automatyczna aktualizacja

Zaczęty przez toffi84, 22 Czerwiec 2006, 09:45

toffi84

Podmieniłem plik albert_xxx z działu optymalizacje, jednak BOINC sam dokonał aktualizacji na nowszą wersje. Czy mozna jakos wyłączyć automatyczną aktualizacje aplikacji liczącej??

pozdrawiam
Tomek

AL

Cytat: "toffi84"Podmieniłem plik albert_xxx z działu optymalizacje, jednak BOINC sam dokonał aktualizacji na nowszą wersje. Czy mozna jakos wyłączyć automatyczną aktualizacje aplikacji liczącej??

pozdrawiam
Tomek
Niestety z tego co wiem to nie można wyłączyć aktualizacji. Einstein sam dokonał aktualizacji ponieważ właśnie niedawno zakończono przeliczanie próbek z serii S4 (a to właśnie dla nich optymalizacja była przewidziana-i jest możliwe, że jeszcze w ciągu najbliższych 2 tygodni może się zdarzyć pojedyńcza jednostka z tej serii). Wraz z rozpoczęciem przeliczania nowej serii S5 einstein u wszystkich sam automatycznie zaciągną nową zaktualizowaną aplikację liczącą. Jej pozytywy są takie, że zawiera optymalizację od razu w sobie i nic nnie trzeba nainstalowywać (poprostu przy jej tworzeniu wykorzystano uwagi i poprawki Akosfa-który tworzył optymalizacją do poprzedniej serii). Zmalało także kworum tzn. teraz jednostka rozsyłana jest do 2 a nie do 3 osób jednocześnie. Natomiast moim zdaniem negatywy są takie, że mimo iż nowa aplikacja do liczenia S5 jest zoptymalizowana - to jednostki są teraz gigantyczne ( i nie można nijak regulować czy wybierać jak wielkie jednostki chcemy przeliczać). Także naliczanie kredytów za przeliczone jednoski uległo zmianie, teraz kredyty dostaje się za konkretną jednostkę tzn. ilość punktów kredytowych nie zależy od kworum, ani od szybkości Twojego komputera tylko od konkretnej przeliczanej jedostki. Dodam tylko, że w wyniku akurat tej ostatniej zmiany projekt awansował z miana najlepiej punktującego projektu - do miana najgorzej punktującego :cry:
Pozdrawiam i witam na forum
AL

Bober

Tak naprawdę to zależy od tego jaki kto ma komputer. Dla mnie e@h stał się najgorzej punktującym, ale jeśli ktoś liczy bardzo szybko pakiety to będzie dostawał dużo pkt na godzinę.
Tzn. być może trzeba będzie też trochę poczekać na dalsze zmiany - z tego co wiem planowane jest poprawianie aplikacji do S5, a niewykluczone, że znów pojawią się optymalizacje Akosa pod konkretne instrukcje (SSE/MMX...), bo wyczytałem, że nowa aplikacja póki co ich nie wykorzystuje.

Także perspektywy na ogólne zmniejszenie czasu obliczania nowych pakietów są. Trzeba śledzić rozwój wydarzeń :)