Przedpłata na czujniki Rad@H - Edycja 1/2011

Zaczęty przez krzyszp, 26 Lipiec 2011, 18:09

Svistak

svistak już się poprawił i przelew zrobił na konto  :respect: ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

AL

Ode mnie poszło dopiero dziś (wypłatka!), więc najpóźniej do środy powinno być zaksięgowane u was na koncie.

Szopler

Przyjąłem do wiadomości... Jak się kasa pojawi to uaktualnię co trzeba...

Szopler

Aktualizacja pierwszego posta :)

Troll81

A ja wciaż czujnika nie mam :(

Szopler

Bo chcę wysłać pełnosprawny proto-czujnik, a chłopaki coś ciągle kombinują z firmware...

Wertyuud

Elo

Sorry za OT, ale jakby ktoś chciał to na alledrogo są tuby za 25 zł.
nr.1750570570


Szopler

Dziękujemy, ale nie są w naszym typie :P chyba że TJM kupi jedną do testów porównawczych...

TJM

Troll musisz uzbroić się w cierpliwość, cały soft po obu stronach w ciągu ostatnich tygodni przeszedł ogromną ewolucję, wciąż wprowadzane są poprawki i nowe "bajery".

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

sciagacz


krzyszp

Aktualnie sprawa wygląda tak:

1. Tuby są już u Szoplera.
2. Większość elektroniki jest u mnie, czekam na dostawę reszty drobnicy z TME, żeby całość wysłać jedną przesyłką do Szoplera.
3. Zamówione już są płytki, czekamy na realizację zamówienia.
4. Wyświetlacze LCD są w trakcie zamawiania - sprawę komplikuje (ale umożliwia zachowanie niskiej ceny) fakt, że wszystko idzie przez moją księgowość, co niestety łączy się z wędrującymi po europie przesyłkami.
5. W sprawie trafo czekamy na próbne egzemplarze, jak będą ok, to leci zamówienia.
Czyli wszystkie podzespoły są w trakcie kompletowania...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler

To może znowu ja odpowiem ;)

Mamy komplet tub, przetestowanych, dających możliwie zbliżone wyniki. Płytki są w produkcji - mam nadzieję otrzymać przesyłkę w przyszłym tygodniu.
Krzycho ma 95% części. Reszta zostanie dosłana na początku września.
Transformatorki do przetwornicy - serię próbną będę miał w przyszłym tygodniu, większą ilość nieco później.

Zapomniałem o LCD, ale Krzycho i tak był szybszy :ph34r:

Szopler

Mam dobrą wiadomość!
Płytki zostały do mnie wysłane - przesyłka powinna dojść w poniedziałek...

krzyszp

To we wtorek wysyłam Ci co mam, najwyżej resztę doślę później.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

czysty911

Czy moja wpłata doszła? PzDr  :ahoy:

krzyszp

Cytat: czysty911 w 31 Sierpień 2011, 23:47
Czy moja wpłata doszła? PzDr  :ahoy:
Kiedy wysyłałeś? Bo w PayPalu nie mam osoby z Twoim nickiem...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

Cytat: Szopler w 24 Sierpień 2011, 21:36
Zapomniałem o LCD, ale Krzycho i tak był szybszy :ph34r:

Gość dotąd nie potwierdził zamówienia. Jutro do niego dzwonię...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

czysty911

Cytat: krzyszp w 31 Sierpień 2011, 23:54
Cytat: czysty911 w 31 Sierpień 2011, 23:47
Czy moja wpłata doszła? PzDr  :ahoy:
Kiedy wysyłałeś? Bo w PayPalu nie mam osoby z Twoim nickiem...
jakies 3 tygodnie temu 25E mail zaczyna sie od greatmasterc

czysty911

Cytat: czysty911 w 01 Wrzesień 2011, 00:15
Cytat: krzyszp w 31 Sierpień 2011, 23:54
Cytat: czysty911 w 31 Sierpień 2011, 23:47
Czy moja wpłata doszła? PzDr  :ahoy:
Kiedy wysyłałeś? Bo w PayPalu nie mam osoby z Twoim nickiem...
jakies 3 tygodnie temu 25E mail zaczyna sie od greatmasterc
Na pierwszej stronie juz pisze ze zaksiegowano  :attack: dzieki i pozdrufffki!!

krzyszp

Tak, żeby nie było, że ja już w Korei Północnej :)

Większość elektroniki jest u mnie, dziś dotarło spóźnionych 200 rezystorów, w tygodniu dotrą wyświetlacze LCD. Już z nimi posyłam wszystko do Szoplera nie czekając na resztę drobnicy, która wg zapowiedzi sklepu ma docierać aż do połowy listopada  (trzeba będzie chyba tę drobnicę - ok 50 zł - zamówić gdzie indziej)...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler

#60

  • mimeq - wysłano 1 szt.
  • _Aleksander_ - wysłano 1 szt.
  • tito (wys. do genek) - wysłano 4 szt.
  • miszol - wysłano 1 szt.
  • emik - wysłano 1 szt.
  • ksysju - wysłano 1 szt.
  • Tomasz R. Gwiazda - wysłano 1 szt.
  • sergeant - wysłano 1 szt.
  • sciagacz - wysłano 1 szt.
  • AL - wysłano 1 szt.
  • kret_polny - wysłano 1 szt.
  • tobas - wysłano 1 szt.
  • gaballus - wysłano 1 szt.
  • czysty911 - wysłano 1 szt.
  • cyfron - wysłano 1 szt.

Pozostali w kolejnej serii:

  • RAD-Poland - 1 szt.
  • svistak - 1 szt.

Troll81

A kiedy ja?? kasę wpłacałem jeszcze przed akcją z przedpłatami :(

Tomasz R. Gwiazda

a pytanko, to z najnowszym firmware bedzie ?

i jak wyglada upgrade firmware ? (w przyszlosci jak uzytkownicy maja sobie robic upgrade? )

aborek

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 10 Październik 2011, 15:49
a pytanko, to z najnowszym firmware bedzie ?

i jak wyglada upgrade firmware ? (w przyszlosci jak uzytkownicy maja sobie robic upgrade? )
Szopler będzie aktualizował za 50 EUR + koszty wysyłki (oczywiście aktualizacja obowiązkowa) XD

krzyszp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 10 Październik 2011, 15:49
a pytanko, to z najnowszym firmware bedzie ?

i jak wyglada upgrade firmware ? (w przyszlosci jak uzytkownicy maja sobie robic upgrade? )
Miejmy nadzieję, że takiej konieczności nie będzie. W przeciwnym wypadku konieczne będzie podłączenie czujnika do programatora (lub samego procesora).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler

Cytat: Troll81 w 10 Październik 2011, 15:47
A kiedy ja?? kasę wpłacałem jeszcze przed akcją z przedpłatami :(

Dostaniesz, spokojnie... jutro wysyłam resztę V1 oraz sporo sztuk V2.
Lepiej chyba poczekać i dostać coś co działa niż tak jak się teraz okazało że czujka V1 się przywiesza albo pokazuje ujemne promieniowanie (jeszcze Nobla byśmy dostali) ;)

gregre

a ja tam sobie czekam aż to już ładnie będzie wyglądało, jakieś zgrabne pudełeczko...
środki na ten cel już odłożone :P

Svistak

 ujemnego już nie pokazuje, a z nowym firmware śmiga, że  :attack:  ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

mimeq

oooo dobra wiadomosc w ponury poniedzialkowy wieczor  ;D


gaballus

Orzeł wylądował, dzięki Szopler.
Przy okazji: spodziewałem się kitu DIY, a tu zmontowane urządzenie. Szkoda że nie napisałem wcześniej, miałbyś jedno mniej do składania.
No i podpucha pierwsza klasa  :p_arr: .Podłączam czujnik, czekam, 0,00µSv/h, hmm coś nie tak. Miernik w dłoń, napięcie na tubie 0V, no ok będziemy szukać problemu. Wyłączyłem urządzenie, odkręcam wyświetlacz i problem znalazł się szybciej niż się spodziewałem. A w zasadzie nie problem ale zabezpieczenie :). Więc od razu dla wszystkich uwaga, chyba że było gdzieś wcześniej a ja przeoczyłem: Przed uruchomieniem odkręćcie wyświetlacz i włóżcie sterownik przetwornicy w podstawkę!!


Svistak


Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Szopler

#71
Tak, to zabezpieczenie... instrukcja wkrótce się znajdzie na forum projektu.
Ponieważ mamy opóźnienie to jest nieco inny KIT - trzeba zatroszczyć się o jakąś obudowę, podłączyć tubę i włożyć układ w podstawkę...

emik

z niecierpliwością wypatruję listonosza :)


AL

Potwierdzam otrzymanie przesyłki tzn. płytki z wyświetlaczem i osobno "rurki".
I teraz tak dla maksymalnego laika. Jak toto połączyć w całość żeby działało?

TJM

Upgrade softu da się robić (w razie konieczności) również nie mając programatora. Wystarczy dostęp do komputera z LPT, goła wtyczka LPT i 4 kabelki ze złączkami (mogą być rurki z żeńskiego złącza DB-25 albo wtyczki na piny od starej obudowy, te zazwyczaj  czarne, wtykane do płyty głównej). Jeśli zajdzie taka potrzeba zamieszczę fotki, screeny, film czy co tam jeszcze potrzeba z takiego procesu awaryjnego programowania (sam na tym jadę cały czas  :D).

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AL

Cytat: AL w 12 Październik 2011, 21:24
Potwierdzam otrzymanie przesyłki tzn. płytki z wyświetlaczem i osobno "rurki".
I teraz tak dla maksymalnego laika. Jak toto połączyć w całość żeby działało?

No dobra znalazłem to na zdjęciach Svistaka w jego galerii na picassie (foto 1 i foto 2). Teraz  mam kolejne pytania.
-Czy wystarczy kawałek zwykłego dwużyłowego przewodu elektrycznego - czy musi być przewód spełniający jakieś określone parametry?
-Czy podłączając "rurkę" są tam gdzieś jakieś plusy i minusy - czy jest to bez znaczenia?
-O co konkretnie chodzi z tym zabezpieczeniem wyświetlacza (trzeba go odkręcić i coś wyjąć/zdjąć czy jak)?

krzyszp

Cytat: AL w 12 Październik 2011, 21:24
I teraz tak dla maksymalnego laika. Jak toto połączyć w całość żeby działało?

Odkręcasz LCD, pod spodem masz zawiniątko ze sterownikiem zasilania który (zwracając uwagę na oznaczenie pinu 1) wkładasz do jedynego wolnego gniazdka. Następnym krokiem jest podłączenie "rurki" (tuba GM) za pomocą dwóch kabelków (najlepiej) zakończonych "krokodylkami" do niebieskiej złączki (zachowując odpowiednie bieguny - czyli "plus do plusa"). Całość pakujesz w jakieś estetyczne pudełko tak, aby nigdzie nie robić zwarcia i podłączasz kablem "drukarkowym" USB do komputera. Dołączasz do projektu i wszystko działa :)

Ps. Pod żadnym pozorem nie dotykaj prawej strony płytki gdy jest podłączona!!! Może nieźle "kopnąć"...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

TJM

Kabel do rury może być byle jaki, ale pamiętaj żeby wytrzymywał wysokie napięcie - ja w pierwszej wersji połasiłem się na ekranowany i po dłuższym czasie go przebiło, co najpierw skutkowało dziwnymi odczytami, a potem zerami :ph34r:
Jeśli nie ma takiej potrzeby to lepiej też nie przesadzać z długością, bo to dobry sposób na zgarnianie zakłóceń.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AL

#78
Na razie i tak lipa ze względów logistycznych. O ile znalazłem jakiś stary kabel usb ze starej drukary - to nie mam na stanie żadnego zwykłego "kabelka" do podłączenia tuby (no chyba, że rozbroję kabel do zasilacza z tej starej drukary)...c.d.n.

Cytat: krzyszp w 12 Październik 2011, 21:51
Odkręcasz LCD, pod spodem masz zawiniątko ze sterownikiem zasilania który (zwracając uwagę na oznaczenie pinu 1) wkładasz do jedynego wolnego gniazdka. Następnym krokiem jest podłączenie "rurki" (tuba GM) za pomocą dwóch kabelków (najlepiej) zakończonych "krokodylkami" do niebieskiej złączki (zachowując odpowiednie bieguny - czyli "plus do plusa").
Odkręciłem LCD, "znalazłem" sterownik (poodlądałem go sobie dokładnie i za cholerę żadnych oznaczeń nie widzę) i włożyłem w jedyne wolne gniazdo (mam nadzieję, że dobrą stroną - a co się stanie jeśli złą?).
Co do tuby to znalazłem na niej z jednej strony znak "+" (więc tu problemu nie ma), natomiast nie znalazłem oznaczeń biegunowych na niebieskiej "złączce".

miszol

Cytat: AL w 12 Październik 2011, 22:00
(...)
Co do tuby to znalazłem na niej z jednej strony znak "+" (więc tu problemu nie ma), natomiast nie znalazłem oznaczeń biegunowych na niebieskiej "złączce".
widać oznaczenia po bokach niebieskiego gniazda - plus jest po lewej patrząc od góry i mając gniazdo usb po lewej