Mapa radioaktywności i wykresy odczytów z naszych czujek

Zaczęty przez AL, 24 Październik 2011, 01:46

AL

Poniżej link do mapy z zaznaczonymi lokalizacjami czujek:
http://radioactiveathome.org/map/

Oto wykresy z naszych czujek wraz z lokalizacjami:

Brzeszcze


Brzeziny


Ciechocinek


Czechowice-Dziedzice


Częstochowa


Kraków


Kudowa-Zdrój


Legnica


Łódź


Michałowo


Opole


Palikije? (okolice Lublina)


Poznań


Rewal


Siedlce


Szczecin



Tychy


Warszawa


Wrocław


Zagranica:

Worksop (GB)


Bruksela (B)


Sztutgart i okolice (D)



Praga (CZ)


Granada (S)


Kolding (Dania)


Tyle znalazłem, jeśli nie ma na liście wykresu z odczytami z Twojego czujnika - czuj się wolny by umieścić obrazek z odczytem wraz z lokalizacją w poście poniżej.

Edit by  krzyszp:
Świetna robota  :p_arr:
Usunąłem jeden host od siebie - mój czujnik liczy teraz przy drugim kompie.

Edit by  szopler:
Usunąłem jeden host od siebie ponieważ to komp testowy - nie chcę wywoływać paniki...

Troll81


TJM

Proponuję hostid pod Brzeziny zmienić na "6", ponieważ 506 służy do eksperymentów i na wykresie mogą pojawić się dziwne rzeczy.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AL

Cytat: TJM w 24 Październik 2011, 10:42
Proponuję hostid pod Brzeziny zmienić na "6", ponieważ 506 służy do eksperymentów i na wykresie mogą pojawić się dziwne rzeczy.

Gotowe.
Co do Opola, to jak dodawałem ten wpis to odczyty były jeszcze wyższe i sam się zastanawiałem dlaczego. Może któryś z developerów tam mieszka i coś tam sprawdza doświadczalnie?

Sergeant

Fajne wykresiki. Gdzie taki wykresik można znaleźć dla swojego czujnika?
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

krzyszp

#5
http://radioactiveathome.org/scripts/graph/draw.php?hostid=619&ntrickles=1000

Zamiast pierwszej liczby (w tym przypadku 619) wklejasz host id Twojego komputera.
Druga liczba to ilość danych do przedstawienia na wykresie.
Żeby wkleić wykres musisz całość objąć znacznikiem [img]tutaj adres[/img]


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AL

Cytat: sergeant w 24 Październik 2011, 14:29
Fajne wykresiki. Gdzie taki wykresik można znaleźć dla swojego czujnika?

Druga wartość domyślnie jest chyba ustawiona na 1000, więc skrócona wersja konkretnie w Twoim przypadku wygląda tak:

http://radioactiveathome.org/scripts/graph/draw.php?hostid=516

Michałowo

Svistak

I dodajmy ten choć jednorazowy, ale jakże ciekawy, w podzięce Oli i Sebastianowi:

NPP Chernobyl (UA)


Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

ksysju

Hi

Co do Opola, to wykresy chyba są z okresu gdy miałem czujnik w pracy prze kilka dni.  I celowo podłożyłem pod tubę izotopową czujkę dymu ( izotop ameryk). Ten host już nie pracuje.
Obecnie miernik mam w domu i boinc pod linuksem
ksysju

Sergeant

Dzięki chłopaki za wyczerpującą odpowiedź.

Ciekawe skąd się wzięły u mnie takie dwa skoki promieniowania do prawie 30uSv?
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Kret_polny

A tak, nie zaznaczyłem się wcześniej na mapie:
Brzeszcze ( choć teraz to w sumie nie jestem pewien ile w tygodniu czujnik będzie działać - raczej na pewno przez weekendy + pewnie przez około ~1h w inne dni, a raczej nie widzę sensu przewożenia go do Krakowa szczególnie, że byłby wtedy jakieś 1,5km od czujnika podłączonego do SKB@P):

Svistak

Grid i Kamraci - za nowa wersję mapki - http://radioactiveathome.org/map - jak by się dało, to bym Wam kliknął zgrzewkę piwa - ale i tak mam nadzieje kiedyś to uczynić w Sławutyczu  :parrrty:  ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Troll81

nowa wersja miazdży :D ode mnie takoż piwo wam ślę :D trzeba zrobić jakis zlot bo jak nie to za rok będę was musiał jakims dostawczakiem odwiedzić :D

Tomasz R. Gwiazda

a to mi ona nie dziala czy dziala tak jak dziala ?

w sensie, oprocz zmiany wygladu to cos sie na niej dzieje ?
bo ani najechanie na sensor na mapie nic nie robi ani nie ma wszystkich czujek na liscie, ani klikniecie po prawej stronie na nr czujki nic nie robi

krzyszp

Kliknij na konkretną czujkę na mapce :)

Przedstawione tutaj są tylko czujki, które przesłały wyniki przez ostatnie 24h.

Lista po prawej jeszcze nie działa - prace wciąż trwają.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

udalo sie kliknac w kilka... jakos w inne nie mozna trafic i "lapka" nie zmienia sie w "palec" :)


a i kolorki informacji:

Last measurement sensor: 0.13 uSv/h
Details sensor 689
Work Units
Team: BOINC@Poland
Nick: Cyfron


sa dosc slabo widoczne i takie rozmyte

Svistak

UWAGA! Czujnik o ID 200 - Szczecin - będzie przez pewien czas pod działaniem elektrod wolframowych - chcę "przetestować" mapę - więc nie wpadać w panikę - Szczecin jest otwarty na projekt, a nie radioaktywny  :ahoy:  ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

ksysju

ksysju

mimeq



Troll81


miszol

Cytat: mimeq w 15 Listopad 2011, 20:17
I miszol na zolto (20:15) ...
no niestety taka wysoka średnia w Poznaniu - nic z czujką nie robię, nie przykładam elektrod wolframowych ani ruskich busoli...
właśnie czytam publikację o katalizatorach wolframowych ale to chyba nie ma znaczenia ;)

Svistak

a co masz wokół swojej czujki? jeżeli można wiedzieć? może dojdziemy do jakiegoś wniosku, że coś Ci tam delikatnie "sieje" na czujkę  :wacko:  ... u mnie w domu rodzinnym na Podkarpaciu "siała" na "Terrę" ściana i "podbijała" wynik średni pomiarów do 0,33 uSv/h - co u Nas byłoby już żółta kropką... a wystarczyło "Terrę" położyć dwa metry od ściany i było "ledwo" 0,15 uSv/h - okazało się, że piaskowiec którym jest obłożony stary dom rodzinny ma w sobie zapewne drobiny toru... i to wystarczyło...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

miszol

Cytat: Svistak w 15 Listopad 2011, 21:27
a co masz wokół swojej czujki? jeżeli można wiedzieć? może dojdziemy do jakiegoś wniosku, że coś Ci tam delikatnie "sieje" na czujkę  :wacko:  ... u mnie w domu rodzinnym na Podkarpaciu "siała" na "Terrę" ściana i "podbijała" wynik średni pomiarów do 0,33 uSv/h - co u Nas byłoby już żółta kropką... a wystarczyło "Terrę" położyć dwa metry od ściany i było "ledwo" 0,15 uSv/h - okazało się, że piaskowiec którym jest obłożony stary dom rodzinny ma w sobie zapewne drobiny toru... i to wystarczyło...
Czujka leży na biurku, obok regał na książki. Z drugiej strony ściana pokryta bardzo sypkim tynkiem (przekonałem się o tym podczas wiercenia kilku otworów). Kamienica w której mieszkam ma ponad 100 lat więc może coś jest w tej ścianie - postaram się przesunąć czujkę.

TJM

Mój host 506 robi się czasami czerwony od testów, nie należy na to zwracać uwagi  :ph34r: W przyszłych wersjach aplikacji będzie pewnie specjalna opcja dla testerów i przykładaczy, żeby takie rzeczy nie straszyły na mapie i w bazie; na razie nie ma.
Ta ostatnia czerwień to były testy podłączenia rury tak jak w OpenGeigerze - ogólnie mówiąc słabo, reaguje na dotyk, zbliżanie ręki, włączające się pobliskie urządzenia, telefon i kto wie co jeszcze.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

liquidator88

Ciekawe dlaczego koło Dortmundu w Niemczech tak radiacja skacze... Widzieliście to? W Belgii też na żółto teraz świeci ale po wykresie widać że tam to norma...

Troll81