Problemy z aplikacją klienta i uwagi użytkownia (NativeBOINC)

Zaczęty przez matszpk, 16 Sierpień 2011, 10:48

electro_nick

Oto wynik:
ls -l /sys/class/power_supply/hsusb_chg/
-r--r--r--    1 root     root          4096 Apr  5 11:31 online
drwxr-xr-x    2 root     root             0 Apr  5 11:31 power
lrwxrwxrwx    1 root     root             0 Apr  5 18:18 subsystem -> ../../../.
./class/power_supply
-r--r--r--    1 root     root          4096 Apr  5 11:31 type
-rw-r--r--    1 root     root          4096 Apr  5 11:31 uevent
#

matszpk

ok. popełniłem głupi błąd. zaraz wyślę nową wersję.

matszpk

#42
ok. zrobiłem szybki fix (nowa wersja 0.4.9.4.1). chyba powinno już działać. sorry za pośpiech.

aha. może znalazłem rozwiązanie. plik /sys/class/power_supply/battery/uevent.
sprawdź go: powinno być w nim informacje o baterii. np.:

POWER_SUPPLY_NAME=battery
POWER_SUPPLY_STATUS=Full
POWER_SUPPLY_HEALTH=Good
POWER_SUPPLY_PRESENT=1
POWER_SUPPLY_TECHNOLOGY=Li-ion
POWER_SUPPLY_CAPACITY=100

electro_nick

#43
Świetna robota! Działa. Później sprawdzę jeszcze czy wykrywanie poziomu baterii będzie działać, ładowarka sieciowa powinna działać bez problemu-wygląda że pliki ma tak jak wszystkie inne telefony...
EDIT: u mnie nie ma katalogu battery, jest katalog semc_battery_data i w nim właśnie ten plik, ale danych o poziomie bateri tam nie ma:
POWER_SUPPLY_NAME=semc_battery_data

POWER_SUPPLY_TYPE=Battery

POWER_SUPPLY_TECHNOLOGY=Li-poly

POWER_SUPPLY_TEMP=330

POWER_SUPPLY_TEMP_AMBIENT=370

matszpk

ok. dzięki. możliwe, że plik jest gdzie indziej. szukam o tym informacji w internecie.
EDIT: a jest w tym kataslogu plik 'charge_counter'?

electro_nick

Właśnie z tego co znalazłem to SE coś tam pomieszał z tym stanem baterii-podobno jakiś algorytm go oblicza na podstawie danych otrzymywanych od kontrolera ładowania-jakiś specjalizowany układ scalony(dlatego właśnie mam w katalogu /power_supply/ katalogi bq24185 i bq27520 to są  nazwy układów scalonych). Chyba znalazłem-plik o nazwie capacity znajduje się w katalogu bq27520 i jest tam procentowa wartość naładowania baterii.

matszpk

#46
dzięki. własnie sciągnąlem kody kernela (freeexperia) i analizowałem. może nawet dzisiaj będzie następna wersja klienta (z obsługą poziomu naładowania baterii). dzięki  :p_arr:

EDIT: ok. dziękuje. sprawdz czy tam jest jeszcze plik 'present'.

electro_nick


matszpk

#48
dzięki. już wprowadzam zmiany w kliencie.

Już opublikowałem nową wersję klienta (0.4.9.4.2). powinien już dobrze wykrywać poziom naładowania. możesz sprobować.
Jeśli wszystko pójdzie ok (jeśli wykryje baterię) to po odłączenia telefonu od zasilania i gdy taski będą działać to w logach (zakładka messages) powinien się znaleźć komunikat:
[battery detect] I found directory:/sys/class/power_supply/{katalog}
jeśli nie to będzie
[battery detect]  I cant detect battery!

matszpk

ok. jeśli przetestujesz (obecną wersję) to proszę, żebyś napisał o tym na forum.
dzięki  :p_arr:

electro_nick

Jest dokładnie tak jak opisałeś-podaje katalog bq27520. To chyba koniec tego problemu... Dzięki wielkie.

migawron

od jakiegoś czasu przy liczeniu próbek CW Sieve wyświetla się często komunikat: [error] Can't get task disk usage: opendir() failed

wygląda na to że próbka się liczy dalej,ale nie wiem czy wszystko jest ok.



matszpk

zrobiłeś update boinc_client do wersji 0.4.9.5 i/lub NativeBOINC do 0.3.8? zauważyłeś problem ten po updateowaniu klienta i/lub NativeBOINC? wygląda na to, że WU zgubiła (lub klient nie ma dostępu do niego) swój katalog.
najpierw też sprawdź czy WU ma swój katalog (katalog jest podawany w informacjach o WU). możesz po prostu zrobić dumpa do sdcard (opcja NartiveClient->Dump boinc files) lub zajrzeć do katalogu "/data/data/sk.boinc.nativeboinc/files/boinc" jesli masz roota.
najlepiej zabortuj tą WU i licz następną. napisz jeśli problem będzie się pojawiał.

migawron

po zaktualizowaniu do najnowszej wersji problem nie występuje, dzięki



migawron

a jednak, pomimo nowej wersji, reinstalacji wszystkiego - nadal ten sam błąd. nie wiem co mogę jeszcze zrobić...



matszpk

ok. możesz sprawdzić logi klienta i sprawdzić czy katalog WU istnieje (jeśli nie masz roota, możesz zrobić dumpa na SDCard). mozliwe, że z powodu dziwnego błędu katalog jest po prostu kasowany. ok. sam sprawdzę na swoim sprzęcie czy problem występuje. obecnie pracuję nad optymalizacją tej aplikacji dla nowych procesorów (z NEON).

migawron

po uaktualnieniu androida do ICS 4.0.3 jest git, zadnych błędów jak dotąd i nie rozłącza się jak kiedyś.



michal_saper

Załadowałem próbkę WCG na smartfona, ale problem taki, że nie robi mi checkpointów. WU liczy się na moim smartfonie ok 11 h, przy poprzedniej instalacji BOINC-a z Google Play robiło checkpointy co ok. 17,5% Na Native Boinc przeliczyło 20% a po opuszczeniu i ponownym załączeniu leci od nowa.