Sugestie i pomysły związane z Rad@H

Zaczęty przez andy101fah, 24 Czerwiec 2011, 19:09

Angelraphael

przelew na czuję poszedł i czekam aż wysyłki się zaczną :) Może już niedługo ;D a na pomiary to już mogę iść bo mam DP-2 :P

predatoraf

No to na co czekasz? :) Powinno Ci coś pokazać, nawet jestem tego pewien :)

Angelraphael

Jak tylko znajdę trochę czasu to się wybiorę może trafię na coś ciekawego?
Tak na marginesie, Radioactive wypuszczało  koszulki lub plakietki ze swoim logo czy nie?

AL

Na razie nie - ale jest to w planach.

Angelraphael

Mamy już mapkę z czujkami online oraz z naniesionymi elektrowniami atomowymi.
Czy jest taka możliwość żeby dodać suwak,
którym cofało by się o 24-48h wstecz by w formie poklatkowej oglądać filmik z aktywności naszych czujek?   

Tomasz R. Gwiazda

zasugeruj google zeby taki feature wprowadzilo ? :)

MajkPascal

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 04 Sierpień 2012, 12:28
zasugeruj google zeby taki feature wprowadzilo ? :)
Podejrzewam że odwoływanie się do Google konieczne by nie było, np. na http://www.flightradar24.com/ funkcję playback mają więc zrobienie czegoś takiego możliwe jest %).

"MajkPascal - BOINC combined"
Więcej sygnaturek: w wizytówce
"MajkPascal - Badges"
Projekty, które mogą na mnie teraz liczyć:
"MajkPascal - RakeSearch""MajkPascal - World Community Grid"

Tomasz R. Gwiazda

ale zdajesz sobie sprawe ze sensony i elektorwnie nakladana sa na mapy google ? a nie autorski projekt

krzyszp

Cytat: Angelraphael w 04 Sierpień 2012, 12:20
Mamy już mapkę z czujkami online oraz z naniesionymi elektrowniami atomowymi.
Czy jest taka możliwość żeby dodać suwak,
którym cofało by się o 24-48h wstecz by w formie poklatkowej oglądać filmik z aktywności naszych czujek?
Biorąc pod uwagę, że obecnie wyświetlane są czujki, które raportowały dane w ciągu ostatnich 24h, taki timelapse musiałby obejmować np. tydzień - nie bardzo wiem, jak to zrobić od strony programistycznej...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Angelraphael

Nie mam jeszcze czujki z Rad@H i chcę zapytać jak to jest z wykresem na mapie radioaktywności.
Na wykresie jest przebieg z ostatnich 1000 próbek. Przykładowo, gdy czujka zapisze 500 próbek potem zrobię przerwę jednodniową i ponownie włączę czujkę i zarejestruje ona kolejne 500 próbek to na wykresie będzie przerwa w pomiarze czy próbki będą połączone?     

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Ania

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 04 Sierpień 2012, 13:59
ale zdajesz sobie sprawe ze sensony i elektorwnie nakladana sa na mapy google ? a nie autorski projekt

Kurcze ... może GOOGLE objąłby patronat nad projektem .... ma doświadczenie w reklamie i kilku programistów :)

krzyszp

Cytat: Ania w 17 Sierpień 2012, 14:59
Kurcze ... może GOOGLE objąłby patronat nad projektem .... ma doświadczenie w reklamie i kilku programistów :)
Ja tam wolę od Google to się z daleka trzymać w tym względzie, ale oczywiście sprawa będzie do przedyskutowania jeśli... Google się nami zainteresuje :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Angelraphael

Cytat: krzyszp w 17 Sierpień 2012, 14:59
Będą połączone.
To znaczy, że wzrost radioaktywności zanotowany na wykresie, mógł być zanotowany równie dobrze przed miesiącem jak i 5 minut temu. Pewności nigdy nie mamy. Tylko kolory kropek na mapie online są wiarygodne.
Według mnie na wykresie powinna być oś czasu, a nie ilość próbek.
Przerwy w pomiarach powinny być również odnotowywane, bo wówczas mamy możliwość porównania jednego wykresu z innym i wiemy jaki czas przemieszczała się chmura radioaktywna między jednym punktem pomiarowym a drugim   

krzyszp

Przecież na kliknięciu na kropkę wyświetlają się także średnie dobowe i ostatni odczyt, więc nie tylko kolory kropek.
I druga sprawa - na forum projektu jest dokładnie opisane, jak zaimportować sobie dane  - zachęcam do tworzenia własnych skryptów do wyświetlania danych :) Chętnie je wrzucę na serwer.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Angelraphael

Z chęcią skorzystam, a jak czuja dojdzie to pokombinuję

stiven

#136
Czujka do mnie dotarła (Tomasz R. Gwiazda - jeszcze raz dzięki za szybką wysyłkę). Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami zacząłem akcję informacyjną wśród pracowników i doktorantów instytutu.
Rosną szanse, że zamówimy sztukę lub dwie na laboratorium studenckie. 

