Książki co polecacie/odradzacie, ulubione, autorzy

Zaczęty przez sknd, 15 Sierpień 2011, 09:41

sknd

Czytałem wszystko Vonneguta, wiele rzeczy kilkukrotnie, to jeden z moich ulubieńców kiedyś, teraz sobie przypominam niektóre rzeczy. A czytałeś Matkę noc" albo "syreny z Tytana"?

Pantarhei

Matkę Noc tak, a Syren nie. Nie czytałem też Śniadania Mistrzów, na które mam od dawna apetyt. Kocia Kołyska średnio mi się podobała, na tle innych.  :book:
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Ufol

Bart D. Ehrman
"Prawda i fikcja w Kodzie Leonarda da Vinci"
Nawiążę do mego poprzedniego wpisu. Uprzedzając pytania w rodzaju;
Czy powieść Dana Browna można nazwać historyczną? Odpowiadam, zdecydowanie nie. To rzeczywistość, którą Brown wymyślił. Publikację Ehrmana polecam tym, którzy chcą poznać nieznane powszechnie początki chrześcijaństwa. Ta książka niejako dopełnia poprzednio przeze mnie opisane dzieło. Jakby tu zachęcić do lektury, niczego rzecz jasna nie ubarwiając.
Powiem tak;
Czy przebieg zdarzeń, który zdołali odtworzyć uczeni jest równie ciekawy jak kod Leonarda?
Odpowiedź, jest znacznie bardziej interesujący, niż ta powieść sensacyjna. Wielki atut Erhmana stanowi również realistyczne przedstawienie swojej pracy, tj. wytłumaczenie, w maksymalnie skondensowany sposób, jak pracuje zawodowy historyk. To ciężka, żmudna i potwornie nudna robota. Wymagająca gigantycznego wysiłku umysłowego, m.in uczenie się martwych języków. Efekt pracy wynagradza ją, ponieważ odkrywa się świat, który niegdyś istniał. Najbardziej fascynującą cechą jest jego odmienność od obecnych czasów. Ludzie, w zależności od epoki, inaczej myślą, odczuwają, ogólnie pisząc, kompletnie inaczej żyją. Poza wszystkim wypada jeszcze raz podkreślić.
Chrześcijaństwo mogło być całkowicie innym systemem religijnym, niż tym, który ostatecznie powstał.

Ufol

Michael Newton "Przeznaczenie dusz"
Rozwinięcie i pogłębienie opisanej już przeze mnie wędrówki dusz. Autor wraca do badań sfery duchowej, opowiadając nieco przy okazji o własnym życiu. Newton osiągnął wiele, tzn. wyleczył hipnozą mnóstwo ludzi z problemami psychicznymi. Wielokrotne wcielanie się dusz odkrył niejako przypadkiem. Wspaniale, iż nie zlekceważył tego zdarzenia, ale podążył tamtą drogą i opisał koncepcję tak różną od głoszonej przez religie monoteistyczne.

Ufol

Brian Leslie Weiss
"Poza czas i nieśmiertelność"
Nie mam pomysłu, na jaki gatunek się przełączyć, zatem pozostanę w tematyce duchowej. Publikacja Weissa to niejako zaprezentowanie warsztatu lekarza odkrywającego zarówno leczenie hipnozą, jak i zjawisko wędrówki dusz. Swoją pracę przedstawia drobiazgowo. Dodatkowo dzieli się z czytelnikiem własnymi wątpliwościami i przemyśleniami odnośnie tego, co autentycznie sam przeżywa. Przedstawiając własne odczucia i wnioski, nie posługuje się psychologiczną nowomową, więc jego książka stanowi przykład lekko strawnej literatury medycznej.

chr80♂°🛰�

Cytat: miszol w 19 Sierpień 2011, 13:08
Cytat: goofyx w 18 Sierpień 2011, 09:40
...
3. Toma Clancy i seria książek o Jacku Rayanie <- jestem dopiero po 2 jeszcze chyba 20 :)
...
Książek o Jacku Rayanie jest 13
– Bez skrupułów
– Czas patriotów / Patrioci
– Czerwony Królik
– Polowanie na Czerwony Październik
– Kardynał z Kremla
– Stan zagrożenia
– Suma wszystkich strachów
– Dług honorowy
– Dekret
– Tęcza Sześć
– Niedźwiedź i smok
– Zęby Tygrysa
- Dead or Alive nie wydana jeszcze w pl

Najsłabsze z tych co wymieniłem wydają mi się:
Czerwony Królik i Zęby Tygrysa

Najlepsze to: Polowanie na Czerwony Październik, Kardynał z Kremla, Dług honorowy, Dekret.

Książki z serii Centrum, Splinter Cell, Net Force, Zwiadowcy czy Power Plays już nie dorównują temu co napisał sam Clancy (są to pozycje pisane we współpracy - czyli Clancy firmuje swoim nazwiskiem a pisze ktoś inny).


darmowe i legalne ebooki: http://bookini.pl/

a o tym co czytam napiszę później bo trochę mi to zajmie :)

Co jakiś czas wracam do tych książek, a teraz w są wersje elektroniczne i można czytać na telefonie do snu.