Zestawienie statusów podprojektów WCG

Zaczęty przez _Aleksander_, 15 Sierpień 2011, 10:20

Tobas

W dużym skrócie:
1. Obraz tortu pokazujący w którym roku ile lat obliczeń poszło i tak w ósmym mamy już 142770 lat.
2. Miliard zwróconych wu przez użytkowników WCG (przez 8 lat)

Do tego graficzne wykresy pokazujące ile było w poszczególnych projektach.

Ufol


mimeq

29 dni na chwile obecna do konca podprojektu HFCC - Help Fight Childhood Cancer


stiven

Liczę intensywnie właśnie aby się jeszcze załapać na nowy kolorek.

mimeq

To witaj w klubie XD mi byc moze sie uda

1:351:19:10:11

:boing:


stiven


Bezprym

HFCC - przesunęli prognozę zakończenia na za 113 dni. Jeszcze kilka tygodni można walczyć w tym podprojekcie :)

MarcinB

Projekt się raczej tak szybko nie skończy. Teraz będzie dodany 11 kandydat a pewnie będą następne.. :)

migawron

#88
3 tygodnie do końca HCC, trzeba przycisnąć.  :whip:

Ja chyba zdążę z szafirem, jak dotąd mam 1:210:15:56:20 poprawka: 1:222:12:55:37 i do tego ze 2 tygodnie w pendingu. Będzie na styk



aborek

Też cisnę HCC, mam troszkę bliżej niż Ty: 1:235:22:58:12

gregre

kończy się...
niestety już nie docisnę do złotka, dziś rano już nie mogłem pobrać próbek bo "niby" nie było i zassałem malarię...

Bezprym

Nowych próbek już nie będzie. Wysyłają tylko to, czego wcześniej nie udało się przeliczyć, np. ktoś nie odesłał wyniku albo odesłał niepoprawny.

https://secure.worldcommunitygrid.org/forums/wcg/viewthread_thread,34948_offset,0

W drugiej połowie kwietnia lub w maju mają za to być nowe WU dla HFCC.

migawron

Jeszcze sporo próbek wisi, właśnie zassałem pełny bufor na jednym z kompów - 10dni/4wątki



gregre

więc gdzie można znaleźć ile jeszcze dni pociągnie HCC ?
obrazek z pierwszej strony jakoś się nie zmienia od kilku dni (bynajmniej dla HCC)

Troll81


gregre

i nagle z 16dni zrobiło się 10dni  :o
90dni z pendingiem mam, szarpnę się może 180 wejdzie  ;)

migawron

a ja mam już 1:339:21:52:09 plus pending więc szafir blisko :D



Bezprym

Human Proteome Folding na finiszu!!
Trochę zdziwiło mnie to, że na schemacie widnieje przewidywany czas trwania tylko trzy tygodnie, ale rzeczywiście - kończy się:

http://www.worldcommunitygrid.org/about_us/viewNewsArticle.do?articleId=299

Ostatnio ubyło 5 projektów, a nie przybył żaden nowy. Te co pozostały, mają dostęp do większych zasobów i ich paski postępu posuwają się coraz szybciej.
Następny będzie GO Fight Against Malaria - za niecałe 3 miesiące.

Troll81

a otem skończy się WCG..... :D albo zaczną phase kolejny :D

gregre

Cytat: Bezprym w 21 Maj 2013, 08:50
(...)
Następny będzie GO Fight Against Malaria - za niecałe 3 miesiące.

a tu nagle 15 dni !!!
:o

Ufol

#100
Czy te 15 dni to czas, który pozostaje do zakończenia podprojektu malarycznego? Źle by było, bo tam jeszcze złota nie mam.

gaballus

Coś ostatnio z d..y te czasy, w HPF2 też było kilkaset dni aż nagle zrobiło się dwadzieścia parę teraz to samo z GFAM tylko tutaj z kilkudziesięciu spadło do 14  :wacko:

Bezprym

Dziwne rzeczy w WCG się odbywają ostatnio:
Sustainable Water zostało zakończone po kilku tygodniach, mimo że szacowali prace na ponad rok.
W DDDT obiecali rzucić ostatnią pulę jednostek do przeliczenia na początku roku, po czym rozmyślili się i zamknęli projekt.
HFCC już w marcu miało dać pracę, a do teraz milczy.
Human Proteome Folding - na początku roku szacowali pracę na ponad 1000 dni, teraz zamykają projekt.
No i Malaria nagle też do zamknięcia.

Pojedyncze przypadki same w sobie nie dziwią, ale jeśli jest ich tyle, to znaczy, że panuje w WCG straszny bałagan.

gregre

mam nadzieję że nie jest to wielka mistyfikacja która w rzeczywistości wykorzystuje nasze moce do... niecnych uczynków

Bezprym

Może ktoś zrobił inwentaryzację projektów i wycięli te, które leciały w kule...
Z 11 podprojektów aktywnych rok temu o tej porze, teraz zostaną 4.

Kret_polny

Jeden link wyłuskany z tego newsu co Bezprym podał
http://bonneaulab.bio.nyu.edu/wcg/thread_2013_05_16.html

CytatThe Closing of the HPF Project

Over the last month, with the knowledge of Duncan's departure, Kevin's eventual departure, and the current budget climate, as a lab we have decided to end the HPF project's "grid phase" after the last Human protein batch has completed. We just do not have the manpower to continue the day-to-day tasks. While we are cutting short several batches, we felt finishing the Human proteins was a natural stopping point. The "post-grid phase" of the project will, however, continue for a long time. We still have several projects in the lab which depend on the results generated from the grid, and we will be kept busy for awhile sifting through the data. All results will still be open and available to other researchers for their benefit (http://www.yeastrc.org/pdr/). We also plan on keeping everyone up to date on the "post-grid phase" through our usual status updates.

ciekawy jest również ten akapit:

CytatCost of Cloud Computing

We do a lot of calculations in the lab to try to capture what is happening at the level of protein structure and function but sometimes we do "back of the envelope" calculations just for fun. For instance, a new postdoctoral fellow ("post-doc") joined our lab a few years ago and while we were explaining the Human Proteome Folding Project to him he blurted out:

"That's a lot of computation! How much would that cost on the cloud?!?"

The "cloud" he was referring to, of course, was the resizable web service grid offered by companies like Google, Amazon, or IBM. Current prices per cpu hour for cloud computing are decreasing rapidly, and 3.5 cents is a reasonable estimate to use. We plugged this value into our calculation and we got a very large number.

122901 cpu years * 365 days/year * 24 hours/day * .035 dollars/cpu hour = $37,681,446

Not to get too carried away with our estimate, but this number really speaks to the power of volunteer computing. If one person, lab or institution needed to provide $37 million in order to run this project, it would have never gotten off the ground. Distributing the work in little bits to volunteers across the world, it was possible. We are very proud of this number because it represents what can happen when individuals come together under the banner of scientific research. We are also glad we did not get this bill in the mail. Deepest thanks go to all of the volunteers on World Community Grid for supporting the Human Proteome Folding project.

mimeq

To podkradne "troche" GFAM dla siebie  %)


Troll81

ten akapit owinien się znaleźć na naszych stronach fundacji i drużyny :D to uświadamia nam co jesteśmy warci....

Ufol

Czy czas do zamknięcia malarycznego ulega zmianie? Jestem zwyczajnie ciekaw, czy nadal panuje totalny bałagan, czy może wreszcie coś autentycznie wiadomo.

sknd

Cytat: Ufol w 27 Maj 2013, 14:45
Czy czas do zamknięcia malarycznego ulega zmianie? Jestem zwyczajnie ciekaw, czy nadal panuje totalny bałagan, czy może wreszcie coś autentycznie wiadomo.

tak, aktualnie piszą że zostało 7 dni

Ufol

Dziwnie to wszystko wygląda. Tak jakby ibmowy spec od reklamy stwierdził, że wystarczy już tej działalności charytatywnej i można skończyć wspieranie WCG. Chociaż część podprojektów zostaje, więc winę za zamieszanie mogą ponosić sami uczeni, ponieważ źle przewidzieli ilość próbek do przeliczenia.

mimeq

Trzeba pamietac ze im mniejsza ta liczba tym wiecej ludzi (moim zdaniem) rzuca sie na dany podprojekt chcac jeszcze doliczyc np do wyzszej odznaki (ja) i liczba coraz drastyczniej spada. Od kilku dni mam srednio ~1k WU in progress  XD


tromba

Ano, ja też zagoniłem wszystkie rdzenie do malarii. Myślę, że pod sam koniec projektu, dla odmiany, czas do zakończenia się wydłuży. Ja, jak skończę komara, wezmę się za ślimaczka. Inni pewnie też dobiją do odznak, zmienią projekt, i zostanie sporo wolnych próbek. Stąd pewnie chaos podczas prób estymacji.

Bezprym

Niedługo wystartują z nowym projektem antyrakowym, a w kolejce stoi kilka następnych projektów.
Tak przynajmniej można przeczytać tutaj:

We're happy to announce that a new project from the Ontario Cancer Institute is in the works!
Stay tuned for the reveal of the project name and description later this summer!
There are several other projects in the pipeline, so rest assured that you will still be able to contribute to important research.


https://secure.worldcommunitygrid.org/about_us/viewNewsArticle.do?articleId=302

Aegis Maelstrom

Zajrzałem tu po długiej nieobecności i ze smutkiem zauważyłem, że już nie zdążę zaliczyć Human Proteome Folding :( - podobno łatwo się to liczyło, cel był szczytny, ale miało się liczyć i liczyć i zawsze to odkładałem.

Spojrzałem na fora i strony sprawdzić co się stało. Powody są prozaiczne i zupełnie niezależne od platformy WCG, a związane z uniwersytetem oraz amerykańskim deficytem budżetowym i haniebnych tamtejszych cięciach wydatków na naukę (za wojny i "odbudowę" Afganistanu z wyciekającymi miliardami USD trzeba zapłacić). Po pierwsze więc, główny informatyk obsługujący projekt znalazł lepszą (pewnie i lepiej płatną, i pewniejszą i może ciekawszą) pracę, po drugie zespół dojrzał i (jak podejrzewam) trzeba by utworzyć nowe stanowiska (a to się liczy z kosztami), a po trzecie i najważniejsze, z powodu cięć w grantach podjęto decyzję o "zakończeniu fazy przetwarzania rozproszonego".

Co w skrócie oznacza: zwijamy żagle, część odchodzi, szef zespołu zajmować się będzie analizowaniem wyników i myśleniem nad innym projektem. Na szczęście przed końcem udało się w miarę przeliczyć wszystkie białka ludzkie, a wyniki są udostępniane i podobno już dotychczas skorzystało z nich kilka podmiotów, w tym w Niemczech i na Węgrzech.

Więcej tu: Bonneau Lab.

Bezprym

Dzięki Aegis za podzielenie się informacją :)
Ja nie doszukałem się tego..

Aegis Maelstrom

Cytat: Bezprym w 22 Lipiec 2013, 08:31
Dzięki Aegis za podzielenie się informacją :)
Ja nie doszukałem się tego..

Do usług, traktuję to jako swój wkład w BOINC (z braku sensownej maszyny o obliczeniowym szkoda gadać).
I tak zawsze czytałem znacznie więcej niż pisałem, a teraz to już właściwie nie mam czasu ani czytać, ani pisać...

Tymczasem przyszło kolejne zaskoczenie: dość niespodziewanie Drug Search for Leishmaniasis skończyło się po pierwszym wykończeniu próbek (zazwyczaj w WCG następowało dosypywanie ich przed końcem czy też ich analiza i dosypywanie celem np. retestu czy przeliczenia brakujących po wykończeniu pierwotnej puli). Obecnie analizowane są zebrane dane (600.000 badanych substancji dało 6 terabajtów danych w bazie) i szukani są najlepsi kandydaci na leki, by przetestować ich na żywo. Pracy z tym jest "na lata". Oficjalne ogłoszenie na forum.

Co do całego WCG, po raz pierwszy widzę takie pustki w wyborze. Według tabelki jedynym aktywnym stałym projektem jest Fight AIDS @ Home (ten to chyba trochę podziała, niedawno dostał drugą apkę i ma szacowane 1785 dni do końca).
Clean Energy Project ma status projektu specjalnego i 263 dni, inne mają status projektów zawieszonych:
Help Fight Childhood Cancer ma wg grafiki 90 dni do końca, ale wg statystyk próbek nie rozsyła (i chyba wciąż czekają na opracowanie biochemfizyczne Celu nr 11),
Say No To Schistosoma maq aż 567 dni,
Computing for Clear Water ma oficjalnie dni zero.

Na pocieszenie: na przełomie sierpnia i września miały się zacząć beta testy nowego projektu związanego z badaniami nad rakiem. Chyba jest opóźnienie i projekt nie wyszedł z sierpniowego stanu alfa, ale świeżynka się szykuje.  :attack:

Jakieś przemyślenia? :) Są tu jeszcze zainteresowani WCG? :)

krzyszp

Sa zainteresowani;)
Dzieki za wykopanie tych informacji.

Wysłane z SGS3 więc bez polskich znaków ;)



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Dario666

Przed kilkoma dniami w Schizie dobiłem do 213 dni i próbek mieli zatrzęsienie...

Ufol

Dobrze, że w ogóle coś zostało. Mam wrażenie, jakby sponsorzy rozważali zamknięcie, lub skrajne ograniczenie całego przedsięwzięcia, bo co chwilę nagle jakiś podprojekt zamykają. Z dnia na dzień okazuje się, że próbki się skończyły.