Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (3. edycja)

Zaczęty przez emik, 21 Listopad 2011, 21:49

Martin Fox

Cytat: PoznanskaPyra w 24 Kwiecień 2018, 16:28
Duża część aktywności jest na ircu, jest tam kilku starych liczydłowych i tak sobie gadamy o różnych rzeczach.
Duża część też na slacku :D

Grzegorz R. Granowski



PoznanskaPyra

#8603
Cytat: kva.pl w 24 Kwiecień 2018, 19:01
Ja miałem potworny zapieprz ostatnio. Nie dość że się tnę znowu to jeszcze piecioro moich uczniów miało egzamin gimnazjalny. A tu jeszcze praca w pclabie... Ogólnie rzecz ujmując chodzę od miesiąca niewyspany bo serio brak mi czasu na sen. Z plusów zacząłem ogarniać kolekcje, na razie same zdjęcia dodaje, ale nawet z nimi jest dużo pracy jak chce się je zrobić na wysokim poziomie:
www.kva.pl/cpu.html- jeszcze 300 i będą wszystkie  XD W GPU też conieco dodałem.
Ja mam cały strych zawalony częściami, kupioną domenę i brak czasu :/ Same elementy skanuje skanerem fotograficznym. Tak się zastanawiam kiedy zdobędę skrawek czasu, żeby trochę nadgonić projekt http://ppcm.com.pl/

W sumie, można współpracować bo widzę że masz podobny pomysł.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

tito


sknd


Arthusp

Dobrego dnia!

Zawsze, gdy słyszę te dwa słowa, to w głowie słyszę głos Warriva (npc z Diablo 2, był w wiosce w pierwszym akcie i witał nas słowami: "Dobrego dnia!")

tito

Taaa:)
Są pewne przypisane schematy. Tak jak gdy Żoneczka kupuje pora w sklepie to słyszę i widzę"Leek spin".

pawg

Pogs się skończył  :(  Nie mam pomysłu co teraz liczyć  :sick:



kva.pl


tito


PoznanskaPyra

Ciekawe również jest to, czy intel wróci do układów GPU. Zgarnął kilku inżynierów AMD/Ati i snują tam jakieś plany. Może tak za 3-4 lata będziemy liczyć na GPU od Intela?

Ostatnią kartę graficzną intela mam w swoich zbiorach muzealnych. Oczywiście mówimy tutaj o dedykowanej karcie graficznej, a nie zintegrowanych konstrukcjach. (tutaj serdecznie dziękuje koledze andy101fah).



http://muzeumpc.tanietransmisje.pl/muzeum/?page_id=249
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Puma

Dla fanów skoków  -- Letnich  https://zapodaj.net/b8e12b56ad212.png.html          :ph34r:

Cyfron

tito - czekam
Części miały przyjść w 4 tygodnie a to jeszcze nie minęło. Pewnie też nie od razu się wezmą za robotę...

tito


Puma

Nowe--podświetlany  krążek hokejowy z dwóch stron.

pawg




kva.pl

Jakis czas temu pisalem, ze kupilem sobie Ryzena 2400G.
Aktualnie liczy WCG na szesciu watkach, dwa zostawilem wolne. Zintegrowane GPU mieli folding@home - PPD wynosi 83-84k - dla porownania Radeon 7790 robi jakies 55k, GTX 1060 3GB okolo 320k.
Obnizylem napiecia, zadnego OC, pamieci to biedne (jak dla APU) 2400Mhz. Pobor mocy ze sciany to zabojcze 90W. Nie ma za 600 zl lepszego procesora do BOINC  :attack:

Grzegorz R. Granowski

Napisałem do Pana Bartosza Łagiewki ( projekt Universe@home )

z propozycją przyłączenie się do nas.....

serdeczności

Grzegorz


PoznanskaPyra

Mam nadzieję, bo boje się że nie utrzymamy 8 miejsca. Mój flagowiec niestety ale musi jechać na realizacje więc, wczoraj zrzucił ostatnią serie WU. Wróci dopiero w sobotę wieczorkiem.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

necavi

@kva.pl
Cytatkupilem sobie Ryzena 2400G.
Dobry zakup! :p_arr:

tito


Grzegorz R. Granowski

Cytat: necavi w 10 Maj 2018, 21:27
@kva.pl
Cytatkupilem sobie Ryzena 2400G.
Dobry zakup! :p_arr:

a ja poluję na takie takie Cudo....    http://www.dell.com/pl/firmiinstytucji/p/latitude-14-7414-laptop/pd#TechSpec

W Polsce i Europie niedostępny - w USA jest chyba jedna sztuka, ale z procesorem i5 nie i7 jak chciałem  :cold: :cold: :cold:

serdeczności

Grzegorz

tito

Grzegorzu, przy Twoim wkładzie w liczenie do kieszeni się nie powinno zaglądać, ale tyle kasy za tak słabą moc obliczeniową?
:fright:

Grzegorz R. Granowski


tito

Moc!!!! :)
Przy okazji Grzegorzu. Liczysz GPUGrida na 1080 jako podstawkę mając Threadripera. 2 GPU w jednej budzie - zgadza się?
Jeśli tak, to czy możesz podać mi obciążenie GPU? Np z programu MSI afterburner.
Pytam się, bo mam 1080Ti na dosyć starym CPU (1230V2) i CPU nie nadąża z wykarmieniem GPU (tam jest sporo obliczeń podwójnej precyzji wykonywanej przez CPU, dlatego szybki CPU oraz szyna są bardzo ważne) . Przy jednym OBECNYM WU, GPU miało obciążenie ~55%. Musiałem zacząć przeliczać 2WU jednocześnie i obciążenie wzrosło do ~75% zaś RAC o około 50%

Grzegorz R. Granowski

Cytat: tito w 13 Maj 2018, 07:42
Moc!!!! :)
Przy okazji Grzegorzu. Liczysz GPUGrida na 1080 jako podstawkę mając Threadripera. 2 GPU w jednej budzie - zgadza się?
Jeśli tak, to czy możesz podać mi obciążenie GPU? Np z programu MSI afterburner.
Pytam się, bo mam 1080Ti na dosyć starym CPU (1230V2) i CPU nie nadąża z wykarmieniem GPU (tam jest sporo obliczeń podwójnej precyzji wykonywanej przez CPU, dlatego szybki CPU oraz szyna są bardzo ważne) . Przy jednym OBECNYM WU, GPU miało obciążenie ~55%. Musiałem zacząć przeliczać 2WU jednocześnie i obciążenie wzrosło do ~75% zaś RAC o około 50%

zazwyczaj nie korzystam z programów do overclockingu! gdzie znaleźć obciążenie GPU w MSI afterburner?

tito

W settings -> monitoring zaznacz "użycie GPU" i się powinien pojawić odpowiedni wykres.

Grzegorz R. Granowski

GPU 1 - maks 58

GPU 2 - maks 81

pozdrowienia

GRG

tito

58% to trochę mało. Można by wykorzystać to GPU trochę lepiej.
Za mała ilość CPU przydzielonych?
A może szyna PCI-E się przytyka - to w końcu nie są wolne GPU - może to GPU pracuje na magistrali x8?
Popróbuj, bo nieraz warto.

PoznanskaPyra

Udało mi się zakupić Intel PHI 5110P. Ciekawe czy da się to w Boincu odpalić.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

tito


kva.pl

Nawet gdyby to nie bardzo było by po co, to według dzisiejszych standardów dość zabytkowy sprzęt o kiepskiej wydajności na W.

Cyfron

Update w kwestii mojego upalonego Titana - własnie dostałem SMS, że jest naprawiony. Koszt naprawy: 350 PLN! Nie wiem, co tam było ostatecznie zrobione, więc muszę się ogarnąć i ASAP odebrać tę kartę (ale może być problem, bo nie mam kiedy jechać do Krakowa po nią...). Jak będę wiedział więcej w kwestii tego co było uwalone to dam znać.

kva.pl

No to trochę jakbyś w totka wygrał :D
Gratuluję  :p_arr:

Cyfron

póki co to jestem sceptyczny. Sukces odtrąbię, jak ją wygrzeję czymś w BOINC (jeżeli mi się uda ją wysycić moim i5 :D )i nie będzie problemów, oraz będzie goniła w programie do obróbki filmów.

Grzegorz R. Granowski


necavi

Kolega to może wygrywać w wszystkich innych projektach. Tu wygrywam ja.

tito

Cytat: Cyfron w 18 Maj 2018, 11:49
póki co to jestem sceptyczny. Sukces odtrąbię, jak ją wygrzeję czymś w BOINC (jeżeli mi się uda ją wysycić moim i5 :D )i nie będzie problemów, oraz będzie goniła w programie do obróbki filmów.
Czarnowidztwo.
Siadaj w samochód i po kartę - niech liczy :whip: