Zestawienie statusów podprojektów WCG

Zaczęty przez _Aleksander_, 15 Sierpień 2011, 10:20

Aegis Maelstrom

Schistosoma jeszcze jakiś czas temu mnie karmiła, teraz dostaję ciągle FA@H na nową apkę (ustawiłem liczenie obu).

Na razie z AutoDock Vina nie mam większych problemów: próbki są dość małe (zwykle 2-4 godziny liczenia w zależności od sprzętu, u mnie koło 4) i stabilne. Natomiast jeśli ktoś chce kolekcjonować projekt szybciej się kończący, to chyba Schistosoma.

Cytat: Ufol w 10 Wrzesień 2013, 08:45
Dobrze, że w ogóle coś zostało. Mam wrażenie, jakby sponsorzy rozważali zamknięcie, lub skrajne ograniczenie całego przedsięwzięcia, bo co chwilę nagle jakiś podprojekt zamykają. Z dnia na dzień okazuje się, że próbki się skończyły.

Zastanawiam się, czy nie ma to związku z generalnym obcięciem funduszy na badania podstawowe w USA (z powodu deficytu budżetowego i wielkich wydatków na wojsko). Skoro z tego powodu skończyło się wcześniej Human Proteome Folding, z tego powodu mogą też nie startować kolejne projekty. :/

anomax


Aegis Maelstrom

Wersja tekstowa na 20 października i trochę info.

Projekty takie jak Drug Search for Leishmaniasis czy Human Proteome Folding mają już od tygodni status projektów zamkniętych. Nowe nie były ostatnio tworzone mimo pewnych zapowiedzi, pozostały:

Fight AIDS at Home - 62,29% completed - 1744 dni. Projekt najbardziej żywy, od czasu wprowadzenia Vina rozesłano próbki do już bardzo wielu eksperymentów. Projekt bardzo przyspieszył dzięki ustawieniu nieco innych parametrów (ostatni eksperyment na starym oprogramowaniu - eksperyment 41 - był mocno ambitny i trwał ponad rok), użyciu Autodock Vina i zajęciu się działaniami, które są na tym oprogramowaniu znacznie szybsze, zwiększonej mocy uczestników, którzy przeszli z pokończonych projektów WCG oraz wsparciu samej platformy WCG.

Clean Energy Project - projekt specjalny - 222 dni do końca - wg statystyk rozsyła.

Say No to Schistosoma - status projektu zawieszonego (jeszcze niedawno miał "aktywny"?) - 526 dni do końca - ale nie chce wysyłać próbek. Wg statystyk zaczął hamowanie przed 10 września, a od +/- 20 września nie rozsyła.

Help Fight Childhood Cancer - nie patrzeć na wykres - projekt jest zawieszony od czasu przeliczenia próbek z tzw. Taget 10 (dziesiątej potencjalnej cząsteczki). Obecnie zespół pracuje nad publikacją, możliwą współpracą oraz projektem nowego eksperymentu - celu badawczego.

Computing for Clean Water - wciąż zero dni, projekt zawieszony.

Bezprym

Uzupełnię wypowiedź Aegisa, tym co doczytałem na forum :)
Cytat: Aegis Maelstrom w 22 Październik 2013, 08:24
Help Fight Childhood Cancer - nie patrzeć na wykres - projekt jest zawieszony od czasu przeliczenia próbek z tzw. Taget 10 (dziesiątej potencjalnej cząsteczki). Obecnie zespół pracuje nad publikacją, możliwą współpracą oraz projektem nowego eksperymentu - celu badawczego.
Kontynuacja projektu uzależniona jest od powodzenia eksperymentu prowadzonego obecnie w laboratorium. Naukowcy usiłują tam wykonać krystalizację białek i mapowanie promieniami rentgena (crystallization and xray mapping of a protein), i jeśli im się uda, będzie nowa praca. Ale eksperyment obarczony jest niepewnością, nie wiadomo kiedy (jeśli w ogóle) zostanie ukończony.

Cytat: Aegis Maelstrom w 22 Październik 2013, 08:24
Computing for Clean Water - wciąż zero dni, projekt zawieszony.
W tym projekcie raczej nie będzie już pracy - autorzy zostawili sobie taką furtkę "na wszelki wypadek", w tym momencie przetwarzają wyniki obliczeń wykonanych przez użytkowników.

Aegis Maelstrom

Wersja tekstowa na 18 kwietnia i nieco info.

Projekty takie jak Drug Search for Leishmaniasis czy Human Proteome Folding już dawno zamknięte i poza tabelą. Projekty Help Fight Childhood Cancer, Computing for Clean Water oraz Say No to Schistosoma zawieszone, 100% jednostek wykonanych. Jeden nowy projekt - od listopada - Mapping Cancer Markers.

Mamy dwa projekty aktywne:
Fight AIDS at Home - ukończone 66,27% - pozostało 1564 dni. Wciąż dwie aplikacje: AutoDock zwykły i Vina. Wg danych projektu na 28 marca rozsyłane były próbki z wielu eksperymentów (od nr 91 do 148 oraz starszych 73-76). Wiele eksperymentów zostało więc zamkniętych, łącznie z długim numerem 41.

Mapping Cancer Markers - ukończone 22,1% - pozostało 569 dni.

Oraz:
Beta - rozsyła w miarę potrzeb. Niedawno były nowe apki zarówno FA@h jak i MCM.

Clean Energy Project - projekt specjalny - 97,07% - 42 dni do końca - wg statystyk rozsyła. Wg forum projekt nie ma ustalonego końca: ma charakter iteracyjny, na podstawie rezultatów zespół z Harwardu generuje nowe próbki i tak powinno być i teraz. Niemniej, teoretycznie zagrożenie jest.

Help Fight Childhood Cancer -  status projektu zawieszonego - 100% wykonane. - projekt ogłosił sukces, informując o 7 kandydatach na lek na nerwiaka płodowego (tak się po polsku nazywa łac. i ang. neuroblastoma - najczęstszy nowotwór złośliwy występujący u niemowląt) znalezionych dzięki WCG i szukaniu partnera w przemyśle farmaceutycznym. Mowa jest o powrocie do WCG celem szukania leków na inne schorzenia, ale szczegóły nie są mi znane.

Computing for Clean Water - status projektu zawieszonego - 100% wykonane.

Say No to Schistosoma - status projektu zawieszonego - 100% wykonane.

Podsumowując: łowcyodznak powinni poważnie rozważyć ściganie się w CEP. Poza tym dwa projekty stabilne. Nowych projektów w najbliższej przyszłości nie widać (przynajmniej patrząc na ogłoszenia ogólne czy dla uczestników beta testów).

Więcej miłej lektury na święta na forach WCG i oby wkrótce tutaj/na wiki. :)

Aegis Maelstrom

Aktualizacja, stan na 16 sierpnia.

W WCG bez zasadniczych zmian. Te same projekty, te same statusy.

Dwa projekty aktywne:
Fight AIDS at Home - ukończone 89,34% (podejrzana liczba) - pozostało 1445 dni (w miarę zgodnie z poprzedni a predykcją). Wciąż dwie aplikacje: AutoDock zwykły i Vina. Wg aktualizacji danych projektu z 11 lipca IMO dodano nowe partie próbek, niestety nie ma prasowej aktualizacji statusów 73-78 (Autodock) i 91+ (Vina i Autodock) - tu by trzeba pogrzebać co do statusu wyników.

Mapping Cancer Markers - ukończone 43,1% - pozostało 450 dni (zgodnie z kwietniową predykcją).

Dwa projekty specjalne:
Beta - brak statystyk.

Clean Energy Project - ukończone 63,55% - pozostało 868 dni - chyba zgodnie z aktualizacją dosypano próbek.

Reszta:
Help Fight Childhood Cancer, Computing for Clean Water, Say No to Schistosoma - projekty zawieszone - 100% wykonane.

Nowych projektów brak.

