Surveill

Zaczęty przez Agbar, 22 Lipiec 2011, 22:00

Agbar

TJM znalazł nowy projekt http://surveill.dei.uc.pt/surveill/
Założyłem team. (Trollu odbierz mi założycielstwo.)

Z opisu wynika, że to jest jakiś heartbeat, a raczej coś zbliżonego.
Artykuł o Surveill@Home na Wiki B@P

Tomasz R. Gwiazda

cos jak dynaping ?

Troll81

Powiadom MCHL by odebrał founderowanie teamu :D

dopięty

Agbar

Właśnie nie do końca.

Opis:
Cytat
The aim of the project is to deploy a large infrastructure to support thousands of probes monitoring the Internet.

Each probe repeatedly performs a pre-defined set of web transactions on web-sites, accessing each site about 4 times per hour.

The proposed approach allows us to obtain important results on end-user visible failures and performance statics, from several thousands view points spread throughout the Internet.


W tej chwili projekt leży, więc jeszcze nic nie przetestowałem.

Cytat: Troll81 w 22 Lipiec 2011, 22:04
Powiadom MCHL by odebrał founderowanie teamu :D
A jednak Mchl ma być founderem? Wydawało mi się, że zwykle Ty jesteś. :shame:

Cyfron

dołączony (zwłaszcza, że to no-CPU intensive więc nie ryje procka :)
Nawet pobrało jakąś próbkę i ją sobie liczy  :arrr:

Cyfron

przeliczyło już 2 próbki.
Za 15 minut liczenia daje jakiś 1pkt (próbki są po 15 minut, pasek postępu nie idzie jakoś wraz z czasem, ale punkty przyznaje)

aborek

Cytat: Cyfron w 25 Lipiec 2011, 22:05
dołączony (zwłaszcza, że to no-CPU intensive więc nie ryje procka :)
Nawet pobrało jakąś próbkę i ją sobie liczy  :arrr:
I już UOTD jesteś ;D

AL

Podłączyłem na 4 hostach (bo to non-cpu) - zobaczymy co dalej.

Grzes

Cytatwto, 26 lip 2011, 06:07:02   surveill@home   Message from server: crawler _("is not available for") Linux running on an AMD x86_64 or Intel EM64T CPU.

Mówi się trudno....

Szopler

Dziwne bo mi wlasnie na takim hoscie liczy :P

Grzes

Ale masz system 32-bit zainstalowany? Jedyne wytłumaczenie jakie mi teraz przychodzi do głowy :)

AL

Mi liczy na W7 w wersji 32 i 64.

Cyfron

ja mam na jednym windows 7 32bit a na drugim ubuntu 11.04 32 bit i liczył na obu, ale teraz mają problem z karmieniem...

andy101fah

Melduję się w zespole.

krzyszp

Serwer im padł...
Po drugie - nasza pozycja jest odleeeeegła panowie, trzeba zmobilizować trochę hostów  :attack:


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

niech zaczną normalnie karmić, to powalczymy :)

aborek

5 hostów podpiętych, ale nie ma nic do liczenia :(

krzyszp

Ja jak dotąd dostałem trochę jednostek na Linuksa, ale wszystkie zwracane są z błędem.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

jak tylko mi przyślą to policzę :D

Cyfron

a czy przypadkiem, te osoby, które mają problemy z podpięciem do serwera (http internal error) to nie są komputery z kartami ATI?
Na forum projektu ktoś napisał, że to może być problem właśnie tylko na tych komputerach.
Na Linuxie bez ATI ładnie liczy (teraz ładnie zgłasza brak nowych próbek) a na windowsie 7 z ATI wywala od początku błąd http internal error

Tutaj niby jakaś pomoc, ale nie mogłem znaleźć tego pliku:
http://surveill.dei.uc.pt/surveill/forum_thread.php?id=3&nowrap=true#10

Tomasz R. Gwiazda

cos w tym moze byc, skoro wszystkie punkty mi dostarczyl tylko komp z kartami ATI
reszta nie pobrala WU

aborek

Właśnie sprawdziłem u siebie - połączył się tylko komp z NV. Wszyskie z ATI mają problem :(

Cyfron

a próbował ktoś tego rozwiązania, które tam podał koleś (do czego podałem linka) ?

AL

Ja nie mam kart ATI za to w każdym kompie NV. Pobierają mi wszystkie hosty (z krótkimi przerwami jak brak wu na serwie), liczą i odsyłają.

aborek

Wszystko powinno być już OK, bo kompy z ATI bez mojej ingerencji zaciągnęły, przeliczyły, odesłały i zapunktowały :D

lolek

Dołączyłem
Komp a ATI działa poprawnie

toms83

Problem z hostami z Ati ponoć naprawiony.

Tomasz R. Gwiazda

tak

ciekawe czemu wogle byl, co ma projekt non-cpu do GPU ?

krzyszp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 27 Lipiec 2011, 12:54
tak

ciekawe czemu wogle byl, co ma projekt non-cpu do GPU ?
Logicznie sprawę ujmując, to project GPU-Intensive może równocześnie być non-cpu ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

zgadza się - problem rozwiązali - host, który z ATI nie mógł się połączyć pobrał próbkę i zaczął liczyć.

Tomasz R. Gwiazda

moze, tylko to nie jest projekt GPU :)

czytaliscie czym sie on zajmuje ? ja nie widze zwiazku czemu nawet w zalozeniach WU dla kompa z ATI i NV miala sie roznic

Grzes

#31
Apropo problemów z uruchomieniem tego na 64-bitowym systemie.. rozwiązanie znalazłem na ich forum. Podam od razu linka do pewnej strony:
http://boinc.berkeley.edu/wiki/Installing_on_Linux
doinstalowałem brakujące biblioteki i liczy :)

Edit:

wstrzymali rejestrację nowych użytkowników. Zobaczymy co wymyślą z rozłożeniem ruchu. Obawiam się ograniczeń dla hostów "liczących" na tym samym łączu, np. w domu 3 komputery. Z praktycznego zastosowania dla projektu jeden im wystarczy z jednego ip (czy nawet z jedenej podsieci). Zobaczymy co wymyślą.

Agbar

Problem był z parsowaniem scheduler request, albo jakimś pochodnym. Może nieco 'poprawili' kod serwera - jak widać nikt z nich nie ma karty od AMD  %)

Jako bonus poprawiłem nazwę nazwę wątku, bo wplótł się chochlik w postaci dodatkowege "r". :shame:

Cyfron

Z informacji z projektu, to wstrzymali rejestracje nowych użytkowników, obiecują że wkrótce zaczną więcej WU rozsyłać, no i zrobili natywną aplikację na AMD x86_64 i Intel EM64T

gaballus

Podobny projekt z tym że nie BOINC ale za to prowadzony u samego źródła:
http://atlas.ripe.net/
Otrzymałem dzisiaj sondę, podłaączę i obadam :)

AL

Tak czy siak coś ostatnio więcej offline niż online ten projekt. Swoją drogą koledzy z PNT nieźle dają czadu w tym projekcie!

Cyfron

A ktos wie, co sie dzieje z tym projektem, ze tak lezy?

AL

Mi wczoraj późnym wieczorem zaczął działać normalnie. Dziś też jest wszystko ok.

lolek

Projekt ma jakieś problemy i wszystkie prónki są uznawane przez serwer za błędne

Cyfron

ostatnio miał też problemy z miejscem na dysku i nie odbierał próbek (karmił normalnie).