Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

VTU@home

Zaczęty przez Mchl, 09 Czerwiec 2006, 17:55

Mchl

Cytat: bartsob5a czemu nie? nie chce sie strona zaladowac? bo mi wchodzi dobrze, aczkolwiek konta nie zalozylem, bo nie zakladam gdzie popadnie...

A ja i owszem ;)

Udało się już, przedtem przez jakiś czas strona nie działała

vtu@home - boinc.vtu.lt/vtuathome/team_display.php?teamid=34

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Simek

w tym ostatnim pobralem jednostke cos sie liczy ale nei amam pojecia o co chodzi :D

Mchl

Kto jest obeznany z językiem zachodnich sąsiadów, może rzucić okiem tutaj

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

krzyszp

vtu@home - "boinc project to search prime numbers in a large interval"


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

bartsob5

podpial ktos vtu@home i uzywa boincview???

zauwazylem, ze jak mam sciagnieta jakas probke, to wyskakuje mi na boincview okienko "invalid floating point operation" czyli bv nadaje sie do skillowania... zaobserwowal ktos cos takiego?

Mchl

Jeśli chodzi o VTU to się okazuje, że na razie jest to projekt testowy. Człowiek, który go uruchomił uczy się w ten sposób obsługi BOINC na potrzeby planowanego w przyszłości zwykłego projektu. W chwili obecnej projekt po prostu liczy ile jest liczb pierwszych w zadanym przedziale. Używa do tego najgorszego ze znanych algorytmów, po to aby uzyskać długie czasy obliczeń :D
Więcej na temat projektu
I jak tu potraktować taki projekt? Na razie łapie się chyba pod tą samą kategorię co Pirates ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

Serwer i strona projektu znowu działają i nowe próbki rozdają :D

Starszyna

Mchl, proponuje zmienić link do projektu na http://boinc.vtu.lt/vtuathome/, gdyż menedżer BOINC nie uznaje linku strony głównej tego projektu.

emik

Mam aktualnie przeliczonych 12 jednostek i nie mogę ich odesłać, bo projekt jest nieaktywny, a jutro upływa ich termin. Czy jak projekt powróci to zostaną mi naliczone punkty, czy jednostki zostaną zaliczone jako przeterminowane?


AL

Cytat: "emik"Mam aktualnie przeliczonych 12 jednostek i nie mogę ich odesłać, bo projekt jest nieaktywny, a jutro upływa ich termin. Czy jak projekt powróci to zostaną mi naliczone punkty, czy jednostki zostaną zaliczone jako przeterminowane?

W takich sytuacjach zwykle deadline jest przesuwany i powinny zapunktować - niestety nie ma na to żadnej regóły i 100% pewności.

KrzychuP

---------- 08:21 28.05.2007 ----------

ja też mam 2 nieodesłane
miejmy nadzieję, że szybko się serwer uaktywni

---------- 11:32 05.06.2007 ----------

serwer działa. wszystkie próbki które się przeterminowały u mnie w okresie niedziałania serwera zostały odesłane i dostały punkty

cezar

Jak długie mieliście próbki w tym projekcie? Jedną liczę już 29 godzin i na razie wstrzymałem liczenie.





AL

Różne się trafaiały - ale pod koniec mojej przygody z tym projektem kojarzę raczej krótkie  (do 1 godziny ) wu.

kempler

Obecnie poprawny adres URL jest następujący: http://boinc.vgtu.lt/vtuathome/. Warto zwrócić uwagę na literę g w vgtu  :wink:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

kempler

Projekt ruszył !!!! Już nie jest tylko do testowania. Od lutego w pełni sprawny :) Zapraszam do poczytania.
http://www.boincatpoland.org/wiki/Vtu%40home
WU krótkie. U mnie 25-26 minut. Tylko mogą być problemy z dostępną ilością.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Szopler

Dobry projekt na słabe kompy - szybko sie liczy. Trafialy mi sie probeczki po 15-25 minut... :)

Machloj

to i ja braci Litwinów wspomogę :D taka mała uwaga - claimed = granted i tak po przeliczeniu kilku próbek "zoptymalizowany" manager sesefa wydaje się działać ;)

sesef

#17
 :ph34r:

malpi

Ostatnio na boincstats zauważyłem, że kilka osób ma nagły duży przyrost pkt? czy to jest związane z specjalną  XD wersją menagera?
Jeśli tak to prosze o podesłane linku na pw ;D