Aegis Maelstrom

Daaawno nie spisywaliśmy, od tego czasu dodano dwa projekty  :boing:, stare liczą. Stan na 8 marca:


Cztery projekty stabilnie aktywne:
Fight AIDS at Home - ukończone 78,31% (znowu spadło, dosypali próbek) - wg licznika pozostało 2,6 lat, wg komunikatu z 20 lutego ponad rok. W komunikacie ogłoszono, że po analizie dotychczasowych wyników zespół przestał generować nowe zadania: zarówno dla klasycznego AutoDock jak dla AD Vina. Dla tego pierwszego podobno już rozesłano wszystkie próbki, dla Vina został właśnie ponad rok zapasu. Ostatnia aktualizacja statusów partii próbek jest z 9 grudnia, natomiast ostatnio jest wiele wpisów aktualizujących na forach. W wolnym czasie postaram się potłumaczyć. :)

Mapping Cancer Markers - ukończone 70,22% - pozostało 0,6 roku (czyli projekt jest przeliczany zgodnie ze stanami 2014, a może i nieco prędzej).

Uncovering Genome Mysteries - nowy projekt, od października 2014 - ukończone już 21,26% - pozostało 1,5 roku.

Outsmarting Ebola Together - nowy projekt, od grudnia 2014 - ukończone 1,6%, pozostało 1,4 roku (trochę niska liczba, planują wzrost karmienia tymi próbkami?)

Dwa projekty specjalne:
Beta - brak statystyk.

Clean Energy Project - ukończone 70,46% - pozostały dwa lata. Projekt idzie zgodnie z predykcjami z sierpnia; karmi - natomiast trzeba spełnić wymagania sprzętowe, w szczególności polecane są maszyny pracujące na okrągło / w długich sesjach bez przerwy.

Reszta:
Computing for Clean Water, Say No to Schistosoma - projekty zawieszone/ukończone - 100% wykonane.

Pozostałe wciąż uważane za zakończone. :)

exent

Ostatnie dni projektu FightAIDS@Home. Planowana data zakończenia 4.06.2015  :)

Aegis Maelstrom

Podejrzewam, że gros zainteresowanych już wie, ale dla pewności: 4 czerwca FAAH napisało, że próbki nie schodziły aż tak prędko (BOINCowicze się nie rzucili?) i szacowali ich dystrybucję na jeszcze 7,5 dnia. Potem przez tydzień-dwa byłyby jeszcze odsyłki nieprzeliczonych do poprawki.

Jeśli ktoś chce zrobić badge, jeszcze jest szansa. :)

kva.pl

Rzucili, ale wiele osob zdobylo swoje odznaki i w tym momencie odpuscilo zeby inni mieli szanse :)

tromba

Zdechło?  Co najmniej od wczoraj nie widzę obrazka. Czy to u mnie w komputerze?

AL


Krzysztof_F

#132
Witam, trochę poszukałem na stronie poprzedniej statystyki i znalazłem to:

http://s137.photobucket.com/user/Sekerob/media/Daily/WCGYearsPi1Project.png.html?sort=3&o=0

dane aktualne z 20.06.2015r. (klikamy na ikonę "powiększenia")  :)

Aegis Maelstrom

Witam po dłuższej przerwie!

Zasadniczo zakończył się projekt-weteran WCG: Fight Aids at Home i pokazuje 100% wykonania. Projekt jeszcze rozsyłał próbki z powtórek (2. prób przeliczenia), dalej powtórki powtórek itp., teraz Vina jest jeszcze pokazywana jako aktywna w WUProp, ale jak z tym jest to nie wiem.

Jako sporadyczny jest teraz traktowany projekt Uncovering Genome Mysteries. Według komunikatu na forum projekt ma w ciągu najbliższych godzin zaprzestać generowania i rozsyłania próbek na czas nieokreślony - a może nawet to już nastąpiło, bo im stąd próbki nie lecą. Smuteczek dla fanów projektu i liczydłowych, którzy chcieli tu powbijać - trzeba się uzbroić w cierpliwość, może wróci stabilnie.

Przy takiej przerwie jeszcze więcej osób rzuci się na Mapping Cancer Markers. Projekt szybko zbliża się do kresu, przy założeniu istnienia tylko 350 milionów próbek rozsyłka winna się skończyć około 2 października. Próbek może być nieco więcej, bo szacuje się na oficjalnej stronie, że wykonano 93% - to jednak oznacza odroczenie wysyłki ostatniej partii do listopada 2015. Kto tu chce zdobyć wyższe odznaczenie musi się spieszyć.
[Na marginesie: merytoryczny raport z postępów - sierpień 2015.]

Stabilnie rozsyła Outsmart Ebola Together, oficjalnie po 42%, a także The Clean Energy Project - Phase 2 - 68%. Nie wiem co to będzie, gdy znikną kolejne projekty (ostatnio FAAH, nagle UGM, za kilka tygodni + może rozsyłka zwrotów MCM). Będzie duża presja na pozostałe projekty WCG, może częściowy odpływ do innych projektów BOINC typu Rosetta, mam nadzieję, że dojdzie coś nowego.

Stopy wody pod kilem, tfu, pod procem ;) i miłego liczenia!  :attack:


mrjinks

Dzięki za podsumowanie. Powróciłem jakiś czas temu do liczenia, z tego co piszesz nie zdobędę nowych znaczków. FAH próbki są często rozsyłane (VINA), zakładam, że liczone są tak samo do całości FAH?

Aegis Maelstrom

Cytat: mrjinks w 24 Wrzesień 2015, 08:01
Dzięki za podsumowanie. Powróciłem jakiś czas temu do liczenia, z tego co piszesz nie zdobędę nowych znaczków. FAH próbki są często rozsyłane (VINA), zakładam, że liczone są tak samo do całości FAH?

Hej wszystkim powracającym!  :parrrty:
Tak, oba pakiety oprogramowania przetwarzające próbki FAAH - zarówno Autodock zwykły i Autodock Vina - wliczane są do wspólnej punktacji (tak jak np. dawna Rosetta klasyczna i Mini w Rosetta@home, czy różne programy Einsteina czy Milki).

Znaczki można zdobywać w jeszcze działających projektach - szczególnie że dodano opcje dla prawdziwie koksujących (10+ lat :) ).

mrjinks

No i stało się ;), dzisiaj większość próbek to MCM, OET jest 1 szt, Clean Energy tez 1szt. Nadrobię więc w MCM (może dzisiaj już wleci silver;)).

Ufol

Czy przysłowiowa wieść gminna, raczej internetowa, niesie coś odnośnie drugiej fazy Faha? Zapytuję, ponieważ widnieje w spisie projektów jako aktywny, wybrać go można do mielenia. Jeśli coś już na wykresach pokazują, to na ile dni szacują zapasy zadań?

mrjinks

Projekt ma niski priorytet w WCG, mam to zaznaczone i przy innych zaznaczonych projektach zadania nie są rozsyłane.
Może to jakaś faza testowa? Na stronie pokazany poziom zaawansowania 1%.
Trzeba chyba będzie poczekać do bardziej regularnego rozsyłania zadań.

AL

Zaznaczyłem pobieranie tylko tego projektu i bufory wu mam pełne.

Aegis Maelstrom

Przypominam, że za jakieś 10-14 dni koniec rozsyłania próbek Uncovering Genome Mysteries! Kto chce nadrobić, niech się spieszy!

Ponadto: MCM po dosypaniu próbek jest na stopniu zrealizowania w 84%. Dość szybko robi się OpenZika - już 48%.

Poza tym: Clean Energy Project 2 - 88% (nie wiem jak Wy, ale ja nie dostałem próbki od dawna), Outsmart Ebola Together 60%, FAAH2 55%, Help Stop TB 20%.

Miłego liczenia!  :attack:

kva.pl

Pozwole sobie troche uzupelnic :)
UGM rzeczywiscie konczy sie na dniach, jak ktos chce odznake czy godziny do wupropa to ostatni dzwonek.
MCM mialo sie tez skonczyc w tym miesiacu, ale doszly nowe dane do przeliczenia, chodza sluchy ze dojdzie jeszcze wiecej. Takze tu jest jeszcze dobre kilka miesiecy liczenia (co nie znaczy ze warto odpuszczac, jeden z najlepszych projektow w calym BOINC  :attack: )
CEP2 jest aktualnie zawieszony, kombinuja nad nowymi algorytmami i aplikacjami, kiedy rusza nie wiadomo, ale w zeszlym tygodniu nalapalem troche z BETY CEP2 :)

AL

Dostajecie wu z Help Stop TB? Ja łapie co kilka dni sporadycznie po kilka wu tylko...

kva.pl


sknd


AL

Uruchomiłem poganiacza. Przez 24h wpadło tylko 1wu i....8wu bety

IThorne

Na stronie FIGHTAIDS@home znalazłem coś takiego.

http://fightaidsathome.scripps.edu/status

Ale dane są przestarzałe. Patrząc na dane próbki to robi mi baza 1003800,a tam są dane z baz poniżej miliona. Czyżby nie aktualizowali strony?



Ufol

WCG leży i kwiczy. Praktycznie nie wysyłają próbek. Czyżby ten megaprojekt zdechł?

kva.pl


IThorne

Mi na urządzenia Android wysyła cały czas.



stiven

Cytat: Ufol w 17 Lipiec 2017, 17:19
WCG leży i kwiczy. Praktycznie nie wysyłają próbek. Czyżby ten megaprojekt zdechł?


A jakie masz podprojekty zaznaczone do liczenia? Czasem próbek brakuje ale we wszystkich naraz chyba się nie zdarzyło. Mój tablet ciągle ma co robić.

Ufol

Miałem zaptaszone jedynie
Help Stop TB. Teraz zahaczyłem również
FightAIDS@Home - Phase 2. Oczywiście zawsze wybieram dane podprojekty ręcznie. Tzn. nie chcę, żeby mi coś przysyłali z automatu. Lubię zbierać gwiazdki, taka już moja natura. Rzecz jasna od dawien dawna mam zaznaczoną opcję liczenia na grafie, lecz dotychczas nic takiego mi nie podrzucili.

kva.pl

Nie ma aktualnie projektu GPU (i nie zapowiada sie zeby byl). Help Stop TB jest projektem widmo.

stiven

Cytat: Ufol w 18 Lipiec 2017, 16:44
Miałem zaptaszone jedynie
Help Stop TB.
To wiele tłumaczy. Potwierdzam, że z tego podprojektu trudno coś złapać.
Wygląda na to, że najlepiej obecnie karmi Outsmart Ebola Together, regularnie liczy się u mnie również Smash Childhood Cancer.

migawron

od jakiegoś czasu widzę brak zadań OET na androida, też tak macie?



Ufol

Jak wygląda wykres dla Help Stop TB?
Upolowanie próbki z tego podprojektu graniczy nieomal z cudem. Ciekawi mnie, co powiadają oficjalne źródła.

kva.pl

Jakies osiemdziesiat rdzeni liczy u mnie WCG 24/7, czasem wiecej. Dostaje jedna probke HSTB na dwa, trzy dni. To chyba mowi wszystko ;-)

IThorne

Najlepiej zaznaczyć wszystkie podprojekty i przestać się martwić.



Aegis Maelstrom

Cytat: Ufol w 25 Marzec 2018, 18:40
Jak wygląda wykres dla Help Stop TB?
Upolowanie próbki z tego podprojektu graniczy nieomal z cudem. Ciekawi mnie, co powiadają oficjalne źródła.

Odpowiadając z wielkim opóźnieniem (ale z aktualnymi danymi!), to jest tak:

1. Projekt się nie zakończył, próbki jeszcze mają być, w przyszłości.
2. Obecnie projekt praktycznie nie rozsyła - zespół naprawia(?) proces generowania próbek na swoim serwerze, co przy okazji wykorzystują do wprowadzenia korekt w projekcie.
3. Rozsyłanie powinno się wznowić w 2019 roku.
4. Przed zatrzymaniem jeszcze jakieś 2 miesiące temu projekt rozsyłał ale bardzo skąpo. Z doświadczenia, wyrzucał coś w okolicach 18. i 48. minuty różnych godzin. Aby się załapać należało ustawić preferencje przetwarzania na niski poziom zapasów i często pytać - ale nawet wówczas miałem jakoś jeden WU na osiem rdzeni, może dwa, a może i zero. Zatem: cierpliwości. :D

sknd

wie ktoś, kiedy się kończy jakiś podprojekt? turlam ostatnio wszystkie, a może lepiej byłoby się na jakimś konkretnym skupić żeby zdążyć...