Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Natywny klient BOINC na Androidzie

Zaczęty przez matszpk, 01 Lipiec 2011, 19:17

matszpk

no tak. zapomniałem o jednym. w instrukcji nie nic zmianach uprawnień.
wejdź do katalogu bin i zmień uprawnienia do boinc_client.
chmod 755 boinc_client
powinno pomóć. tak samo zrób z aplikacją gcwsieve.
aha pamiętaj o tym żeby ustawić LD_LIBRARY_PATH:
export LD_LIBRARY_PATH=/data/local/tmp/lib:$LD_LIBRARY_PATH

Ja wszystko robiłem z poziomu mojego linuksa.
dzisiaj probuje to zrobić na windowsie. mozna odpalić klienta. na końcu oczywiście odpal klienta
z tle:
../bin/boinc_client --allow_remote_gui_rpc&
"&" na końcu jest najważniejsze (uruchamia program w tle).

matszpk

na windowsowym adb jest tak, ze jak wciśniesz CTRL-C to zamyka ci się sesja shella. wtedy musisz ponownie wejsc do shella, ustawić LD_LIBRARY_PATH i odpalic klienta w katalogu boinc.

goofyx

Chyba są postępy ;)
w katalogu boinc potworzyły się odpowiednie pliki.

ps.: proponuję poszerzyć instrukcję od momentu chmod aż do kwestii połączenia boinc managera do tego klienta.




matszpk

ok. dzisiaj uaktualnię instrukcję. z jakiego archiwum korzystasz (aktualnie jest w repozytorium boinc-distrib-0.2)?
jeśli nie z tego, to tylko przekopiuj boinc_client z tego nowego.
oczywiście po wykonaniu wszystkich kroków pamiętaj o uruchomieniu np.: waketimera (blokuje blokowanie ekranu).

goofyx

Cytat: matszpk w 15 Lipiec 2011, 11:37
ok. dzisiaj uaktualnię instrukcję. z jakiego archiwum korzystasz (aktualnie jest w repozytorium boinc-distrib-0.2)?
jeśli nie z tego, to tylko przekopiuj boinc_client z tego nowego.
oczywiście po wykonaniu wszystkich kroków pamiętaj o uruchomieniu np.: waketimera (blokuje blokowanie ekranu).
boinc-distrib-0.2 <- z tej. Dzisiaj wszystko pościągałem i teraz próbowałem.
Ale na razie skończyłem na pierwszym uruchomieniu boinc_clienta na adb shell <- i w sumie czuję się zagubiony co do tego co dalej ;)

matszpk

ok. jesteś prawie w domu. teraz połącz się za pomocą BOINC manager'a. zarejestruj się primegrid i dodaj hosta.
wykonujesz wszystkie operacje tak jak w normalnym boinc'u. po zarejestrowaniu zamknij klienta, ściągnij gcwsieve-distrib i przekopiuj pliki do katalogu projektu. no i ponownie odpal klienta w tle i odłącz telefon od komputera. i już jesteś.

goofyx

Cytat: matszpk w 15 Lipiec 2011, 11:45
ok. jesteś prawie w domu. teraz połącz się za pomocą BOINC manager'a. zarejestruj się primegrid i dodaj hosta.
wykonujesz wszystkie operacje tak jak w normalnym boinc'u. po zarejestrowaniu zamknij klienta, ściągnij gcwsieve-distrib i przekopiuj pliki do katalogu projektu. no i ponownie odpal klienta w tle i odłącz telefon od komputera. i już jesteś.
To jeden mały szczegół ;)
Jak boinc managerem mam się podłączyć do telefonu do boinc klienta.

matszpk

to  nie jest trudne. musisz oczywiście podłączyć do wifi swój telefon (oczywiście wziąść jego ip) no i w katalogu boinc standardowo jest gui_rpc_auth.cfg z hasłem do twojego boinc'a na komórce. możesz je zmienić na krótsze. powinno działać. akurat mi się skończyło dawno doładowanie więc nie testowałem na necie z komórki.

TJM

Na necie z komórki nie zadziała - IP jest publiczne, ale jest to gateway. Nie ma z zewnątrz dostępu do portów telefonu.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

matszpk

zalecam po pierwszym uruchomieniu klienta jego ponowne uruchomienie. tak własnie napisałem w instrukcji. przy pierwszym uruchomieniu boinc wyświetla dziwne komunikaty, że coś powinieneś ustawić (tak się zachowuje nawet wersja dla desktopów). tak więc należy go uruchomić ponownie.

matszpk

Ok. zaktualizowałem instrukcję instalacji (na razie po polsku). Dodałem sposób łączenia się z klientem (punkt 10).

matszpk

cześć. już uruchamiam enigmę (Enigma@Home) na androidzie. bardzo możliwe, że się uda  :).

matszpk

ok. juz dodałem aplikację dla Enigma@Home i zaktualizowałem gcwsieve. jeśli ktoś zainstalował sobie gcwsieve to proszę tylko sobie skopiować app_info.xml z najnowszego archiwum do katalogu projektu.
Aplikacja Enigma@home jest dopiero testowana. TJM jeśli możesz sprawdź wysłane wyniki przeze ze mnie.

matszpk

cześć. Dodałem nową wersję Enigmy (teraz jest ok. 44% szybsza od poprzedniej wersji).
Poza tym zastanawiam się nad założeniem nowej kategorii na forum (dot. BOINC'a na Androidzie i na komórkach).

Tomasz R. Gwiazda

jestem ZA zalozeniem oddzielnego dzialu dotyczacego androida

nazwa: "Android" :)  (na tym samym poziomie co: Boinc, projekty, Inne)
Mysle ze temat na tyle obszerny ze warto zalozyc wlasnie glowny dzial

mozna prosic globalnego moda o zrobienie tego ? :)

ps: jak tylko dzial powstanie, to mam juz kilka pytan :)

Troll81


matszpk

ok. dzięki. mam dość dalekie plany rozwoju boinc'a,  jednak jeszcze nie sprecyzowane.
na początek będę przenosił aplikację na tą platformę (nawet m.in. Rad@Home).
Myślę na poważnie nad uproszczeniem/automatyzowaniem instalacji, tak żeby to było banalnie proste.

GRID

To może przy okazji dać panu matszpk  moderatora tego działu ?

matszpk

Ok. chętnie bym wziął na siebie tą odpowiedzialność.
Zaznaczam też, że jako właściciel repozytorium także jestem odpowiedzialny podejmowanie decyzji związanej z wyborem osób, które by rozwijały projekt.
Ponieważ projekt jest open-source (i itd), każdy was może przejrzeć kody i prace nad projektem.

ichmis

Cytat: matszpk w 18 Lipiec 2011, 21:04
Myślę na poważnie nad uproszczeniem/automatyzowaniem instalacji, tak żeby to było banalnie proste.

Jakby dało się go wsadzić na android market to myślę, że nawet ja bym poradził sobie z instalacją i mówiąc szczerze (choć nie wypada pouczać mistrza) na początek to chyba lepiej by było ułatwić instalacje dzięki czemu zwiększyła by się lista testerów.

goofyx

Cytat: ichmis w 18 Lipiec 2011, 22:26
Cytat: matszpk w 18 Lipiec 2011, 21:04
Myślę na poważnie nad uproszczeniem/automatyzowaniem instalacji, tak żeby to było banalnie proste.

Jakby dało się go wsadzić na android market to myślę, że nawet ja bym poradził sobie z instalacją i mówiąc szczerze (choć nie wypada pouczać mistrza) na początek to chyba lepiej by było ułatwić instalacje dzięki czemu zwiększyła by się lista testerów.
hurrra <- nie jestem sam <- tak jak wszędzie to i tu: android market poproszę ;)

matszpk

ok. może na razie nie będzie android market, ale już myślę jak go umieścić w formie APK, czyli zwykłej aplikacji dla Androida. Przy niewielkim wysiłku (tak jak dla każdej aplikacji Androida) zainstalujecie ją na swoim fonie. Nie wykluczam umieścienia klienta w markecie, ale pierwszym zadaniem będzie zrobienie aplikacji klienta w formie APK.

goofyx

Cytat: matszpk w 19 Lipiec 2011, 11:58
ok. może na razie nie będzie android market, ale już myślę jak go umieścić w formie APK, czyli zwykłej aplikacji dla Androida. Przy niewielkim wysiłku (tak jak dla każdej aplikacji Androida) zainstalujecie ją na swoim fonie. Nie wykluczam umieścienia klienta w markecie, ale pierwszym zadaniem będzie zrobienie aplikacji klienta w formie APK.
wszystko co sprawi, że instalacja będzie user-friendli będzie dobrym krokiem :)

kotfryc

matszpk gratulacje, aplikacja zapowiada się znakomicie  :)

