Zestawienie statusów podprojektów WCG

Zaczęty przez _Aleksander_, 15 Sierpień 2011, 10:20

_Aleksander_

Znalazłem bardzo ciekawe zestawienie statusów podprojektów WCG, którego nie widziałem nigdzie na naszym forum.
Tabela pokazuje stopień zaawansowania każdego z nich, oraz cenne informacje o aktualnej i przewidywanej dostępności WU.




Tabela jest odświeżana codzienne (data ostatniej aktualizacji jest widoczna na samej górze w ostatniej kolumnie).

emik

osoby zbierające odznaki muszą teraz się nastawić na:

Help Fight Childhood Cancer i Help Conquer Cancer


Troll81


Aegis Maelstrom

Bardzo wartościowe zestawienie! I motywujące. :) Skąd tylko te procesory wziąć...  %)

Ufol

Czy mógłby ktoś napisać, który podprojekt ma się ku końcowi, a który będzie jeszcze dłuuugo liczony?

emik

według dzisiejszego zestawienia najszybciej zakończą się: 
Help Conquer Cancer (115dni),
Help Fight Childhood Cancer (160dni)
i Help Cure Muscular Dystrophy Phase 2 (180dni)


Aegis Maelstrom

Trzeba będzie uważnie patrzyć na tabelę, gdyż:
- dni pozostałe to zapewne estymacja na jakiejś podstawie i jest zmienna/błędna bo wyścigi itp. akcje
- niewykluczone, że jakiś projekt jeszcze dosypie zadań.

Nie wiem czy to ja miałem zwidy, czy dwa tygodnie temu rzeczywiście widziałem jeszcze tylko sześćdziesiąt parę dni w HCC i HFCC. Teraz widzę 116 i 145 (a 29.08. Emik widział odpowiednio 115 i 160 - jak widać to tylko płynna estymacja).

emik

teraz pewnie dużo osób liczy nowy projekt i odpuściło sobie pozostałe - dlatego ich przewidywany czas się wydłużył

zresztą widać we wszystkich podprojektach strzałki w dół a w nowym do góry


emik



Ufol

Czy nie ma tego nigdzie w wersji tekstowej?

emik

aktualnie chyba brak wersji tekstowej, ale na dzień dzisiejszy w każdym projekcie zostało wu na:

Help Conquer Cancer - 43 dni
Help Fight Childhood Cancer - 120 dni
Help Cure Muscular Dystrophy - Phase 2 - 180 dni
Computing for Clean Water - 311 dni
The Clean Energy Project - Phase 2 - 676 dni
FightAIDS@Home - 1072 dni
Drug Search for Leishmaniasis - 1011 dni
Human Proteome Folding - Phase 2 - 1072 dni
GO Fight Against Malaria - dużo dni


Ufol

Wielkie dzięki za tabelę.
:respect:

emik

dla Ufola:


na dzień dzisiejszy w każdym projekcie zostało wu na:

Help Conquer Cancer - 56 dni
Help Fight Childhood Cancer - 120 dni
Help Cure Muscular Dystrophy - Phase 2 - 56 dni
Computing for Clean Water - 284 dni
The Clean Energy Project - Phase 2 - 660 dni
FightAIDS@Home - 1056 dni
Drug Search for Leishmaniasis - 995 dni
Human Proteome Folding - Phase 2 - 1056 dni
GO Fight Against Malaria - 387 dni


Ufol

Jak widać z powyższych postów, te przewidywania są bardzo płynne. Jak to jest z tymi próbkami? Czy jakiś podprojekt może ich dosypać i np. ze stu dwudziestu dni zrobi się trzysta. Ciekawe jest również to, czy odesłane dane służą do tworzenia nowych zadań.

Karlik

Z tabeli wynika, że niektóre mają z góry określony czas działania (datę końcową), inne ilość próbek do przeliczenia. Liczba dni pozostałych do zakończenia projektu jest wyliczana na podstawie średniej postępu z ostatnich 7 dni. Ogólnie jest to płynne jak jakaś mocna drużyna wymyśli wyścig w konkretnym podprojekcie lub liczydłowi się "przestawią" na zbieranie konkretnych odznak (wtedy moce przerobowe "przepływają" pomiędzy projektami).
Ale na pytania czy i jak dosypują próbek nie jestem w stanie odpowiedzieć (a na pewno nie na podstawie tabelki).

EDIT:
Chyba jednak dorzucają próbek, bo jeszcze wczoraj HCMD2 zostało na 33 dni, w tej chwili ma na 58 (a średni procentowy postęp się jakoś szczególnie nie zmienił).

aborek

Cytat: Karlik w 27 Grudzień 2011, 17:00
Chyba jednak dorzucają próbek, bo jeszcze wczoraj HCMD2 zostało na 33 dni, w tej chwili ma na 58 (a średni procentowy postęp się jakoś szczególnie nie zmienił).
Rewelacja, może zdążę szafirka dostać :D

taktu

Że też nie widziałem wcześniej tego tematu, w CEP zabrakło mi 4 dni do złotka :deadman:


AL

Cytat: aborek w 27 Grudzień 2011, 17:04
Cytat: Karlik w 27 Grudzień 2011, 17:00
Chyba jednak dorzucają próbek, bo jeszcze wczoraj HCMD2 zostało na 33 dni, w tej chwili ma na 58 (a średni procentowy postęp się jakoś szczególnie nie zmienił).
Rewelacja, może zdążę szafirka dostać :D


Ja celowałem w rubin, ale teraz może uda śie załapać na szmaragd!

Aegis Maelstrom

Wersja tekstowa na 18 stycznia 2012:

FightAIDS@Home - 1016 dni
Human Proteome Folding - Phase 2 - 1016 dni
Help Conquer Cancer - UWAGA - 31 dni
Help Fight Childhood Cancer - tylko 60 dni
Help Cure Muscular Dystrophy - Phase 2 - UWAGA - 32 dni
Discovering Dengue Drugs - Together - 696 dni
The Clean Energy Project - Phase 2 - 620 dni
Computing for Clean Water - 219 dni
Drug Search for Leishmaniasis - 955 dni
GO Fight Against Malaria - 347 dni

A więc - wszędzie liczba od grudnia spadła, także w projektach najpilniej kończonych (np. w HCMD2 liczba dni spada w miarę równym tempie od początku tego wątku).

Najbliżej ukończenia są: Help Conquer Cancer (31 dni, postęp 98,39%) oraz Help Cure Muscular Dystrophy faza druga (32 dni, 93,31% ale później startował i ma mniejszy mianownik). Wkrótce kończy się też Help Fight Childhood Cancer (60 dni, szacowane wykonanie w 92,02%).

Kto chce się zasłużyć dla tych projektów, wypracować sobie oznaki itp. - musi się sprężać!  :attack:

Na deser coś dla miłośników okrągłych liczb: Fight AIDS @ home tydzień temu przekroczyło 150 000 lat, HPF za kilka dni strzeli 100 000 lat, a czyta energia za dwa dni będzie miała ponad 25 000 lat obliczeń łącznie.

Miłego liczenia, dobrej zabawy i wielu sukcesów wszystkim!

Aegis Maelstrom

Uwaga uwaga!

Wszyscy, którzy chcą jeszcze podciągnąć się w statystykach kilku projektów: szczególnie Help Cure Muscular Dystrophy 2, a także Help Conquer Cancer i Help Fight Childhood Cancer, muszą się ostrrro sprężyć!  :attack:

Wg wykresu, do końca HCMD2 zostało 20 dni, ale w rzeczywistości czas ten jest jeszcze krótszy i wg oficjalnego wątku zadanie będą rozsyłane jeszcze tylko przez góra 2 tygodnie! (patrz forum). Liczenie idzie bardzo prędko i w tej chwili rozsyłane są ostatnie jednostki "rodzice". Po nich rozesłane będą jednostki "dzieci" i "wnuki" ostatnio przerabianej porcji rodziców i to już koniec. :)

Projekt specjalnie wypchnął szybciej ostatnich rodziców, by móc wyprodukować dzieci i wnuki i zapewnić nam płynne dostarczanie jednostek do końca. Niemniej definitywne zamknięcie jest już tuż-tuż.

Status HCMD2 przedstawia obrazek (uwaga, aktualizacja może być sprzed np. 2 dni):


W najbliższej przyszłości nie przewiduje się fazy trzeciej.

Tymczasem kończą się takżę HCC i HFCC.

HCC - nie wiadomo na pewno, ile zostało jednostek.

Biorąc pod uwagę wyłącznie znaną pulę WU, zostało znacznie mniej niż 31 dni z wykresu w pierwszym poście i ukończono więcej niż 99%.
Te liczby: 31 dni i 99% to sztywne bariery i tyle będzie pokazywać wykres, aż nie zostanie opublikowany oficjalny komunikat o kończeniu się projektu.
Jeśli naukowcy nie dosypią jednostek, HCC skończy się mniej więcej razem z HCMD2. Z drugiej strony może się pojawić jeszcze trochę jednostek.

