Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Albert@Home

Zaczęty przez AL, 28 Lipiec 2011, 02:25

AL

Projekt  podaje jako ciekawostkę. Teoretycznie nikt o nim nie powinien wiedzieć, ale gdzieś wyciekł - zresztą poczytajcie sami.
Więc gwoli jasności - jest to testowy projekt powstały pod egidą Einstein@home. Projekt powstał po przez kopię bazy danych sprzed jakiegoś czasu (końcówka 2008 roku?) - zatem konta użytkowników i drużyny już są założone. Punkty w tym projekcie pokrywają się z tymi z E@h (oczywiście z dnia w którym była zrobiona ta kopia, punkty zdobyte po tym czasie w normalnym E@h naliczyło już tylko na konto E@h - stąd uprzedzając wasze pytania rozbieżności punktowe pomiędzy A@h i E@h).
Poza tym twórcy projektu odradzają zakładanie w nim kont, drużyn, zmiany nazw etc. no i...liczenia!
Notabene przez najbliższe pół roku nie miało w nim być żadnych wu do przeliczenia, jednak któregoś dnia po powrocie z pracy zauważyłem, że pobrało mi ich całkiem sporo. Liczą się na moim sprzęcie po ok. 14h - punkty na sztywno po 500 za wu.

http://albert.phys.uwm.edu/index.php

PS.Willy z BoincStats nie przewiduje wsparcia dla tego projektu.
PS2. Punkty które teraz zdobyłem w A@h nie dodały się do mojego dorobku w E@h.
PS3. Jednak Willy zmienił zdanie i na przełomie 2011/2012 roku albert pojawił się na BS.


Troll81

to po co ten projekt?

goofyx

Cytat: Troll81 w 28 Lipiec 2011, 09:24
to po co ten projekt?
wyprzedziłeś mnie z tym pytaniem ;)

krzyszp

Pewnie sobie coś na nim testują...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

co najmniej nie etyczne

krzyszp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 28 Lipiec 2011, 12:30
co najmniej nie etyczne
Dlaczego???
Przecież proszą o niepodłączanie się, pewnie testują sobie stabilność i poprawność wyników aplikacji.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

lolek

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 28 Lipiec 2011, 12:30
co najmniej nie etyczne


Projekt miał nie ujrzeć światła dziennego. To rodzaj zaplecza dla projektu. Takie niepubliczne Seti@Home beta.

AL

Cytat: Troll81 w 28 Lipiec 2011, 09:24
to po co ten projekt?
Cytat: krzyszp w 28 Lipiec 2011, 12:29
Pewnie sobie coś na nim testują...

Dokładnie. Postawili sobie coś do testów i ktoś to wyczaił. Po tym incydencie nawet zastanawiali się czy nie zrobić tego tworu oficjalnym podprojektem testowym, ale ostatecznie zrezygnowali z tego.

AL

Info sprzed kilku dni:
CytatCredit reset
The BOINC database on Albert@Home was (and actually still is) an outdated copy of that on Einstein@Home. This includes (outdated) credit gained on Einstein@Home, which would mess up stats if stat site would include Albert@Home. In order to get Albert@Home ready as an officiall public test project, we reset the credit records on Albert@Home.

Potwierdzam. Jak znalazłem projekt miałem już w nim nieco ponad 60k (podczas gdy w einsteinie mam 100k), dobiłem więc do 100k, a teraz to wszystko się wyzerowało. Zatem oto prawdopodobnie pierwszy oficjalny podprojekt testowy Einsteina. BTW. Po kilku dniach od inormacji z ich głównej pobrało mi kilka wu - ale zacznę je przeliczać dopiero po wyścigu w WCG.

AL

Przeliczyło mi się kilka wu na gpu. Ok. 40min per wu i 500pkt za każde.

Tomasz R. Gwiazda

app na ATI obciaza GPU tylko 77%
rozumiem ze to normalne ?


AL

Nie wiem Tomku. Ja liczyłem na nv 460 i nawet nie sprawdzałem wtedy jakie było obciążenie.

mimeq

Jeden z rdzeni 5970:

GPU default 725, Mem zjechane o polowe (z 1000 na 500). Wskazanie BM 0,15CPU+1ATI.
CPU usage: 4-7%
GPU usage: ~70%

Czasy: 8xxx sek

http://albert.phys.uwm.edu/results.php?hostid=1678&offset=0&show_names=0&state=3&appid=


Tomasz R. Gwiazda

ATI HD6970    czas:  3,628.16    

Szopler

ATI HD5870
Te ponad 8000 sekund to dlatego, że nagle takty mi zjechały do 400 (core) / 900 (mem) !!

emik

Projekt wstrzymał wysyłanie próbek CUDA, gdyż twórcy chcą się skupić na aplikacji OpenCL. Aktualnie opiekunowie projektu posiadają dużo wyników aplikacji CUDA, a w razie potrzeby wysyłanie zostanie wznowione


aborek

Cytat: emik w 22 Styczeń 2012, 09:32
Projekt wstrzymał wysyłanie próbek CUDA, gdyż twórcy chcą się skupić na aplikacji OpenCL. Aktualnie opiekunowie projektu posiadają dużo wyników aplikacji CUDA, a w razie potrzeby wysyłanie zostanie wznowione
CUDA znowu w akcji.

Sergeant

Projekt tymczasowo zamknięty od 28 kwietnia. Ciekawe na jak długo?
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl