Konkurs Radioactive@Home

Zaczęty przez Troll81, 04 Listopad 2011, 22:43

Troll81

Co Wy na pomysł urządzenia konkursu w którym nagrodami byłyby czujki i koszulki??

krzyszp

Najpierw sponsor musi się znaleźć...

Pomyślę nad odzewem na FB, może moi angielscy znajomi podejmą pomysł... :/


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

sponsor się znajdzie :D na przynajmniej jedną czujkę :D

krzyszp

Ale to trzeba 5-6 czujek "z góry" zasponsorować, przed akcją zakupu...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Svistak

Deklaruję się zasponsorować 3 (trzy) czujki Rad@H dla poziomu szkół ponadgimnazjalnych (i to chyba uczniów pełnoletnich - tak sobie myślę,o tych 400V na tubie)... I piszę poważnie, może wreszcie w ten sposób coś ruszy mocniej w promocji  >:(

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Troll81

Ja moze się dorzuce na jedną czujkę. Wiem ze będzie to dobrze zainwestowane 100 pln.

krzyszp

Obydwaj dostaliście od  mnie  :parrrty:
To ja zastrzegam 6 czujek na potrzeby promocji (Wasze 4 i ja dwie)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

W sumie myślałem o 9 czujkach i koszulkach :D

Svistak

Stoi :) Ode mnie też po  :parrrty:  ... przypomnij się jak trzeba będzie wpłacić :) ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Troll81

Gazela się deklaruje o sponsorat jednej czujki :D

JaRa

Jak zabraknie to dołożę choć część  XD :attack:



krzyszp

No, to Panowie poproszę o temat konkursu, jak również szkic regulaminu...
Tematem może być np:
1. Najlepsze zastosowanie naszych detectorów.
2. Wykonanie najlepszego systemu wizualizacji pomiarów (może być problem z chętnymi na wykonanie).
3. J.w., ale o konkursie powiadomić szkoły średnie, nagrodą by był czujnik dla autora + druga sztuka dla szkoły.

Regulamin:
1. Do konkursu nie mogą startować osoby zaangażowane bezpośrednio w projekcie.
2. Czas trwania konkursu - minimum 2 miesiące (myślę, że koniec lutego będzie ok).
3. Trzy pierwsze nagrody to oczywiście czujniki (jako, że jest ich trochę więcej, więc np dodatkowo zwyciężca może przeznaczyć jeden czujnik dla dowolnie wybranej szkoły/organizacji, itd).
4. Komisja konkursowa składa się z (tu osoby, ja proponuję Troll'a, Kotfryca, Svistaka i resztę sponsorów (siebie wyłączam z tego składu)...

Inne pomysły?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

a jakies konkursy na grafiki, tapetki ?
czy ten temat olewany jest?

Troll81

Ja bym dorzucił projekt wykonania badania, które potem (po otrzymaniu czujki) zostanie wykonane :D

Z konkursu wykluczyłbym wszystkie osoby związane z B@P (bo inaczej będzie to wyglądało jakbyśmy sami sobie sędziowali).

Dopóściłbym zarówno starty osób indywidualnych jak i grup. Ale nagroda jedna per pracę konkursową. jedną czujkę zostawiłbym na nagrodę specjalną. Jeśli ktoś np wykonałby pracę niestandardową.

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

No to niech bedzie:

Tapeta dla R@H

jest/bedzie dostepne logo projektu udostepnione uczestnikom.
I niech to bedzie baza na stworzenie klimatycznej tapety w "klimacie" projektu
no i iles rozmiarow tych tapet podac

zgloszone prace niech beda oceniane przez wszystkich czlonkow R@H.
Zwycieza ta praca ktora ma najwiecej glosow.

A top 10 czy cos bedzie na stronie projektu dostepne do sciagniecia jako tapetka

Nagroda: czujka R@H

eventualnie mozna wzbogacic konkurs o dodatkowo: avatara, banner, ect

krzyszp

Pytanie, czy odpowiada Wam, aby konkurs zrobić międzynarodowy?
Z angielskim nie powinno być problemu (Troll ;)), niemiecki i francuski biorę na siebie (tzn na ludzi z forum R@H którzy pomagają).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

Jak dla mnie to powinniśmy sie skupić na własnym podwórku. Ale to moja prywatna opinia.

Tomasz R. Gwiazda

tapetowy to miedzynarodowy

krzyszp

To może trochę napiszę, co moim zdaniem przemawia na plus, a co na minus tego pomysłu.

Na plus:

Popularyzujemy projekt, a już w pierwszym zdaniu opisu stoi jak byk, że to polski projekt.
Możemy liczyć na większy wydźwięk i ilość prac.

Minusy:

Składający się na nagrody raczej wolą zostawić czujki w kraju.
Dużo większe zamieszanie z realizacją konkursu.

Oczywiście, wybór należy do Was :) Ja tylko wspominam, że mam taki pomysł...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

Zawsze można za jakis czas urządzić drugi konkurs. MOże najpierw nabierzmy wprawy z pierwszym?

AL

Jak dla mnie - to projekt jest już międzynarodowym - i takowyż powinien być konkurs.

mimeq

Dla mnie nie ma problemu zeby czujka (np ta ktora zasponsoruje) poszla w swiat. Musimy byc otwarci   :p_arr:
Projekt nie jest wylaczenie dla nas to i konkurs powinen byc dla wszystkich  :ahoy:


Svistak

jak wyżej - zaklepane czujki są do pełnej dyspozycji w Waszych rękach  :)

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

AL

No więc sprawa jasna - większość sponsorów zdeklarowała co można zrobić z ich czujkami. Resztę można przeznaczyć na nasz teren. Pozatym od czego reklama. Jeśli sponsorzy chcą by ich czujki zostały w kraju - niech zarekalmują konkurs gdzie się da w pl - to wtedy jak będzie większość uczestników z pl - to i czujek proporcjonalnie powinno potem trafić tamże.

krzyszp

Większość zdecydowała, więc niech się stanie wola większości, ale... Szkoda trochę, że nie ma jednomyślności ;)
Mam nadzieję, że przekonam jeszcze Troll'a :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

GRID

Konkurs jak najbardziej międzynarodowy.  :) Nie ma sensu robić krajowego bo w Polsce i tak jest wystarczająco czujników.
Jak będziemy się zamykać na kraj to zawsze będzie jak jest. Jeżeli konkurs będzie międzynarodowy to więcej osób wystartuje.

Tylko wymyślcie coś ciekawego. Żeby konkurs był ciekawy, miał oddźwięk promocyjny itp


Może nagranie swoich pomiarów jakiegoś ciekawego przedmiotu. do tego ankieta na którą jeden IP może oddać jeden głos raz na jakiś czas.
Efekt - ktoś musi nagrać film i zapodać go na np kanale YT (promocja). My po kwalifikacjach zapodajemy np 10 filmów plus ankieta w której można oddać jeden głos z jednego IP raz na jakiś czas (nie tak jak u nas że musisz być zalogowany) - efekt dana osoba prosi jeszcze znajomych żeby głosowali na niego.

Pomiar musi być ciekawy nie największy - efekt zaskoczenie że np jakaś rzecz ma takie promieniowanie - efekt efektu ludzie mówią znajomym że coś takiego może mieć takie promieniowanie.  :)

Troll81

ja tam spolegliwy jestem. Tylko co zrobimy jak przyjdzie praca napisana po węgiersku? Fińsku? damy jako obowiązkowy język angielski? a co jak pracę będzie robił gimnazjalista i narobi błędów przez co (nawet niechcący) dostanie niższą ocenę? sorka ale jak dla mnie to trosze za wiele na raz chcemy łyknąć. nie widzę problemu ze zorganizowaniem drugiego konkursu za np 2 miechy. wstępnie deklaruję sponsoring. raczej chodzi oto byśmy doświadczenia nabrali.

AL

Z tym obowiązkowym angielskim - to nie jest taki zły pomysł. Wg mnie przy międzynarodowym projekcie i tak bym nawet nie próbował pisać niczego w ojczystym języku, ale fakt można to podkreślić. Co do reszty obaw - to myślę, że przy naszym zestawie specjalistów nie będzie problemu z wyłpapaniem tych błędów.
Cóż to jest konkurs i niech wygra najlepszy, a gimnazjalista nawet jak zrobi parę błędów i nie wygra - to nabierze doświadczenia i następnym razem pójdzie mu lepiej.

Troll81

wyłapanie błędów wcale nie jest takie łatwe. A konkurs ma zachęcić do uczestnictwa w BOINC :D no ale jak już wspomniałem ja spolegliwy jestem.

krzyszp

Ja myślałem inaczej, praca może być w jednym z 4 języków (z francuskiego i niemieckiego nam wolontariusze na angielski przetłumaczą). Po prostu dopuścić te 4 języki.
Druga sprawa, myślę, że konkurs jest "na pomysł" bądź "zadaniowy", a w tym wypadku język nie ma znaczenia (tapeta i wykres może być po francusku ;))


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

ale już tłumaczenie z francuskiego na angielski a potem na polski :( jak już coś to niech obowiązującym językiem będzie angielski.

no i sam wykres to nic, trzeba też wyjaśnić dlaczego takie odczyty a nie inne.

krzyszp

Cytat: Troll81 w 07 Grudzień 2011, 14:40
ale już tłumaczenie z francuskiego na angielski a potem na polski :( jak już coś to niech obowiązującym językiem będzie angielski.

no i sam wykres to nic, trzeba też wyjaśnić dlaczego takie odczyty a nie inne.
Właściwie to dla nikogo z zaangażowanych w projekt (z wyjątkiem chyba GRID'a), angielski nie jest problemem, a nie chcę robić tamy dla polaków z liceum np. dla których byłby... Dlatego założenia (regulamin) konkursu bym opublikował w 4 językach, tako samo przyjmował wyniki, a najlepszą pracę by wyłoniła komisja konkursowa. Jednak nie upieram się przy tym - mogła by to być ankieta, więc wtedy język obowiązkowy by musiał być...
Zauważmy jednak, że np. tapety nie wymagają znajomości języka, wykresy też, a omówienie, co przynoszą dane z czujników i tak trzeba na głównej zamieścić (no właśnie, trzeba nad tym przysiąść).

Generalnie, najpierw może wymyślmy tematykę konkursu, potem regulamin, a potem zdecydujmy o językach?

Pomysły jak dotąd są trzy:
1. Tapety radioaktywnego.
2. Prezentacja wyników projektu.
3. Najciekawsze pomiary (film).
Inne pomysły?
Czy rozdzielimy na osoby prywatne i ośrodki edukacyjne?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

GRID

Cytat: krzyszp w 07 Grudzień 2011, 16:09
Czy rozdzielimy na osoby prywatne i ośrodki edukacyjne?
moim zdaniem, nie ma sensu. Będzie za duży bałagan.

Troll81

ja bym zrobił indywidualne i grupowe :D

kategoria pierwsza to art (tapeta, logo itp :D) i tu tylko indywidualne prace w sumie 3 czujki na nagrody
Kategoria druga badania (film, prezentacja itd) i tu 6 czujek na nagrody

kotfryc

Zanim ogłosicie oficjalnie konkurs, dajcie znać. Spróbujemy pchnąć go trochę dalej...  Otrzymałem dwa kupony rabatowe na AdSense od Gołąbpocztowy.
W kuponie chodzi o to, że po wpłaceniu około 50 zł otrzymuje się 200 zł - w sam raz na popchnięcie konkursu ;) Ino jest zasada, że są to kupony do wykorzystania z nowymi kontami AdSense, czyli ktoś by musiał otworzyć sobie konto, a ja bym mógł pomóc w konfiguracji kampanii ( - pół godziny, można to na zjeździe zrobić).

Troll81

odgrzewam wątek. Niedługo kolejna partia wyjdzie :D a to oznacza ze pojawia się czujki konkursowe. Trzeba wiec obmyslić forme i organizację konkursu, jak i przygotować się do promowania konkursu. Pamiętajmy że naszym celem jest jak największe zainteresowanie. Trzeba wybrać Jury ustalic zasady oceny, kategorie wiekowe rodzaje projektu itp.

Musimy wybrac gdzie sie będziemy reklamować i dogadać sie z włascicielami portali na umieszczenie takowej reklamy konkursu.

Super by było gdyby przygotować osobną stronę dla konkursu, na której mozna by się było rejestrować i wysyłac swoje prace. na niej trzebaby ogłosić regulamin konkursu i sposoby oceniania itp bzdety.

mimeq

Wszystko fajnie i jestem za ale chyba sporo roboty "nam" przyjdzie zrobic chcac spelnic te zalozenia  %)


Troll81

tu mogę troszke wspomóc. Ale nie łudźmy się. Będzie to wysiłek zbiorowy i dwóch ludzi do tego nie starczy.

krzyszp

Teraz ja odgrzebuję...
Wysyłka drugiej serii na ukończeniu, więc temat konkursu trzeba już ruszyć...
Sypnijcie drodzy Państwo tematami konkursowymi i trzeba zacząć temat dokładniej opracować...

Jeden z tematów może być np. "Opracowanie dokumentacji oraz FAQ projektu" ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka