"Expedition Chernobyl" jesień 2011 – 25 lat później…

Zaczęty przez Svistak, 21 Wrzesień 2011, 13:52

Svistak

Super - Super - zwłaszcza pomiar przy czerpaku powyżej 400 uSv/h - nasza czujka jest super :) ... a Wy też  :respect:  ...

P.S. Zdjęcia z maseczkami są niezłe - no cóż, ja jak zwykle nie zachowuję zasad BHP w Prypeci  :D  ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Tomasz R. Gwiazda

IA: wielkie dzieki za fotki i wogole zainteresowanie.

Liczymy na dalsza wspolprace  :parrrty:

Troll81

Niestety większość materiału filmowego nagranego w zonie niespecjalnie się nada na cokolwiek. Strasznie dużo odgłosów tła (jakieś rozmowy, i inne) ponadto bardzo trzęsący się obraz. Praktycznie dyskwalifikują spora część. Nadają się pomiary w szkole i przy czerpaku. Ale trzeba by było do nich dograć całkiem nową ścieżkę. A tą będzie trudne :( bo wtedy zniknie odgłos piszczącej terry :( .

Przydałaby się przedmowa narratora. Większość materiału bez tego jest wyrwana z kontekstu. Widz nie wie po co na co i dlaczego. Np szkoła.

Narrator powinien walnąć krótki wykład na temat tej szkoły i jak daleko jest ona od bloku reaktora. Przydałby się taki tekst wprowadzający do całej Prypeci. Co to na co skąd dlaczego i w ogóle. Osoby zorientowane w temacie wiedzą ale one oglądały setki programów o elektrowni w Czarnobylu, katastrofie i jej skutkach z zeznaniami ofiar i wypowiedziami ekspertów.

Zobaczę co da się osiągnąć z tym materiałem co jest. Ale ogólnie na przyszłą wyprawę zabrać:
Statyw
Operatora kamery (narrator nie powinien się tym zajmować tylko skupić na zadaniu)
Scenariusz (tak trzeba scenariusz)
Plan Gdzie robić ujęcia gdzie badania itp itd.

Jak uda m się jeszcze raz skoczyć do Głuszycy to:
Wyjadę wcześnie rano żeby po nocy nie ganiać po skarpie
Zabiorę Statyw i kamerę oraz aparat, do tego netbooka z czujnikiem i modemem gsm. Być może jeszcze UPSa żeby zasilić netbooka dłużej niż 2 godziny
Przygotuję scenariusz wraz z tekstem do czytania. Opowiem historie wydobycia uranu w Polsce oraz historię głuszycy i skąd wzięła się ta hałda.
Zrobię plan pomiarów (przed wyjazdem) a nagrywać już będę same pomiary.

Pewnie jeszcze wiele rzecz mi do głowy przyjdzie. Na pewno chciałbym zrobić coś takiego jak Wołoszański :D