Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

HD5870 vs 6970

Zaczęty przez Tomasz R. Gwiazda, 08 Listopad 2011, 17:45

Tomasz R. Gwiazda

taka sprawa kamraci...
w zestawie 2x5870 poszla mi jedna karta
pojechala do serwisu i dostalem maila dzis "Karte wymieniono na model większy HD 6970"

Pytanie
1. oplaca mi sie to ? :) bo karta jest slabsza

aczkolwiek na stronach AMD tak napisali specyfikacje zeby nie bylo latwo porownac
http://www.amd.com/pl/products/desktop/graphics/ati-radeon-hd-5000/hd-5870/pages/ati-radeon-hd-5870-overview.aspx#2

http://www.amd.com/pl/products/desktop/graphics/amd-radeon-hd-6000/hd-6970/Pages/amd-radeon-hd-6970-overview.aspx#2

wiem ze bede mial gwarancje liczona na nowy sprzet. ale chyba niesmak pozostaje...


2. czy bez problemu 5870 bedzie dzialac z 6970 w jednym boxie (w zestawie 2x5870 karty nie byly spiete CF)


Agbar

Przede wszystkim 6970 ma podwójną precyzję obliczeń zmiennoprzecinkowych, co jest używane w części aplikacji. Nawet widać różnicę 544=>683 GFLOps. Poza tym szaleństwa nie ma.

apohawk

6970 ma mieć porównywalną wydajność single precision (2,7TFLOPS jeśli dobrze pamiętam) i lepszy współczynnik double precision do single precision. Chyba 1/4 zamiast 1/5 jak w 5870.
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

wedlug tego:

http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html

to tylko we benchmarkach 6970 jest lepsza :>
w wydajnosci zmiennoprzecinkowej nadal 5870 jest lepsza




GRID

Do tego dochodzi duża różnica w poborze prądu.

Krzysiak

#5
Masz dwa rozwiązania
Sprzedać HD6970 i kupić używaną HD5870

Lub zastanowić się jak możemy się dogadać bo mam takiego samego HD5870 kupionego na wiosnę 2011 więc jeszcze dużo gwarancji zostało  :whistle: kupionego w esc.pl
A ja lubię w gierki popykać gdzie ten HD6970 jest wydajniejszy


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Tomasz R. Gwiazda

jako ze 5870 byla z serii UD to licze ze ta 6970 bedzie tej samej firmy i tez w wersji UD
ktora sie prezentuje calkiem ladnie :)


Agbar

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 09 Listopad 2011, 09:33
w wydajnosci zmiennoprzecinkowej nadal 5870 jest lepsza
Różnica jest tak mała, że nie ma o czym mówić. Dodatkowo nie wiadomo do końca jakiego testu użyli, ale prawie na pewno single precision. Popatrz też na przepustowość pamięci i liczbę procesorów (SP). Te parametry są ważniejsze dla szybkości aplikacji na GPU (przy dobrej implementacji).

Tomasz R. Gwiazda

maly problemik zauwazylem

wrzucilem oczywiscie najnowsze stery (wczesniej czyszcze ect)

i wyglada na to ze wywala sie sterownik ekranu przy okazji gdy ogladam jakis filmik na kompie lub YT. wtedy tez wywala sie probka liczona na GPU.
Poza tym przy normalnej pracy BOINC + www/mail/ect jest wszystko ok

wczesniej z 5870 nie bylo takich problemow, stery byly starsze niz dostepne.

Wiec pytanie czy to cos z tymi nowymi sterownikami jest nie tak.

Krzysiak

Też tak miałem
Sprawdź czy karta ma wgrany najnowszy bios
i czy czasami zegary GPU i pamięci się nie rozjechały


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Tomasz R. Gwiazda

zrobilem downgrade sterow, zobacze czy to cos zmieni

zalaczam screen z gpu-z

Jesli chodzi o zegary/pamieci to napewno nic nie kombinowalem

Agbar

Miałem coś podobnego na początku z 5870. Przy odtwarzaniu filmu na dowolnej aplikacji 64bit (WMP, MPC) instant bluescreen. Podobnie przy fleszplejerze z włączoną akceleracją sprzętową.
Nie pomogła reinstalacja sterowników:( Przyzwyczaiłem się, a potem przeinstalowałem system %) Nie mam pojęcia, co było nie tak.

Tomasz R. Gwiazda

downgrade sterowników pomógł

Agbar

Właśnie czekam na nową kartę. Po drugiej wizycie w serwisie producent stwierdził, że wymieni na nową. Mam nadzieję, że na 6970. A tak na prawdę liczę na to, że im się skończyły i dostanę coś z serii 79xx :attack: