Który projekt polecasz ? (Chemia i Fizyka)

Zaczęty przez GRID, 15 Sierpień 2011, 09:03

Który projekt polecasz ? (Chemia i Fizyka)

Leiden Classical
1 (7.1%)
LHC@home
5 (35.7%)
μFluids@home
1 (7.1%)
QMC@home
4 (28.6%)
Spinhenge@home
3 (21.4%)

Głosów w sumie: 14

GRID

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jaki projekt z dziedziny Chemia i Fizyka preferujecie i dla czego.
W końcu projektów z dziedzin Chemia i Fizyka nie ma za wiele a a dziedziny same w sobie wydają mi się bardzo praktyczne.


1. Leiden Classical
2. LHC@home
3. μFluids@home
4. QMC@home
5. Spinhenge@home


AL

LHC za idee - ale tu notoryczny brak Wu, więc z praktycznego punktu widzenia bardziej bym polecał QMC (próbki na cpu i gpu, długi deadline).

Troll81

ja lubię fluidy :D mają ładny wygaszacz :D

mikus

LHC przechodzi w Test4theory. Tylko tu trzeba się bujać z VirtualBoxem i można się nieźle naciąć np. na systemach Unixowych. Mimo wszystko jako jedyny go polecam.

Tomasz R. Gwiazda

QMC sie ladnie i bezproblemowo liczylo z tego co pamietam, oraz Leiden

eclipse99


Tomasz R. Gwiazda

a jak dostaniesz wu w LHC to prawie jakbys w lotka wygral :D

a jak pomozesz w czymkolwiek to w wielkim bum i bedziesz mogl przybic piatke jak wylecisz razem z reszta w kosmos :)



GRID

Cytat: AL w 15 Sierpień 2011, 22:13
QMC (próbki na cpu i gpu, długi deadline).
Ten projekt da się przetwarzać za pomocą GPU ?

eclipse99

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 16 Sierpień 2011, 00:10
a jak dostaniesz wu w LHC to prawie jakbys w lotka wygral :D

W rzeczy samej.
Sixtrack na liście zadań = wyrzut dopaminy  ;D


AL

Cytat: GRID w 16 Sierpień 2011, 00:30
Cytat: AL w 15 Sierpień 2011, 22:13
QMC (próbki na cpu i gpu, długi deadline).
Ten projekt da się przetwarzać za pomocą GPU ?

Swego czasu trafiały mi się takowe na NV. Obecnie od jakiegoś czasu nie liczyłem tego projektu - wię nie wiem czy są nadal.

_Aleksander_

Cytat: mikus w 15 Sierpień 2011, 22:37
LHC przechodzi w Test4theory. Tylko tu trzeba się bujać z VirtualBoxem i można się nieźle naciąć np. na systemach Unixowych. Mimo wszystko jako jedyny go polecam.

Doprecyzowując:

LHC@Home pozostaje aktywne, ale jedynie z aplikacją sixtrack. Czyli będzie tyle pracy co zwykle w tym projekcie hahaha
LHC@Home 2.0 uzupełnia LHC@Home i będzie pracować z aplikacjami wymagającymi Virtualbox. Pracy i aplikacji będzie przybywać.

Aegis Maelstrom

Moim faworytem jest QMC@home - solidny projekt, tak naprawdę bardziej zbliżony do Rosetty/POEM/Docking niż to widać na pierwszy rzut oka.

Całkiem ciekawy jest Spinhenge, a teraz ma, zdaje się, mocno punktujące nowe rodzaje WU (po kilku latach skończono męczyć tę cząsteczkę Fe30).

Za to wśród moich pierwszych projektów były mikropłyny (uFluids). Bardzo ciekawe zagadnienie, można pomóc konkretnemu człowekowi... Niestety, próbki oraz sposób zarządzania projektem mnie skutecznie zniechęciły. Może kiedyś tam się poprawi...

mikus

Cytat: _Aleksander_ w 16 Sierpień 2011, 07:53
Cytat: mikus w 15 Sierpień 2011, 22:37
LHC przechodzi w Test4theory. Tylko tu trzeba się bujać z VirtualBoxem i można się nieźle naciąć np. na systemach Unixowych. Mimo wszystko jako jedyny go polecam.

Doprecyzowując:

LHC@Home pozostaje aktywne, ale jedynie z aplikacją sixtrack. Czyli będzie tyle pracy co zwykle w tym projekcie hahaha
LHC@Home 2.0 uzupełnia LHC@Home i będzie pracować z aplikacjami wymagającymi Virtualbox. Pracy i aplikacji będzie przybywać.
Oczywiście potwierdzam :)
Tylko na LHC nie można już tworzyć nowych kont, więc odpada  :whip:

Sergeant

Jak kto woli liczyć. Jeżeli dłuższe próbki (kilkugodzinne) to QMC. Jeżeli krótsze (ok 1,5h) to Spinhenge. Jeżeli krótkie (do godziny i kilkunastominutowe) to Leiden.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl