Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (3. edycja)

Zaczęty przez emik, 21 Listopad 2011, 21:49

andy101fah

Już raz zdobyłem tradycyjnym rowerem szczyt Cergowej łagodnym wjazdem od strony Iwonicz - Lubatowa ze zjazdem do Nowej Wsi.
Często wracam do Iwli na słynne wzgórze z pomnikiem.
http://stimotion.pl/kamery-live/dukla/dukla1/

sknd

Heh, Beskid Niski! Byłem w tym roku w Czarnem na urlopie  :)

tito

Ja już w hotelu.
Jutro wieczorem lot i w sobotę rano w domu. I spokój na kolejne 2 miesiące.

Hani

Jak będziecie w okolicy to dawać znać. Na BiesCzadowe jakieś zajadę zawsze.  :parrrty:


AL


PoznanskaPyra

Ja robiłem GSB w Beskidzie Niskim od Komańczy do Regietowa.

Fota o ile dobrze pamiętam zrobiona gdzieś tutaj: https://www.google.pl/maps/place/Lubatowa/@49.5071054,21.315155,358m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x473c3941fd830b25:0xabfb6d3c5f63ad3d!8m2!3d49.5355406!4d21.7712153

[smg id=10790 type=preview align=center caption="13710601 1184174614966051 1298588815337612842 o"]
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

kva.pl

Panowie, stalo sie :D
Wlasnie rzezbie artykul o BOINC na strone glowna PCLaba, dla smaczku podam Wam jedna ciekawostke.
PPD w Mapping Cancer Markers (liczone tak, ze wyniki sa 100% powtarzalne i porownywalne miedzy platformami, wszyscy zawodnicy licza te same WU ;) ).
Threadripper 1950X: 23622
Threadripper 2950X: 25007
Threadripper 2990WX: 42879

Dla porownania FX 8350: 4360.

Jest moc!

Tomislaw




andy101fah

Jesteś Wielkim ewangelizatorem dla Polskiego świata BOINC.
:respect: :respect:

niechaj dotrze do wielu, jakim prostym sposobem można przyczynić się do rozwoju medycyny.
Niechaj zrozumieją że jest to w naszym wspólnym interesie.
Czekam z niecierpliwością.


kva.pl

Ej ej! Ewangelizatorzy, zwlaszcza ci wielcy zawsze zle konczyli  XD

andy101fah

Jeżeli nie będziesz namolny w nawracaniu w miejscu pracy to cię nie zamordują. To znaczy nie wyrzucą. Ale co skorzystasz z nowinek to twoje  :p_arr:  :attack:

kva.pl

Juz mi sie troche mozg lasuje, ale prace trwaja. Testy beda w MCM, Universe, TNGRID (w dwoch wersjach), POGS (wiem, ze sie skonczyl, ale daje dobre, stabilne wyniki) i VGTU.

PoznanskaPyra

Niezły kozak :D Pomyśleć że gdyby nie AMD to ta wydajność dalej byłaby zarezerwowana dla Xeonów
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

tito

Cytat: kva.pl w 19 Sierpień 2018, 21:48
Juz mi sie troche mozg lasuje, ale prace trwaja. Testy beda w MCM, Universe, TNGRID (w dwoch wersjach), POGS (wiem, ze sie skonczyl, ale daje dobre, stabilne wyniki) i VGTU.
Wiem, że się czepię, ale przydałby się test którejś z aplikacji wykorzystującej AVX: asteroids, albo PG LLR. Przypuszczam, że tam CPU AMD są relatywnie cienkie.

kva.pl

Asteroids jest takie AVX jak z koziej dupy traba, tzn aplikacja AVX nie jest szybsza od SSE2/3  %)

A co wazniejsze nie udalo mi sie zrobic w 100% powtarzalnego, wielowatkowego testu. PG mnie z definicji nie interesuje, nic nie poradze.
Natomiast TN-Grid ma aplikacje AVX i w niej testy tez beda :)
Przetestowane mam juz trzy wymienione Threadrippery, FXa 8350 i wlasnie robie Ryzena 2700X i I7 6700K. Do tego dojda jeszcze dwa modele I9 w cenach zblizonych do obu Threadripperow. Rzutem na tasme sie wyrobilem przed oddaniem platform, na szczescie pozostale moge trzymac jeszcze.

Hani



kva.pl


tito

PG może Cię nie interesować, ale i tak by było ciekawie to zobaczyć.
W każym bądź razie i tak się cieszę, że coś takiego robisz.
Przy okazji:
czy ktoś widział jakiś test Ryzen 1700vs2700 przy tych samych taktach? Tj o ile zwiększyli IPC, oraz zmniejszyli pobór prądu.

kva.pl

Jesli zdaze to sprawdze (juz poza pclabem, tu dam wyniki). Ale tak na szybko to roznice nie sa zbyt duze, moze 10%.

tito

Tego się spodziewam, ale właśnie to "nie są duże" mnie ciekawi - ze względu na proces GF.
Bo od lat odnoszę wrażenie, że GF pomimo ględzenia jest w tyle w stosunku do TSMC i to stąd się wzięły problemy AMD w GPU.

AL



tito

A ja przyjechałem do domu.
Na statku miałem mniej pracy  %)

AL


Puma

Cześć-- Ja dalej z tą piłką :ahoy:  w końcu się zebrałem by narysować-- może już ktoś to narysował po takim czasie -- chodziło mi o to  :
                                                                                             
                                                          https://zapodaj.net/5138f149998c7.jpg.html

tito

Cytat: tito w 21 Sierpień 2018, 13:43
Tego się spodziewam, ale właśnie to "nie są duże" mnie ciekawi - ze względu na proces GF.
Bo od lat odnoszę wrażenie, że GF pomimo ględzenia jest w tyle w stosunku do TSMC i to stąd się wzięły problemy AMD w GPU.
https://finance.yahoo.com/news/globalfoundries-drops-race-develop-next-220715127.html?.tsrc=applewf&guccounter=1
A nie mówiłem?
GloFo wycofuje się z procesu 7 nm, zaś AMD przenosi wszystko do TSMC.

toms83

Czy punkty z gpu w enigmie zliczają się do odznak?

tito


Puma

#8868
Hej znowu ja  ;D    co myślicie o trójwymiarowych szachach na trójwymiarowej szachownicy co byłaby sześcianem i dwie przeciwne ściany miałyby po dwie warstwy (pionków zatopionych jak komar w żywicy)<--- chodzi mi o koniki  laufry i te inne nie przychodzi mi aktualnie nazwa ich : / .i poruszałyby się trójwymiarowo i można by  wymyślić dodatkowe  i poruszałyby się w przestrzeni 3D.

kva.pl

Powiem tak. Jak wrocilem z wyjazdu to mialem 16 artykulow zaplanowanych do napisania. Napisalem od tamtej pory cztery. I dalej mam 15 artykulow do napisania bo doszly nowe. A pracuje 7 dni w tygodniu, po 10-12h. Dlugo tak nie pociagne juz.

Wszystkie testy do artykulu o BOINC skonczylem dzisiaj. Pozostaje go napisac, jutro jednak lece na IFE do Berlina i bede tam do niedzieli wieczorem wiec najwczesniej na poczatku przyszlego tygodnia powstanie. I tak ze wszystkim...

W miedzyczasie nagralismy kolejny podcast gdzie o samych bialkach jest malo, ale i tak wyszedl ciekawy mysle. Jakbyscie tak pokomentowali go troche, ze chcecie wiecej o BOINC to by na pewno nie zaszkodzilo ;)

https://pclab.pl/news78710.html

Tomislaw




andy101fah

Cytat: kva.pl w 29 Sierpień 2018, 15:25
Powiem tak. Jak wrocilem z wyjazdu to mialem 16 artykulow zaplanowanych do napisania. Napisalem od tamtej pory cztery. I dalej mam 15 artykulow do napisania bo doszly nowe. A pracuje 7 dni w tygodniu, po 10-12h. Dlugo tak nie pociagne juz.


https://pclab.pl/news78710.html

Pamiętaj że zdrowie najważniejsze, daj sobie limit 8 h dziennie lub będziesz jechał na red bullach  XD, z utęsknieniem czekamy na Twoje artykuły ale trochę wyluzuj. I jeden dzień w tygodniu na  :parrrty: :parrrty:   :ahoy:

Grzegorz R. Granowski

znowu wygrywam!!!  :facepalm2: :facepalm2: :facepalm2:

tito


Tomislaw

 :ahoy: Czy ma ktoś pomysł dlaczego nie chce mi dodać projektu Rake Search do tabelki BoincStats.  Projekt jest widoczny w moich projektach na BoincStats, CPID jest prawidłowe a zdobytego jeżyka ciągle nie widać  :(
Na Free-DC projekt jest w tabelce.
PS. wygrywam



AL

Już nie. Imho dziwna sytuacja - z czasem może się zsynchronizuje?

tito



tito


Puma

Cześć--  Wiecie co --zastanawiałem się ile waży metr sześcienny próżni  no na logiczny rozum chyba lżejsze by była by o powietrza i z moich przemyśleń przy zastosowaniu  wytrzymałych ożebrowań ( materiałów)do sterowca  by chyba się unosił co ? albo np. mini miasto  : ) co : D