Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Nowe WU i jej (nie)działanie...

Zaczęty przez Argento, 09 Czerwiec 2011, 21:58

Argento

Ostatnio Rosetta zafundowała mi próbki, których przeliczanie jest, a raczej efekt przeliczania zapisany w logach zgoła ciekawy... Od momentu ich pobrania w logach zauważyłem pewną, wcześniej przeze mnie nie zauważoną cechę. Mianowicie, takie oto zapisy:

09-Jun-2011 21:06:49 [rosetta@home] [task] task_state=EXECUTING for SAXS-2dom-1tf4B_SAVE_ALL_OUT_26868_1971_0 from unsuspend
09-Jun-2011 21:06:58 [rosetta@home] [task] task_state=SUSPENDED for SAXS-2dom-1tf4B_SAVE_ALL_OUT_26868_1971_0 from suspend
09-Jun-2011 21:06:59 [rosetta@home] [task] task_state=EXECUTING for SAXS-2dom-1tf4B_SAVE_ALL_OUT_26868_1971_0 from unsuspend
09-Jun-2011 21:07:08 [rosetta@home] [task] task_state=SUSPENDED for SAXS-2dom-1tf4B_SAVE_ALL_OUT_26868_1971_0 from suspend
09-Jun-2011 21:07:09 [rosetta@home] [task] task_state=EXECUTING for SAXS-2dom-1tf4B_SAVE_ALL_OUT_26868_1971_0 from unsuspend


Wkleiłem tylko kilka linijek loga. Powyższa sytuacja, po przeanalizowaniu całego loga ma początek od startu przeliczania WU. Spójrzcie na czasy... Jest w ich przebiegu pewna prawidłowość. Mianowice app uruchamia przeliczanie na 9 sekund, następnie wstrzymuje na 1 sekundę i ponownie uruchamia przeliczanie na 9 sekund itd. Generalnie log składa się wyłącznie z tych wpisów  :book:. Żadnych checkpoint.

I tutaj pojawia się zapytanie. Czy w tej sytuacji jestem sam... :ahoy:?

P.S.
To chyba jednak nie Rosetta... Identyczna sytuacja występuje również w WCG, POEM, SIMAP. Reszty już dzisiaj nie mam czasu sprawdzać. I na razie nie rozumiem sytuacji...



--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

tito

A nie masz przypadkiem użycia CPU ustawionego na 90%? Sprawdź w BM.

Argento

Nawet o tym nie pomyślałem, ponieważ nie uznałem tego za jakikolwiek argument... Jeżeli jestem w błędzie, to będę zobowiązany ja sugestie odnośnie powyższego :).

BTW, wszystko samoistnie wróciło do normy. Maszyna nie była restartowana, BM nie był zamykany, wyłącznie zablokowałem mu dostęp do sieci. Dzisiaj pobrałem WU z projektów, o których pisałem wyżej i wszystko jest QL. W logach piękne chackpoint i task_state  :p_arr:

Pozostaje mi powyższa sytuację zgonić na trefne WU... :attack:


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Argento

#3
A miał być koniec z niespodziankami... Hmm, jak do dnia, w którym napisałem post w tym wątku, szanowna Rosetta była bezkonfliktowa. A teraz... Jak nie sytuacja z pierwszego posta, to coś nowego. Teraz natomiast app wywala, że ma za mało pamięci... Do tej pory nigdy jej nie było za mało, tak jednej (HDD) jak i drugiej (RAM). Tym bardziej, że wszystko sprawdziłem. RAM prawie nietknięty, swap na granicy 1% użycia, a Rosseta swoje.
Heh, te kobity...  :dunno:


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

tito

A inne projekty działają bezproblemowo? Rosetta potrzebuje czasami bardzo dużo RAM-u. I mówię Ci - sprawdź ustawienie BM, bo to też wygląda na opcję "używaj nie więcej niż...xxx% pamięci". Wyedytuj preferencje lokalne - to nic nie kosztuje, a może pomóc.

Argento

#5
tito, właśnie działają całkiem normalnie. Maszyna, na której ma pracować Rosetta jest leciwa (PIII 550, 512 RAM). Ot, taki składak z trzewi, które mi jeszcze zostały w domu, garażu itp. Nie mniej do tej pory liczyła Rosettę bez zarzutu. Natomiast co do zasobów, których Rosetta czasami żąda, to doskonale wiem. Dziwi mnie jednak fakt, że przy ostatnich próbkach app alokuje góra 90MB przy niezalakowanym RAMie rzędu 370MB... Swap nie ruszony.

Przy poniższych nastawach, pracowała tak Rosetta jak i każdy jak dotąd liczony projekt. Bunt ogłosiła wyłącznie Rosetta.

<vm_max_used_pct>75.000000</vm_max_used_pct>
<ram_max_used_busy_pct>50.000000</ram_max_used_busy_pct>
<ram_max_used_idle_pct>75.000000</ram_max_used_idle_pct>




--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

tito

No właśnie. U mnie aplikacja rosettamini 2,17 wciąga ~270MB Jeśli masz ustawione use 50% of RAM to już to nie spełnia, zresztą 75% też nie.
Ale ja rosette liczę tylko na hoście zdalnym i nie bardzo to sprawdzam. Niech ktoś się wypowie, kto to liczy na co dzień.

Argento

Cytat: tito w 11 Czerwiec 2011, 09:58
No właśnie. U mnie aplikacja rosettamini 2,17 wciąga ~270MB Jeśli masz ustawione use 50% of RAM to już to nie spełnia, zresztą 75% też nie.

Nie sadzę, aby to była kwestia RAMu... Sam fakt, że przy wolnym RAMie nie alokuje tyle ile potrzebuje i dopiero wtedy generuje komunikat, że ma za mało pamięci.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento