Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Yafu

Zaczęty przez Troll81, 02 Wrzesień 2011, 09:21

Troll81

http://yafu.dyndns.org/yafu/index.php

druzynka http://yafu.dyndns.org/yafu/team_display.php?teamid=12

Artykuł YAFU na naszej wiki

Troll81

#1
YAFU - Yet Another Factoring Utility
We are factoring numbers in the range of 70 - 110 digits which needs factoring in the factordb. At the beginning we start with numbers of 89 digits. There are ~ 6700 of them which needs to be factored.

eclipse99

Identyfikator uczestnika - 35 :)

Troll81

http://www.boincatpoland.org/wiki/YAFU

eclipse99

 Na dole zostało "Aqua@home na forum BOINC@Poland"

Agbar


Tomasz R. Gwiazda

na Linux (Ubuntu) sie wywala
na Win7 poki co idzie

krotkie WU, miedzy 5 a 76 sekund

RAD-Poland

na Linux64 (Mandriva 2010.2 i 2011.0) oraz Linux64 (Debian_Lenny) liczy bez problemu, należy doinstalować bibliotekę  libgmp.so.10

dla Mandriv'y pakiet lib64gmp10-5.0.2-1-mdv2011.0.x86_64.rpm
dla Debian'a pakiet libgmp10_5.0.2+dfsg-1_amd64.deb

aplikacja wymaga kilku bibliotek, ale tej brakowało w systemie
można sprawdzić komendą ldd w katalogu projektu

[]$ ldd yafu-32k-linux64
        libgmp.so.10 => /usr/lib64/libgmp.so.10
        libm.so.6 => /lib64/libm.so.6
        libpthread.so.0 => /lib64/libpthread.so.0
        libc.so.6 => /lib64/libc.so.6

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Tomasz R. Gwiazda

niedomyslilem sie :)

user frendly stuff

matszpk

zrejestrowałem się. liczę moim czterordzeniowcem. na razie zauważylem wysyp bardzo krótkich WU.

Tomasz R. Gwiazda

trafily sie mi ze 2 WU po jakies 2000 sekund, ale wiekszosc krotka

stasieks

O jak ładnie:

Identyfikator uczestnika 100

simonic

Strasznie ekspresowy ten projekt...

Zadania licza się w około 20-30 minut...
Deadline daja na 11 godzin od momentu pobrania WU
Na forum jest nformacja że zadania dla ciągu 89 i 90 cyfr juz zostały zakończone...

A już miałem się przyłączyć na dobre do tego projektu...


Tomasz R. Gwiazda

cos czytalem na forum ze dedline krotki bo jak sie nie policzy to ktos inny policzy (ale nie wiem czy chodzi o projekt czy globalnie czy co) :)


C89 & C90 done
Composites with unknown factors with a length of 89 and 90 digits in the factordb are done now. YAFU now continues with 88, 81 and 92 digits

simonic

#14
W takim tempie to za miesiac lub dwa, projekt się zakończy :)


nabializm

Witam,

Czy koledzy też mają problem z tym projektem, dziś do południa można było wejść na stronę i próbki też się pobierały, a teraz jakiś przestój się zrobił strona się nie otwiera, czyżby już się projekt skończył?
Próbki całkiem szybko się liczyły, mi co prawda w godzinę. Pasek postępu nie wyświetlał się, ukazywał ciągle 0% a liczył

s4per

Zgadza się. Chciałem dołączyć, ale niestety... Ani strona nie działa, ani nie mogę dodać projektu.  :dunno:

aborek

Już działa :)

Tomasz R. Gwiazda

jakas czkawka byla :)
chyba cos zmieniali w kodzie strony/serwera

krzyszp

Dodałem do serwera statystyk...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

YAFY juz dostępny na BOINCstats

GRID

Zmieniłem trochę artykuł o Yafu na Wiki. Możecie sprawdzić czy nie napisałem herezji.

Troll81

wygląda gut :D  :respect:

GRID

A poprawiłem go dla tego że jest to fraza Nr 1 która jest wpisywana w googlach jeżeli chodzi o nazwy projektów. Nawet einstein@home jest niżej.

Troll81

to moze warto by tam trochę marketingowego spamu sypnąć?