Pigu

tak :ph34r: acz chwilowo nie podeślę, bo w robocie siedzę

emik

ja bym był chętny ale na wersję lin64 a sesef takiej nie ma


sesef

Cytat: emik w 04 Marzec 2009, 15:59
ja bym był chętny ale na wersję lin64 a sesef takiej nie ma

Sam skompiluj klienta :)

sesef

radzę się pospieszyć bo łatwe punkty się kończą:
http://boinc.vgtu.lt/vtuathome/forum_thread.php?id=132&nowrap=true#825

Pigu

#23
 :ph34r:

Mchl

Hola mości panowie. Nie rozpędzacie się za bardzo? Jeszcze doprowadzicie do dewaluacji cobblestone'a.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

Mam nadzieję, że nikt nie wykorzystuje sytuacji claimed=granted i sztucznie nie zawyża żądanych punktów! Nie chciałbym, żeby wokół naszej drużyny pojawił się smrodek.

Mchl

#26
Myślę, że nikt by nie chciał...
Pamiętajmy, co tutaj jest celem nadrzędnym. Chodzi o wykonanie obliczen dla projektu naukowego. Co innego optymalizacje, które istotnie pozwalają wykonać poprawne obliczenia w krótszym czasie, co innego modyfikacje, które powodują, że administracja projektu musi się dodatkowo martwić o to, czy na pewno kredytki przyznawane są sprawiedliwie.

Tak więc apeluję, aby jednak zachować umiar w pogoni za punktami i nie podbijać RACu za wszelką cenę. Jeszcze raz przypominam: RAC nie jest tutaj celem.
No chyba, że chcecie udowodnić, że dobrze nas ocenił znajomy ekolog.

Zrrrozumiano załoga?  :attack:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Machloj

heh - zrozumiano - ale wiecie jak to jest - nałóg to nałóg (poza tym nick tyż trochę zobowiązuje -->patrz Troll  XD ) ale niech będzie - odpuszczam VTU - kiedyś jeszcze cosik Litwinom policzę bez machlojek  ;)

Pigu

i tak cię wczoraj wyprzedziłem - żeby nie było, że jestem pierwszy bo odpuszczasz :parrrty:

Machloj

ha! widać już skutki mojego odpuszczenia - szybko Pigu nadrobiłeś stratę.... XD XD XD

spokojnie - ciesz się tą maluczką wygraną - już za kilka lat - jak się zestarzejesz i zbrzydniesz całkiem ja zakupię sobie prywatną farmę radków i Cię wyprzedzę w generalce...ju łil sii  :attack: :attack:

kempler

Cytat: Pigu w 10 Marzec 2009, 22:48
i tak cię wczoraj wyprzedziłem - żeby nie było, że jestem pierwszy bo odpuszczasz :parrrty:
ehhh

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

Cytat(poza tym nick tyż trochę zobowiązuje -->patrz Troll)

hm.... a do czego mój nick zobowiązuje???????

Mchl

Jak sądzę sugeruje podświadomą potrzebę wytwarzania dużej ilości postów :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Aegis Maelstrom

Projekt nieczynny od końca 2009 roku - proszę o przeniesienie wątku do nieaktywnych.

AL

Cytat: Aegis Maelstrom w 20 Sierpień 2011, 10:01
Projekt nieczynny od końca 2009 roku - proszę o przeniesienie wątku do nieaktywnych.

Gotowe.

andy101fah

Wygląda na to że projekt odżył. Proszę o ponowne założenie drużyny i prawdopodobnie kont użytkowników. Moje konto zostało usunięte ale bez problemu założyłem ponownie z tymi samymi ustawieniami.

Tomasz R. Gwiazda

to co oni uruchomili to od zera? bez bazy teamow i userow?

Troll81

no to jak odżył to ja poproszę o zwrot konta z 25k punktów....

andy101fah

Trollu, wszystkie Twoje punkty znajdują się w boincstats, projekt figuruje jako zakończony. Być może VGTU to zupełnie nowy projekt.

http://pl.boincstats.com/stats/user_graph.php?pr=vtu&id=1022


Troll81

to trzeba mu założyć nowy wątek....