wewnętrzne wyścigi w WCG

Zaczęty przez Ufol, 08 Październik 2011, 12:45

Ufol

Czy zna ktoś lepiej ten temat?
Na www.worldcommunitygrid.org jest ich sporo. Organizowane w konkretnym podprojekcie. Niestety na Boinc Stats ich nie widać. Czy bierzemy w nich udział?

Tobas

Ja kiedyś co jakiś czas pisałem Michałowi, szczególnie jak miałem parcie na HFCC,
ale wyniki takowych wyścigów mieliśmy porównywalne do ogólnych statystyk w tym projekcie.

Ufol

Obecny podwyścig ma kogoś upamiętniać. Czy wie ktoś co kolwiek o tym człowieku?

Troll81

To zmarły szef firmy Apple :D

Ufol

Czym zasłużył się dla WCG?
Można by dać wiadomość w dziale wiadomości World Community Grid o podwyścigu i o tym, który podprojekt trzeba liczyć.

stasieks

Gdzie na stronie WCG są informację o wyścigach ?

Troll81

Podałem linki w innym wątku.

Cyfron

Cytat: Ufol w 10 Październik 2011, 16:30
Czym zasłużył się dla WCG?
Można by dać wiadomość w dziale wiadomości World Community Grid o podwyścigu i o tym, który podprojekt trzeba liczyć.

Jobs zmarł na raka, a projekt w jakim jest wyścig jest z tym połączony, więc dlatego został ten wyścig jemu zadedykowany (pewna promocja mająca za pewne na celu poszerzenie świadomości ludzi o takim projekcie)

Ufol

Narazie trzecie miejsce.

http://www.worldcommunitygrid.org/team/challenge/viewTeamChallenge.do?challengeId=4378
Przełączajcie się na help fight childhood cancer, musimy zwyciężyć.
:attack:

stiven

Cholera. Do tej pory liczyłem Help Conquer Cancer. Wrrr

Cyfron

a ja teraz na tym się skupiłem, właśnie dla wyścigu :)

Tarcza

Przełączony, liczy się, ale "doliczy" dopiero za około 7h... No ale co tam, siedzi ;)

Ufol

#12
  Motam się po stronie WCG i nie potrafię odnaleźć panelu z wyścigami. Mam na myśli coś takiego jak Boinc Stats. Klikamy w wyścigi drużyn i wszystko widać. Kiedy wyścig się zacznie, kto go zaproponował, czy można się dołączyć po starcie itd.
Na www.worldcommunitygrid.org czuję się jak rycerz z zakutym w hełm łbem. Szukam wiadomości o wyścigu ku uczczeniu śp Steve'a Jobs'a i znajduję zawody, ponieważ w nich uczestniczymy. Co wydarzy się w przyszłości?
Gdzie znajdują się wyścigi, które jeszcze nie ruszyły i w których jeszcze nie jesteśmy zapisani?
Jak ktoś zna adres, to proszę, aby go tu podał. Można by pogadać o planach startu w kolejnych regatach. Mocno zapaliłem się do tych podwyścigów. Szkoda tylko, że na Boinc Stats ich nie widać.

Cyfron

podobnie jak Ufol nie mogę tego nigdzie znaleźć...

Troll81

http://www.worldcommunitygrid.org/stat/viewAllTeamChallenges.do

Ufol


Ufol

Czy poza mną ktoś to jeszcze liczy?
Wyścig nam ucieka.
c

Troll81


lukaszja

Hej!
Rozumiem, że liczymy tylko i wyłącznie podprojekt HFCC? Inne się nie liczą?

stiven

Ja liczę dzielnie na wszystkim co mam.

Ufol

Czym jest ta chmurka, na której liczysz Mości Kalkulatorze?
Pojawiły się wątpliwości co do podprojektów liczących się do obecnego podwyścigu.
Przypominam, że liczą się wyłącznie punkty z help childhood cancer.
Mielmy! Mielmy! Jeszcze nie jest za późno!

Troll81

Cloudcomputing czyli komputer w tzw chmurze.

lukaszja

Strona WCG to jakaś masakra, jeśli chodzi o znajdowanie informacji.
Mam 2 pytania:
- czy w ramach wyścigów są publikowane statystyki poszczególnych userów wewnątrz team'ów? Tzn. czy można ustalić, kto z B@P ile przeliczył w wyścigu?
- równolegle toczy się też ten wyścig http://www.worldcommunitygrid.org/team/challenge/viewTeamChallenge.do?challengeId=4386 i w nim mamy realną szansę na 2 miejsce - czy warto przenieść część mocy obliczeniowej na HCC? Zwłaszcza posiadacze Linuxów x64 - to dawało w tym podprojekcie specjalnego "kopa".

lolek

Ja przełączyłem chmurki na hcc - akurat wyścig zbiega się z moim planem zdobywania tam odznak  :)

ZernatPL

Też się właśnie przyłączyłem :)

Da się właśnie sprawdzić ile kto policzył punktów ?
Liczę od około 24 września 2011r.|~25 Września 2011r. - Pierwsze 37 pkt|~28 Września 2011r. - 10k pkt|1 Października 2011r. - 25k pkt|5 Października 2011r. - 50k pkt|11 Października 2011r. - 100k pkt|24 Października 2011r. - 256k pkt|6 Listopad 2011r. - 500k pkt|13 Grudzień 2011r. - 1kk pkt|

Ufol

Co myślicie o tych zawodach?
https://secure.worldcommunitygrid.org/team/challenge/viewTeamChallenge.do?challengeId=4449

Ufol

Gdzie umieścimy wątki dotyczące wewnętrznych wyścigów organizowanych przez Wcg? W przypadku Primegrida jest to dział poświęcony temu projektowi. Dotychczas wątki traktujące o zawodach z Wcg są rozrzucone w działach o projekcie i w wyścigach teamów. Powinniśmy się na coś zdecydować. A może utworzyć osobny dział forum poświęcony wyścigom organizowanym bezpośrednio przez same projekty. Ono dzieliłoby się na poddziały o Primegridzie, Wcg a w przyszłości o nowe poddziały poświęcone projektom, które organizują zawody na własnym podwórku. Chciałbym jakoś rozpocząć dyskusję na ten temat, bo obecnie wszystko odbywa się spontanicznie. Brakuje mi w tym ładu i obawiam się, że nowicjusz łatwo może się w tym labiryncie pogubić.
Reanimuję temat, gdyż problem jest tego wart.

Troll81

WCG jest na tyle duże że moze faktycznie warto mu dział utworzyć?

Ufol

Podzielam ten pogląd, ponieważ tych wewnętrznych wyścigów organizowanych przez Wcg jest naprawdę sporo i cieszą się coraz większą popularnością w naszej załodze. Jako małofinezyjny liczydłowy, tj. skoncentrowany na białkowcach a przede wszystkim na Wcg, cieszę się z tego barrrdzo. Nie chciałbym, aby przy tej okazji zaśmieceniu uległo nasze forum. Stąd mój pomysł na segregację zawodów.

Tomasz R. Gwiazda

jak najbardziej jestem za wszelkimi formami porządkującymi i kategoryzującymi forum  :p_arr:

Ufol

Czy są zabezpieczone przed pakowaniem próbek, tak, jak te w Primegridzie?

Bober

#31
Niestety nie, co dało się zauważyć przy ostatnim wyścigu WCG. Ale zasady są takie same dla wszystkich  :ph34r:

Pragnę natomiast zwrócić uwagę na pewną kwestię - jakieś wyścigi w WCG są non-stop i to po ileś naraz. Tylko kilka w ciągu roku jest godnych uwagi, tak jak ostatni urodzinowy, czy świąteczne (zarówno na Boże Narodzenie jak i Wielkanoc). Te wyścigi są popularne i dobrze obsadzone. I proponuję się do tych ograniczyć. Pozostała większość to raczej na zasadzie team XYZ puścił wyścig XYZ bo akurat im pasowało, albo się po prostu nudziło.

Ufol

Czy tylko ja jakiś zamotany jestem, czy ma ktoś jeszcze wrażenie totalnego chaosu w tym ściganiu? Jest tego sporo, otwarte, zamknięte, w poszczególnych podprojektach...
Kto zgłasza drużynę, do ilu startów? W przypadku Boincstats sprawa jest jasna, jesteśmy zapisani do wszystkich a tu? Jak obecnie wygląda nasza sytuacja?

Bober

Za każdym razem gdy chcemy być dopisani do jakiegoś wyścigu musi to ręcznie zrobić kapitan - Mchl.