trickle up message pending. ponowna proba polaczenia za: (ileśtam)

Zaczęty przez sknd, 14 Lipiec 2011, 16:50

sknd

w zakladce projekty widac cos takiego jak w tytule przy climate, juz od paru dni. a w messages jest tak:

czw, 14 lip 2011, 16:42:25   climateprediction.net   Sending scheduler request: To send trickle-up message.
czw, 14 lip 2011, 16:42:25   climateprediction.net   Not reporting or requesting tasks
czw, 14 lip 2011, 16:42:27      Project communication failed: attempting access to reference site
czw, 14 lip 2011, 16:42:27   climateprediction.net   Scheduler request failed: Couldn't connect to server
czw, 14 lip 2011, 16:42:29      Internet access OK - project servers may be temporarily down.
czw, 14 lip 2011, 16:47:53   climateprediction.net   Sending scheduler request: To send trickle-up message.
czw, 14 lip 2011, 16:47:53   climateprediction.net   Not reporting or requesting tasks
czw, 14 lip 2011, 16:47:58   climateprediction.net   Scheduler request failed: HTTP internal server error

pewnie to jakis prolbem z mojej strony z konfiguracją iptables albo czegoś... wie ktoś, jakie porty trzeba pootwierać itp itd?

Troll81

z tego co sie orientuję to manager sie komunikuje po porcie http.

sknd

no wlasnie tez tyle wyczytalem, w takim razie skąd te błędy?

Troll81

moze maja jakiegos zonka z serwerem? niedawno mieli emergency repair....

simonic

Tragedia jest z climate :( Ja sam mam ponad 2 GB wyników do odesłania i nie wiem kiedy się to wyśle...
Na ich forum wyraznie widac ze liczace osoby zaczynaja odchodzic z kilku powodów:
- zbyt dlugie probki (ostatnie wydane licza sie około 800h ! na core 2 duo 2.66Ghz)
- czesty zupelny brak zadan
- czeste awarie serwerow
- coraz większe wymagania sprzetowe (model HADAM3P wymaga minimum 300-350MB RAM na zadanie
- opór w sprawie tworzenia nowych wersji aplikacji, ktore przyspiesza liczenie przez GPU lub multi-threading, o ile dla kart graficznych modele sa zbyt "wielowatkowe" o tyle M-T znacznie przyspieszylby obliczenia
- mala liczba punktow w porownaniu do zajetego czasu
- ostatnie modele mialy czeste bledy prowadzace do sypania błędami i strata punktow (model European HADAM3P- próbki "sypały" się po około 25h pracy :( )

Ale jest tez JEDNA bardzo poważna zaleta tego projektu.To nie zwracanie uwagi na deadline! Sam mam do odesłania próbki przedawnione o ponad 3 miesiace i wiem że pelne punkty za nie dostane :)


Szopler

a climate beta śmiga jak trzeba... mam obecnie 6 próbek na stanie po 3-4 dni i jedną na 40 dni. ostatnio odesłałem 2 takie 4 dniowe...

sknd

czyli co? mam cierpliwie czekać aż zadziała? czy coś jednak kombinować? zaznaczam, że ten stan trwa już dobrych parę dni - w tej chwili ponad 71 godzin obliczeniowych

AL

Ja od pewnego czasu też obserwuję podobne problemy z climatem. Czasem nie mogę się połączyć kilka dni z rzędu - by potem po jakimś czasie udaje mi się połączyć i wszystko się POWOLI i stopniowo odsyła.
Ostatnio też zaobserwowałem, że bywały dni gdy wogóle nie było nowych próbek do przeliczenia, ale ostatnio znowu załapałem się na kilka (była też spora grupa takich które się wysypywały po naszczęście kilku-kilkunastu sekundach).
Dedlaine - to zawsze był nie samowity plus tego projektu, ale coraz większe kłopoty z tym projektem skłoniły mnie do podjęcia decyzji o rezygnacji w wspieraniu tego projektu - doliczam próbki po kolei tak by przekroczyć 250k i byby.

simonic