[Pomysł] Fundacja - nowe/stare podejście

Zaczęty przez Tobas, 05 Czerwiec 2011, 14:28

Tobas

Witam

Rozmawiałem prywatnie z goofyx'em, ale z uwagi na fakt że temat dotyczy ogółu pozwalam sobie wkleić moje zdanie:

Cytat
Wydawało mi się, że Fundacja będzie rozwiązaniem formalizującym i legalizującym B@P. Jej statutem byłoby wspieranie B@P oraz polskich projektów BOINC.

Jak już kiedyś pisałem na forum - przystąpiłem do B@P dlatego, że to największy polski team i osobiście uważam, że powinna być tylko jedna drużyna narodowa.

Jeżeli Twoja Fundacja będzie obok tego to niczym się nie będzie różniła od wszelkich innych tworów prawnych. Chciałbym zrobić i wnieść projekt właśnie dla B@P, dla tych ludzi, którzy widzą tu pasję, poświęcają czas, nawiązują przyjaźnie, rywalizują..
Nie widzę robienia czegoś obok, będąc obok jesteś sam, nie będziesz utożsamiany z czymś co istnieje, ma historię, sukcesy, ludzi i sprzęt.
Moim zdaniem trzeba zapewnić rozwój obliczeń rozproszonych poprzez legalizację B@P i działanie w imieniu B@P, a nie jakiejś tam fundacji.

Ja mam swoją fundację i mógłbym swój projekt tam umieścić, mam wsparcie finansowe, potencjalny rynek zbytu na usługę, ale to nie byłoby dla B@P tylko tak jak wspominałem dla jakiejś tam fundacji.

Już doczytałem na forum dywagacje na temat problemów przepływu kapitału, darowizn, składek - niemożności bezpośredniego wspierania pewnych form działalności B@P.

Tu potrzeba Fundacji, która położy temu kres - na jasnych, czytelnych warunkach
z konkretną, szeroką i ambitną wizją przyszłości.

Zmierzam do tego, że jeżeli macie coś tworzyć to konkretnie dla B@P bo nowo powstała Fundacja,
nic nie wniesie.

Tu moja uwaga to Mchl'a: Czy jeśliby powstała Fundacja o której pisałem to czy byłby skłonny przekazać B@P tejże Fundacji?
Tak. Przekazać, bo formalnie Mchl jest właścicielem B@P - oczywiście jakby wyraził wolę byłby jednym z Fundatorów i osób w Radzie, rzekłbym nawet członkiem honorowym.

Tak widzę swoją wizję Fundacji - co wy na to?

goofyx

Wydzieliłem osobny wątek na ewentualne rozważenie tego.

Tak jak pisałem @Tobas'owi <- temat był wielokrotnie rozważany, jednak może warto pomyśleć o tym jeszcze raz?
PNT dostało propozycję dwóch miejsc w zarządzie, jednak nie widzę aby oni się kwapili do tego a szkoda.

drWarlock

Hm
mi się wydawało że fundacje ma być tworem b@p a nie obok, bo wtedy to ma sens.
co to znaczy, że jest właścicielem B@P ???

lolek

Fundacja "goofyx" z tego co rozumiem  ma być fundacją ogólnie promującą BOINC, a nie B@P jako taki (stąd np. problem z finansowaniem "forumowych" koszulek)  :dunno:

Hm, nie jestem pewny czy właściciel to dobre sformułowanie...natomiast bez jego zgody na pewno zespół nie może stać się częścią fundacji.

drWarlock

co to znaczy zespól ?
bo poruszamy się w kręgu niedomówień.

goofyx

Cytat: drWarlock w 05 Czerwiec 2011, 14:43
Hm
mi się wydawało że fundacje ma być tworem b@p a nie obok, bo wtedy to ma sens.
co to znaczy, że jest właścicielem B@P ???
1. teoretycznie fundacja miała ogólnie promować/wspierać tematykę obliczeń rozproszonych i teoretycznie miał się nie wiązać z konkretnym zespołem <- teoretycznie miała być neutralna
2. właścicielem to złe słowo <- bardziej założycielem i w sumie szefem/adminem

drWarlock

nie potrzebuje niczyjej zgody aby dołączyć do fundacji. coś chłopcy kręcicie

drWarlock

raczej portalu boinc@poland przecież admin nie może ci zakazać udziału w fundacji/stowarzyszeniu.....

