Problemy z czujnikami i sposoby ich rozwiązania...

Zaczęty przez emik, 12 Październik 2011, 14:20

Troll81


krzyszp

Cytat: czysty911 w 16 Listopad 2011, 20:45
Cześć chłopaki. Nie widac mojej lokalizacji na mapce mimo że dodałem ją w preferencjach konta. PzDr
Już wczoraj ją widziałem, sprawdź, czy czujka Ci się nie "zwiesiła".

Edit:
Jesteś przecież...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka


czysty911

Cytat: krzyszp w 16 Listopad 2011, 20:53
Cytat: czysty911 w 16 Listopad 2011, 20:45
Cześć chłopaki. Nie widac mojej lokalizacji na mapce mimo że dodałem ją w preferencjach konta. PzDr
Już wczoraj ją widziałem, sprawdź, czy czujka Ci się nie "zwiesiła".

Edit:
Jesteś przecież...
Ale numer!! 30h czekałem i taka niespodzianka :) PzDr RaDiOaKtYwNi!!!

__Ps. Pierwszy w Eire___

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

jakie haslo mozna by dac? "Ku chwale Atomu" ? :P

krzyszp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 16 Listopad 2011, 21:03
jakie haslo mozna by dac? "Ku chwale Atomu" ? :P
Ku chwale MC Sklodowskiej  XD


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

czysty911

#127
Mam problem-BM liczy ale pasek postepu pokazuje 0 przez cały czas. Po skończeniu obliczeń nic sie nie dzieje. Nowe zadania nie przychodzą. Czujka się nie zwiesiła. Restart nie pomógł. Jakieś pomysły?

EDIT: PO KOLEJNYM RESTARCIE RUSZYŁO :) pZdr

TJM


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

czysty911

Problem nr 2. Po odesłaniu próbek nie pobiera nowych danych. Musze manualnie kliknąć ZAKTUALIZUJ PROJEKT i wtedy zaczyna znowu liczyć...

TJM

To już wina managera, ustaw dłuższe WU to problem się zminimalizuje.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Tomasz R. Gwiazda

a to sie chyba niedawno ujawnilo, wczesniej po odeslaniu probki od razu sciagal nowa, teraz rzeczywiscie czeka

TJM

Niestety to jest normalne, teoretycznie po zakończeniu manager powinien od razu chcieć nową ale w praktyce nie zawsze tak jest. Pewnie zostanie tak aż do czasu wejścia klientów pobierających po kilka zadań noncpu.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

czysty911

Cytat: TJM w 21 Listopad 2011, 21:59
To już wina managera, ustaw dłuższe WU to problem się zminimalizuje.
Co to WU?

Troll81


czysty911


Troll81

Zaloguj się na swoje konto. wejdż w edycję preferencji projektu.

Application runtime (hours)
Valid range is 0.5 to 48 hours

i wpisz tu żadaną wielkosć.

czysty911


Tomasz R. Gwiazda

co sie zmienilo ze mi R@H liczy sie 2 h i jeszcze ma 4h do liczenia ???
ubilem managera to wyzerowalo i jest 6h liczenia

Ja nic nie zmienialem!!!

emik

wejdź w preferencje projektu i sprawdź ustawienia

mi pokazuje 228h do końca wu  ;D



TJM

0 powinno zmienić się samoczynnie w 1,5 godziny.
Procenty w ogóle idą ? Może przy włączaniu komputera czujnik nie zastartował, to się niestety zdarza.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Tomasz R. Gwiazda

znaczy tak... ja w preferencjach nigdy nic nie zmienialem

komputer nie byl restartowany od miesiaca conajmniej
procenty ida, tylko wu zawsze bylo robione w 1,5h a teraz pokazuje 6h

TJM

Kiedy dokładnie to zauważyłeś ?
Możesz dla testu w preferencjach ustawić 1.5h ?

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Tomasz R. Gwiazda

dzis zobaczylem
a wczoraj w statsach to wyszlo chyba

moge zmienic,

w dodatku w statsach podejrzalem jest cos dziwnego:

taski nr: 144413, 144052, 143776, 143470, 143074, 143074, 142448

czas trwania 21,605.79  dla porownania normalnie jest 4,843.24   i w dodatku 0 PKT za to!!!!
oddawac moje pkt :D

TJM

Sensor przestał działać, widać w logu. Jesteś pewien, że procenty idą ? Z odłączonym sensorem powinny stać na 0,0% wtedy widać że coś nie trybi.
Zrestartuj go przez chwilowe odłączenie wtyczki.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Tomasz R. Gwiazda

nie mam fizycznego dostepu do poniedzialku, moge restart kompa zrobic


krzyszp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 10 Grudzień 2011, 14:37
nie mam fizycznego dostepu do poniedzialku, moge restart kompa zrobic
Zrób, to powinno też czujkę zrestartować.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

#148
to i zrobie cancel probki

+ restart projektu

i chyba pomoglo


tito

#149
Na forum projektu już napisałem, ale tam jakoś mało ludzi zagląda.
Po podłączeniu czujnika mam cały czas 0, aby uzyskać jakikolwiek efekt, muszę dotykać tuby palcem. Wtedy normalnie zlicza impulsy i pokazuje wartość ~ 0.1 Ktoś wie o co chodzi?
Dobra - kabelek dołączony do tuby i do kaloryfera spełnia to samo zadanie - tylko dlaczego!?
Dodam, że to laptop.

I jeszcze to: w rodzince mamy 3 czujniki - mój daje mi koło 8 pkt za 1,3 godziny podczas gdy Basia i genek mają tylko 4 pkt za ten sam czas. Jakieś wyjaśnienie?

TJM

Problem pierwszy - brakuje gdzieś połączeń, lepiej przejrzyj całość. Może coś na samej płytce nie styka.
Problem drugi - nie ustawiona lokalizacja.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

tito

Ad 2 - rozumiem.
Ad 1 - to był pierwszy czujnik jaki zmontował mój brat, na krokodylkach działał bez zarzuty. Później zmontował 3 pozostałe, ale już polutował - działały bez zarzutu. Wiec, aby nie było tandety zlutował tą pierwszą tubę  i po tym przestała działać.
Po podłączeniu tejże do innej płytki, nie działało, po podłączeniu innej tuby do pierwszej płytki, działało. Wygląda bardziej na jakiś problem z tubą, ale jutro przyjrzę się samej płytce - może coś mi się rzuci w oczy.
W każdym bądź razie z kabelkiem do kaloryfera, ale mierzy :)
Dzięki

kotfryc

Tito na tubie z jednej strony masz znak minusa, spróbuj z tej elektrody  wyprowadzić kabel i połączyć z obudową.

Troll81

#153
Czy przypadkiem podczas lutowania nie doszło do rozszczelnienia tuby??

Edit by Szopler:
Właśnie to samo chciałem napisać. Tuba jest bardzo wrażliwa na długotrwałe podgrzewanie kapturków (właściwie dotyczy to tylko strony plusa).
Jeżeli za długo i za mocno podgrzejemy kapturek może dojść do rozszczelnienia tuby z powodu drastycznie różnej rozszerzalności cieplnej szkła i stopu z którego wykonana jest elektroda przylutowana do kapturka.
Dochodzi do uwolnienia zawartej w tubie mieszaniny gazów i tuba jest do wyrzucenia...

tito

Może i się rozszczelniła, ale teraz  po podłączeniu do kaloryfera, pokazuje dobrze - od 0,06 do 0,16.
Czy po wypływie gazów z tuby dawałaby jakieś odczyty?
W każdym bądź razie, jutro sprodukuję jakieś opakowanie do czujnika i potrzymam przez kilka dni. Jeśli nie będzie jakiś szopek z wartościami to zostawiam.

Szopler

Co i jak jest podłączone do kaloryfera ???

Troll81

pewnie zamiast tuby krokodylki sa zasiśnięte na kaloryferze....

TJM

Rozszczelniona rura nie ma prawa zadziałać, natomiast w środku drut mógł się odczepić od kapturka. Lutowanie tych rur to bardzo zły pomysł.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

tito

Cytat: Szopler w 10 Grudzień 2011, 19:52
Co i jak jest podłączone do kaloryfera ???
Oprócz standardowego połączenia +z+ i -z- mam na zewnątrz tuby kabelek (dołączony tj obwinięty na środku tuby) dalej połączony z kaloryferem. Bez tego ani rusz.
Cytat: TJM w 10 Grudzień 2011, 20:51
Rozszczelniona rura nie ma prawa zadziałać, natomiast w środku drut mógł się odczepić od kapturka. Lutowanie tych rur to bardzo zły pomysł.

Czyli tuba nie jest rozszczelniona, bo działa. Co do kabelka w środku to nie wiem, możliwe, tylko dlaczego są odczyty i to w granicach tych co powinny być?
Umieśćcie gdzieś ostrzeżenia, aby nie lutować - może faktycznie to przez to.
Póki działa, to OK. A jaki jest koszt samej tuby? Może przy następnej zbiórce zamówię?

Troll81