Zainteresowanie jest spore. Zostawiam czujkę w pracy do poniedziałku bez opieki także zaptaszyłem na stronie projektu "experiments" bo różne tu ludzie mogą mieć pomysły.
Izotopy co prawda wywędrowały jakiś czas temu na Wróblewskiego ale.... Nie zdziwcie się jakby moje odczyty były jakieś nienormalne.
Czujka leży bowiem w... Instytucie Techniki Radiacyjnej  :whip:

Cyfron

a może zafundować jedną/dwie czujki pod warunkiem, że obok tego będzie np plakat B@P i jakiś plakacik z informacją co to jest?

Troll81


Angelraphael

Na mapie z czujnikami nie ma jednej jakże ważnej EA - w Czarnobylu  :whistle:

Troll81

bo ja zamknęli?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Elektrownia_j%C4%85drowa_w_Czarnobylu

CytatObecnie elektrownia w Czarnobylu jest wyłączona z eksploatacji, głównie za sprawą organizacji ekologicznych i nacisku międzynarodowej opinii (warto jednak odnotować fakt iż na terenie byłego ZSRR reaktory typu RBMK pracują nadal i jak dotychczas żaden z nich nie uległ tak poważnej awarii). Dostęp do pozostałych budynków elektrowni jest możliwy wyłącznie dla ludzi pracujących przy odnowie sarkofagu.

Elektrownia została zamknięta 15 grudnia 2000 pod presją rządów państw zachodnich, oficjalnie ogłoszono, że ze względów bezpieczeństwa

Angelraphael

Inne nieczynne EA są na mapie.

predatoraf

A ja bym chciał mieć czujkę R@H w samochodzie :) Na środku deski mam zegarek, a wolał bym, żeby wyświetlało się promieniowanie. 2 czujki umieścić gdzieś z przodu, za osłoną przed kurzem i wodą, mogły by mierzyć tylko promieniowanie gamma. Ale nie jest to propozycja bo każda czujka musiała by być robiona na indywidualne zamówienie, tylko moje hmm.. marzenie :)

Cyfron

ktoś interesował się tym:
http://blog.safecast.org/

Angelraphael

Gdyby tak zwiększyć liczbę kolorów w zakresie to nasza mapa wyglądałaby tak:
http://i.bnet.com/blogs/screen-shot-2011-06-17-at-83927-pm.png

Troll81

[smg id=9804]

moja propozycja naklejki

mordi

przyjemna :) prosta i czytelna :)
Guard well the secret of steel...


ryszard.korczyk


Troll81


AL

Cytat: Troll81 w 08 Styczeń 2013, 22:27
i jak przymiarka?
RK z tego co wiem w ostatnich dniach był bardzo mocno zarobiony służbowo (delegacja), ale z tego co mi wiadomo jutro ma się coś dziać w temacie czujek.

ryszard.korczyk


krzyszp

Cytat: ryszard.korczyk w 09 Styczeń 2013, 19:22
[smg id=9826]
Imho, poprzednia (niebiesko-przeźroczysta) jest ładniejsza (no offence Troll ;))


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

pysznie wygląda :D
nie obrażam się. każdemu podoba się co innego. zawsze można zaprojektować jeszcze inną. Mi się podoba.

Drukujesz tona jakimś specjalnym nośniku czy jak?

ryszard.korczyk

Laserowo na papierze samoprzylepnym. Padł pomysł nadrukowanej rurki termokurczliwej.

Troll81

pytanie o spasowanie elementów... okienko może się przesunąć. Napis zniekształcić.... nie znam technologii

ryszard.korczyk

Okienko i tak zostało usunięte z twojego projektu, w miejscu okna musi być gładki kolor. Naklejkę nakleja się z jakąś tolerancją, a okno już samo wychodzi z otworu w rurce.

Troll81

aha czyli wycinasz okienko dopiero po nałożeniu. Możemy zrobić głosowanie który projekt ładniejszy :D ale idealnie byłoby wybrać z 4 czy 5 projektów

Cyfron

a może w sklepie fundacji sprzedawać czujki i w gratisie wybierać się będzie jedną z możliwych "koszulek" ?  ::)

Troll81

pomysł fajny :D ale i tak uważam że przydałoby się więcej projektów

AL

Cytat: Cyfron w 09 Styczeń 2013, 21:41
a może w sklepie fundacji sprzedawać czujki i w gratisie wybierać się będzie jedną z możliwych "koszulek" ?  ::)

Myślałem o takiej sugestii - ale powstrzymałem się od wyrażania tego pomysłu na głos - bo to powodowałoby dodatkowe problemy logistyczne.
Dodam, że na żywo wygląda to naprawdę fajnie, ale jednak nie sprawia wrażenia takiego dopracowania jak dotychczasowa wersja. W wersji z żółtą naklejką mocno rzucają się już w oczy białe mocowania i kapsle nie pod kolor, już nie wspomnę o tym, że trzeba by było zainwestować w papier naklejkowy żółtego koloru - bo RK na toner do laserówki nie wyrobi XD