lolek

Nie chodzi o Ciebie jako człowieka, tylko o twór jakim jest B@P.

drWarlock


lolek


goofyx


lolek

Bo jakoś żadna definicja B@P do głowy mi nie przychodzi - chodzi mi o aspekt prawny.

goofyx

Cytat: lolek w 05 Czerwiec 2011, 15:23
Bo jakoś żadna definicja B@P do głowy mi nie przychodzi - chodzi mi o aspekt prawny.
i może dlatego taka fundacja by to zmieniła.

lolek

Cytat: goofyx w 05 Czerwiec 2011, 15:25
Cytat: lolek w 05 Czerwiec 2011, 15:23
Bo jakoś żadna definicja B@P do głowy mi nie przychodzi - chodzi mi o aspekt prawny.
i może dlatego taka fundacja by to zmieniła.

Ale wtedy taka fundacja będzie jawnie wspierała zespół - IMHO nie będzie neutralna. Fundacja BOINC = fundacja B@P

Troll81

Proponuję przyjrzeć się stowarzyszeniu PPB. Miał być ponad drużynowy i widać jak skończył. Tworzenie kolejnej całkowicie niezależnej fundacji nic nowego tu nie wnosi. Jak dla mnie fundacja powinna być ściślej związana z B@P. A B@P według definicji prawnej najbliżej chyba do niesformalizowanego stowarzyszenia.

goofyx

WOW! Ale się dyskusja rozkręciła <- to dobrze bo to znaczy że większa ilość ludzi widzi sens w fundacji i wykorzystaniu tego potencjału.

Cytat: Troll81 w 05 Czerwiec 2011, 15:33
Proponuję przyjrzeć się stowarzyszeniu PPB. Miał być ponad drużynowy i widać jak skończył. Tworzenie kolejnej całkowicie niezależnej fundacji nic nowego tu nie wnosi. Jak dla mnie fundacja powinna być ściślej związana z B@P. A B@P według definicji prawnej najbliżej chyba do niesformalizowanego stowarzyszenia.
1. B@P <- zgadza się, że to niesformalizowane stowarzyszenie <- niestety zabrakło trochę ludzi na jej sformalizowanie
2. PPB <- było nie rejestrowym i może dlatego też obumarło <- wiele drzwi było wręcz zamkniętych w takiej sytuacji
3. To w takim razie fundacja musiała by się nazywać "Boinc@Poland" a nie "Boinc Polska" <- wtedy z niczym nie będzie problemu, ani z SKB@P, a ni z koszulkami B@P <- tylko wtedy przychylność innych ekip będzie raczej wykluczona

Troll81

Dlaczego wykluczona. Mogą z nami współpracować, nie muszą do nas "należeć". Fundacja jest zakładana przez nas i na starcie będzie finansowana z naszych środków i darowizn. SKB@P miałoby zostać przekazane itp. A to oznacza że chcielibyśmy otrzymać kontrolę na tym.

Szopler

#18
Moim zdaniem fundacja powinna być ponad podziałami i w jej zarządzie powinni być ludzie z większości polskich zespołów. Także w ramach fundacji powinny być prowadzone ew. rozmowy o integracji drużyn w jeden zespół narodowy. Może PNT nie przekonamy, ale wiele małych zespołów mogło by się przyłączyć do większych co wyszło by tylko na dobre BOINC w Polsce. SKB@P jest komputerem drużynowym. Koszulki są o ile wiem drużynowe. I to może pozostać po staremu. Fundacja miała by promować BOINC jako taki oraz projekty BOINC uruchomione przez Polaków - czy to z B@P (Enigma, Mersenne, Radioactive) czy z PNT (Dnetc) czy innego polskiego zespołu.

drWarlock

a dlaczego fundacja nie może w sobie zawierać B@P jako jeden ze składników ? Wiadomym jest że ponad podziałami tak dalej, ale przecież może się wywodzić od nas - grupy zapaleńców, przecież sprzęt można przekazać na rzecz fundacji. Zauważcie, że mu się zachowujemy jak fundacja ale jest to niesformalizowane. Przekazujemy środki, sprzęt propagujemy ideę BOINC, wspieramy polską naukę, ale nie jest to sformalizowane. Nic nie stoi na przeszkodzie aby założyć fundacje Boinc@Poland.

drWarlock

przecież nie ma fundacji o takiej nazwie ;)
jest tylko zarejestrowana domena

Troll81

Fundacja może zawierać B@P. Ale jeśli będzie zwierać tylko B@P i tylko przez nas będzie prowadzona i finansowana i tylko my do niej będziemy wnosić sprzęt to myślę że będzie to po prostu sformalizowanie założenia drużyny. Czy ktokolwiek z jakiegokolwiek innego teamu wyraził chęć współudziału?

drWarlock

hm
od czegoś trzeba zacząć, więcej czasu zabierze ci próby wciągnięcia innych niż sam pomysł. To, że nie chca uczestniczyć to nie jest nasz problem. Skupmy się aby nasza gromadka działa w sformalizowany sposób, pokażmy innym że można i oczywiście zawsze pozostajemy chętni do współpracy. Nie będziemy uszczęśliwiać innych na siłę. Zacznijmy od siebie a nie rozdrabniajmy się czy pnt dołączy czy nie, to że oni są niezorganizowani to nie jest nasz problem. idźmy do przodu a nie stójmy w miejscu.

Tobas

Cytat: drWarlock w 05 Czerwiec 2011, 14:43
co to znaczy, że jest właścicielem B@P ???


whois boincatpoland.org
...

Domain ID:D105328378-LROR
Domain Name:BOINCATPOLAND.ORG
Created On:11-Dec-2004 20:01:05 UTC
Last Updated On:08-Dec-2010 20:48:35 UTC
Expiration Date:11-Dec-2011 20:01:05 UTC
Sponsoring Registrar:Register.com, Inc. (R71-LROR)
Status:OK
Registrant ID:d22ico85bevrhb3j
Registrant Name:Michal Jarosz
...

To znaczy prawnie.

Co do innych zespołów - kwestia statutu.
Rada fundacji nie powinna być zamknięta i na wniosek Rady byłaby furtka do przyjmowania nowych członków Rady.
Jeżeli statut będzie dobrze napisany, dający możliwości działania, kontroli i w Radzie będą odpowiedzialni ludzie,
to ja się podpisuję tymi ręcyma  :respect:

BTW - w drafcie statutu nie ma wzmianki o Komisji Rewizyjnej..

Jak zformalizujemy siebie (B@P) i zaczniemy efektywnie (i efektownie) działać to jestem pewien, że ludzie z innych
teamów sami się będą garnąć i rozmowy o łączeniu teamów i tworzeniu prawdziwej narodowej drużyny będą dużo prostsze..

Poza tym IMO fundacja bezwględnie powinna prowadzić działalność gospodarczą (sklep z gadżetami, usługi, cokolwiek)
Jeżeli taka forma wypali to chętnie będę jednym z Założycieli (Fundatorem) i wyskoczę z jakimś sporym wkładem (5 cyfrowym) na dobry początek, myślę że znajdzie się wielu, którzy również tak myślą.

goofyx

Cytat: Troll81 w 05 Czerwiec 2011, 17:35
Fundacja może zawierać B@P. Ale jeśli będzie zwierać tylko B@P i tylko przez nas będzie prowadzona i finansowana i tylko my do niej będziemy wnosić sprzęt to myślę że będzie to po prostu sformalizowanie założenia drużyny. Czy ktokolwiek z jakiegokolwiek innego teamu wyraził chęć współudziału?
Na razie pytałem tylko PNT <- ale w sumie zero konkretnych reakcji.
Jakie jeszcze ekipy myślicie zapytać <- podajcie mi nazwy to porozmawiam z ludźmi.

Cytat: drWarlock w 05 Czerwiec 2011, 17:52
hm
od czegoś trzeba zacząć, więcej czasu zabierze ci próby wciągnięcia innych niż sam pomysł. To, że nie chca uczestniczyć to nie jest nasz problem. Skupmy się aby nasza gromadka działa w sformalizowany sposób, pokażmy innym że można i oczywiście zawsze pozostajemy chętni do współpracy. Nie będziemy uszczęśliwiać innych na siłę. Zacznijmy od siebie a nie rozdrabniajmy się czy pnt dołączy czy nie, to że oni są niezorganizowani to nie jest nasz problem. idźmy do przodu a nie stójmy w miejscu.
Zgadzam się <- nie ma na co czekać.
Po ukończeniu statutu będziemy gotowi <- mam nadzieję że to kwestia MAX.2tygodnie i tak jak planowaliśmy z gridem i krzyszp w lipcu zaliczymy wszystkie formalności czyli notariusz + krs.
Może jak będziemy działać i będą efekty to będą chcieli się dołączać <- ale wtedy na naszych zasadach, bo wtedy to oni będą widzieli w nas korzyść.

GRID

Jak na razie moim zdaniem najlepiej napisał Szopler:
CytatMoim zdaniem fundacja powinna być ponad podziałami i w jej zarządzie powinni być ludzie z większości polskich zespołów. Także w ramach fundacji powinny być prowadzone ew. rozmowy o integracji drużyn w jeden zespół narodowy. Może PNT nie przekonamy, ale wiele małych zespołów mogło by się przyłączyć do większych co wyszło by tylko na dobre BOINC w Polsce. SKB@P jest komputerem drużynowym. Koszulki są o ile wiem drużynowe. I to może pozostać po staremu. Fundacja miała by promować BOINC jako taki oraz projekty BOINC uruchomione przez Polaków - czy to z B@P (Enigma, Mersenne, Radioactive) czy z PNT (Dnetc) czy innego polskiego zespołu.

Obecne osoby które zakładają fundacje nie chcą się cofać chcą iść do przodu. Ja chce z grubej rury iść do przodu czyli cele  statutowe, promocja, prośba o dofinansowanie, finanse, kreatywne pomysły itp.

Przydało by się żeby chętni do rady pogadali z nami na skype. Zadali pytania powiedzieli jak widzą cele statutowe fundacji, jej kierunek i najważniejsze czy dołączają się do gry o lepszą przyszłość.

goofyx

Cytat: GRID w 05 Czerwiec 2011, 20:40
Jak na razie moim zdaniem najlepiej napisał Szopler:
CytatMoim zdaniem fundacja powinna być ponad podziałami i w jej zarządzie powinni być ludzie z większości polskich zespołów. Także w ramach fundacji powinny być prowadzone ew. rozmowy o integracji drużyn w jeden zespół narodowy. Może PNT nie przekonamy, ale wiele małych zespołów mogło by się przyłączyć do większych co wyszło by tylko na dobre BOINC w Polsce. SKB@P jest komputerem drużynowym. Koszulki są o ile wiem drużynowe. I to może pozostać po staremu. Fundacja miała by promować BOINC jako taki oraz projekty BOINC uruchomione przez Polaków - czy to z B@P (Enigma, Mersenne, Radioactive) czy z PNT (Dnetc) czy innego polskiego zespołu.

Obecne osoby które zakładają fundacje nie chcą się cofać chcą iść do przodu. Ja chce z grubej rury iść do przodu czyli cele  statutowe, promocja, prośba o dofinansowanie, finanse, kreatywne pomysły itp.

Przydało by się żeby chętni do rady pogadali z nami na skype. Zadali pytania powiedzieli jak widzą cele statutowe fundacji, jej kierunek i najważniejsze czy dołączają się do gry o lepszą przyszłość.
Jestem za.

Cyfron

ale na prawdę nie rozumiem i nie jestem przekonany, że jeśli nasza fundacja to będzie coś takiego jak PPB tyle, że zarejestrowane, to że będzie dużo lepiej działać...
A może zapytać PPB, aby oni "weszli" w naszą fundację? (żeby nie mnożyć organizacji)

A jeszcze z innej strony - jeśli fundacja ma wspierać, propagować itd - to dlaczego nie może wspierać zespołÓW ?
Czy nie można zrobić tak, że przez fundacje by szła kasa na SKB@P (oddzielna składka z dopiskiem), na jakieś rzeczy dla PNT czy innych zespołów? Moim zdaniem jest to jak najbardziej wspieranie i propagowanie.
Wtedy nasz sklep może mieć koszulki zespołowe B@P, PNT i innych zespołów - wszyscy będą zadowoleni.
Trzeba by było tylko wtedy uściślić, że nie ma sprawy - kasa przez nas może iść, ale musi ktoś od nich być w zarządzie czy czymkolwiek innym (żeby byli obecni w fundacji, żeby nie wyglądało na to, że wspieramy kogoś zupełnie obcego, a potem nie wychodziły krzywe akcje, bo nie mają wglądu albo coś...)

goofyx

Cytat: Cyfron w 05 Czerwiec 2011, 22:30
ale na prawdę nie rozumiem i nie jestem przekonany, że jeśli nasza fundacja to będzie coś takiego jak PPB tyle, że zarejestrowane, to że będzie dużo lepiej działać...
A może zapytać PPB, aby oni "weszli" w naszą fundację? (żeby nie mnożyć organizacji)

A jeszcze z innej strony - jeśli fundacja ma wspierać, propagować itd - to dlaczego nie może wspierać zespołÓW ?
Czy nie można zrobić tak, że przez fundacje by szła kasa na SKB@P (oddzielna składka z dopiskiem), na jakieś rzeczy dla PNT czy innych zespołów? Moim zdaniem jest to jak najbardziej wspieranie i propagowanie.
Wtedy nasz sklep może mieć koszulki zespołowe B@P, PNT i innych zespołów - wszyscy będą zadowoleni.
Trzeba by było tylko wtedy uściślić, że nie ma sprawy - kasa przez nas może iść, ale musi ktoś od nich być w zarządzie czy czymkolwiek innym (żeby byli obecni w fundacji, żeby nie wyglądało na to, że wspieramy kogoś zupełnie obcego, a potem nie wychodziły krzywe akcje, bo nie mają wglądu albo coś...)
Nie zrozum mnie źle, bo już chyba 4 raz pisze <- PNT dostało zaproszenie na 2 miejsca w zarządzie <- zero zaangażowania z ich strony.
Jedynie TomaszPawel chciał na status zobaczyć, posłałem mu i cisza.
Jak już pisał GRID, nie będziemy na nikogo czekać wiecznie.
Z tym sklepem z np.: koszulkami różnych ekip to dobry pomysł ale nie wiem co na to PNT.

GRID

CytatA może zapytać PPB, aby oni "weszli" w naszą fundację? (żeby nie mnożyć organizacji)
Jeden z głównych założycieli PPB jest teraz jednym z głównych założycieli BOINC Polska. Krzysiek Piszczak

CytatCzy nie można zrobić tak, że przez fundacje by szła kasa na SKB@P (oddzielna składka z dopiskiem), na jakieś rzeczy dla PNT czy innych zespołów? Moim zdaniem jest to jak najbardziej wspieranie i propagowanie.
Kasa fundacji będzie szła na cele statutowe - więc np zakupienie nowego SKB@P jak najbardziej jest brana pod uwagę. Fundacja to na razie 3 osoby - stawiamy sobie kilka celów. Więc niema się zbytnio co rozpisywać na wszystkie tematy. Głównym motorem powstania fundacji jest Radioactive@Home - projekt który nie może istnieć bez fundacji. Tak samo jest z zbiórkami na promocję - jak w kilka dni  dostałem 1030 zł zorientowałem się że szybko może zainteresować się tym policja jeżeli zbiórki nie będą prowadzone przez organ który będzie się rozliczał z takich akcji.