GRID

Możesz coś tam dodać jak chcesz. Np że Yafu to projekt naukowy platformy BOINC ale jedno zdanie wystarczy bo i tak większość (ponad 90% - to bardzo dużo) zagląda głębiej w Wiki.

emik

Trwają testy aplikacji wielowątkowej przeznaczonej dla systemu Win32bit, po pomyślnych próbach tej aplikacji zostanie wprowadzona też wersja 64bitowa


Troll81

 :parrrty:

legis

zassałem WU na 2 jajka win 7 64 liczy się już 5,5h pasek postępu 0,00% mam pytanko czy projekt robi jakieś checkpoint`y
i ile to się ma jeszcze liczyć?

KrzychuP

U mnie na aplikacji wielowątkowej, którą udostępnili niedawno i tylko takie WU dostaję (sprawdź czy na końcu nazwy aplikacji w BM jest (mt) - multithread), na Q6600/Vista dłuższe próbki niby się liczą, a na końcu wywala się jakiś błąd, choć w tym raporcie stderr_txt wygląda jakby zakończył obliczenia. Czasem potrafił do 8h na 4 rdzeniach pociągnąć.
Nie zdarzyła mi się próbka zakończona sukcesem i teraz wywalam te które przekroczą pół godziny.
Zgłosiłem problem na forum, ale na razie zero odzewu.

Co do checkpointów to na aplikacji (mt) po pierwszym albo kończył pracę albo wskakiwało mi na 100% i dalej liczyło, aż do wywalenia robił jeszcze od kilkunastu do kilkudziesięciu chckpt.
Same obliczenia na (mt) wyglądają ciekawie. Korzysta z kilku różnych aplikacji wywoływanych razem bądź na zmianę (ecm.exe+cmd.exe, yafu.exe, yafuwrapper(...).exe, gnf_lattice(cośtamdalej).exe).

Na zwykłej aplikacji nie zauważyłem problemów, ale nie pamiętam czasów. Możesz sprawdzić tu: ;)
http://wuprop.boinc-af.org/results/projet.py?projet=yafu&application=YAFU&plateforme=win&cpu_family=all&gpu_family=all

legis

Dzięki wywaliłem po 7 godzinach poczekam aż się ustabilizuje
:parrrty:

KrzychuP

#31
Wypuścili nową aplikację 130.01 (mt).
Jak na razie liczy bezbłędnie nawet dłuższe próbki.
300pkt z hakiem za ok. 1,5-2h liczenia na 4 rdzeniach na Q6600.
Pasek postępu raczej nie działa, ale czasomierz przy dłuższych próbkach z grubsza przybliżony czas podaje.

Dario666

NIe ma sensu tego liczyć. Czy jest liczone na 4 corach czy na 12 tyle samo czasu liczy i mniej więcej tyle samo punktów dostaję.

Troll81

to licz na jednym :D

Dario666

Nie da rady, musi być przynajmniej 4C, aby pobierał WU.

Troll81

zrób 4 wirtualne CPU na jednym fizycznym :D

Dario666

#36
Zauważyłem również, że samo liczenie jest podzielone na kilka etapów i niektóre etapy są liczone tylko na 1 rdzeniu, a reszta czeka bezużytecznie.\

PS info z WIKI B@P:
CytatZadaniem projektu jest również, rozkład na czynniki liczb z zakresu od 80 do 110 cyfr potrzebujących rozkładu w factordb. Rozpoczęto od liczb o 89 cyfrach – jest 6 700 takich liczb, które należy rozłożyć na czynniki.
chyba chodziło o liczby pierwsze, a nie wszystkie...

nabializm

Długo próbki u mnie też liczy, pasek progresu znika i wisi jeszcze z dziesięć godzin w BM 7.0.28(x64) liczę na lapku  i5-3210M CPU @ 2.50GHz, NVIDIA GeForce GT 630M (2047MB) driver: 314.7

Completed and validated Run time = 51,507.81 CPU time=50,071.27 Valid=488.49   YAFU v133.01 (mt) po 14 godzinach próbkę kończy, działają wszystkie rdzenie, wątki.

Troll81

Jest jeden problem z YAFU

Jedna osoba w tym projekcie widzie takie coś:


a ja widzę takie coś:


btw kiedy Mchl odbierze mi w projektach Foundera??

AL

Atakuj go na fb - to zmieni foundera na B@P.