Fundacja - "darowizny"

Zaczęty przez goofyx, 03 Czerwiec 2011, 15:15

goofyx

W związku z faktem, że kwestia formalna dotycząca założenia fundacji jest na finiszu tzn.: status u prawnika, dokumenty są sprawdzane w sądzie czy są poprawne, chciałem zapytać forumowiczów o coś.
Teoretycznie fundacja powstanie początkiem lipca (podpisanie aktu woli u notariusza), w pełni prawnie do sierpnia po zarejestrowaniu w KRS (gdzie czeka się do ok.1 miesiąca maksymalnie).

Chcielibyśmy mieć rozeznanie na jakie wsparcie możemy liczyć stąd to pytanie.
Kto ewentualnie byłby zainteresowany wsparciem nas swoimi datkami (najlepiej regularnymi)?
Wszelkie fundusze jakie zbierzemy skądkolwiek zostaną przeznaczone na realizację celów statutowych.
Na początek zaraz po starcie fundacji, chcemy uruchomić Pierwszy Polski Inkubator Projektów Boinc na którym będą działały projekty polskie projekty boinc utrzymywane teraz przez ich autorów.

Z góry dziękujemy za Wasze wsparcie.

Troll81

myślę ze jakąś drobną sumę wyskrobie co miesiąc. Warto by o tym wspomnieć w newsletterze następnym.

AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

lolek


Cyfron

ja też pewnie dorzucę, ale także nieregularnie...

Troll81

Czy fundacja dostanie własną stronę?

Tobas

Ja pracuję nad swoim projektem i chętnie bym się przykleił, aby mieć jakieś zaplecze.
Dodatkowo okazało się, że mój projekt w pewnych okolicznościach mógłby być
częściowo komercyjny i dzięki temu można by pozyskać środki no rozwój B@P.

Pozdrawiam
Tobas

tito

Mogę dorzucać do worka, ale sporadycznie.

Tomasz R. Gwiazda

no i oczywiscie zapraszamy do utworzenia oficjalnego, wydzielonego dzialu na forum na temat przyszlej dzialalnosc i newsow fundacyjnych

GRID

Będzie dobrze. Tylko jak powstanie fundacja zamykam I edycję zbiórki na promocje wszelkie pieniądze zbierane będą pod skrzydłami fundacji.

goofyx

1. @Tobas <- jakim projektem <- załóż wątek i opisz.
2. @Troll81 <- na pewno będzie miała <- zobaczymy jaką formę <- bo tak jak wspominałem chciałbym aby integrowała w sobie informacje ze stron różnych ekip itp
3. @Grid <- no tak, fundacja przejmie tą działkę
4. Dzięki za przyszłe wsparcie :)

drWarlock

drobne kwoty postaram się regularnie

Szopler

Będziecie się starać o OPP? 1% bym co roku przekazywał oprócz tego co uda mi się poza tym rzucić "na tacę".

Tomasz R. Gwiazda

wazne zeby byla kasa spoza swiata boinc..
ale beda fundacja bedzie mozna powysylac do przedstawicielstw firm komputerowych etc prosby o wsparcie

goofyx

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 03 Czerwiec 2011, 22:05
wazne zeby byla kasa spoza swiata boinc..
ale beda fundacja bedzie mozna powysylac do przedstawicielstw firm komputerowych etc prosby o wsparcie
To też oczywiście.

goofyx

Cytat: Szopler w 03 Czerwiec 2011, 21:59
Będziecie się starać o OPP? 1% bym co roku przekazywał oprócz tego co uda mi się poza tym rzucić "na tacę".
I tu jest problem.
Aby ubiegać się o status OPP, fundacja oprócz zarządu potrzebuje Radę fundacji/komisję rewizyjną czyli min.3 osoby odpowiedzialne za \
kontrolowanie fundacji.
Nie wiem czy takie się znajdą <- skoro był problem znaleźć chętnych na zakładanie fundacji <- teraz jest nas 3, ale to będzie zarząd.
Jak się znajdzie 3 chętnych do wzięcia na siebie odpowiedzialności w 1,5 tygodnia i podpiszą posłane im papiery to nie widzę problemu, żeby dopisać odpowiednie kwestie do statutu i od razu papiery o OPP złożyć.

kotfryc

Cytat: goofyx w 03 Czerwiec 2011, 22:15
Cytat: Szopler w 03 Czerwiec 2011, 21:59
Będziecie się starać o OPP? 1% bym co roku przekazywał oprócz tego co uda mi się poza tym rzucić "na tacę".
I tu jest problem.
Aby ubiegać się o status OPP, fundacja oprócz zarządu potrzebuje Radę fundacji/komisję rewizyjną czyli min.3 osoby odpowiedzialne za \
kontrolowanie fundacji.
Nie wiem czy takie się znajdą <- skoro był problem znaleźć chętnych na zakładanie fundacji <- teraz jest nas 3, ale to będzie zarząd.
Jak się znajdzie 3 chętnych do wzięcia na siebie odpowiedzialności w 1,5 tygodnia i podpiszą posłane im papiery to nie widzę problemu, żeby dopisać odpowiednie kwestie do statutu i od razu papiery o OPP złożyć.

Pomagam jednej babace przy fundacji i ona twierdzi, że trzeba mieć udokumentowane 2 lata działalności żeby się starać o OPP ?