Brak synchronizacji między BOINCstats a BOINC Managerem

Zaczęty przez ReallyGrid, 08 Sierpień 2011, 20:01

ReallyGrid

Kolejne moje pytanie na forum, do którego również dołączam obrazek. Podłączyłem się do WCG, miałem pewne problemy bo musiałem to zrobić nie z BOINC Managera ale z poziomu strony internetowej projektu, później to zsynchronizować ale się udało. To znaczy nie do końca. Później wszedłem na stronę BOINCstats w celu przydziału zasobów. Tak jak na załączonym obrazku dałem 5000 i kliknąłem Aktualizacja. Następnie przeszedłem do BOINC Managera aby tą wartość przenieść do niego. Zrobiłem tak jak z pozostałymi czterema projektami czyli wybrałem WCG i kliknąłem na Zaktualizuj projekt. Niestety wszystko się zaktualizowało poza tą wartością. Jak widać na obrazku cały czas mam tam wartość domyślną tj. 100 co dało mi 0.37%.
Pytanie do Was:
Jak zsynchronizować tego klienta aby pobrał tą wartość ze strony?

Nie wiem co mam robić. Czyżby takie utrudnienie wynikało z tego, że WCG jest... inny niż pozostałe projekty? Jeżeli komuś udało się pobrać poprawnie wartość zasobów to proszę o schemat postępowania. Ja się męczę i nie mogę.

Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.

gaballus

U mnie występuje podobny problem WCG nie pobiera przydziału zasobów.
Gdyby ktoś znał rozwiązanie to przyłączam się do pytania.

AL

Cytat: ReallyGrid w 08 Sierpień 2011, 20:01
Czyżby takie utrudnienie wynikało z tego, że WCG jest... inny niż pozostałe projekty?

Dokładnie. WCG było osobną platformą kiedyś, potem otwarli się na platformę boinc, a teraz chyba już całkowicie się na nią przenieśli. W związku z tym nie wszystkie funkcjonalności działają tak jak trzeba (w porównaniu do innych projektów, które od razu zostały stworzone pod boinc). Jeśli chodzi o przydział zasobów - to w WCG max to chyba 100 (ale mogę się mylić).

simonic

Cytat: AL w 08 Sierpień 2011, 20:23
Cytat: ReallyGrid w 08 Sierpień 2011, 20:01
Czyżby takie utrudnienie wynikało z tego, że WCG jest... inny niż pozostałe projekty?

Dokładnie. WCG było osobną platformą kiedyś, potem otwarli się na platformę boinc, a teraz chyba już całkowicie się na nią przenieśli. W związku z tym nie wszystkie funkcjonalności działają tak jak trzeba (w porównaniu do innych projektów, które od razu zostały stworzone pod boinc). Jeśli chodzi o przydział zasobów - to w WCG max to chyba 100 (ale mogę się mylić).

Dokładnie tak. Do dziś nie działają też niektóre rzeczy w WCG przez BOINCstats. Taki urok tego (chyba) najbardziej wartościowego projektu..


gaballus

No cóż, jest też na to sposób, po prostu WCG przydzielamy 100 zamiast 1000 a innym np 10 zamiast 100 i też będzie działać :)

Troll81

tez kwestia nazwy użytkownika jest inna w WCG. Ale idzie się przyzwyczaić....

ReallyGrid

Udało się! Schemat jest banalnie prosty. Może dlatego, że jest tak prosty nie wpadłem na niego od początku. Przydzał zasobów ustawiłem po prostu na stronie projektu, a następnie w BOINC Managerze Zaktualizuj projekt. Na dowód udanej próby standardowo obrazek – tym razem link w miniaturce aby przyspieszyć otwieranie forum.



Ad. gaballus:
1. Wchodzisz na stronę World Community Grid i się logujesz.
2. Z menu poziomego na stronie wybierasz MY GRID > Device Manager.
3. Klikasz na nazwę komputera w Device Name.
4. Z listy Current Assigned Device Profile? wybierasz Default i klikasz Edit Device Profiles
5. Klikasz na Default (no chyba, że w pt. 4 wybrałeś z listy Home. Wówczas klikasz tu na Home).
6. Zjeżdżasz na sam dół strony, która się otworzyła i Project Weight: to jest właśnie przydział zasobów. Wpisujesz tutaj swoją wartość i klikasz poniżej SAVE
7. W BOINC Managerze wybierasz projekt World Community Grig i klikasz Zaktualizuj projekt.

To tyle. U mnie działa jak widać na obrazku.

Ad. Troll81:
Podczas rejestrowania na stronie WCG podałem taką samą nazwę jak do innych projektów tj. ReallyGrid i hasło także to samo, żeby nie mieć problemów później. Wydaje mi się, że chyba dobrze zrobiłem... Nie wiem czy ten schemat postępowania zadziała gdyby się wybrało inną nazwę i hasło ale skoro BOINC Mamager się zsynchronizował z Projektem to IMO problemów być nie powinno również wtedy.
Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.

Troll81

W wiekszości projektów logujesz się na konto przy użyciu adresu email i hasła. A w WC logujesz się właśnie przy użyciu Nazwy usera i hasla.

gaballus