Klient Boinc na Androida

Zaczęty przez Cyfron, 08 Listopad 2011, 09:07

Cyfron

Witajcie

Czy może ktoś polecić jakiś program na Androida, za pomocą którego można monitorować status maszyn? Nie ma on liczyć, tylko na moje zawołanie sprawdzić hosty.

Znalazłem AndroBOINC w Android Markecie, ale nie wiem jak skonfigurować host, żeby można było się do niego podpiąć.
Czy może coś innego polecacie?

Troll81

matszpk robił klienta BOINC na androida.

Cyfron

ale to on podpina się do innych kompów, czy on liczy na telefonie?
Ja chcę właśnie, żeby nie liczyło na telefonie, tylko żeby aplikacja z telefonu łączyła się do jakiegoś kompa i sprawdzała na nim boinca :)

Troll81

a boincmgr pozwala przecież się podłączyć do innych kompów.


Szopler

AndroBOINC - manager
NativeBOINC - manager + klient :P

Cyfron

ok.
No to mam tego AndroBOINC'a i chciałbym się za jego pomocą podpinać do chmury - ma ona zewnętrzne IP, znam hasła itd - czy i ew. jak mam zrobić na chmurce, aby móc się logować za jego pomocą tam i sprawdzać stan zadań?

A to "nasz" natywny kient może sprawdzać stan obliczeń na innych maszynach?

Szopler

Oczywiście że może!
Wchodzisz w menu gdzie masz: Shutdown, Manage client, Preferences, Connect, Disconnect, Refresh
Wybierasz: Connect, masz listę hostów, bierzesz menu - Add new host
Wpisujesz: Nazwę np. "Chmura One", IP, Port i Hasło
Klikasz: OK, na liście masz dodanego hosta, klikasz w niego... manager się łączy i widzisz zadania...
Przez "Manage client" możesz zmieniać preferencje...

Cyfron

a ze strony chmury nic nie muszę robić?
Bo właśnie tak sobie to ustawiłem jak mówisz - podałem (w AndroBOINCu) login, hasło, IP i port, po kliknięciu w connect widać przez chwile "connecting" a potem"Authorisation" (czy jakoś tak) - bardzo krótko, a potem pokazuje normalnie program, ale nie jest podpięty

Szopler

Od strony chmury to było już milion razy wałkowane... dlatego podam tylko hasłowo:
a) qui_rpc_auth.cfg
b) -- allow_remote_gui_rpc
c) użyj szukajki :P

Cyfron

rzeczywiście było :)

Korzystając z tej wiadomości

to po zainstalowaniu wszystkiego robimy:
nano /etc/default/boinc-client
Gdzie zmieniamy usuwamy "#" z przedostatniej linijki i wkładamy go do ostatniej, aby wyglądało tak:
# Here you can specify additional options to pass to the BOINC core client.
# Type 'boinc --help' or 'man boinc' for a full summary of allowed options.
BOINC_OPTS="--allow_remote_gui_rpc"
#BOINC_OPTS=""


zapisujemy i następnie
nano /etc/boinc-client/gui_rpc_auth.cfg
gdzie wpisujemy hasło jakie chcemy mieć do hosta dla managera BOINC

i z przerwą ok. 10 sekund wydajemy polecenia:
/etc/init.d/boinc-client stop
/etc/init.d/boinc-client start


Dzięki ScApi !  :parrrty:

buninek

Cytat: Cyfron w 08 Listopad 2011, 11:49
ok.
No to mam tego AndroBOINC'a i chciałbym się za jego pomocą podpinać do chmury - ma ona zewnętrzne IP, znam hasła itd - czy i ew. jak mam zrobić na chmurce, aby móc się logować za jego pomocą tam i sprawdzać stan zadań?

A to "nasz" natywny kient może sprawdzać stan obliczeń na innych maszynach?
Możesz być za siedmioma natami, pięcioma firewallami (którymi nie administrujesz) i mieć możliwość zdalnego kontrolowania BOINCA z pomocą managera. Czy to z poziomu windowsa, linuxa czy też androida.
Wymagany jest dostęp do portu 22 (najcześciej całkowicie dostępny).
Przekierowujesz lokalny port na jakim nasłuchuje daemon boinca (pod linuxem domyślnie 31416) tunelem ssh na zdalny host.

Następnie z poziomu managera łączysz się z localhostem:local_port.

Pod linuksem wygląda to tak
ssh user@ip_servera_boinc -NL local_port/localhost/31416

Pod windowsem, androidem, wpisz w wyszukiwarkę hasło: "Putty port forwarding" lub "Android ssh port forwarding".