy i starannie zaplanowany ;)

_Aleksander_

Kurier przed chwilą dostarczył mi paczkę z 10 sztukami płytek JW24F8-S.
Postaram się je zmontować i nadać przesyłki jeszcze dziś!

Troll81

Za tydzień wskakujemy na 7 miejsce :D
Za dwa miesiące dymamy czechów i wskakujemy na 6
Za 3 miesiące dymamy Frankofonów i wskakujemy na 5
Tydzień później włochów i wskok na 4
A za 4 miechy mijamy Rechnerkraft i wskok na pudło :D

A jak dojdą nowe liczniki to jeszcze kapke przyspieszymy :D  :parrrty: