Podróże - pasja i zawód

Zaczęty przez Montjuic, 05 Wrzesień 2011, 11:43

Montjuic

A czy wśród nas są miłośnicy podróży i tych po kraju i zagranicznych? Ja mam to szczęście, że moja pasja podróżowania łączy się z moim zawodem. Piszcie, gdzie lubicie jeździć? Wasze ulubione miejsca w Polsce i na świecie? :)

Troll81

Lubię jeździć szczególnie w górki :D

AL

Cytat: Troll81 w 05 Wrzesień 2011, 11:46
Lubię jeździć szczególnie w górki :D

Ja w nich mieszkam - ale lubię sobie po nich pochodzić. Notabene podróżnik ze mnie kiepski - za to mój tata zwiedził już niemal pół-świata - a drugą połówkę cały czas planuje.

Troll81

eh.... chciałbym pracować w zawodzie związanym z podróżami. Ale ksiażki pisuje kiepskie i chya bym nie zarobił podrózowaniem na życie. pozostaje wygrać w totka :D

Montjuic

Troll81 - a jakie górki wolisz: mniejsze jak Beskidy czy większe jak Alpy? Ja też uwielbiam góry, szczególnie nasze polskie Sudety. Choć ciągnie mnie też w gorące południowe klimaty  :) a praca w portalu turystycznym pozwala na pozyskaniu wielu inspiracji, gdzie pojechać by zobaczyć coś fajnego :)

AL - pozazdrościć mieszkania w górach. A co do Taty, może niech założy bloga podróżniczego i opisuje swoje wyprawy :)

Troll81

wszelkie góry co mają powyżej 1000m czyli te prawdziwe. reszta to pagórki jakieś. Sudety mam juz zdeptane. W najbliższym czasie chciałbym tatry. A ciągnie mnie we wszystkie :D

AL

Cytat: Montjuic w 05 Wrzesień 2011, 12:07
AL - pozazdrościć mieszkania w górach. A co do Taty, może niech założy bloga podróżniczego i opisuje swoje wyprawy :)

Póki co wystarcza mu album na picasie - do którego co jakiś czas wrzucam mu fotorelacje z kolejnych wypraw. Z pisaniem bloga to już by był większy problem, ponieważ mój Tato jest początkującym komputerowcem/internetowcem (komputer ma dopiero od kilku m-cy) - zawsze wolał gdzieś pojechać niż siedzieć przed tym pudełkiem i uczyć się jego obsługi na starość (ale powoli się do niego przekonuje). BTW. Mieszkam w Beskidach i po nich najczęściej chodzę, ale na szczęście przez Korbielów i Słowację blisko mam do Tatr - i to je lubię z polskich gór najbardziej.

krzyszp

Bardzo chciałbym podróżować, ale niestety... nie stać mnie za bardzo. Ostatnio Hiszpania (Majorka), dawno, dawno temu Gruzja, Ural, Moskwa (tak, tak, za "komuny").
W kraju Mazury, Pomorze, okolice Szklarskiej Poręby.
Moim marzeniem jest kupić tanio Opla Fronterę (drugiego na części), beczkę ropy i przejechać Afrykę z północy na południe... Niestety, zdaję sobie sprawę, że pewnie nigdy mi się to nie uda... :(


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tomeh

Uwielbiam podróże, ale mało jest na nie czasu i finansów. Tak jak wyżej także kocham góry i lubię tam przebywać. Nad morze jesienią i wiosną a w trakcie lata do Skandynawii  jeśli los pozwoli.
To jest Temat - tematy z różnych dziecin życia

seweryn80

Podróże? Tak, tak i jeszcze raz tak. Szczególnie w góry, ale te nasze, polskie.

Troll81

widzę że Kolega Seweryn bawi się w archeologa

w nagrodę dostajesz złota łopatę i tytuł arecheologa miesiąca :D


sknd

ja uwielbiam podróże rowerowo-namiotowe, na razie największy mój wyczyn pod tym względem to trasa Grenoble - Mediolan, czyli i sporo Alp, i sporo wybrzeża, koszta przy spaniu na dziko skandalicznie niskie. w zeszłym roku miałem tylko parę dni urlopu więc udało się jedynie okrążyć Tatry. w tym roku chyba kierunek Bałkany  :)

Troll81


sknd

Cytat: Troll81 w 04 Lipiec 2013, 18:20
WOW. Niezła trasa.

jeśli mówisz o tej planowanej - to niestety Bałkany nie bedą rowerowo - za mało mam czasu, by dotrzeć tam gdzie chcę, spędzić tam ok. tydzień i wrócić w trakcie mojego urlopu...  :dunno: tak ze myślę nad autostopem. Jechał może ktoś z braci i sióstr kalkulatorów autostopem w tamta stronę?  ;)

Arletta

Ja również uwielbiam góry i lubię po nich chodzić, najbardziej lubię Bieszczady - bo choć nie są wysokie to są najbardziej klimatyczną i według mnie najmniej skomercjonalizowane.

Cyfron

nie można nie zgodzić się z przedmówcą :)

Troll81

Ja też uwielbiam góry :D właśnie zakończyłem urlop podczas którego odwiedziłem Alpy (nieudane wejście na Grossglockner) Małą Fatre i Tatry :D

Skąd jesteś Arletta? może dałoby rade wyruszyć w górki większa ekipa?