"Normalny" serwis informacyjny

Zaczęty przez kotfryc, 15 Sierpień 2011, 04:01

Jaki serwis informaycjny polecasz ?

gazeta.pl
3 (33.3%)
onet.pl
1 (11.1%)
wp.pl
1 (11.1%)
kopalniawiedzy.pl
2 (22.2%)
BBC News
0 (0%)
Wyborcza.pl
0 (0%)
focus.pl
0 (0%)
Żaden
2 (22.2%)

Głosów w sumie: 9

kotfryc

Dawno dawno temu zaczynałem od czytania onetu, później było o2, ale się popsuło...
Ostatnie parę lat to gazeta, ale ... ostatnio siedziałem z moją połówką przy kompie i zobaczyłem takie cóć (reklama)  i mi się odechciało...
Hmmm a jakich serwisów Wy używacie ??


phobos

Obawiam się, że wszędzie tylko reklamy, cycki i taniec z gwiazdami. Trzeba niestety własnoręcznie wyłuskać co wartościowe a resztę olać.

GRID

u mnie praktycznie jedynym serwisem informacyjnym jest kopalniawiedzy.pl - no ale tam też są reklamy.
Jedna na górze, jedna na prawo i na lewo. Oczywiście Adblock plus działa i sprawdza się wyśmienicie na stronach typu wp.pl.

sknd

kiedyś lubiłem gazetę.pl, niestety ulega ona w pogoni za klikalnością jak to mówią "tabloidyzacji" no i właśnie cycki i taniec z gwiazdami  :sick:. Również ich nowy system komentarzy wiele uroku stronce odebrał, wcześniej lubiłem czasem poczytac komentarze. Zresztą poziom komentarzy też od lat leci w dół. Obecnie to zerknę onet, to gazetę, to naszdziennik nawet, dobrze mieć różne punkty patrzenia.Chętnie bym poznał jakiś normalny serwis informacyjny. Ta kopalnia wiedzy wygląda obiecująco.

Tomasz R. Gwiazda

ja kiedys rownoczesnie onet.pl i gazeta.pl
teraz glownie gazeta.pl bo oprocz informacji swiatowych/ogolnopolskich lubie lokalne i tam znajduje je i wiem co sie dzieje w wawie (remonty, zamnietne ulice, atrakcje)

apohawk

Żaden. Jeśli wydarzyło się coś ważnego, to i tak mi ktoś powie. Reszta to tylko zaśmiecanie sobie głowy bzdurami. Poczytałbym coś wartościowego, ale wszędzie tylko sensacja, sensacja i sensacja. Byle tylko ktoś kliknął.
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

a ja jeszcze dzial biznes/gospodarka czytam no i portal bankier.pl

czasem warto cos wiecej wiedziec szczegolnie jak sie na gieldzie inwestuje :)

Aegis Maelstrom

Mam podobne odczucia do kolegów. Dawno dawno temu pośmiewiskiem był onet czy inne wp i czytało się gazetę.pl, ale tę przez kolejne lata stopniowo tabloidyzowano i doszliśmy do obecnego poziomu wyrobników piszących bez sensu o rzeczach, o których nie mają pojęcia, pod debilnymi tytułami i zajawkami na stronie głównej. Wyborcza.pl jest o oczko lepsza, ale i etatowym dziennikarzom z Agory zdarza się kiksów bez liku. Najgorzej jest tam chyba z działem gospodarczym, bo toto nadaje się tylko do zaorania i zrobienia jeszcze raz; oczywiście redaktorzy działów "Technologie" (poprawnie byłoby "technika") czy nauka też mają bardzo wiele za uszami.

Obawiam się, że ludzie myślący są słabym "targetem" - trzeba się dla nich znacznie bardziej starać co jest kilkakrotnie droższe, a nie ma ich tak wielu albo blokują reklamy. Sam staram się jak najwięcej czytać u źródeł, na sprawdzonych stronach technicznych (Anandtech, DailyTech, ArsTechnica - nawet jak mają kiksy to łatwo to wyłuskać) czy naukowych oraz ogólne serwisy zachodnie jak BBC News i the Economist.

Może kiedyś rozwiąże się problem mikropłatności i się poprawi, a może tradycyjne media zdechną, kto wie.

krzyszp

Ja czytam na onecie część gospodarczą (porównuję z interią), BBC news, kopalniawiedzy.pl, newseek, focus.pl...
Reszta to badziewie (taniec itd), dużo wieadomości dla mnie wyłapuje Troll :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

#9
A ja polecam to http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pll przynajmniej nie ma tam tekiej propagandy jak na onecie i innych "portalach"

Edit by krzyszp:
Poprawiłem linka, bo nie działał...