Fundacja "Boinc Polska" - narodziny

Zaczęty przez goofyx, 25 Sierpień 2011, 12:32

goofyx

Cytat: Troll81 w 19 Marzec 2012, 11:06
Jeśli Czekamy tylko na Mnie to może znajdzie się inna osoba do podpisu?
Tylko to trochę nie poważne!
Zgłosiłeś się, posłałeś podpisane papiery, a teraz piszesz że w sumie możemy brać kogoś innego.
I to jest właśnie powód dla którego zbieranie papierów się przedłuża <- to nie pierwszy taki przypadek.
A potem ludzie mają pretensje, że rejestracja w KRS ciągnie się od 6 miesięcy.

Człowieka krew zalewa!!!!


Cytat: Cyfron w 19 Marzec 2012, 11:14
A jak coś po cichu walczycie, nic nie mówicie, to 99% uczestników forum uważa, że fundacja leży i kwiczy, a Wy się obijacie.
Poważnie - warto pisać o wszystkim i nawet co tydzień/dwa napisać posta, że np "papiery zebrane, ale się okazało, że brakuje podpisu", albo "czekamy na wypowiedź pracodawcy Trolla i nic nie zrobimy" - poważnie - nawet zdawkowe informacje, ale żeby się coś działo.
Nie można się z tym nie zgodzić <- postaram się pisać.

Cyfron

Dziękuję goofyx, ja wiem, że zakładanie fundacji to sporo roboty i wiem też, że się zmieniały pomysły na to jak to ma być założone. Dlatego spory szacun za to, ale poważnie - jakieś lakoniczne informacje to będzie to co nas będzie satysfakcjonować.  :)

goofyx

Aktualne podsumowanie żeby była jasność.

1. Do Tobasa posłałem brakujące dokumenty w piątek 16 marca 2012 <- dojdą dzisiaj lub jutro <- z mojej strony powinno być już wszystko ok.
2. Niby nic nie wiemy co do Trolla czy działa prawny to łyknie czy nie i nie wiadomo czy znowu nie będizemy musieli szukać nowej osoby do rady

Więc czekamy chyba na Trolla.


Tobas

Papiery przyszły. Z Trollem czy bez idę je złożyć, jeżeli się coś zmieni to uzupełnimy.

Najważniejsze aby nadać bieg sprawie.

goofyx

Cytat: Tobas w 20 Marzec 2012, 09:39
Papiery przyszły. Z Trollem czy bez idę je złożyć, jeżeli się coś zmieni to uzupełnimy.

Najważniejsze aby nadać bieg sprawie.
Czekamy na info o fakcie złożenia papierów w KRS.

Tobas

Niniejszym informuję szanowne koleżanki oraz kolegów, że papiery zostały złożone.
Oficjalny news jednak musi poczekać na decyzję z KRS.

Tak czy inaczej teraz już wszystko pójdzie szybciutko.

:ahoy:

goofyx

Cytat: Tobas w 21 Marzec 2012, 16:17
Niniejszym informuję szanowne koleżanki oraz kolegów, że papiery zostały złożone.
Oficjalny news jednak musi poczekać na decyzję z KRS.

Tak czy inaczej teraz już wszystko pójdzie szybciutko.

:ahoy:
:respect:
2 lata na to czekaliśmy :D <- od pomysłu fundacji aż do złożenia papierów do KRS :)

krzyszp

Cytat: Tobas w 21 Marzec 2012, 16:17
Niniejszym informuję szanowne koleżanki oraz kolegów, że papiery zostały złożone.
Oficjalny news jednak musi poczekać na decyzję z KRS.

Tak czy inaczej teraz już wszystko pójdzie szybciutko.

:ahoy:
:p_arr: :p_arr: :p_arr:

No, to teraz serwery (Tobas, wiem, że na Ciebie z tym można liczyć), domeny, strony, pieniądze :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

goofyx

Cytat: krzyszp w 21 Marzec 2012, 16:50
Cytat: Tobas w 21 Marzec 2012, 16:17
Niniejszym informuję szanowne koleżanki oraz kolegów, że papiery zostały złożone.
Oficjalny news jednak musi poczekać na decyzję z KRS.

Tak czy inaczej teraz już wszystko pójdzie szybciutko.

:ahoy:
:p_arr: :p_arr: :p_arr:

No, to teraz serwery (Tobas, wiem, że na Ciebie z tym można liczyć), domeny, strony, pieniądze :)
Tylko trzeba to zrobić w zorganizowanym stylu <- bez chaosu

Cyfron

Tobas przysłał mi info odnośnie fundacji:
CytatOdrzucili wniosek bo nie złożyliśmy równolegle Regonu i NIP'u
Przeoczyliśmy to bo kiedyś składało się to osobno,
teraz jest niby akcja jedno okienko i wszystko ma być łatwiej - efekt
więcej zamieszania
niestety biurokracja każdego może zamordować.

