Zapisy na drugą serię czujników Rad@H [AKTUALIZACJA - Numery przesyłek!]

Zaczęty przez krzyszp, 11 Listopad 2011, 13:16

Tomasz R. Gwiazda

a oni podobno nie wszystkie przesylki dodaja do trackingu, tylko co dziesiata czy jakos tak :D

Troll81

bezedura. nie każdy CER (centrum ekspedycyjno rozdzielcze) ma system informatyczny. Czasem przesyłkę wprowadzaja do systemu dopiero w punkcie docelowym.

Hubik

Cytat: Troll81 w 14 Marzec 2012, 16:55nie każdy CER (centrum ekspedycyjno rozdzielcze) ma system informatyczny. Czasem przesyłkę wprowadzaja do systemu dopiero w punkcie docelowym.
Czasem się zastanawiam, jak ta firma by funkcjonowała na rynku gdyby uwolniono w końcu konkurencji dostęp do praw świadczenia wszystkich usług które obecnie zapewnia PP...

Troll81


Hubik

Cytat: Troll81 w 15 Marzec 2012, 10:53
własciwie już to masz..
Na listy poniżej do 50g nadal chyba mają monopol, stąd konkurencja musi doklejać do kopert blaszki albo dokładać notesy z recyklingu ;)

Troll81


gregre

czujka dotarła, podłączona i liczy
teraz trzeba zaplanować spacer i sprawdzić moduł zasilania w terenie
dzięki wszystkim za wkład w projekt  :respect:

Preszus

Do mnie tez czujka dotarła i wreszcie liczy po małych problemach z dodaniem projektu do managera BOINC.   :D

http://stats.free-dc.org/pgridtag.php?id=108303&theme=1


ksysju

Hi

Też doszło i działa :-).

W module z bateryjką jakiś wyłącznik dam.
ksysju

Hubik

Moja też doszła i już liczy -  traktuję ją właśnie źródełkiem Sr90 więc na razie chodzi w trybie testowym :arrr:

Jak na razie odczyty na poziomie 180 uSv/h - pierwsze 2 próbki już odesłane :fright:

Teraz przechodzę na zwykły tryb.


Szopler

Bardzo stabilne to źródło. Mam nadzieję, że przestawiłeś odpowiednią opcję na serwerze projektu ;).

Hubik

Cytat: Szopler w 15 Marzec 2012, 20:56
Bardzo stabilne to źródło. Mam nadzieję, że przestawiłeś odpowiednią opcję na serwerze projektu ;).

Tak, czujnik chodził w trybie eksperymentalnym więc wyniki się nie archiwizowały ani nie pokazywały na mapce.

Teraz zostawiłem czujnik już bez źródełka i w normalnym trybie - widać go już na mapce :)

Preszus

No i chciałbym jeszcze pogratulować wykonania czujnika, muszę przyznać, że bardzo przyzwoicie to nawet wygląda :) Przydałby się jeszcze tylko jakiś zewnętrzny wyłącznik do modułu zasilania bateryjnego ale to drobiazg.

http://stats.free-dc.org/pgridtag.php?id=108303&theme=1


Szopler

Płytka modułu ma wymiary 6x45mm raczej ciężko tam było zmieścić wyłącznik ;).
Ale myślę o jakiejś miniaturce na przyszłość...
I zalecam stosowanie baterii 1.5V a nie akumulatorków.

Hubik

Cytat: Szopler w 15 Marzec 2012, 21:24
I zalecam stosowanie baterii 1.5V a nie akumulatorków.

Dlaczego?

Tak swoją drogą - co się dzieje jak po podłączeniu czujnika chodzącego na bateriach do komputera? Zasilanie z baterii jest odłączane?

Szopler

Ze względu na czas pracy :).
Moduł to przetwornica podbijająca napięcie do ok. 4.8V ale dolna granica pracy to zasilanie jej z 3.0V.
Akumulatorki naładowane mają jakieś 3x1.3V = 3.9V i to dość szybko spada do 3x1.2V = 3.6V i tak dalej...
Natomiast baterie nowe mają około 3x1.6V =  4.8V (w zasadzie czujka mogła by chodzić bez modułu ale dość krótko) Napięcie to następnie dość szybko spada i po 2h wynosi około 3x1.4V = 4.2V (po: 5h ok. 4.0V ; 11h 3.8V).
Nawet jak baterie są bardzo słabe to mają sumaryczne napięcie większe niż 3V (np. po 21h 3x1.06 = 3.19V) i przetwornica dalej działa zasilając czujnik aż do całkowitego wyczerpania baterii. Przy akumulatorkach napięcie dość szybko spada do 3x1V i przetwornica wyłącza się.
Na bateriach udało mi się zasilać czujkę 25h. Co prawda na wyświetlaczu już nie było nic widać (od jakichś 3-4h), ale brzęczyk nadal działał. Natomiast na akumulatorkach AAA i to 1.5V a nie 1.2V (fakt że raczej mocno już zużytych) maksimum co udało mi się wyciągnąć to 5-6h pracy.

Jeżeli napięcie na wyjściu jest wyższe niż napięcie wyjściowe przetwornicy w module (czyli około 4.8V) np. wtedy gdy czujka jest podłączona do USB to pobór prądu z baterii zostaje ograniczony do minimum... ale jednak jakiś µA zawsze płynie.
Zalecam wyjmowanie baterii jeśli czujka ma zostać podłączona do komputera przez dłuższy czas lub dodanie wyłącznika między koszykiem baterii a modułem.

miszol

czujniki dotarły i jeden już liczy.
Drugi czujnik ma docelowo być dostarczony do kuzyna mieszkającego w Australii, na razie znajdę mu inne, spokojne miejsce do zbierania danych.

lucas

Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w produkcję i wysyłkę czujników - świetna robota! :parrrty:

Cyfron

Witaj Lucas - zapraszamy do działu wizytówek - napisz coś o sobie, stwórz sobie własny kąt u nas na forum  :arrr:

stasieks


Svistak

I ja dołączam się do podziękowań - wszystkie dotarły - powoli się rozgrzewamy na Pomorze Zachodnie - na dobry początek, obydwie prototypowe chwilowo idą na zasłużoną rentę  :whistle: ...
A tak już działa nowa:


Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Szopler


Svistak

Ale na pewno te nie podłączone do projektu - bo potem znów będzie, że "Statek z Fukushimy zawitał do Szczecina"   :fright:

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

armar

Ciekawy wynik :)

Jeśli prototypowe już mają dość, to chętnie je przygarnę, bo zaświtało mi, że można zrobić licznik Geigera o działaniu kierunkowym (zliczający impulsy wówczas, gdy dwie tuby zarejestrują impuls z danego kierunku). :)

Svistak

Na razie "odpoczną" - dostaną nowa obudowę - i pójdą do testów extreme - w dodatku mam do nich sentyment, więc ich nikomu nie oddam  :whistle:  ... w końcu jedna z nich pracowała w Prypeci dzień i noc, a druga w okienku naukowym w ZCE Szczecin...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

armar

Rozumiem przywiązanie. :)
Po tym jak głośniczek czujki obwinąłem uszczelką do okien i ja się przywiązałem do jej cichutkiego popiskiwania, gdy jest odłączona od projektu. Po prostu pomyślałem sobie, że jakby czujka miała gdzieś leżeć niepotrzebnie, to u mnie będzie miała ekstremalne warunki na karuzeli. ;)
Patrząc na statystyki, to niektóre czujki są mało wykorzystywane... :(

Hyakinthos

Czy jeszcze będzie organizowana zbiórka na kolejną partię czujników? Bo chętnie przyłączyłbym się do tego projektu. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie wszystkich:)

Szopler