Cyfron

Cytat: goofyx w 05 Czerwiec 2011, 22:35
Nie zrozum mnie źle, bo już chyba 4 raz pisze <- PNT dostało zaproszenie na 2 miejsca w zarządzie <- zero zaangażowania z ich strony.
Jedynie TomaszPawel chciał na status zobaczyć, posłałem mu i cisza.
Jak już pisał GRID, nie będziemy na nikogo czekać wiecznie.
Z tym sklepem z np.: koszulkami różnych ekip to dobry pomysł ale nie wiem co na to PNT.

Z PNT - rozumiem, ale bardzo dobrze robimy, że ich zapraszamy - nie będą mogli powiedzieć, że zrobiliśmy coś sami, bez nich itd.
Co do koszulek - czepiłem się tego PNT tylko dlatego, że to jedyny zespół jaki kojarzę, a chodzi mi o samą możliwość sprzedawania koszulek innych teamów.

Cytat: GRID w 05 Czerwiec 2011, 22:42
Kasa fundacji będzie szła na cele statutowe - więc np zakupienie nowego SKB@P jak najbardziej jest brana pod uwagę.

nie rozumiem - jak kupowanie nowego SKB@P ma się do tego, że fundacja ma być neutralna?
Czy to ma być może w taki sposób jak i koszulki, gdzie B@P składa się z dopiskiem SKB@P i ta kasa idzie na kompa, czy może jest tak, że kasa zdobyta przez fundacje (np 1%) może zostać wydana na SKB@P, który liczy dla B@P ?

goofyx

W skrócie...
Ze względu na brak zainteresowania ludzi spoza B@P <- wychodzi na to że raczej nie zachowamy swej neutralności.
Fundację będą w 100% tworzyli ludzie z B@P <- więc i owszem będziemy otwarci na cały światek boincowy w Polsce bo takie jest założenie, ale nie okłamujmy się że B@P to co najmniej 80% tego światka.
Nie mówię tu o rankingach <- chodzi o ludzi, o posiadane doświadczenie, a o wiki to lepiej nie mówić <- to jest unikat w Polsce.

[PNT] Obix007

Myślę że stwierdzenie o braku zainteresowania to za dużo powiedziane, kiedyś nawet pisałem że swój podpis złożę jak trzeba aby powołać stowarzyszenie - nigdzie nie zauważyłem zaproszenia ( prawda miałem dłuższą przerwę w boinc, jeśli był temat to proszę o wskazanie). Statut czytałem i jest do zaakceptowania.  Jeśli zaproszenie jest nadal aktualne - to również chcę aby mój prawnik przejrzał statut.


goofyx

Cytat: [PNT] Obix007 w 05 Czerwiec 2011, 23:14
Myślę że stwierdzenie o braku zainteresowania to za dużo powiedziane, kiedyś nawet pisałem że swój podpis złożę jak trzeba aby powołać stowarzyszenie - nigdzie nie zauważyłem zaproszenia ( prawda miałem dłuższą przerwę w boinc, jeśli był temat to proszę o wskazanie). Statut czytałem i jest do zaakceptowania.  Jeśli zaproszenie jest nadal aktualne - to również chcę aby mój prawnik przejrzał statut.
Kilkakrotnie bywałem na waszym kanale IRCowym w momencie kiedy siedziało tam sporo ludzi i zapraszałem do fundacji <- robiłem to kilkakrotnie, bo miałem świadomość, że nie zawsze każdy jest.
http://goofyx.pl/status.pdf <- tu jest najnowsza wersja robocza statutu, możesz polukać <- jest dość kolorowy, ponieważ jest jest w trakcie tworzenia przez kilka osób i naszego prawnika <- także ściągnij i popatrz.

Troll81

A ja myślę ze za wiele chcemy na raz. Może najpierw załóżmy fundację z silnym wsparciem jednego teamu, a potem rośnijmy? co za dużo to niezdrowo. Obawiam się że jak fundacja będzie istnieć całkiem odrębnie to stracimy zainteresowanie części członków B@P a nie zyskamy w zamian akceptacji członków innych zespołów.

[PNT] Obix007

Czyli jednak nie ma zaproszenia ? - myślę ze powinniście to najpierw ustalić a dopiero potem zapraszać do współpracy - ja jestem cały czas dostępny, ale najpierw proszę określić się dokładnie czego chcecie, kogo chcecie i określić kto o tym decyduje.


krzyszp

To nie tak.
Zaproszenie nadal jest aktualne. Przejrzyjcie statut i napiszcie, co o nim sądzicie.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

goofyx

Cytat: krzyszp w 05 Czerwiec 2011, 23:43
To nie tak.
Zaproszenie nadal jest aktualne. Przejrzyjcie statut i napiszcie, co o nim sądzicie.
Dołączam się.

AL

Cytat: Troll81 w 05 Czerwiec 2011, 23:28
Obawiam się że jak fundacja będzie istnieć całkiem odrębnie to stracimy zainteresowanie części członków B@P a nie zyskamy w zamian akceptacji członków innych zespołów.

Właśnie tak padło praktycznie PPB. Ogólna fundacja wspierająca BOINC w Polsce nie mająca silnego wsparcia w mocnej drużynie raczej szybko padnie. Ja osobiście skierowałbym się w kierunku fundacji opartej na B@P - jednocześnie nie zamykając jej dla innych. Sklep z gadżetami róźnych zespołów - świetny pomysł (zawsze można poinformować poszczególne zespoły o takiej możliwości i jednocześnie zapytać się o ich zgodę). Wspieranie (i współfinansowanie chociażby poprzez pomoc w opłaceniu serwerów i koszt utrzymania stron www etc) polskich projektów i to zarówno tych wywodzących się z B@P jak i innych zespołów - świetny pomysł (tu nie powinno być dyskusji - w końcu chodzi o patryjotyzm lokalny i w tym akurat punkcie wszystkie polskie drużyny powinny działać ponad podziałami).
Jeśli chodzi o zaproszenia do rady to nie widzę problemu by w jej skład nie mogli wchodzić przedstawiciele innych drużyn (dajmy na to po jednym, czy w przypadku większych drużyn jak PNT nawet większej ilości). Do rady mogliby wejść też twórcy poszczególnych projektów o ile by tylko wyrazili taką wolę.
Jeśli chodzi o finansowanie po przez fundację SKB@P - to też problemu nie widzę - akurat składki na niego mogłby być zaznaczane z dopiskiem "Na SKB@P" i wpłacaliby je tylko członkowie B@P - jednocześnie inne drużyny miałyby pewność, że ich składki nie pójdą na rozbudowę komputerów konkurencji (myślę, że można umieścić w statucie taką wzmiankę o sposobie finansowania SKB@P - by nie umieszczać finansowania SKB@P w ogólnych celach fundacji - co mogłoby zniechęcić inne drużyny do uczestniczenia w takiej fundacji. Sklepem z gadżetami rządziłyby prawa rynku - sprzedawałałyby się najlepiej gadżety tego zespołu na które będzie największy popyt - a całościowy dochód ze sprzedaży gadżetów wszystkich zespołów i tak szedłby na cele ogólne fundacji.

Podsumowując:
Fundacje oparłbym na B@P i jej zasobach, jednakże rozdzieliłbym jej cele na ogólne (czyli te które wspierałyby wszystkie zespoły) i te które pomogłyby w rozwoju B@P jednocześnie wyraźnie rozgraniczając sposoby  finansowania np. dochody z różnych działalności i składek na clele ogólne, natomiast jeśli chodzi o finansowanie rozwoju B@P (czy to SKB@P czy innych akcji) - to pochodziłoby ono ze składek z dopiskiem celowym "Dla B@P", "Na SKB@P" lub inne w zaleźności na co zbiórkę czy składkę robiłaby nasza drużyna.

Cyfron

nie mogę bardziej się zgadzać z przedmówcą! :parrrty: