Piąta zbiórka chętnych na zakup akcelerometru

Zaczęty przez Troll81, 17 Październik 2011, 00:29

Troll81

Myślę, że można by rozpocząć zbiórkę nr 5

Quake Catcher Network to projekt który nie obciąża CPU, niestety wymaga tez dodatkowego osprzętu jakim jest akcelerometr. Urządzenie takowe znajduje się w niektórych laptopach (np IBM). Większość z nas niestety chcąc uczestniczyć w projekcie potrzebuje taki akcelerometr zakupić. Takowe cudeńko można zamówić w Niemczech w postaci części do samodzielnego montażu. Zbiórkę organizujemy gdyż tak taniej wychodzi zarówno zakup jak i przesyłka. A Lutowaniem dotychczas zajmował się kolega z naszego forum. On tez zbierał wpłaty i rozsyłał już poskładane urządzenia do użytkowników końcowych. jak na razie reklamacji nie było.Aktualnie nasz zespół zajmuje 3 pozycję na świecie ale nasz RAC sugeruje dosyć szybki awans jeszcze wyżej.

Aktualnie mamy 3 miejsce na świecie i zbliżamy się do pierwszego  :attack:

Oczywiście jak to w czołówce, inne zespoły nie będą stać w miejscu z założonymi łapkami i patrzeć się spokojnie jak ich wyprzedzamy. Dlatego już teraz rozpoczynamy zbiórkę. Cena akcelerometru w zależności od kursu euro waha się w okolicy 150-160 zł.

pamiętajmy też, że w tym projekcie, jak w żadnym innym, liczy się czas. Ponieważ akcelerometru nie da się przetaktować, ani też na szybszym kompie nie policzy się szybciej. każda próbka liczy się 24 godziny i dostaje 50 punktów.

dlatego wyprzedzanie drużyny która ma tylko 6000pkt więcej od nas będzie trwać dłuuuuugo

Do abordażu marsz  Attack! Attack! Attack!

aborek

Jestem za. Chętnie zakupię drugie trzęsidełko.

Sergeant

"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl


ryszard.korczyk

Witam. 1szt biorę, myślę o drugiej szt. Ale nie wiem czy jest sens instalować jeden w domu drugi w biurze, oddalone w linii prostej o 2,5km. Choć oba pracowałyby w odmiennych warunkach, dom oddalony jest od ruchliwych dróg i raczej w spokojnym terenie, za to biuro mam w biurowcu stojącym obok zakładu i ruchliwej drogi.

Troll81

akcelerometr raportuje tylko wstrząsy powyżej 3,5 w skali Richtera. wiem bo mieszkam w bloku przy w mierę ruchliwych ulicach i widzę jak notuje nawet minimalne drgania (tupanie w podłoge pokój dalej).

aborek 1szt
sergeant 2?
TRG 1
ryszard.korczyk 2?

aborek

No, to jeszcze 4 szt i można zamawiać. Szybko idzie  :D

Troll81

dodałem info o zbiórce do newslettera :D może znajdziemy jeszcze kilku chętnych. Mapka w Polsce wygląda imponująco :D ale czesi tez mają juz tego sporo o niemcach nie wspomnę. no ni mówiąc o tym że do liderów mamy ponad 100 dni liczenia.

miszol

Czekałem na tę zbiórkę :) ale ze względu na cenę wezmę tylko jedną sztukę, no ale zawsze to coś  :attack:

Troll81


Hyakinthos

Również zamawiam jeden akcelerometr. Dzieki z góry i pozdrawiam.

Troll81

aborek 1szt
sergeant 2?
TRG 1
ryszard.korczyk 2?
miszol 1
Hyakinthos 1

Zostały jeszcze 2 sztuki do zamknięcia zbiórki....

AL

Poszło info na FB. Zobaczymy, może znajdą się dwie chętne owieczki.

Hyakinthos

Swietny pomysl z ogloszeniem na FB, mam nadzieje, ze znajda sie jeszcze chetni na akcelerometr. Wybaczcie jestem poczatkujacym "boincowiczem". W jaki sposob moglbym zrealizowac platnosc za to urzadzenie i komu? Z gory dzieki za pomoc, pozdrawiam serdecznie wszystkich

Tomasz R. Gwiazda

jak zbierzemy wymagana ilosc, to pojda prywatne wiadomosci na jaki rachunek i kogo dokonac wplaty.

Troll81

Bo jak zbierze się 10 chętnych to wtedy dopiero ustalimy po jakim kursie euro będą kupowane czujniki

and987

Zamawiam 1 szt. Myślałem o zakupie przy poprzednich zbiórkach ale w końcu się zdecydowałem.

aborek


Troll81

aborek 1szt
sergeant 2?
TRG 1
ryszard.korczyk 2?
miszol 1
Hyakinthos 1
and987 1

pozostała jedna czujka  :attack: :attack: :attack:

aborek

Fakt. Jeden liczydłowy mi się rozdwoił XD

JaRa




Troll81

aborek 1szt
sergeant 2?
TRG 1
ryszard.korczyk 2?
miszol 1
Hyakinthos 1
and987 1
JaRa 1

w sumie 10 sztuk. Czy
sergeant
ryszard.korczyk
potwierdzają swój wybór?

ryszard.korczyk


_Aleksander_

Karaci!

Kupujemy zestaw 10 sztuk do samodzielnego montażu (http://www.codemercs.com/shop/index.php?page=product&info=26).
Dokładnie ten sam, który zamawiałem w czterech ostatnich zbiorowych zakupach.

Lista chętnych do zakupu akcelerometru w tej turze:
aborek  - 1szt
sergeant  - 2szt
TRG -1szt
ryszard.korczyk -  2szt
miszol - 1szt
Hyakinthos – 1szt
and987 – 1szt
JaRa – 1szt

Dla przypomnienia, żeby formalności stało się zadość przypominam koszty:

10 akcelerometrów = 290 EUR + 55,10 EUR (19% VAT) = 345,10 EUR
Transport             = 18,5 EUR + 3,52 EUR (19% VAT) = 22.02 EUR

To daje w sumie: 345,10 + 22,02 = 367,12 EUR

Licząc z niewielkim zapasem kurs Euro (1EUR = 4,35PLN) przy dziesięciu osobach : 1597PLN / 10 = 159,70 PLN
Koszt wysyłki w Polsce to 10 PLN.

Teraz sprawy formalne. Do każdego z listy napiszę PM z numerem konta do przelewu i prośbą o podanie adresu do wysyłki.
Wiem, że część z was już podsyłała mi swoje dane w poprzednich zakupach, ale dla porządku prosiłbym o odpowiedź na moją PM.
Domyślnie przyjmuję, że każdy preferuje otrzymać zestaw już zmontowany i przetestowany. Jeżeli ktoś chciałby sam go zlutować - proszę o informację i wyślę zestaw nie zmontowany.
Jak dostanę komplet informacji od 10 chętnych, to złoże zamówienie w sklepie i o statusie będę informował na bieżąco w tym wątku.

Troll81

Sergeant potwierdził 2 szt :D lecimy z koksem bo nie ma co czekać. Top1 czeka :D

przypomnę tylko że za 3 miechy łukamy:
SETI.Germany
SETI.USA

czyli dwa najpotężniejsze teamy w BOINC

_Aleksander_

#25
Status realizacji zamówienia na akcelerometry: Otrzymałem potwierdzenie ilości i podanie adres do wysyłki od wszystkich zainteresowanych.

Dostałem odpowiedzi na PM od: ryszard.korczyk, Tomasz R. Gwiazda, and987, aborek, JaRa, Hyakinthos, miszol, sergeant.
Czekam na odpowiedzi na PM od: -

waldas

Cytat: Troll81 w 28 Październik 2011, 00:52
Top1 czeka :D

przypomnę tylko że za 3 miechy łukamy:
SETI.Germany
SETI.USA

czyli dwa najpotężniejsze teamy w BOINC


leszcze w porównaniu z nami  :whip:  (przynajmniej w tym projekcie  XD)

ps. cieszę się że motywujecie się do zakupów bo chociaż sam nie pozostaję na tym boju

_Aleksander_

Zamówienie złożone i opłacone!

Paypalem zapłaciłem 1675,00 PLN, czyli wychodzi po 167,50PLN za jeden akcelerometr.
Możecie więc już wykonywać przelewy na podany wcześniej w PM numer konta, doliczając kurs wysyłki.

P.S. Podziękujmy Grekom za piękny kurs wymiany złotego na euro (1 PLN = 0,219176 EUR).

JaRa




_Aleksander_


JaRa




miszol

Byłem nadgorliwy i wysłałem kasę wcześniej, okazało się że za mało - zaraz podeślę resztę.

and987


ryszard.korczyk

Ja także zrobiłem przelew. Dziś powinien dojść.

_Aleksander_

#34
Status realizacji zamówienia na akcelerometry: 3.11.2011 - Otrzymałem potwierdzenie ze sklepu - "Thank you for your order, we are shipping today."

Dostałem wpłaty od: JaRa (177,50PLN), miszol (180PLN), Hyakinthos (170PLN), Tomasz R. Gwiazda (180PLN), ryszard.korczyk (345PLN), and987 (177,50PLN), aborek (180PLN).
Czekam na wpłaty od: sergeant.

Dam znać jak tylko przesyłka dotrze do mnie. Przewiduje początek przyszłego tygodnia (czyli okolice 7.11.2011).

Hyakinthos

Dzieki wielkie Aleksander. Postaram sie jak najszybciej wplacic brakujaca reszte pieniedzy. Pozdrawiam wszystkich

_Aleksander_

Status realizacji zamówienia na akcelerometry: 7.11.2011 - Przesyłka z akcelerometrami dotarła, wszystko się zgadza z zamówieniem.

Dostałem wpłaty od: JaRa (177,50PLN), miszol (180PLN), Hyakinthos (170PLN), Tomasz R. Gwiazda (180PLN), ryszard.korczyk (345PLN), and987 (177,50PLN), aborek (180PLN).
Czekam na wpłaty od: sergeant.

Wieczorem polutuje i sprawdzę zestawy, jutro wysyłka!

Troll81


Tomasz R. Gwiazda

wow, express  :parrrty:

ps: gdzie mozna zobaczyc zdjecie gotowego sensora ? moze ktos cos wkleic ?

Troll81

http://qcn.stanford.edu/wp-content/uploads/2011/07/joywarrior-e1314215773487.png