Rejestracja na forum B@P

Zaczęty przez testgrid22, 27 Październik 2011, 08:00

testgrid22

To ja GRID  :) Chciałbym doszlifować rejestrację na forum bo po aktualizacji np recaptcha jest trudniejsza do odczytania.
Do nie jestem pewien czy rejestracja działa jak należy, założyłem dwa konta i na żaden nie dostałem emaila aktywacyjnego. To może zabezpieczenie forum przed zakładaniem kilku kont z jednego komputera.  Dopiero przy próbie zalogowani system powiedział mi że muszę zaktywować konto i czy jeszcze raz wysłać emaila.
Prosiłbym kogoś aby się zarejestrował na jakimś kompie na którym nie korzysta z B@P i udzielił rad.

Jak będę pewien że wszystko działa przebuduję rejestrację będzie : mail podzielony @ -(jedno okienko@ drugie okienko).
Może zamiast recaptcha dam pytanie kontrolne

AL

Ja tam dostałem dwa maile informujące o zarejestrowaniu nowego użytkownika "testgrid22".
BTW. Przed modernizacją forum nie otrzymywałem takich maili wcale, teraz mam info o każdym nowo zarejestrowanym hmm.

krzyszp

Do mnie dotarły i to dobrze, pozwoli kontrolować boty.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

GRID

ale wróćmy do kwestii przyjemnej i najważniejsze czy możliwej rejestracji na naszym forum

Szopler

hasło minimum 8 znaków - fajnie :respect:

Tomasz R. Gwiazda

czyli: alamakota   moze byc ? :P

1 duza litera
1 cyfra
1 znak specjalny

GRID

#6
jestem prawie pewien że na naszym forum nie można się rejestrować. Więc już któryś raz kolei proszę kogoś żeby spróbował  się zarejestrować.  :deadman:

Nie zaktywowanych było 179 osób i bótów. Zaktywowałem wszystkich aby ludzie mogli się dostać. Szykujcie się na boty.

Błąd może być związany z tym alertem z logów : Duplicate entry '1-8388607-display_quick_reply' for key 1

Tollztrolowa

Wydaje się ze wszystko jest w porządku  %)
Admina proszę o ręczne skasowanie Usera z grona forumowiczów..

GRID

Ciebie zaktywowałem ręcznie. Jakbym tego nie zrobił to byś czekał na rejestrację wiecznie. Nie jestem pewien czy wszystko jest ok. Nowy system forum może mieć zabezpieczenia przed botami i może mi się wydawać.

Jak się rejestrowałaś nie pokazał Ci się komunikat z problemem z bazą ?

To ty Troll ?

Troll81

nie. troll z trollowa to nie ja. ale problem może leżeć faktycznie w bazie :( zaraz przeczeszę userów.

GRID

Problem z bazą danych jest na pewno.
Na razie tymczasowo rozwiązałem problem poprzez takie zmiany.
Rejestracja natychmiastowa bez maila aktywacyjnego.
Usunołem recaptche dałem zamiast niej dwa pytania kontrolne - 2+3*2 odpowiedź 8 i 1*6-1 odpowiedź 5 (poprawcie mnie jeżeli się pomyliłem  :))

Po rejestracji za każdym razem pojawia się to : Bład bazy danych Spróbuj ponownie. Jeśli powrócisz do tego komunikatu, zgłoś błąd administratorowi
po prostu zamieniłem ten tekst na : Rejestracja udana. Zaloguj się.

Na chwilę obecną można się rejestrować, będę szukał problemu z bazą.

Factor

No właśnie problem z rejestracją tez miałem. Błąd bazy danych i czekałem na link aktywacyjny i czekałem i czekałem. W końcu coś gdzieś się przepchało i jakoś doszedł.

Generalnie największym problemem i nie dociągnięciem był brak informacji jak się skontaktować z Administratorem ;) Przeszukałem co się dało i takiej informacji nie mogłem wykopać jako nie zarejestrowany użytkownik.

Tomasz R. Gwiazda

jakis bot nie mial problemu sie zarejestrowac

GRID

#13
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 02 Listopad 2011, 16:49
jakis bot nie mial problemu się zarejestrować
Boty się nie rejestrowały, dopiero dzisiaj rano zarejestrowałem ręcznie pewnie ze 100 botów, ponieważ z powodu zawieszenie rejestracji, nie aktywnych było 180 zarejestrowanych. Zaktywowałem wszystkich ponieważ odsiewanie zajęło by mi dużo czasu. Jak się jakiś ujawni to będziemy eliminować.