pawg

Zaczęty przez pawg, 18 Listopad 2011, 16:12

pawg

Wybaczcie, że dopiero teraz tworzę własną wizytówkę, wreszcie mam czas.  :whistle:
Mieszkam w Warszawie i chodzę do 3 klasy liceum (bio-chem). Poza szkołą moimi hobby są: botanika, spotkania z kumplami, BOINC no i oczywiście leniuchowanie... %) Liczę obecnie tylko na 1 komputerze domowym (urok życia w jednym pokoju z rodzicami) przez ok. 3godz. dziennie. Jest to sprzęt słaby, ma 6 lat, ale jeszcze nie jest tragicznie.
Core2Duo E6300
ASUS P5VD2-MX
2GB RAM
NV 7600GT

Walczę o wymianę grafy. ;)
Staram się wspierać projekty wnoszące coś do dziedzin nieco zacofanych w rozwoju i tych które zmienią świat (o ile się zmienią ludzie).
A tak szczerze mówiąc to bardziej jestem zafascynowany forum niż samym przetwarzaniem rozproszonym.



aborek

Cytat: pawg w 18 Listopad 2011, 16:12
A tak szczerze mówiąc to bardziej jestem zafascynowany forum niż samym przetwarzaniem rozproszonym.
:p_arr:
Fajna wizytówka, ja też po biol-chemie jestem, ale to juz dawno było ;)
:ahoy:

Bober

Hej.

Sprzęt masz w porządku - niektórzy zaczynali na pierwszych Pentiumach i Athlonach :P

Jeśli nasze forum jest rzeczywiście takie ciekawe to bardzo nam miło - jak dorobisz się własnego kompa to może zmienisz zdanie w kwestii obliczeń - też mogą być naprawdę ciekawe :)

:parrrty:

pawg

Wpierw chce własny pokój...  :boing:



Tomasz R. Gwiazda

spokojnie, systemacznie i z uporem i wszystko co chcesz to bedziesz mial :)

Ja w Twoim wieku mialem Celerona 333 :D a grafa to jakis GeFore 400 czy cos :)

pawg

Mój pierwszy komputer miał Pentium II 120MHz... Jeszcze czasem go odpalam  XD



lolek

Ja w Twoim wieku też nie miałem swojego pokoju, a teraz jak skończę remont (przyszły rok) będę miał jakieś 100m2 - więc trochę samozaparcia i będzie  :p_arr:

migawron

ja pamiętam pierwsze OC - 486DX, to był szał, 100mhz, 133mhz, a nawet uwaga 166mhz (sic!)  ;D



pawg

W najbliższe wakacje planuję ciut popracować w branży komputerowej. Będzie więcej na własne lokum ;)



AL

Gratulacje wizytówki. Ja zaczynałem też od 486DX, ale gdy pierwszy raz uruchamiałem BOINC'a to miałem już athlona 2000xp (toż to potwór był ;-) ).
Powodzenia w zdobyciu własnego lokum!

Troll81

Ja zaczynałem od commodore :d pierwszy PC to był p200mmx i karat s3virge z 4mb :D koledzy przychodzili do mnie grac w gry bo s3 to był wtedy pierwszy "akcelerator" :Da mianowicie umiał rozmywać tekstury  XD

migawron

ha! c64 też miałem, wtedy największy wypas to była zewnętrzna stacja dysków 5'25. ech, te boje w Defender of the Crown, albo wyścigi w pit stop 1 i 2  ;D Nie to co te dzisiejsze needforspeedy czy starcrafty. A mój pierwszy pc to 286XT z monochromatycznym monitorem ("realistyczna animacja" w Prince of Persia)  :D



Troll81

Prince of persia :D prehistoryk :D robimy koledze z wizytówki offtop muzealny :D

Bober

Stare pryki  XD

krzyszp

Mój pierwszy - Timex2048, potem C64, Amigi, pierwszy PC to 386SX 16 :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

pawg

A do gier Pegazus :D



krzyszp

Cytat: pawg w 20 Listopad 2011, 19:02
A do gier Pegazus :D
Nigdy nie miałem Pegasusa, Playstation, Xboxa... Za to miałem Elektronike z nieśmiertelnymi jajeczkami  XD


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

pawg

Ma znikomą moc obliczeniową, ale daje takie emocje jak X-box  P-)



Troll81

Wtedy nawet większe :D i można było do szkoły zabrać :D ja miałem wyścigówki :D

pawg

Ja gram na konsoli jeszcze wyprodukowanej w ZSRR!  XD



pawg

Przez próbną maturę nie mam czasu wchodzić na forum, a grafę dostanę pod choinkę.  :P



krzyszp

Cytat: pawg w 24 Listopad 2011, 15:37
Przez próbną maturę nie mam czasu wchodzić na forum...
Połamania długopisu :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

pawg

Wybaczcie że przerwę liczenie, ale doszło do uszkodzenia procesora...  :dunno:



Troll81

 :bad: współczucia...

AL


Bober

Cytat: pawg w 04 Grudzień 2011, 18:10
Wybaczcie że przerwę liczenie, ale doszło do uszkodzenia procesora...  :dunno:

Ale co się stało? Możesz podać jakieś szczegóły?

Tomasz R. Gwiazda

no chyba nie od boinc :P bo ja tyle to 1 dnia robie na cpu :D (nikogo nie obrazajac i mu ujmujac oczywiscie)

Bober

Wiem, że raczej nie od BOINC. Ale co jak co procesory chyba często nie padają, więc mnie taki przypadek zainteresował.


pawg

Awarię na pweno nie spowodowało BOINC (przetwarzanie było wtedy wstrzymane). Cała sprawa wygląda w ten sposób że nagle drastycznie spadła mi wydajność w czasie konwersji. BM określa wydajność procesora na 460flops! Podczas startu systemu pokazuje się też komunikat BIOS'u o możliwym uszkodzenu procesora...



pawg

Mój nowy nabytek:
www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/1971289_techniczne
Naprawiłem procesor, problem tkwił w sterowniku. Mam jeszcze problem z instalacją sterownika karty  :( ...



Troll81

dasz radę :D

aborek

Cytat: pawg w 14 Styczeń 2012, 19:52
Naprawiłem procesor...
To jest gość :respect:

pawg

Od dłuższego czasu karta liczy poprawnie, problem ze sterownikiem polega na tym że Gigabyte nie dał sterowników z podpisem cyfrowym więc podczas startu systemu pojawia się kedator dodawania nowego sprzętu i kilka razy muszę kliknąć "anuluj". Potem jest już wszystko ok.



pawg

dziś studniówka  :arrr:



AL

 :p_arr: :parrrty: :attack:

Troll81

Oj pamiętam swoja studniówkę.... działo się oj działo :D

pawg

Było fajnie  ;D szkoda że to już koniec i czas na ciężką prace...



Troll81

co tam. niedługonajdłuższe wakacje w twoim zyciu :D

pawg

już po maturach!  :D
Wystartowałem też w ogólnopolskim konkursie naukowym: http://startpoindeks.sggw.pl/?q=wyniki
LP.: 18 Biologia
:arrr:



Troll81

 :respect: