Darowizna dla projektu

Zaczęty przez Cyfron, 07 Listopad 2011, 21:34

Cyfron

Pytanie - czy można np przelewem (z normalnego konta) wspomóc projekt?
Chciałbym przelać jakieś pieniążki, ale nie mam konta PP i nie chce mi się go zakładać.
Jak można was wspomóc?

Gołąbpocztowy

Warto rozważyć możliwość dotowania poprzez Bitcoin.

Tomasz R. Gwiazda

juz nie przeginajmy z ta wirtualnoscia :)

Troll81

Bitcoiny ok, ale czy to nie będzie rodziło tylko problemów? Już i tak część ludzi reaguje alergicznie na BOINCa podejrzewając jakiś przekręt....

Cyfron

jestem przeciwny Bitcoin'owi.
Proponowałbym to rozszerzyć o zwykły przelew - nie wiem, czy jest sens dawać jeszcze jakąś możliwość (nic nie przychodzi mi do głowy)

Gołąbpocztowy

Dlaczego od razu przekręt? A czy nad pieniędzmi wysłanymi poprzez mamy jakąś kontrolę i czy wiemy, że idzie do tej i tej osoby na ten i na ten cel? Nie. Więc bitcoin to po prostu kolejna możliwość jak każda inna.

Tomasz R. Gwiazda

a ostatnie wtopy z bitcoinem to co? zly PR ?

Gołąbpocztowy

Każdy system ma swoje złe i dobre strony. O jakich akcjach konkretnie mówisz?

Troll81

Chodzi raczej o to że bitcoin ma łatkę spekulacji. A to się źle kojarzy. I Jak mówisz ludziom o wolontariacie z użyciem przetwarzania rozproszonego to od razu wietrzą przekręt. Zresztą przerabiałem to przy okazji filmiku promocyjnego. Sporo ludzi od razu zaszufladkowało nas do kategorii oszustów którzy chcą wykorzystać ich komputery do trzepania bitcoinów. Jakby jeszcze teraz w kontekście projektu przetwarzania rozproszonego pojawiło się hasło bitcoin to mógłby być smród. Lepiej po prostu unikać smrodu. Gówno ma to do siebie że łatwo przylega i ciężko się usuwa. Nie mam nic do bitcoina ale ludzie nie zawsze dostrzegą różnicę.

Szopler

Tutaj muszę się z Trollem zgodzić...