Fundacja - potrzebne 3 osoby do rady/zarządu

Zaczęty przez goofyx, 03 Czerwiec 2011, 22:26

Karol007

Cytat: goofyx w 09 Lipiec 2011, 03:26
fundację

Rozumiem i mam nadzieję, że zostało to dobrze przemyślane.

arturpio

jestem kandydat do Rady fundacji

goofyx

Cytat: Karol007 w 09 Lipiec 2011, 14:08
Cytat: goofyx w 09 Lipiec 2011, 03:26
fundację

Rozumiem i mam nadzieję, że zostało to dobrze przemyślane.
6 miesięcy analizy sytuacji, za/przeciw, warto/nie warto <- zakładamy.

Troll81

arturpio - myslę że do fundacji poszukujemy osób które maja już jakiś staż w drużynie. Ty się zarejestrowałeś 2011-07-11 w związku z tym myslę iz powinieneś dać czas zarówno sobie na okrzepnięcie w drużynie jak i nam na poznanie ciebie.

goofyx

Cytat: Troll81 w 11 Lipiec 2011, 09:43
arturpio - myslę że do fundacji poszukujemy osób które maja już jakiś staż w drużynie. Ty się zarejestrowałeś 2011-07-11 w związku z tym myslę iz powinieneś dać czas zarówno sobie na okrzepnięcie w drużynie jak i nam na poznanie ciebie.
Niestety się z tym zgadzam <- mam nadzieję, że to cie nie zniechęci.
Dajmy sobie okres "próbny" na zdobycie zaufania naszego do ciebie i twojego do nas.

ps.: każdy z nas to przechodził ;)

arturpio

Troll81 -

1. licze w Seti@home od poczatku istnienia Seti@home, a wiec od (chyba?) z 10ciu (czy 12 ?) lat... juz sam nie pamietam. mam wiec "staz" ktory rzadko kto ma
2. ja ciebie tez nie znam, co mi nie przeszkadza...
3. Fundacja ma byc dopiero zalozona, a wiec nikt nie ma wiecej "doswiadczenia" niz ktokolwiek inny (w tej dziedzinie...)
4. zalozylem (co najmniej...) 2 stowarzyszenia, teraz dzialam w jednej innej Fundacji, a wiec jesli chodzi o problematyke (ogolna) stowarzyszen / fundacji / organizacji poza-rzadowych i uzytecznosci publicznej, mam troche doswiadczenia... dlatego postawilem moja kandudature.

Jesli chodzi o moje "zarejestrowanie" sie (w Forum), to zrobilem to ponownie wczoraj, bo poprzedne moje konto "zniklo"....


GRID

A ja jestem za. Uważam że lepiej zaryzykować. W końcu Rada fundacji to nie rada ministrów. Nawet jak arturpio okaże się emocjonalny, konfliktowy itp to można podziękować za współpracę po roku, po jakimś ogólnym głosowaniu.
Już wysłałem emaila do arturpio z prośbą o rozmowę w celu poznania się.

Mchl

Cytat: arturpio w 11 Lipiec 2011, 19:35
Troll81 -

1. licze w Seti@home od poczatku istnienia Seti@home, a wiec od (chyba?) z 10ciu (czy 12 ?) lat... juz sam nie pamietam. mam wiec "staz" ktory rzadko kto ma
2. ja ciebie tez nie znam, co mi nie przeszkadza...
3. Fundacja ma byc dopiero zalozona, a wiec nikt nie ma wiecej "doswiadczenia" niz ktokolwiek inny (w tej dziedzinie...)
4. zalozylem (co najmniej...) 2 stowarzyszenia, teraz dzialam w jednej innej Fundacji, a wiec jesli chodzi o problematyke (ogolna) stowarzyszen / fundacji / organizacji poza-rzadowych i uzytecznosci publicznej, mam troche doswiadczenia... dlatego postawilem moja kandudature.

Jesli chodzi o moje "zarejestrowanie" sie (w Forum), to zrobilem to ponownie wczoraj, bo poprzedne moje konto "zniklo"....



Podaj namiar na poprzednie konto (nick, email - może być na PW) to go poszukamy.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

goofyx

Cytat: GRID w 11 Lipiec 2011, 20:05
Już wysłałem emaila do arturpio z prośbą o rozmowę w celu poznania się.
ja posłałem PM o dane do ewentualnych papierów fundacyjnych.

goofyx

Cytat: GRID w 11 Lipiec 2011, 20:05
W końcu Rada fundacji to nie rada ministrów. Nawet jak arturpio okaże się emocjonalny, konfliktowy itp to można podziękować za współpracę po roku, po jakimś ogólnym głosowaniu.
Nie rada fundacji a zarząd <- rada już jest ;)

GRID


goofyx

Cytat: GRID w 12 Lipiec 2011, 09:25
A kto jest w radzie ?
1. Krzyszp
2. Grid
3. goofyx <- przewodniczący

Tobas

#52
@Goofyx.

Robisz dokładnie odwrotnie niż powinno być. Tłumaczę jeszcze raz. Niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę.

Rada fundacji (najczęściej fundatorzy) to trochę tak jak w firmie wspólnicy, akcjonariusze. De facto właściciele - oni decydują o kierunku rozwoju, podejmują na zebraniach duże, kluczowe decyzje na zasadzie głosowania.

Zarząd (x członków i prezes) - to ludzie wynajęci przez Radę do reprezentowania Fundacji oraz kierowania nią.

Wniosek.

W Radzie powinno być wiele osób chętnych do działania - nie powinna być ograniczona do 3.
Zarząd można ustanowić później. To jest duża odpowiedzialność i powinien się tym zajmować (Prezesowaniem) ktoś kto ma pojęcie o prowadzeniu działalności gospodarczej, rachunkowości, ustawie o fundacjach etc.

Za przykład podaje gotowy status fundacji FOMT, z którą jestem blisko związany, a Artur (artupio) pełni tam aktualnie funkcję członka zarządu.

http://www.nadbor.pwr.wroc.pl/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=122&Itemid=89

Zwróćcie szczególną uwagę na §7, 8 , 9 stanowiące o organach fundacji, ich kompetencjach, kadencjach, sposobach powoływania.

Praktycznie po drobnych korektach cały tamten status można adoptować na nasze potrzeby.

Dzięki temu fundacja będzie duża, otwarta - tak jak chcecie ponad drużynowa.
Moim zdaniem do fundacji powinien zgłosić się każdy, niezależnie od teamu, każdy kto coś wniesie
(pieniądze, środki trwałe, wartości niematerialne, prawne, pracę czy inne konkrety)

Myślę, że najbliższy zlot(23 lipca) powinien definitywnie rozstrzygnąć wszelkie dyskusje na temat formy naszej działalności.
Dlatego proszę wszystkich zainteresowanych o przybycie i udział w tej niezmiernie ważnej dyskusji.

Pozdrawiam

Troll81

#53
Dlatego też ja się na stanowisko w radzie czy zarządzie nie nadaję. Przy dużym zapale i wielu chęciach mam braki czasowe.


[moderacja: nie punktuj sobie statów :)]

lukaszja

Cytat: Tobas w 12 Lipiec 2011, 10:21
@Goofyx.
Robisz dokładnie odwrotnie niż powinno być. Tłumaczę jeszcze raz. Niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę.
(...)
W Radzie powinno być wiele osób chętnych do działania - nie powinna być ograniczona do 3.

Tobas. W mojej ocenie kilka zasad jest prostych.
1. Fundator/Fundatorzy zakładają Fundację.
2. Fundator/Fundatorzy przeznaczają na to swój: czas, pieniądze, pomysł.
3. Fundator/Fundatorzy określają statut, w tym skład, ilość, kompetencje i zakresy działań Rady Fundacji i Zarządu Fundacji.

In concreto, widocznie uznali, że dla przyjętych założeń/pomysłów/planu rozwoju chcą mieć dokładnie 3 osobową Radę Fundacji, takie a nie inne pola działań organów Fundacji  i kadencje. Warto to uszanować... 

PS Statut nie jest niezmienny - o tym też warto pamiętać.

Troll81

Statut można zmieniać :D tylko łączy się to z dodatkową papierkologią.

Cyfron

ale statut jeszcze nie został zatwierdzony, więc nie ma problemu dokonać w nim jakichkolwiek zmian.
Sądzę, że nadchodzący zlot będzie doskonałym miejscem, aby doprecyzować takie rzeczy i pchnąć sprawy fundacji do przodu.

Dlatego też tutaj zapraszam na zlot :)

arturpio

Tak :

- Rada Fundacji = to fundatorzy. Moze byc ich wielu. To sa "właściciele" - oni zakladaja fundacje (ja "funduja") i ustalaja cele (po co fundacja ma byc, jej "cele" lub "misje" do realizowania). Ewentualnie zbieraja srodki (pieniadze, sprzet...) na realizacje tych celow.

- Zarząd = to ludzie ktorzy "wykonuja", realizuja cele. Mala grupa, kilka osob. Oni decyduja jak i przez kogo praca jest wykonywana, "zarzadzaja" fundacja.

Praca moze byc wykonywana przez kogokolwiek, czlonkow albo na zlecenie....


goofyx

Cytat: Troll81 w 13 Lipiec 2011, 09:35
Statut można zmieniać :D tylko łączy się to z dodatkową papierkologią.
+ opłata 150zł przy każdym składaniu nowego statutu