Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Zdalny pulpit z Windowsa na Ubuntu

Zaczęty przez Cyfron, 19 Lipiec 2011, 18:48

Cyfron

Kamraci - możecie zaproponować jakiś program czy coś, żebym z Windowsa mógł zalogować się na zdalny pulpit na Ubuntu?

Martin Fox

Na ubuntu instalujesz vnc (realvnc czy inne) a na windowsie klienta i wsio :)

Cyfron

zawsze lubiłem mieć alternetywę - ktoś jakąś podrzuci ? 8)

Grzes

http://pl.wikipedia.org/wiki/Remote_Desktop_Protocol

pod linuksem klient "rdesktop". Sam w firmie czasami korzystam logując się na win2003 server. W punktu widzenia linuksa sprawuje się idealnie. Usług pod windowsem nie konfigurowałem więc nie pytaj :)

Cyfron

Grzes - mi właśnie chodzi o sytuacje odwrotną, gdzie "serwerem" jest komputer z Ubuntu i to z Windowsa chce się na niego dostać :)

Grzes

Fakt, wybacz ale tak to jest jak człowiek czyta i niedoczyta ;)

W takiej sytuacji nie przychodzi mi nic lepszego do głowy niż to co zaproponował kurozukin, mogę tylko zarzucić linkiem:
http://www.ubuntugeek.com/share-your-ubuntu-desktop-using-remote-desktop.html

krzyszp

NX działa zdecydowanie szybciej, niestety ja poległem przy jego konfiguracji (ale od tego czasu mogło się wiele zmienić)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

apohawk

Skorzystaj z VNC. Z VNC korzystałem tylko z linuxa na windowsa, ale z windowsa na linuxa też pójdzie i to bez problemów. Widziałem z linuksa na macosxa, więc musi działać ;)
Jak koniecznie chcesz alternatyw, to skoncentruj się. To z pamięci będzie, bo nigdy z tego nie korzystałem.
Instalujesz na windowsie serwer X i coś ustawiasz w putty, żeby forwardowały X. Możliwe też, że program, który odpalasz na linuksie, musi mieć podane jakieś parametry, aby wyświetlał na X przez ssh (putty). Program wykonuje się na linuksie, a wyświetlanie jest po stronie windowsa (przez serwer X). Linuks w takiej sytuacji chyba nawet nie musi mieć karty graficznej w takiej sytuacji.

Na linuksie wiele rzeczy da się zrobić na wiele sposobów, co nie znaczy, że wszystkie są mądre. Użyj VNC.
No good deed goes unpunished.

dziubas

ja używam Xming +putty z forwardowaniem X-ów, tyle że odpalam aplikacje linuksowe jako xlaunchery albo bezpośrednio w putty. Ale chyba można też logować się XDMCP i mieć swoj pulpit. google your friend  :)
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Troll81



krzyszp

TeamViewer jest, ale tak na prawdę, to .deb zrobiony z exec'a dla windows i jest strasznie niestabilny


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

arturpio

VNC (w LANie) i Team (na odleglosc).

uzywam 2, i dziala.


maro86


Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

kotfryc

Używałem TeamViewer w różnych konfiguracjach i zawsze działał...

GRID

Cytat: kotfryc w 18 Sierpień 2011, 00:37
Używałem TeamViewer w różnych konfiguracjach i zawsze działał...
Ja również kożystam  TeamViewer na Linux i Ubuntu i sobie chwale.

krzyszp

Cytat: GRID w 02 Listopad 2011, 22:43
Cytat: kotfryc w 18 Sierpień 2011, 00:37
Używałem TeamViewer w różnych konfiguracjach i zawsze działał...
Ja również kożystam  TeamViewer na Linux i Ubuntu i sobie chwale.
Dołączam, od jakiegoś czasu stabilnie, używam w obie strony.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

goofyx

Cytat: maro86 w 30 Lipiec 2011, 14:29
Ja na RHEL-u uzywam XRDP
U mnie na Debian 6 xRdp strasznie się sypie np.: obraz jest bardzo kiepsko odświeżany lub nie odświeża się w ogóle:( <- i to wszystko na sieci lan 100mb i 1gb

Martin Fox

remina? calkiem niezle dziala :)