Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Ograniczenie podpisu

Zaczęty przez stasieks, 30 Lipiec 2011, 13:05

ile max znaków w podpisie

500
3 (20%)
1000
3 (20%)
2000
0 (0%)
3000
1 (6.7%)
4000
8 (53.3%)

Głosów w sumie: 15

stasieks

Czy ostatnio wprowadzono ograniczenie ilości znaków w podpisie ? Obecnie max to 1136, mój podpis który kiedyś stworzyłem nie mieści się na stronie edycji, na szczęście wyświetla się prawidłowo.

mimeq

Maksymalnie 1136; pozostało znaków: 0

no i nie moge dodac kolejnej, malej ikonki :



coraz wiecej ostatnio tematow w tym dziale, a co gorsza nikt nie udziela zadnych informacji  :bad:
ograniczenie podpisu, brak informacji kto przeglada dany watek ... ja rozumiem pozycjonowanie i te wszystkie sprawy a to ma byc forum dla NAS  :bad:


Szopler

Zróbcie sobie taki podpis jak ja mam i nie marudźcie :P
Po za tym o ile mi wiadomo zarówno WCG jak i Prime umożliwiają pokazanie tych ikonek za pomocą jednego generowanego na serwerze obrazka - nie ma konieczności wstawiania tego ręcznie.

mimeq

Robcie wszyscy tak jak ja (my) albo nie robcie wogole ? Gdzies to juz slyszalem ...


Szopler

#4
Bo podpis na pół strony nie jest dobrym pomysłem (?)

mimeq

Luz, dostosuj sie albo zgin, przepadnij. Zawsze kilku decyduje za wszystkich  %)


Szopler

Samowolka prowadzi do anarchii :wacko:

krzyszp

Cytat: mimeq w 31 Lipiec 2011, 23:23
Luz, dostosuj sie albo zgin, przepadnij. Zawsze kilku decyduje za wszystkich  %)
Spokojnie, ograniczenie długości podpisu miało swoje powody, takze ze wzgledu na długość ładowania się stron (masa obrazków z innych serwerów - a niektóre nie są szybkie) znacznie spowalniało ładowanie się podstron.
Drugim powodem jest czytelność forum przy wielkich podpisach.
Naprawdę, toczyła się gdzieś na forum długa dyskusja o tym...

Dodatkowo, cały nasz skład masę roboty teraz odwala przy stronach i projektach i nie zawsze osoby odpowiedzialne odpisują szybko. Wierz mi, że to nie jest tak, że "parę osób decyduje, a reszta ma się dostosować"...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AL

Cytat: krzyszp w 31 Lipiec 2011, 23:47
...Drugim powodem jest czytelność forum przy wielkich podpisach.
Naprawdę, toczyła się gdzieś na forum długa dyskusja o tym...
...

Weźmy np moją sygnaturkę, gdybym wrzucił teraz w podpis pełną wersję sygnaturki z BS (tak jak to miałem kiedyś) z wszystkimi projektami - to wieżcie mi - byłoby co przewijać.

Slavkoyama

Zauważcie, że nie dyskutujemy tu o długości sygnatury widocznej na forum, a o długości pola na wpisanie tej sygnatury. Sygnatura taka:

i taka:

różnią się o 9 znaków, jeśli chodzi o kod.

Moja sygnatura przekracza te 1136 znaków, bo jest sformatowana w tabelce, a to "kosztuje" sporo znaków, a dodatkowo każda ikonka w WCG to link odpowiedniej strony na Wiki zespołu. Dlaczego tak? Bo tak mi się podoba, bo uważam, że tak jest fajnie itp. I chciałbym mieć możliwość posiadania takiej sygnatury, tym bardziej, że nie jestem częstopisaczem i nie obciążam zbytnio tym serwera. Jeśli usunę te linki, wielkość widocznej sygnatury nie zmieni się nic a nic, tylko ograniczy się jej "funkcjonalność" (z mojego punktu widzenia).

Myślę, że bezsens ograniczenia długości pola jeszcze bardziej widać w przypadku sygnatury Stasieksa - zajmuje ona na ekranie w zasadzie tyle miejsca, co "modelowa" (jak rozumiem) sygnatura Szoplera. A w polu edycji się nie mieści.

Troll81

No ale ile znaków by trzeba by zmieścić twoją sygnaturkę?

Slavkoyama

Trudno mi dokładnie określić, bo mam dostęp tylko do pierwszych 1136 znaków kodu, resztę ucięło, a nigdzie indziej nie przechowuję kodu sygnatury  :shame:

Ale myślę, że ok 2500 znaków, maks. 3000.

AL

Cytat: Slavkoyama w 01 Sierpień 2011, 08:11
Zauważcie, że nie dyskutujemy tu o długości sygnatury widocznej na forum, a o długości pola na wpisanie tej sygnatury.

W sumie racja. Przy czym generalnie bardzo mi się podoba Twój jak i Stasieksa podpis - sam bym taki chciał (tylko chwilowo mi odznak brakuje - ale pracuje nad tym). Tym bardziej, że wasze linki prowadzą do wiki - a nie na zewnątrz - co tym bardziej powinno być nagradzane.
Ostatnio trochę ograniczyliśmy spam podpisowy chyba poprzez uzależnienie możliwości stworzenia podpisu od ilości postów na forum - także myślę, że możemy spokojnie podnieś limit znaków, a jeśli by się trafił jakiś delikwent z mega długim podpisem - to myślę, że wtedy w delikatny sposób będzie mógł zareagować admin (ale myślę, że na naszym forum raczej takich przypadków wiele nie będzie).

RAD-Poland

30.04.2009 limit został zmieniony z 1k  na 4k
http://www.boincatpoland.org/smf/ksiega-skarg-i-wnioskow/podpis-pod-postami-limit/
obecnie został znowu zmniejszony

Traktowałem wówczas swój podpis częściowo jako swoją wizytówkę, częściowo jako reklamę projektu WCG z bezpośrednimi linkami do opisów podprojektów pod ikonkami i tekstami oraz zawierał informacje o dokonywanych aktualizacjach w statystykach. Obecnie podpisy nie są widoczne dla osób z zewnątrz (nie zalogowanych), tym samym nie ma on już takiego znaczenia. Także prawdopodobnie dzisiaj po wyborze nowego PM również mój podpis zniknie, przy próbie aktualizacji zostanie ograniczony do ~1k.

Może po przeniesieniu kompletu ikonek WCG i innych projektów na nasz serwer, podpisy byłyby mniej "szkodliwe".

EDIT: niestety mój podpis wykorzystuje/wykorzystywał prawie cały limit, pewnie można by było go zoptymalizować

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

stasieks

Podsumowując pytanie: jakie jest stanowisko "zarządu", będzie zwiększony podpis czy jego wielkość będzie utrzymana ?

krzyszp

Chciałbym powiedzieć "zarząd to JA" ale to tak nie działa ;)

Myślę, że jeśli taka wasza wola, to GRID go zwiększy...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

GRID

#16
Restrykcja został wprowadzona ponieważ znalazłem na forum, kilka przypadków złego wykorzystywanie podpisu. Głównie chodzi o osoby które pogniewały się na forum. Ilością znaków sugerowałem się wizytówką Troll81 która wydawała mi się najbardziej bogata w znaki.

Przepraszam  :facepalm2: jeżeli uciąłem dla kogoś jego podpis. To ile mam ustawić tych znaków? stasieks80_PL i RAD-Poland macie największe podpisy. ile ma być minimalnie znaków w podpisie ?

A jeżeli chodzi o zarząd, stasieks80_PL pamiętaj że ty w nim też jesteś. :)

RAD-Poland

po redukcji : bezpośrednich odwołań do ikonek z WCG i linków do wiki spokojnie zmieściłem się w 1k (obecnie 674 znaki)

jeśli ktoś chciałby posiadać podpis podobny do stasieks80_PL (ikonki z linkami)

przykład:

[url=http://www.boincatpoland.org/wiki/Human_Proteome_Folding_Faza_2][img]http://www.worldcommunitygrid.org/images/pb/hpf2_1.jpg[/img][/url]
to na każdy projekt potrzebuje (przykład zajmuje 140 znaków) x kilkanaście projektów + sygnaturki PG/YOYO + coś od siebie -> minimum 3k

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Slavkoyama

#18
Zdecydowanie optuję za ograniczeniem do 3 lub 4K. Nie do końca rozumiem ograniczenie do 1K. Jak wcześniej dowodziłem, można zrobić sygnaturę o kodzie składającym się z 50 znaków, w której będzie obrazek zajmujący całą stronę. Ograniczenie do 1K nie wpłynie znacząco na możliwość zajęcia ogromnej części ekranu zbyt wysoką sygnaturą.
Z drugiej strony wydaje mi się, że linki do stron poszczególnych projektów WCG na Wiki zespołu nie są niczym złym (może się mylę?) , więc dlaczego blokować możliwość ich wstawiania, ograniczając pole wielkości kodu.

----

W ramach argumentów ZA dużym limitem: obecnie planuję skrócenie mojej sygnatury, bo od czasu, gdy ją dodawałem, dopisałem się do kilku projektów i obrazek statystyk BOINCStats się mocno rozrósł. Planuję skrócić go do obrazka o ok. połowę mniejszej wysokości. Ale nie zmieni to wielkości kodu!

GRID

#19
ok na razie ustawiłem max znaków na podpis - 3000. W sumie jeżeli znajdzie się jakiś wariat który będzie chciał nawpisywać jakieś dziwne rzeczy (chodzi mi tu o wpisy tupu: udowadnianie czegoś innym, oszczerstwa, podteksty pokazujące czyjąś wyższość) w podpisie to się go najwyżej skróci.

A tak przynajmniej nie będzie marnowała z się dobra inwencja wielu osób. W końcu propagowanie artykułów na naszej Wiki to bardzo ważna rzecz.


ps. przy okazji wielkość/wysokość podpisów samych w sobie nie jest to dla mnie już tak ważne ponieważ podpisy nie są widoczne dla nie zalogowanych (jakieś 70%), a zalogowani na ogół tolerują staty itp w podpisach

stasieks

W moim podpisie z 3000 znaków pozostało około 30. Jeżeli nadal uważacie że mój podpis jest w miarę OK (odnośniki do wiki), poproszę o zmianę ograniczenia, żeby nie truć co chwilę - powiedzmy 4000 znaków.

GRID

#21
Zrobione.  :)
Dodatkowe 1000 znaków możesz wykorzystać na zamieszczenie linków z odznak z yoyo

stasieks

Cytat: GRID w 22 Wrzesień 2011, 22:14
Zrobione.  :)
Dodatkowe 1000 znaków możesz wykorzystać na zamieszczenie linków z odznak z yoyo

:parrrty: Dzięki.

Wcześniej na yoyo zabrakło miejsca. Dopiszę w wolnej chwili.