Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Gdzie "pracują" nasze czujniki?

Zaczęty przez Svistak, 15 Październik 2011, 16:45

Svistak

Może podzielicie się zdjęciami lub filmikami Waszych miejsc pomiarów promieniowania tła gamma? Nie tylko tymi stacjonarnymi, mobilnymi też...

Daję więc przykład mobilny - w ramach Dnia Edukacji Narodowej nasza ekipa Zachodniopomorskiego Centrum Edukacyjnego w Szczecinie udała się nad morze, by wspólnie po świętować i razem pobyć. Była więc też okazja, aby pomierzyć i po testować naszą czujkę nad brzegiem Bałtyku:

Pomiary radiacji Wybrzeża Bałtyku w projekcie RadioActive@Home

Zapraszam do dzielenia się Waszymi pomysłami  :ahoy:  ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Troll81

Jak dorwę czujke w moje łapki to podjadę tu i tam w dolnośląskim. Góry izerskie, kowary.....

mimeq

Miejsce bardzo bardzo tymczasowe  %) podlaczony zeby jak najszybciej dzialal  :shame:

http://i56.tinypic.com/okbrjc.jpg


Szopler

Cytat: Troll81
http://radioactiveathome.org/scripts/graph/draw.php?hostid=470

Wrocław okolice placu strzegomskiego.

Troll81

Dzięki Szopler. Najwyraźniej dotknęła mnie ślepota :D

Svistak

#5
A dziś z racji zbliżającej się "Nocy w ZCE" - powstało "okienko" naukowe - promujące i platformę Boinc i nasz Team Boinc@Poland oraz nasz projekt RadioActive@Home :) ... każdy idący z lub do przystanku autobusowego mija to "okno" - taka mini promocja oraz próba zaangażowania większej ilości uczniów ZCE  :whip:   :D ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

mimeq




Troll81

 :respect: świetny pomysł na promocję :D

Svistak

Niom w szkole "chwycił" - właśnie wróciłem z "Nocy w ZCE" - i już mam kilku nowych chętnych do liczenia - młodzież potrzebuje jednak "widzieć", bardziej niż "czytać" - czujka więc została "gwiazdą"  :whistle:  - a i dodałem kilka fotek "nocnych" - link jak powyżej...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Troll81


Svistak

#11
w punktacji w Rad@H jak najbardziej, sam jestem na piątej pozycji - http://boincstats.com/stats/user_stats.php?pr=radioactive&st=0&hosts=0&ti=0&co=&date=&or=0...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Troll81


Svistak

Trollu - w tekście chodzi o czujkę ZCE Szczecin, a nie o całym Team... chyba muszę wersję bez tego tekstu nakleić  ;)

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Svistak

Korzystając z ferii w zachodniopomorskim - czyli z wolnego chociaż do południa - zacząłem kombinować na kolejną wyprawę do Zony :) ...
I tak sobie wykombinowałem, że oprócz naszych danych przez platformę i neta, warto byłoby wykorzystać od razu kamerkę w lapku do przesyłania fotek z Prypeci...
Moim marzeniem było kiedyś zostawić jakąś kamerkę choćby tylko robiącą fotki co jakiś czas na dzień i noc w Prypeci, np. na dachu którejś z "Fujiyam" - obraz naszego czujnika, a w tle miasto i EA Czarnobyl -  i tak wymyśliłem poprzez mały programik plus miejsce na swoim serwerze - wysyłanie co pięć minut fotki - oczywiście na razie swojej czujki w pokoju :) ...
Efekt poniżej - nowy obraz co 5 minut... teraz tylko jedno wielkie marzenie - aby któryś z wiosennych terminów spasował, bo będzie ciężko :( ...


Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

krzyszp

Cytat: Svistak w 20 Styczeń 2012, 12:49
Efekt poniżej - nowy obraz co 5 minut... teraz tylko jedno wielkie marzenie - aby któryś z wiosennych terminów spasował, bo będzie ciężko :( ...

To jest aktualizowane co 5 minut? Może to gdzieś na stronę radioaktywnego wrzucę wraz z timestampem odczytu i jego wartością?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Svistak

na razie jeszcze kombinuję ustawienia "tła" więc nie zawsze obraz będzie akurat odczytu ;) ... a samo raczej się nie odświeża co 5 minut, tylko jest na serwer wysyłany obrazek co 5 minut...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Troll81

fantastyczny pomysł...  :parrrty:

Svistak

na razie wersja alfa pomysłu - do użytku wewnętrznego  :D

P.S. i patrząc na kolejne ułożenie czujki - chciałoby się kiedyś w tle zobaczyć ciemną Prypeć i rozświetlone bloki EA Czarnobyl - ech  :whistle:

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com


Troll81

teraz ciemno jak w D.... przydałaby się noktowizja...

Svistak

Trollu - myślę nad jakąś kamerką z IR - ale też myślę, czy na kolejną wyprawę nie zabrać siostry, a w jej plecaku drugie aku  :D

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Troll81

ty na kolejną wycieczkę zabierasz ans a my ci nosimy Aku w plecakach :D

Svistak

oki, ja zabieram, a kto płaci  :D  ... a tak poważnie, to czekam już z niecierpliwości na pierwsze newsy od Pawła Mielczarka odnośnie wiosennych terminów...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Svistak

jak pisałem to wersja alfa pomysłu, więc na razie kolejnych aktualnych obrazów brak, bo potrzebuję lapka do pracy... ale jak coś się uda z odrębną kamerką do netu, to pomysł wznowię...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Svistak

#25
Dzień z życia czujnika  :D ...

Dzień z życia czujnika Rad@H

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Szopler

Teraz poprosimy taki timelapsik z Prypeci :D

Troll81

zajefajny pomysł :D na jakiś wykop toto wrzucić :D jak już będę w nowym mieszkanku to trzasnę taki filmik z panorama wrocka w tle :D a widok mam przez całe miasto ze skytower w tle i mostem rędzińskim :D

poprosze o łopatologiczny instruktaż :D

Svistak

Szopler - jakbyś mnie wyczuł, właśnie się robi mały filmik ze zdjęciami czujki z Prypeci, ale nie taki dokładny :) ... wykorzystałem swoje i Oli z Sebastianem (mam nadzieje, że mnie nie pobiją za prawa autorskie) zdjęcia czujnika w różnych ujęciach w Zonie...
Trollu - program Picassa - i tam jest opcja do zdjęć w albumach Picassy, że można sobie z nich zrobić filmik i dodać muzę... nie potrafię nawet łopatologicznie wytłumaczyć - sam się tego na własnych błędach uczyłem...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Svistak

#29
Czujnik Rad@H w akcji  :whistle:  ...

Czujnik Rad@H w Zamkniętej Strefie Czarnobylskiej

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Szopler

Apeluję o używanie skrótu Rad@H (to tak na cześć M.C.S.) 8)

AL

Świetna sprawa. Pomysł i wykonanie bardzo mi się podoba - szczególnie fajny efekt przejścia nocy i dnia.
Jedno bym zmienił -napisy początkowe i końcowe - gdyby trwały o ze dwie trzy sekundy dłużej byłoby git.

Svistak

Szopler - poprawiłem się ...
Al - w Picassie można tylko dorzucić dodatkowe slajdy, aby "wydłużyć" czas - i dorzuciłem, czasu niewiele więcej, a nadto "migające" początkowe i końcowe napisy - poza tym, amator jestem  :wacko:  ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Troll81

fajny filmik :D oba na wykop :D akurat ostatnio się społeczeństwo interesuje tym całym internetem :D

Svistak

#34
Trollu - jak masz kamerkę wpiętą do lapka lub kompa - to spróbuj tego - sam zapisuje, a potem nawet masz timelapsika :) ...
Tu obraz z mojego lapka z kamerką ponad ekranem - testowo zostawiony na noc i dzień u Siostry  :whistle:  ...

P.S. Tu rejestracja a resztę spokojnie sam zrobisz - moja kamerka odświeża się sama co 15 sekund, ale nie na naszym forum, tylko na stronie z linku powyżej  :p_arr:  ... i dalej szukam najlepszego rozwiązania dla kamery w Prypeci...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Svistak

Timelapsik za dzień 26 stycznia - nawet całkiem nieźle ta strona WorldCam.pl je tworzy, ale i tak muszę pomyśleć poważnie o lepszej kamerce zewnętrznej niż ta w lapku:

Timelapsik

Ale nie odpuszczam tematu - w końcu projekt "Timelapsik - Prypeć 2012" z naszą czujką w roli głównej, a w tle Prypeć i EA Czarnobyl - to będzie promocja, aż miło  :whistle:  ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Troll81

super by było gdyby można ustawić taki system na stałe. (w sensie stronka na która każdy se może wejść i sobaczyć jaka jest pogoda i ile wskazuje geiger)

a potem całoroczny timelapse :D

Svistak

Trollu czytasz w moich myślach  :D  ...
Tylko muszę dostać się do terminala w swojej "pogodynce", trochę "pomieszać" w html-u i oczywiście zewnętrzna i lepsza kamerka i coś takiego mogłoby na stałe funkcjonować na istniejącej już od prawie dwóch lat, a z nowym rokiem po gruntownym remoncie mojej stacji pogodowej - tu jej widok - jeszcze tylko zamierzam dołączyć do terminala mój moduł krótkofalarski na satelity meteo NOAA - na razie działa tylko kiedy lapek podłączam...
No i wtedy i Twoje i moje marzenie się spełni  :whistle:  ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Svistak

#38
Wprowadziłem do widoku Pomorzan naszą czujkę - www.wcam.pl/svistak - ostatnie chwile "wolności" od szkoły - dziś koniec ferii w zachodniopomorskim:
A tu jej pomiary:



A czy można by wyselekcjonować sam ostatni pomiar, by umieścić go na stronie www, np. w mojej pogodynce wraz z wykresem pomiarów?

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Szopler

Oczywiście, że można :)

$RadAc_addr = "http://radioactiveathome.org/boinc/gethostdata.php?hostid=523";

$headers = get_headers($RadAc_addr, 0); //0 - tablica indeksowana liczbowo ; 1 - tablica asocjacyjna
$http_ans_expl = explode(" ", $headers[0]); //rozbijam HTTP Answer - delimiter to spacja
$http_err_no = $http_ans_expl[1]; //pobieram 2 element tablicy - kod 'HTTP Error'

if ($http_err_no == 200) //jesli strona istnieje
{
$RadAc_string = file_get_contents($RadAc_addr);
$RadAc_cut = explode (',', $RadAc_string, 7);
$RadAc_uSv = Round($RadAc_cut[5]*0.00876, 3);
}
else
{
$RadAc_uSv = false;
}