Ilość maszyn i ich wpływ na RAC

Zaczęty przez Juras23, 26 Czerwiec 2006, 00:15

Na ilu kompkach liczysz

na 1
13 (56.5%)
na 2-4
4 (17.4%)
na 5-7
3 (13%)
na 7-10
1 (4.3%)
na 11 i więcej
2 (8.7%)

Głosów w sumie: 23

Głosowanie skończone: 26 Czerwiec 2006, 00:15

Juras23

Tak się zastanawiam na ilu maszynach liczą koledzy, którzy mają RAC-a powyżej tysiąca. Sam liczę na 6- 9 maszynach + beznetowce 2 lub 3 ( oczywiście o ile mi userzy nie wyłączą przypadkiem BOINC'a ) i tylko co kilka dni przekraczam na dziennym RAC tysiąc. A widzę że niektórzy mają dobrze powyżej 1000/day.

Wiem, że wszystko mogę sam sprawdzić klikając, jednak chciałem nieco poszerzyć temat o wypowiedzi zainteresowanych.

Ponadto zastanawiam się czy dla dobra zespołu ( i po troszku własnego też ) nie skupić się tylko na zdobywaniu lepszych maszyn ( i ewentualnie ich administracji - szczególnie dotyczy beznetowców ) po to by lepiej punktowały. Bo jak widzę ile mi daje PIII 800 w porównaniu do PIV 2,4 - a spędzam przy nich tyle samo czasu w administracji projektami to mi się jakaś czerwona lampeczka zapala....chyba jakichś pomiarów dokonam by okreslić minimalny zestaw proca, RAM-u, dysku ( bardziej proca ), który warto zrobić beznetowcem, a poniżej którego nie warto sobie głowy zawracać. Wszak każdy beznetowiec to o wiele większy wydatek czasowy niż netowiec.

W ankiecie beznetowce liczę jako oddzielne maszyny, rodzaj procka nie gra roli.

AL

Ja liczę na 5 maszynkach:
1. domowy piecyk - a 64 3700 +OC 24h/day (może już jutro dotrze do mnie X2 3800  :D )
2. mój stary sprzęt AXP 2000 5-10h/day
3. mój poprzedni sprzęt (obecnie u dziewczyny) A 64 3000 ~5h/day
4. i jeszcze jeden zabytek duron coś tam już nie pamiętam ~12h/day
5. jedyny beznetowiec w tym zestawieniu AXP 3000 - liczy bardzo żadko, jedynie wtedy gdy odwiedzam Babcię u której ten sprzęcik stoi (wstawiłem go tam kiedyś na wypadek nudy) ~36h/month

m2marek

Ja liczę na jednym komputerze i podskoki (oj już dawne) powyżej 1k osiągałem wykorzystując na dzień posiadane w danej chwili mobilne maszynki. Na jednym kompie max ok. 450pkt w CPDN do ~600 w Einsteinie. Ale na razie nie ma szans na całodobową pracę, muszę przesiąść się na coś bardziej oszczędnego (najchętniej na A64 3800+ EE, Core Duo lub zapowiadane Core 2 Duo).

Juras nie wiem jak Ci liczą się punkty względem włożonej pracy, ale nie łam się - każde tyknięcie zegara pozwala lepiej poznać świat i zbliża do jego zrozumienia, jednocześnie ratując nas przed nami samymi.

MadMan

Ja liczę na jednym komputerze - Duron 1600 przerobiony na Athlona XP 2700+ (2200 MHz). W fazie S4 Einsteina miałem RACa na poziomie 600-700, ale teraz nie ma tak dobrze optymalizowanych aplikacji, więc kicha... Póki co leci więc BBC Climate Change Experiment :-) BTW widzę że chyba coś ze stabilnością poprawili, bo od czasu do czasu następuje taki mały crash projektu (typu "Project finished with zero, but no finished file"), ale wtedy wraca do poprzedniego checkpointa i liczy dalej.
Być może dojdzie drugi komputer - P166 MMX z ok. 96 MB RAMu :-) I tu pytanie - co na takim gracie najlepiej liczyć? Głównym ograniczeniem jest tu chyba ilość RAMu...
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

Gave

Ja liczyłem do niedawna (teraz komp wyjechał do domu 'na wakacje'; będę próbował zrobić z niego beznetowca) na jednym kompie: A64 3000+ OC. Przez ostatni miesiąc gdy liczył 24/7 z ok 50% udziałem 'wydajnego' Einsteina, owszem zdarzało się zdobyć ponad 1000/dzień. Teraz kilka tygodni przerwy a potem może co jakiś czas odsyłanie nazbieranych jednostek. Przynajmniej mam taką nadzieję.  :wink:

Rysiu

Cytat: "MadMan"Być może dojdzie drugi komputer - P166 MMX z ok. 96 MB RAMu :-) I tu pytanie - co na takim gracie najlepiej liczyć? Głównym ograniczeniem jest tu chyba ilość RAMu...

Oj 166 MHz też będzie ograniczać  :? . Ja bym coś takiego tylko na Leidena postawił.

MadMan

Cytat: "Rysiu"
Oj 166 MHz też będzie ograniczać  :? . Ja bym coś takiego tylko na Leidena postawił.
No, wiem że wolno, ale z RAMem jednak też nie za dobrze. Teraz obejrzałem - BOINC i BOINCManager biorą razem 15 MB...
No nic, rzeczywiście ten Leiden chodził mi po głowie, to ewentualnie go uruchomię. A jak będzie to brało zbyt dużo RAMu, to zawsze jest DNet :)
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

PMG

Pytanie jest takie. We wszsytkich projektach mam RAC raczej szczątkowy ( liczyłem do wietnia i teraz dopiero od końca sierpnia QMC liczy mi sie jedna pieprzona paczka). Ale pytanie jest takie : w HashClash mam RAC równy 40. Ponieważ ten projekt nie rozsyła już paczek stale ta wartość sie utrzymuje. Kiedy ona się zmienia skoro w projekcie nic sie nie zmeinia?
Drugie pytanie - mam na ukończeniu paczkę 65 godzinną w QMC. Kiedyś dostawałem za paczki długie ( chyba 40 godzinne ) coś koło 200 punktów. teraz też licze na coś takiego. Ale pytanie - jak mi sie RAC zmieni - skoczy zaraz do 200 czy do 10 czy jak ? ( to pytanie o podstawy naliczania RAC - na przykłądzie prosiłbym o sensowne wytłumaczenie)

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Mchl

Obliczaniem RAC zajmuje się scheduler projektu. W momencie kiedy jest on wyłączony, Twój RAC będzie zamrożony.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org