Fundacja "Boinc Polska" - narodziny

Zaczęty przez goofyx, 25 Sierpień 2011, 12:32

goofyx

"Fundacja Boinc Polska" od 25 sierpnia 2011 od ok.10 rano  rozpoczęła swoje istnienie :D
HURRRAAAAAA!!!!!!

Teraz czas skompletować papiery do KRS i kończymy sprawę rejestracji.

Troll81

Czas na news na wiki i wpis do newslettera.

krzyszp

Również na stronie Rad@H pojawi się odpowiedni wpis. Myślę, że pierwszą "akcją" będzie wzięcie projektu 'pod skrzydła' :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

goofyx

Cytat: krzyszp w 25 Sierpień 2011, 12:49
Również na stronie Rad@H pojawi się odpowiedni wpis. Myślę, że pierwszą "akcją" będzie wzięcie projektu 'pod skrzydła' :)
Tak :)

goofyx

Cytat: Troll81 w 25 Sierpień 2011, 12:47
Czas na news na wiki i wpis do newslettera.
Tylko trzeba wspomnieć, że na razie aktem notarialnym fundacja jest powołana, a KRS będzie nie długo.

Svistak


Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Martin Fox


kotfryc


goofyx

Teraz czeka nas dużo pracy + zapotrzebowanie na środki pieniężne do realizacji celów.
Także liczymy na wsparcie kolegów po załażeniu konta ;)

Svistak

spoko - od czego ma się koleżanki/kolegów  :p_arr:  ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

mimeq



aborek

Wielki szacun i uznanie. Sam bym się chętnie zaangażował, ale z czasem to na miniusie jadę ;)
:parrrty: :parrrty: :parrrty:

goofyx

Cytat: aborek w 25 Sierpień 2011, 15:10
Wielki szacun i uznanie. Sam bym się chętnie zaangażował, ale z czasem to na miniusie jadę ;)
:parrrty: :parrrty: :parrrty:
Jak pisałem pracy będzie sporo <- więc każda chętna para rąk może się przydać <- to też jest ważne

arturpio

Mozesz zeskanowac akt fundacyjny i gdzies go wrzucic?


stiven


Szopler

Fundacja powinna przejąć temat koszulek B@P :wacko:

Cyfron

myślę, że koszulki przez fundacje to dobry pomysł :)
Tylko jak to zrobić od strony formalnej/księgowej?

WUPES

Cytat: Cyfron w 28 Sierpień 2011, 13:37
myślę, że koszulki przez fundacje to dobry pomysł :)
Tylko jak to zrobić od strony formalnej/księgowej?
wersja A - wpłacam na rzecz fundacji darowizne, np 100 zł,  dostaję od fundacji upominek - koszulkę
w.B - fundacja informuje na www o możliwosci zakupu koszulek, wpłacam XX zł i dostaje przesyłkę z koszulką.

Ujęcie formalno-ksiegowe tych operacji to zmartwienie osoby która będzie prowadzić ksiegi rachunkowe.
Czy tak -  czy inaczej - jest to odpłatna działalność statutowa, zysk (przychód minus koszty) nie podlega opodatkowaniu pod warunkiem że zostanie spożytkowany na cele statutowe.

krzyszp

Dokładnie.
W domenie fundacji postawimy sklep, z pieniędzy fundacji można zamówić pewną partię towaru i dotyczy to nie tylko koszulek, a także innych gadżetów.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

WUPES

Cytat: goofyx w 25 Sierpień 2011, 13:33
..... zapotrzebowanie na środki pieniężne do realizacji celów.
Także liczymy na wsparcie kolegów po załażeniu konta ;)
potrzebna info na stronie www fundacji  - dane konta do przelewów

WUPES

Cytat: arturpio w 26 Sierpień 2011, 19:55
Mozesz zeskanowac akt fundacyjny i gdzies go wrzucić
Koniecznie na stronie www fundacji w zakładce dokumenty podstawowe

Aegis Maelstrom

Zakładając, że Fundacja ma w statucie prowadzenie działalności gospodarczej z odpowiednim PKD i został dokonany wpis do rejestru przedsiębiorców w KRS, można sprzedawać; najwyżej komplikuje się obsługa księgowa, ale chyba niewiele.

Poza tym Fundacja może robić konkursy i różne akcje promujące.

Gargul

DObra robota koledzy!  :parrrty:

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

GRID

Cytat: Aegis Maelstrom w 29 Sierpień 2011, 10:43
można sprzedawać; najwyżej komplikuje się obsługa księgowa
Będziemy mieli księgową - 250zł/miesięcznie

Cyfron

Wiem, że bawię się teraz w archeologa:
CytatUwaga: W tym wątku nie pisano od 200 dni.
Ale to chyba nie najlepiej świadczy o stanie fundacji :o

Wysłałem papiery już chyba ponad miesiąc temu do osób które miały zakładać - i co jest dalej? Już miało to być zakładane na dniach wtedy, a do tej pory nie ma żadnej informacji o tym...

Może ktoś jasno wytłumaczyć na czym stoimy i dlaczego?

Sir_Behemoth

Jednym słowem robimy "audyt" procesu zakładania Fundacji.
Warto byłoby ruszyć tę kwestię - mam pomysł na całkiem spore dofinansowanie, ale jest potrzebna osobowość prawna.

Troll81

Ja czekam na opinię działu prawnego mego pracodawcy w sprawie mojego uczestnictwa w fundacji :( zapytanie wysłane już jakiś czas temu...


goofyx

Cytat: Troll81 w 18 Marzec 2012, 23:06
Ja czekam na opinię działu prawnego mego pracodawcy w sprawie mojego uczestnictwa w fundacji :( zapytanie wysłane już jakiś czas temu...
A co ma twój pracodawca do tego?
Przecież to nie jest związane z twoją firmą?
Czy czegoś nie rozumiem?

Cytat: Cyfron w 19 Marzec 2012, 06:54
czyli czekamy tylko na Trolla?
Ja w piątek posłałem ostatnie brakujące papiery z mojej strony tzn.:
1. 3 x statut podpisany i parafowany
2. uchwały podpisane
3. druk krs WM albo WK <- nie pamiętam w tej chwili

Mam nadzieję, że to wszystko.

Troll81

Mój pracodawca ma klauzule w umowie o konflikcie interesów. Tę klauzule podpiasłem ja. A to sprawia że ma prawo dociekac czym zajmuje się fundacja i czy moja działalność w niej nie ędzie stała w sprzecznośći z interesami firmy.

Cyfron

goofyx - tylko szkoda, że nikt nie jest informowany o postępach z zakładaniem fundacji, więc nie ma się co dziwić ludziom, że nie wierzą w to, że ta fundacja kiedykolwiek powstanie...

Troll81

ja staram sie w miarę na bierząco informowac Tobasa.

Cyfron

a ja niby też miałem być w zarządzie/radzie a nie mam zielonego pojęcia co się dzieje.
Fundacja to nie tylko te kilka osób, które zakładają ją, tylko to mają być wszyscy ludzie liczący BOINC, dlatego proszę o informowanie na bieżąco o to, na czym stoimy i dlaczego tyle to trwa...
Pozwoli to uniknąć wielu niepotrzebnych nerwów i rozwieje także pewnie wątpliwości.

Sir_Behemoth

Przydałoby się jeszcze wrzucić w osobnym zamkniętym wątku statut fundacji i uchwały.

goofyx

Cytat: Troll81 w 19 Marzec 2012, 09:29
Mój pracodawca ma klauzule w umowie o konflikcie interesów. Tę klauzule podpiasłem ja. A to sprawia że ma prawo dociekac czym zajmuje się fundacja i czy moja działalność w niej nie ędzie stała w sprzecznośći z interesami firmy.
Jaśniej proszę. Gdzie może wystąpić konflikt interesów?
Nie zrozum mnie źle, ale w takim razie twój pracodawca zawsze może stwierdzić, że to co robisz po za firmą sprawia konflikt.
Przecież fundacja nie będzie konkurencją dla twojej firmy.
Jak możesz to wytłumacz mi to jak 5-cio latkowi ;)

Cytat: Cyfron w 19 Marzec 2012, 09:31
goofyx - tylko szkoda, że nikt nie jest informowany o postępach z zakładaniem fundacji, więc nie ma się co dziwić ludziom, że nie wierzą w to, że ta fundacja kiedykolwiek powstanie...
Cały temat bardzo się przeciągnął z powodu zbierania papierków, więc nikt nie widział sensu w pisaniu przez 5-6 miesięcy, że zbieramy papiery.
W tej chwili wygląda to tak:
1. ja posłałem brakujące papiery <- dojdą do Tobasa dzisiaj lub jutro
2. i znowu teraz pod koniec drogi okazuje się, że jest prawdopodobieństwo problemów kolegi Troll81
Ciągle kłody pod nogi, o których nie ma po co pisać :(
Informacja oficjalna była planowana w momencie poprawnego złożenia wszystkiego do KRS <- to jest konkretne wydarzenie o którym warto informować.

goofyx

Cytat: Cyfron w 19 Marzec 2012, 09:37
a ja niby też miałem być w zarządzie/radzie a nie mam zielonego pojęcia co się dzieje.
Fundacja to nie tylko te kilka osób, które zakładają ją, tylko to mają być wszyscy ludzie liczący BOINC, dlatego proszę o informowanie na bieżąco o to, na czym stoimy i dlaczego tyle to trwa...
Pozwoli to uniknąć wielu niepotrzebnych nerwów i rozwieje także pewnie wątpliwości.
Status rejestracji uaktualniłem w poprzednim swoim poście.
Ty jesteś wice prezesem zarządu.
Niby racja, że fundacja to mają być wszyscy ludzie liczący boinc <- ale gdzie ci ludzie byli jak chcieliśmy stowarzyszenie zakładać.
Dlaczego to tyle trwa <- przez 5 miechów staraliśmy się zebrać papierki od całej europy, dopiero w lutym zostął zrealizowany pomysł z zebraniem ludzi którzy są "na miejscu" dzięki czemu papierki są w zasadzie zebrane i czekamy na Troll81

goofyx

Cytat: Sir_Behemoth w 19 Marzec 2012, 09:47
Przydałoby się jeszcze wrzucić w osobnym zamkniętym wątku statut fundacji i uchwały.
Myślę, że będą one udostępnione na stronie fundacji która powstanie <- zresztą statut musi być publiczny w większości przypadków

Troll81

Jeśli Czekamy tylko na Mnie to może znajdzie się inna osoba do podpisu?

Korporacje maja swoje przepisy. Oprócz Polskiego prawa pracy obowiązuja mnie te przepisy amerykańskie które nie stoja w konflikcie z polskim prawem. W tym i przepis o zakazie konkurencji (który zresztą w polsce tez istnieje i bywa nazywany "lojalką").

A mianowicie każda forme działaności w innych podmiotach nalezy zgłosić pracodawcy do akceptacji. i nie ma tu znaczenia czy to fundacja czy firma. Pion prawny Analizuje czy dana fundacja nie bedzie konkurować z firmą w zakresie prowadzonej działalności (np nie moge należec do fundacji propagującej rozwiązania open source do backupu bo moja firma taki sot produkuje i w rezultacie działałbym na szkodę pracoidawcy).

oprócz tego istnieje cos takiego jak konflik interesów. Jesli np nasz fundacja miałaby byc członkiem komisji opiniującej rozwiązania IT dla ministra odpowiedniego do spraw cyfryzacji to np jakas gazeta mogłby oskarżyc moja firme o nielegalny lobbing. (wszak pracownik amerykańskiej korporacji IT doradza polskiemu ministrowi w sprawach informatyzacji...) a z tego mógłby byc gnój i ucierpiał by wizerunek korporacji...


Cyfron

goofyx - a ja bym wolał wiedzieć, że to tyle trwa, bo np własnie pojawił się problem z Trollem, bo jest problem z czymś innym, ale to wtedy daje poczucie tego, że coś się robi.
A jak coś po cichu walczycie, nic nie mówicie, to 99% uczestników forum uważa, że fundacja leży i kwiczy, a Wy się obijacie.
Poważnie - warto pisać o wszystkim i nawet co tydzień/dwa napisać posta, że np "papiery zebrane, ale się okazało, że brakuje podpisu", albo "czekamy na wypowiedź pracodawcy Trolla i nic nie zrobimy" - poważnie - nawet zdawkowe informacje, ale żeby się coś działo.