Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (3. edycja)

Zaczęty przez emik, 21 Listopad 2011, 21:49

sirzooro

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 19 Grudzień 2017, 12:51
Cytat: tito w 19 Grudzień 2017, 08:58
Ja również!
Ponad 11.000 członków a w przeciągu ostatniego miesiąca jedynie ledwo ponad 1.000 dostało punkty. Wstyd.

to pomyślmy o promocji...

chętnie pomogę finansowo, kiedyś wisiał plakat 12 na 6 metrów we Wrocławiu

pozdrawiam

GRG
Przydałoby się. Pomyślcie o uczelniach i akademikach, studenci tam mają darmowy prąd ;). A jak jeszcze zorganizujecie jakiś wyścig dla nich i dla najlepszych będzie po sześciopaku piwa, to ludzie będą nawet na kalkulatorach liczyć byle się załapać ;) :parrrty: :parrrty: :parrrty:

Grzegorz R. Granowski

oczywiście nie rozdaję zadań, ale promocję trzeba jakoś skoordynować...

myślę, że Kolega Aleksander Parkitny mógłby ułożyć wstępny konspekt jak zorganizować rozwój Boinca wśród Młodzieży Studenckiej,

realizacją mógłby się zająć któryś z Kamratów wespół za mną...

pozdrawiam

Grzegorz

tito


Grzegorz R. Granowski

Cytat: tito w 20 Grudzień 2017, 06:53
Aby to ludzie mieli czas się tym zajmować...

wszystko dla naszej drużyny...

może Mchl mógłby pomóc

tito

Wszystko to może nie  ;D
Ale faktem jest wypalenie się ludzi.

Martin Fox

Raczej komercjalizacja świata - wiele osób woli kopać krypto i coś z tego mieć niż udostępniać komputer dla obliczeń naukowych z których nic nie ma, a często nawet nie widać wyników tych obliczeń.
A kolejnym powodem jest zapewne znudzenie - bo ile można liczyć jakieś dane, skoro z tego nic nie wynika? Potrzebowalibyśmy dużego sukcesu, leku na raka czy aids znalezionego dzięki boinc - wtedy to by była dobra promocja :P
Nie mówiąc o tym że coraz więcej osób (a zwłaszcza firm) nie chce używać sprzętu na maksa, w mojej obecnej pracy boinc jest na czarnej liście, razem z koparkami kryptowalut, jako soft który może powodować nadmierne i przyspieszone zużycie sprzętu.

Grzegorz R. Granowski

Cytat: tito w 21 Grudzień 2017, 08:16
Wszystko to może nie  ;D
Ale faktem jest wypalenie się ludzi.

prawda - nie wszystko pallad co się świeci ;) ;) ;)

necavi

Jedne wyścigi się skończyły inne jeszcze przed nami a tu IBM udostępnia kwanciaka zainteresowanym Link Panowie ogarnijmy kodowanie tego coś i nikt nam w wyścigach nie podskoczy  :boing:

Grzegorz R. Granowski

a nie moglibyśmy zaprosić Mchl do Współpracy???

za Drużynę!!!

do boju!!!

tito

Wyczuwam u Ciebie Grzegorzu ducha bojowego - tak trzymać.  :respect:

Troll81

Niestety ostatnio u mnie taki szał że komp od czerwca czeka na reinstall systemu. A w moim wieku to już do studentów nie mam co uderzać :D zbyt odległy świat :D

No i najważniejsze to to że teraz każdą wolną chwile poświęcam na przygotowania do spotkania z tą panią:


tito

Jakiś Troll zaatakował forum.
Jeśli zaatakujesz tę górę z równą zaciętością to będzie pestka.

kva.pl

 :D

To Ci się tito udalo :)

A poza tym powiem Wam że choroba postępuje, śniło mi się dziś że mam nową pracę i cały sen knulem jak poinstalowac w niej BOINCa na wszystkich kompach :D

tito

WHO powinno uzależnienie od BOINC wciągnąć na listę chorób.

toms83

Działa Wam forum portalu purepc?

Nadal walczą czy co?

tito

Nie mam tam konta, ale z ciekawości wszedłem i mogę przeglądać.

necavi

Wszystkiego dobrego w tym Nowym Roku. Szybkich maszyn, niskich rachunków za prąd i dobrze karmiących projektów, w których będziemy przodować :boing:

@toms83 a co chciałeś sprawdzić jakie postępy robi nasz PoznanskaPyrka? Słabo! Od października w jego temacie cisza :deadman:

PoznanskaPyra

Również najlepszego :)

W styczniu, mam nadzieję, pojawi się kilka wpisów. Listopad i grudzień miałem strasznie zawalone.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

toms83

Na innym kompie weszło bez problemu, na mojej głównej stacjonarce mam problem.

Portal i forum purepc to praktycznie jedyne strony o sprzęcie na które już zaglądam.

tito


PoznanskaPyra

W planach mam liczenie PM-ów głównie. i7+R9-280x oraz i5+HD7970, na specjalne okazje dopalone Yamato (Xeony E5 + Vega64). Czemu tylko specjalne okazje? Bo to mój komputer do pracy, a jednocześnie jest dosyć prądożerny. Przy pełnym loadzie 750W potrafi wessać.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

kva.pl

U mnie będzie chyba stagnacja. Wydałem potworne pieniądze na sprzęt w zeszłym roku, więc w tym roku będę z niego korzystal, ale na kolejne inwestycje już się nie porwę. Niemniej w tym roku zająłem 2 miejsce w klasyfikacji CPU więc źle nie będzie raczej ;)

tito

Widzę, że nie tylko ja w 2017 wydałem kupę kasy na BOINC.  ;D
Planuję tylko ten mały projekt z zewnętrznym GPU do laptopa.
@PoznanskaPyra - mój domowy komp bierze 105W :) + 2 laptopy w sumie 55W
Główne liczydełko zaś ma darmowy prąd.

Troll81

Plan na 2018, przywrócić starego kompa do liczenia

kva.pl

No może rok Ci na to starczy w tym tempie...  :whip:

tito

Właśnie.  :whip:
A nie tylko jakieś góry i góry.

Troll81

ty mi mów jeszcze jak zestaw buty plus rękawiczki potrafi kosztować tyle co komputer.... :(

kva.pl

Sam widzisz, ze masz absurdalne priorytety!  XD

tito

Troll - totalnie wypaczyłeś rzeczywistość. Rękawiczki? Buty? A co na tym policzysz?  ;D
Ale bez żartów - naprawdę nie masz czasu na postawienie systemu???

@Kva
https://forums.anandtech.com/threads/zhaoxin-28nm-zx-c-2015-kx-5000-2017-16nm-kx-6000-2018-nm-kx-7000-2019-x86-processors.2471695/page-9
VIA wraca do gry? Coś o tym wiesz?

kva.pl

Do BOINCa to niestety nic ciekawego. Moze za 3-4 lata.

tito


Grzegorz R. Granowski


cp

Wygląda na to, że inżynierowie z Intel-a zaliczyli jakiegoś większego FAIL-a. Szykują się poważne aktualizacje OS-ów, które grożą znacznym spadkiem wydajności.

https://www.theregister.co.uk/2018/01/02/intel_cpu_design_flaw/

Może jacyś bardziej zorientowani w temacie kamraci się wypowiedzą, jaki to może mieć wpływ dla światka BOINC? A może skończy się jak pluskwa milenijna?

tito

3 z 4 moich maszyn stoi na win7 i nie ma włączonych aktualizacji. 4ta jest na win10
Ale to już kolejna wtopa intela z zabezpieczeniem w ostatnich miesiącach.

sknd

Cytat: cp w 03 Styczeń 2018, 14:28
Wygląda na to, że inżynierowie z Intel-a zaliczyli jakiegoś większego FAIL-a. Szykują się poważne aktualizacje OS-ów, które grożą znacznym spadkiem wydajności.

https://www.theregister.co.uk/2018/01/02/intel_cpu_design_flaw/

Może jacyś bardziej zorientowani w temacie kamraci się wypowiedzą, jaki to może mieć wpływ dla światka BOINC? A może skończy się jak pluskwa milenijna?

jakich konkretnie procesorow to dotyczy? jest gdzieś lista? znalezłem coś takiego ale nie wiem czy to wszystkie...
https://nvd.nist.gov/vuln/detail/CVE-2017-5925#vulnConfigurationsArea

sirzooro

Cytat: cp w 03 Styczeń 2018, 14:28
Wygląda na to, że inżynierowie z Intel-a zaliczyli jakiegoś większego FAIL-a. Szykują się poważne aktualizacje OS-ów, które grożą znacznym spadkiem wydajności.

https://www.theregister.co.uk/2018/01/02/intel_cpu_design_flaw/

Może jacyś bardziej zorientowani w temacie kamraci się wypowiedzą, jaki to może mieć wpływ dla światka BOINC? A może skończy się jak pluskwa milenijna?
Tutaj jest trochę benchmarków:
https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=linux-415-x86pti&num=1

Aplikacje mielące WU w BOINC zwykle nie korzystają intensywnie z dysku ani z komunikacji sieciowej, za to intensywnie używają CPU. Podejrzewam że w praktyce spadek wydajności będzie podobny jak przy kodowaniu wideo albo kompilacji, czyli ok. 1%.

Troll81

Dziś postaram się okiełznac mojego wysłużonego lotniskowca. A serio trochę przykrótka mi się doba zrobiła.

sknd

Cytat: Troll81 w 04 Styczeń 2018, 18:04
Dziś postaram się okiełznac mojego wysłużonego lotniskowca. A serio trochę przykrótka mi się doba zrobiła.

i jak? udało się?

Troll81


tito