Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Przyszłość projektu (Native BOINC for Android)

Zaczęty przez matszpk, 18 Lipiec 2011, 21:10

matszpk

Tutaj można umieszczać wszelkie uwagi dot. przyszłości mojego projektu (aplikacje, forma klienta, uwagi i nie tylko).

Tomasz R. Gwiazda

przydalo by sie rozwinac tytul o nazwe tego projektu :)

Cyfron

zrobić aplikację do pobrania i instalowania z android marketu

goofyx

Cytat: Cyfron w 19 Lipiec 2011, 10:48
zrobić aplikację do pobrania i instalowania z android marketu
dokładnie.
To będzie doskonały start dla projektu aby używało go nie kilku ludzi a kilka tysięcy ludzi (a może i więcej).

goofyx

Moja propozycja jest taka.
Zrób przerwę w rozwijaniu tego klienta i aplikacji na niego <- a dopasuj do android marketu.

matszpk

Planuję klienta w formie paczki APK (czyli zwykłej aplikacji na Androida). Natomiast aplikacje BOINC planuje udostępniać w formie ZIP'a (aplikacja klienta będzie miała opcję instalacji aplikacji w formie ZIP'a). Mój plan jest prosty: aplikacja na Androida będzie służyła do zarządzania klientem, natomiast klient będzie osobnym programem w APK. Będzie możliwość połączenia się z klientem poprzez net (WiFI, net z komórki i itd). Na razie muszę rozwiązać pewne problemy z klientem (nieszczęsna opcja benchmarka i itd). Więc poczekajcie nim coś wymyślę  ;).

PS. nie wykluczam umieszczenia klienta w takiej formie na markecie, ale o tym będzie po wykonaniu go w formie aplikacji dla Androida.

aborek

Może głupie pytanie ale co tam: Android jest 32 czy 64 bit?
Bo tak pobieżnie szukając nie znalazłem odpowiedzi.

matszpk

Android jest 32-bitowy (najczęściej na prockach ARM). ARM'y w telefonach i tabletach są na razie 32-bitowe. Jednak nowe procesory mają już 128-bitowe rejestry SIMD i są dwurdzeniowe. x86 i MIPS to na razie ciekawostki w świecie Android'a.

GRID

Jak dopracujesz aplikacje, i uda się to zamieścić na markecie to można wysłać emaila do
http://forum.android.com.pl
wydaje mi się że chętnie napiszą o tym.

matszpk

ciekawa propozycja  :).
na razie krzyszp musi uaktualnic dns'y żeby pliki aplikacji były dostępne....

Tomasz R. Gwiazda

na forum androida koniecznie :)
moze ktos przyjdzie do nas dzieki temu :)

matszpk

myslę o tym.
teraz wpadł mi głowy pomysł, że będzie tylko jedno binaria klienta (teraz są trzy dla róznych procesorów). to by ujednolicyło platformę. benchmark boinca można by skompilowac dla różnych CPU wsadzic do jednego worka.
PS: to samo by było dla aplikacji....

krzyszp

Właśnie byłem na czacie z supportem, w ciągu kilku godzin domena powinna być aktywna. Swoją drogą do kitu, że nie przysyłają powiadomienia w tym hostingu, że domena zaraz się przedawni, więc dowiedziałem się po fakcie :/


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

matszpk

ponieważ blog krzyszpa jest jeszcze niedostępny to tymczasowo NativeBOINCa umieszczę na githubie. Docelowo planuje umieszczać pliki na moim koncie ftp (ktore dal mi krzyszp). github nie jest wlasciwym miejscem na binaria i itd. nie zawsze jest szybki dostęp, nie obsługuje binarnych typów plików  :( i itd.

Tomasz R. Gwiazda

a moze by to zrobic w postaci stalego artykulu na naszej stronie ?
z opisem screenami i sekcja download?

matszpk

ciekawa propozycja. nawet się nad tym zastanawiam  ::). mysle też nad tym zeby wyslac email do forum.android.pl.
Jednak moją aplikację planuję jako samodzielną, którą będzie mogl zainstalować typowy zjadacz chleba z poziomu android market  :). na razie przygotowuje wersje 0.2 nowymi mozliwosciami  :).

Tomasz R. Gwiazda

zawsze warto reklamowac w wielu miejscach :)
opis zdjecia + link do android market do app chyba by byly optymalne

GRID

Wydaj mi się że aplikacja jest na etapie promowania. Można na forum andorida napisać że potrzebuje jeszcze testów użytkowników z forum android. Przy awatarze administratora forum android jest podany email na który można posyłać propozycję na artykuły. Jestem peiem że administrator forum.android.com.pl chęcią napisze o możliwości wspierania nauki przez telefony/phony. Czyli jak matszpk planuje to zrobić to niema co się ociągać. Napisać arta tylko dodać że potrzeba pomocy wspaniałej społeczności użytkowników adroida może coś może się zawiesić. Przy okazji dodać że Enigma@home to polski projekt a PrimeGride to łątwy sposób na zostanie naukowym odkrywcą.

Cyfron

właśnie na forum androida może będzie więcej osób, które konkretnie by przewałkowały aplikację i by znalazły błędy, a może podrzuciły jeszcze jakieś propozycje ulepszeń?

matszpk

dobry pomysł  :p_arr:. miedzy czasie napiszę do nich. na razie opublikowałem wersje 0.2. dodałem m.in. konfiguracje możliwość klienta. Klient już obsługuje np.: pracę tylko przy zasilaniu z gniazdka/USB. Zachecam do testów....

matszpk

planuje wydac (za okolo miesiąc) nową wersje managera 0.3, która docelowo pojawi się na android markecie. ma miec m.in. tryb dla developera (mozliwosc wgrywania wlasnych aplikacji boinc'a) i wiele usprawnień. szczegoly zdradzę za okolo tydzien/2 tygodnie.