Udało mi się zainstalować ją na naszym tablecie, niestety nie wszystko gra jak powinno...
http://www.primegrid.com/results.php?hostid=215086
http://www.enigmaathome.net/results.php?hostid=55126

Zastanawiam się gdzie może tkwić problem ...  :dunno: ?

matszpk

Problem pewnie tkwi gdzieś w binariach aplikacji, które przygotowałem. Nie testowałem aplikacji pod tabletami. z tego co widze to masz procesor TI OMAP. Akurat zrobiłem update mojej aplikacji, ale to nic nie zmieni ponieważ nie zmieniałem binariów. Obecnie nie mam dostępu do nowoczesnych telefonów/tabletów. Gdy będę w pracy (we wtorek) sprobuje odpalić je na nowych komórkach HTC i zobaczę gdzie jest błąd. Podaj jeszcze wersje Androida (nie wersje kernel'a) to by mi ułatwiło pracę  :).

kotfryc

Android 2.1 update1 ; Tablet - Archos a 10.1 - nie dało by rady zrobić jakiegoś zdalnego dostępu do takich urządzeń? Myślę że wiele osób w ten sposób chętnie wspomogłoby projekt...  :)
Z drugiej strony dla jednego tableta nie spalaj się specjalnie... i tak odwaliłeś kawał dobrej roboty :)

matszpk

#106
hhmmm. starsza wersja androida (2.1). Gdy odpalałem np.: enigmę na emulatorze (android 1.6) to też wyskakiwał mi błąd (SIGSEGV, signal 11). binaria co prawda kompilowałem dla Androida 1.6, ale chyba wygląda na to, że nie działają dobrze na starszych wersjach. sprawdzę to dzisiaj na emulatorze  ;).
Zdalny dostęp... hhmm. najlepiej by było gdyby była możliwość zdalnego odpalenia adb shell (ponoć można cos takiego zrobić na zrootowanych urządzeniach) (nie musisz tego robic na razie).

PS.: okazuje się, że to może być poważniejszy problem (może dotyczyć wszystkich wersji od 1.6 do 2.1). Zainteresowanych odsyłam do http://osdir.com/ml/android-ndk/2011-01/msg00155.html. Trzeba będzie zmieniać cały boinc_api, a to trudne  :(. na razie proszę uruchamiać aplikację na wersjach od 2.2 i wzwyż (jeśli możesz sprobować zrobic update do wersji Android 2.2, oczywiście nie probuj tego na siłę np.: z rootowaniem). ściągnij sobie wersję 0.1.3 (ma opcję update'a).

kotfryc

Zaktualizowałem androida korzystając ze strony producenta do wersji 2.2 jeśli się nie mylę, ale niestety po aktualizacji instalator klienta mi się zawieszał...  :dunno: później żona mi zabrała sprzęta  ::) spróbuję jeszcze kiedy indziej  ;D

aborek

Na razie przeliczyłem jedną WU
www.enigmaathome.net/results.php?hostid=55152
Trochę to trwało, ale działa jak należy :respect:

matszpk

#109
noo. mamy problem. keyserver kluczy PGP nie chce działac  :o (ten z którego pobiera aplikacja klucze). dzisiaj zrobie tak, że będzie proba sciagania z kilku keyserverów. kotfryc moze dlatego nie mogłeś zainstalować. proszę podawać komun ikaty o błędach jeśli będą problemy
PS.: mozesz już sprobować z aktualizowałem do wersji 0.1.3.1alpha (problem jest już rozwiązany).

kotfryc

Cytat: matszpk w 15 Sierpień 2011, 09:37
noo. mamy problem. keyserver kluczy PGP nie chce działac  :o

Faktycznie coś o niemożności ściągnięcia tego klucza pisało...
Ściągnąłem wyższą wersję i pięknie działa ...  :parrrty: spróbuję przeliczyć parę próbek enigmy na początek :)

Przydałby się przyklejony wątek z linkami do aktualnych i ewe. starszych wersji tak żeby "nowi" nie musieli szukać tego zbyt głęboko.

krzyziu

Wielkie uznanie dla kolegi matszpk'a !! :)
Jeśli będziesz potrzebował sprawdzić aplikacje na różnych komórkach/tabletach z różnymi systemami to służę pomocą (pracuje w punkcie u jednego z operatorów).


Troll81