Uwaga: krążą nieoficjalne opowieści, że będzie druga faza Help Conquer Cancer, tym razem wykorzystująca karty graficzne z obsługą OpenCL (zarówno AMD/ATi jak i nVidia)! :boing:

HFCC - został ponad miesiąc.

Obecnie wykres z szacunkami wskazuje 46 dni, ale ta szacunkowa liczba w styczniu zjechała o przynajmniej 45. Ile dokładnie tych dni będzie, powinien wyjaśnić oficjalny komunikat, kiedy się pojawi.

Nic mi nie wiadomo o ewentualnej fazie II, ale prawdopodobnie nie będzie jej tak natychmiast.


Cieszmy się, że kilka zespołów badawczych już wkrótce będzie miało skompletowane dane!  :parrrty: A ci, którzy chcą jeszcze zdążyć się do tego przyłożyć, muszą się pospieszyć!  :whip:

mimeq

Help Cure Muscular Dystrophy - Phase 2 - task in progress 251 + 37 pending %) (licze wszystkim co mam)


Aegis Maelstrom

Uwaga!

Zauważam, że nastąpiły pewne ręczne przesunięcia co do projektów na finiszu!

Help Cure Muscular Dystrophy - estymacja na wykresie została skrócona do 12 dni pozostałej pracy! To i tak więcej, niż licząc z ostatniego formalnego komunikatu, ale ostatni "rodzic" został wysłany, teraz wysyłane są potomstwa z ostatnich partii. Completness wynosi już 96,84% i tylko tu jest pewność, że nie będzie spadać. :)

Help Conquer Cancer stoi na defaultowym progu 1 miesiąca pozostałej pracy i 99%. Ile jej jeszcze będzie, nie wiadomo. Z obecnych wypowiedzi wynika, że będą dosypywane nowe jednostki.

Help Fight Childhood Cancer - 38 dni, 94,82% - zbliżamy się do wartości granicznej, gdy trzeba będzie poinformować o kończeniu projektu albo dosypywanych nowych próbkach (co już się zdarzało). Obecnie liczona jest partia próbek T8.

Inne projekty: jeszcze duży zapas znanych WU.

Ale: widać spory przyrost mocy w C4CW, a liczba dni spadła do 199.

goofyx

Dla "Help Cure Muscular Dystrophy - Phase 2" nie ma już nowych WU do pobrania :( Zabraknie mi kilku godzin do szafira :(

ps.: Może troche off-top. Czy w Boinc Manager z serii 6.12 można jakoś przywrócić zakładkę wiadomości? Do serii 6.10 ta zakładka była bardzo pomocna.

Tobas

Podążając za off-topem - Ja od dłuższego czasu używam BoincTasks - jest ta zakładka no i od razu do wszystkich kompów  ;)

goofyx

Cytat: Tobas w 09 Luty 2012, 07:10
Podążając za off-topem - Ja od dłuższego czasu używam BoincTasks - jest ta zakładka no i od razu do wszystkich kompów  ;)
polukam <- ja potrzebuje tylko do lokalnego.

mimeq

Cytat: goofyx w 09 Luty 2012, 06:50
Dla "Help Cure Muscular Dystrophy - Phase 2" nie ma już nowych WU do pobrania :( Zabraknie mi kilku godzin do szafira :(

ps.: Może troche off-top. Czy w Boinc Manager z serii 6.12 można jakoś przywrócić zakładkę wiadomości? Do serii 6.10 ta zakładka była bardzo pomocna.

hm ?

Desktop w domu:

2012-02-09 07:22:03 | World Community Grid | Requesting new tasks for CPU and ATI
2012-02-09 07:22:09 | World Community Grid | Scheduler request completed: got 30 new tasks
2012-02-09 07:22:24 | World Community Grid | Requesting new tasks for CPU and ATI
2012-02-09 07:22:26 | World Community Grid | Finished download of hcmd2.2QOV_C.clustersOccur.pdb.gzb
2012-02-09 07:22:28 | World Community Grid | Scheduler request completed: got 14 new tasks


cloud:

16733   World Community Grid   2012-02-09 07:21:04   Sending scheduler request: To fetch work.  Requesting 635778 seconds of work, reporting 1 completed tasks   
16734   World Community Grid   2012-02-09 07:21:15   Scheduler request succeeded: got 28 new tasks   
16735   World Community Grid   2012-02-09 07:21:16   Computation for task CMD2_2410-1HE8_A.clustersOccur-3DLJ_B.clustersOccur_116_306351_306854_0 finished   


+kilka beta sie zlapalo


goofyx

Cytat: mimeq w 09 Luty 2012, 07:26
2012-02-09 07:22:09 | World Community Grid | Scheduler request completed: got 30 new tasks
A mi stwierdził:
2012-02-09 06:46:11 | World Community Grid | Scheduler request completed: no task available for this project

Próbowałem tak na kilku komputerach z windą i linuchem i ciągle mi tak mówi <- uruchomiłem projekt "GO .... " :(

mimeq

I dalej tak masz ? moze po 7 juz sa ?  :P U mnie na kolejnym kompie zasysa normalnie:


2012-02-09 07:37:03 | World Community Grid | Requesting new tasks for CPU and NVIDIA GPU
2012-02-09 07:37:09 | World Community Grid | Scheduler request completed: got 28 new tasks
2012-02-09 07:37:15 | World Community Grid | Started download of hcmd2.1BBR_H.clustersOccur.pdb.gzb
2012-02-09 07:37:15 | World Community Grid | Started download of hcmd2.2C63_D.clustersOccur.pdb.gzb


goofyx

Cytat: mimeq w 09 Luty 2012, 07:39
I dalej tak masz ? moze po 7 juz sa ?  :P U mnie na kolejnym kompie zasysa normalnie:


2012-02-09 07:37:03 | World Community Grid | Requesting new tasks for CPU and NVIDIA GPU
2012-02-09 07:37:09 | World Community Grid | Scheduler request completed: got 28 new tasks
2012-02-09 07:37:15 | World Community Grid | Started download of hcmd2.1BBR_H.clustersOccur.pdb.gzb
2012-02-09 07:37:15 | World Community Grid | Started download of hcmd2.2C63_D.clustersOccur.pdb.gzb
A na pewno mówisz o "Help Cure Muscular Dystrophy - Phase 2" ??
Ja próbuje i stwierdza, że nima :( <- teraz mam wszędzie kolejnę WU z "GO..."

mimeq

Cytat2012-02-09 07:37:15 | World Community Grid | Started download of hcmd2.1BBR_H.clustersOccur.pdb.gzb

masz w nazwie WU -> hcmd2
napewno to te WU moge CI zrobic print screna ekranu z BM ;] tez walcze  odznake  ;)

[smg id=9343 type=preview align=center caption="Help Cure Muscular Dystrophy - Phase 2"]


goofyx

ok, wierze ci ;)
aktualnie hcmd2 mam w 2 WU które kończę przerabiać i mam 40 WU nowych w kolejce z GO

lolek

HFCC dosypał dużo próbek: czas do zakończenia projektu wzrósł do 115 dni  :whistle:

andy101fah

Według tabelki
http://www.boincatpoland.org/smf/the-world-community-grid/zestawienie-statusow-podprojektow-wcg/
za 5 dni koniec projektu Help Cure Muscular Dystrophy - Phase 2. Jak należy rozumieć zakończenie projektu ? Zakończenie rozsyłania próbek ? Czyli te w buforach zostaną doliczone i zapunktowane ?

Troll81

przewidywany czas do wysłania ostatnich próbek. wszystkie prawidłowo przeliczone zapunktują..

mimeq

walcze o roczek ale czy zdaze nie wiem  ???

0:203:00:32:20


stiven

To zależy jaką flotą walczysz i ile już do buforów zapakowałeś. Ja chcę do złota dobić ale już rano dostawałem info, że projekt nie ma co mi wysłać.

A przy okazji to do czasu liczenia wliczają się próbki odesłane czy odesłane i zwalidowane? Mam trochę w pendingu i może się okazać że lepiej nie rzucać się w moim przypadku na wszystko co serwer daje tylko pozwolić policzyć innym.

mimeq

Zwalidowane - w pendingu to ja tez mam juz troche.

70 hcmd2 w pendingu + jakies 500 in progress  :P


stiven

No to muszę pilnować aby nie przedobrzyć i zostawić też ciut dla innych chętnych do liczenia.

stiven

Chyba nie będzie czego zostawiać:

Cytat2012-02-15 11:12:09 | World Community Grid | No work is available for Help Cure Muscular Dystrophy - Phase 2
2012-02-15 11:12:09 | World Community Grid | No work available for the applications you have selected.  Please check your settings on the website.

Co kilkanaście godzin zbiera jakieś okruszki po 2-3 WU. Złotko mi ucieka ale się nie poddaję.

mimeq

Ja tez walcze ale sytuacja u mnie gorsza bo walka o Emerald (rok) a stan na chwile obecna 0:221:22:26:53

To co nizej plus troche na niepodpietych do Boinctaska  c2d, Athlon 3200+ i laptopa

[smg id=9356 type=preview align=center caption="WCG & BoincTasks"]