Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Prace nad managerem dla niedowidzących/niewidomych...

Zaczęty przez krzyszp, 27 Lipiec 2011, 21:42

krzyszp

Nie wiem za bardzo gdzie to wrzucić, więc chyba dla osoby najbardziej zainteresowanej:

http://boinc.berkeley.edu/dev/forum_thread.php?id=6478&nowrap=true#37406
http://boinc.berkeley.edu/trac/ticket/147

a także ten link: http://boinc.berkeley.edu/dev/forum_thread.php?id=2097#12310

Adminów proszę o nie-zmienianie formy linków.

W skrócie. Developerzy BOINC podjęli pracę nad ulepszeniem managera dla osób niewidomych.
Nieskromnie chciałbym zauważyć, że mam  w tym swój udział  ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81



GRID

#3
kolejny wkład w poprawę BM oraz życia niewidomych. Przy okazji pewnie większość niedowidzących/niewidomych który jest ich oknem na świat.

Krzyszp muszę przyznać że dużo dla sprawy robisz, tu Rad@H, tu ta akcja, tu forum, ....
Ludzie bierzcie z niego przykład.

krzyszp

Przesadzasz, raptem forum na wątku zacząłem i w bugtrac'u dodałem wpis (nie ma go w tych linkach).
Niemniej info zamieściłem po to, aby każdy chętny mógł delikatnie nacisk wywrzeć na developerach, oni sami nie zgadną, co jeszcze jest do zrobienia...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Ufol

Niestety nic nie poprawili. Co najmniej od roku znają podstawowe przeszkody, na moją prośbę wszystko szczegółowo opisał im Krzyszp, za co mu chwała.
:respect:
Stąd moje pytanie do kolegów-informatyków. Czy można dodawać skórki do menedżera? Niby w widoku można zmieniać wygląd na klasyczny i uproszczony, ale we współpracy z Nvda nie ma to większego znaczenia. Uproszczony jest nieosiągalny a zaawansowany, którego używam, dostępny tylko częściowo. Tak sobie pomyślałem, gdyby ktoś napisał standartową skórkę, taką widzialną dla Nvda, to czy można by ją wstawić do widoku?

Ufol

Ponad tydzień mielę pod świeżynką, instalka to:
boinc_7.0.52_windows_intelx86.exe
Nic nie poprawiają, pojawiły się zmiany w tłumaczeniach, część trafiona, część chybiona, lecz nie o tym ten wątek. Wracając do tematu ponawiam pytanie, czy można by dodać kolejny widok. Skoro istnieją uproszczony i zaawansowany, to mógłby powstać widoczny dla gadaczy. Czym różnią się zakładki, tzn. dlaczego Nvda jedne z nich widzi a innych nie? Chętnie zamieszczę raporty, które Krzychu jajogłowym z Berkeley posyłał. Czy ktoś znajdzie kilka minut wolnego, aby zobaczyć w czym rzecz?
ps Pliki spróbuję załączyć później, z poziomu internetowego explorera, lisek odmawia współpracy.

PoznanskaPyra

Uproszczony mocno się różni od zaawansowanego. Pewnie możliwość dodania skórki jest, pytanie co musi wyświetlić się na ekranie żeby "gadacz" umiał to przeczytać.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Ufol

Sprawy nie wyglądają tak prosto. Po pierwsze widok uproszczony jest całkowicie niedostępny a zaawansowany tylko częściowo. Udźwiękowienie, w przypadku Nvdy, czyli darmowego gadacza otwartego kodu, jest możliwe tylko wtedy, gdy programista używa domyślnych kontrolek z windy. Tworzenie opisów jest nadzwyczaj nużące a ich lektura tym bardziej, aby nie być gołosłownym, załączam jeden z kilku raportów, który Krzyszp przetłumaczył i posłał mędrkom z Berkeley.

krzyszp

Sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana, niż Ufol podaje. Generalnie, przerobienie skórek nic nie da, to programiści muszą dać radę... Niestety, w wypadku managera, o ile się nie mylę, w użyciu są nie natywny kontrolki, a kontrolki WxWidgets i (jak mi się wydaje), to one mają problem z kompatybilnością z gadaczami (tak przynajmniej wynika ze słów osób piszących managera).
Developerzy managera twierdzą, że wszystko robią "zgodnie ze sztuką", czyli odpowiednimi standardami, więc faktycznie szukał bym wokół osób skupionych wokół WxWidgets...

Myślę nad tematem, niestety tylko w chwilach, jak mi się przypomni  :shame:, chyba trzeba będzie do nich uderzyć...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Ufol

W menedżerze wciąż się coś dzieje, nowe wersje testowe co chwilę się pojawiają. Mam na pokładzie 7.0.55 opublikowaną wczoraj. Niestety w interesującym mnie aspekcie, postępu brak. Najbardziej zdumiewa ta częściowa dostępność. Dlaczego kawałek programu dał się udźwiękowić? Co sprawia, iż Nvda nie może sobie poradzić z odczytaniem, rzekomo standardowych kontrolek?

Ufol

Wczoraj zainstalowałem ostatnią stabilną wersję, czyli 7.2.42. Zauważam zmiany w tłumaczeniach, lecz większego wsparcia dla Nvdy, w porównaniu ze wcześniejszymi wersjami, brak. Skoro jedne zakładki gadacz widzi a innych nie, to nasuwa się myśl o użyciu tam jakowyś kontrolek niestandardowych. Mogliby chociaż poprawić odrobinę etykiety, np. taki kwiatek:
"Minimalny zapas zadań na, pole edycji, jeden przecinek dwadzieścia."
Czego, godziny, minuty, przecież chodzi o dobę. To drobiazg, ale właśnie takie duperele odrzucają od nas niezakręconych na punkcie elektroniki i informatyki.

Ufol

Uruchom miernik wydajności procesora, cóż to takiego? Pytanie zadaję w tym wątku, ponieważ gadaczem nic przeczytać nie mogę. Zwyczajnie zatrzymał zadania na kilka sekund a później je wznowił. Gdzie znajduje się raport z tego mierzenia? Ostatnia rekomendowana wersja menedżera, czyli 7.2.42 mówi sporo, ale niestety do ideału jeszcze kilku rzeczy jej brakuje. Znaczenie ma też system, lepiej gada pod siódemką niż xpekiem.

krzyszp

Ta opcja wykonuje (dość prymitywny) test wydajności CPU na potrzeby określenia m.in. ilości zadań jakie komputer może wykonać w zadanym czasie, był również kiedyś podstawą do przyznawania punktów. Raport znajduje się w logach managera (w angielskiej wersji manu Advenced i opcja  Event Log).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Ufol

Wybacz Kamracie, lecz nadal nie rozumiem. Czy miernik wygenerował jakiś plik tekstowy? Jeżeli tak, to gdzie go znajdę?

sknd

miernik wrzuca kilkja linijek tekstu w dziennik zdarzeń, np. tak:

nie, 7 wrz 2014, 22:37:35 |  | Suspending computation - CPU benchmarks in progress
nie, 7 wrz 2014, 22:38:05 |  | Benchmark results:
nie, 7 wrz 2014, 22:38:05 |  | Number of CPUs: 8
nie, 7 wrz 2014, 22:38:05 |  | 3233 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
nie, 7 wrz 2014, 22:38:05 |  | 11605 integer MIPS (Dhrystone) per CPU
nie, 7 wrz 2014, 22:38:06 |  | Resuming computation