Nie można się nie zgodzić z ostatnim zdaniem...

Tobas

Dzisiaj zebrała się Rada Fundacji w składzie: Tobas, Łukaszja i Troll.
Uzupełniliśmy braki formalne w KRS, złożyliśmy stosowne podpisy i czekamy na decyzję urzędniczą.

Mam szczerą nadzieję, że to już koniec męki..

Szopler

Też mam taka nadzieję! Czekamy!

goofyx


krzyszp

Cytat: goofyx w 25 Kwiecień 2012, 16:12
Cytat: Szopler w 25 Kwiecień 2012, 16:06
Też mam taka nadzieję! Czekamy!
Ja też :(
Ja również, tym bardziej, że zaczynam przygotowania do następnej serii czujek :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81


Cyfron

Tobas mnie poinformował:
CytatDostaliśmy kolejny zwrot wniosku.
Tym razem już tylko duperele (szkoda że durne biurwy nie napisały tego od razu)

więc ciągle kamraci walczą  :attack:

goofyx

Cytat: Cyfron w 16 Maj 2012, 14:07
Tobas mnie poinformował:
CytatDostaliśmy kolejny zwrot wniosku.
Tym razem już tylko duperele (szkoda że durne biurwy nie napisały tego od razu)

więc ciągle kamraci walczą  :attack:
Ja pier**** i jak tu nie kochać naszego kraju :D

goofyx


Tobas

Wczoraj po raz kolejny zabrała się Rada Fundacji.
Po raz kolejny uzupełniliśmy podpisy i braki formalne i po raz kolejny złożyłem w KRS dodatkowe papiery.

Aż ciekaw jestem, do którego przecinka tym razem się przyczepią.

BTW.

Mamy teraz w Polsce jedno okienko - wszystko uproszczone, ale w tym jednym okienku musiałem złożyć m. innymi 3 różne druczki na których jest napisane dokładnie to samo. Nie byłby to problem, gdyby nie drobny fakt, że chodziło o zakres działalności, który profilaktycznie obraliśmy pokaźnie, na 4 strony  :dunno:

goofyx

Przecież to Polska.
Jak jedno uproszczą to drugie muszą utrudnić inaczej pół administracji musieli by zwolnić.

ok, czyli znowu czekamy na uwagi od KRS

Tobas

Wczoraj otrzymałem bardzo zabawny telefon z Urzędu Skarbowego.

Sympatyczna pani poprosiła mnie o dosłanie brakującego papierka.

Co w tym zabawnego?

Otóż ten papierek był składany do KRS. W KRS'ie go obejrzeli, uwzględnili i odesłali dokumenty do US. Oznacza to (prawdopodobnie), że Fundacja już została zarejestrowana w KRS, ale obnaża zarazem idiotyzm urzędniczy jakim jest (pseudo)nowoczesne państwo i rejestracja działalności w jednym okienku.

Jak powiedziałem pani z US, że ten dokument został złożony w KRS to poradziła mi abym złożył go ponownie w US,
gdyż jak napiszą do KRS o ten dokument to może minąć kolejny miesiąc..

No nic. Przejadę się zaraz do US - niech żyje polska biurokracja!

Dla rozładowania:

Podatki - Korwin-Mikke i Skiba

krzyszp

Ja wymiękam...
Urzędniczka Ci poradziła, żebyś zrobił jej robotę bo ona nie potrafi/może/chce jej wykonać w rozsądnym czasie...
Kiedy to wszystko p...., będzie można zaorać i zrobić od nowa porządnie? Może dla wszystkich urzędników trzeba z góry organizować kursy np. w Niemczech  albo UK?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

goofyx

1. kwestie komunikacji między krs i us zostawiam bez komentarzy bo nie spodziewałem się tego "jednego okienka"
2. musimy zdecydować się i podpisać umowę z jakimś księgowym/księgową!
3. ja bym poczekał na oficjalne pisemko z KRS że rzeczywiście możemy działać pod flagą fundacji
4. musimy zacząć używać ReMine lub innego <- wszystkie akcje i aktywności fundacji chciałbym mieć w takim systemie inaczej (bez urazy dla nikogo) pod niczym nie będę się podpisywał <- zresztą ten temat też omawialiśmy już kiedyś bardzo długo i raczej się zgodziliśmy co do tego
5. trzeba wybrać bank dla fundacji to potem z marszu pozakładam z cyfronem konta itp <- przykładowo (nic nie proponuję i nie narzucam) w swojej bezpośredniej okolicy (w sensie codziennie przejeżdżam ) obok: eurobank, alior, ing, skok stefczyka, pko bp <- jeszcze jakiś bank beskidzki <- chyba wszystkie wymieniła

Cyfron

no to niech ktoś ten serwerek postawi, założy tam jakieś wydarzenia albo coś i zaczynamy to ciągnąć.
umowa z księgową dopiero w momencie jak będzie fundacja - ja bym wybrał tą, co własnie (chyba) goofyx polecił, co powiedzieli, że na początku będzie mniej i w ogóle.
Konto - ja się nie znam jaki jest dobry dla organizacji...

krzyszp

Kwestia księgowości była omawiana, goofyx ode mnie masz zielone światło na wybranego przez Ciebie z rozsądnym limitem kosztów (np. do 500pln miesięcznie), ale oczywiście nie ja podpisuję papiery, więc wola podpisujących jest najważniejsza.
Sprawa RedMina - tutaj bym poprosił Tobasa o postawienie produkcyjnie wirtualki u niego. Należy także zająć się domeną i postawieniem serwera poczty.
Do kwestii wyboru banku się nie mieszam - jestem nie w temacie, ale zalecałbym wybranie tego, w którym już masz konto (jeśli jesteś zadowolony) - sprawą kluczową jest możliwość (i ew. odpłatność) w zakładaniu subkont i dostępu zdalnego.
Należy także zacząć pracę nad stroną fundacji i poprosił bym o to Grid'a.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

goofyx

Ja proponuję zrobić listę ludzi, którzy chcą i mogą pomóc fundacji.
Takie skrótowe informacje stylu: nick/imie nazwisko, email, czym może się zająć, ile czasu może poświęcić dziennie/tygodniowo.
Wtedy będziemy mieli wgląd jakimi ewentualnymi zasobami dysponowałaby fundacja i w razie czego do kogo zgłaszać się z pytaniami i w jakim zakresie.

Tobas

Niniejszym oficjalnie ogłaszam, że

Fundacja BOINC Polska

została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego dn. 19.06.2012 pod numerem: 0000424120.

:parrrty: :parrrty: :parrrty:

Troll81

:boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing:

krzyszp

 :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :p_arr: :p_arr: :p_arr: :p_arr: :p_arr:


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler


krzyszp

No, to szybciutko konta zakładajcie i zbiórkę na czujniki robimy pod egidą fundacji :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler

Cytat: krzyszp w 02 Lipiec 2012, 15:23
No, to szybciutko konta zakładajcie i zbiórkę na czujniki robimy pod egidą fundacji :)
:p_arr:


goofyx

;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(
to nie smutek ;)
to płacz ze szczęścia... chyba :)

To teraz jako prezes poproszę o uruchomienie ReadMine lub coś podobnego i wszelkie akcje robione w imieniu fundacji mają być w takim systemie.

kotfryc

łezka szczęścia  :-[ wzruszyłem się  %)
Cytat: krzyszp w 02 Lipiec 2012, 15:23
No, to szybciutko konta zakładajcie i zbiórkę na czujniki robimy pod egidą fundacji :)
:parrrty:

no w końcu będzie można pojechać porządnie koksem :D

goofyx

Cytat: kotfryc w 02 Lipiec 2012, 19:18
łezka szczęścia  :-[ wzruszyłem się  %)
Cytat: krzyszp w 02 Lipiec 2012, 15:23
No, to szybciutko konta zakładajcie i zbiórkę na czujniki robimy pod egidą fundacji :)
:parrrty:

no w końcu będzie można pojechać porządnie koksem :D
teoretycznie jest taki plan, pod warunkiem, że ktoś wspomoże nas przy pracy ;)

krzyszp

Już wymieniam korespondencję z Tobasem, napisałem też do Bob3r'a w sprawie pomocy z wirtualkami. Douczam się też intensywnie w tej sprawie.

Na stronie radioaktywnego zaś od kilku godzin wisi news o przekazaniu projektu pod egidę fundacji :)
Mam nadzieję, że reszta ekipy prowadząca projekty również się w tym temacie udzieli ;)

Natomiast jak najszybciej potrzebne są konta fundacji (złotówkowe i euro) oraz PayPal (oficjalny) abym mógł rozpocząć zbiórkę pieniążków (ekipy z dwóch krajów już potwierdziły zamówienia na łącznie 70szt + ok. 150 chętnych na zamówienia indywidualne).
Oczywiście, jak tylko dostanę namiar na PayPal'a fundacji, będzie można tam adres radioaktywnego podpiąć.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

lukaszja

Brawa! Gratulacje!
Tobas - ukłony dla Ciebie! :respect:

Tobas

Kolejny postęp.

Otrzymaliśmy właśnie oficjalnie NIP 8982200749

Troll81