Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (3. edycja)

Zaczęty przez emik, 21 Listopad 2011, 21:49

SzaMoT🍀

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 11 Listopad 2018, 08:34
Szanowności Kamratom --- po raz wtóry zachęcam do podpięcia mocy pod yoyo@home... liczę podprojekt Siever http://www.rechenkraft.net/yoyo/y_status_sieve.php

przesiewamy liczby do poszukiwań liczb pierwszych ... serdecznie GRG


edit - yoyo@home liczę jako prawie jedyny w Zespole https://boincstats.com/en/stats/52/user/list/0/0/36/#1

Witam,
W załączniku ... już nie jesteś sam  :)
Pozdrawiam

Grzegorz R. Granowski


kva.pl

Cytat: tito w 10 Listopad 2018, 10:08
Wczoraj - przy Bodo w Norwegii. I chwilowo nie musicie się pytać "gdzie", od 4 lat pływam po Norwegii.

Rozważam wybranie się w lutym na Svalbard żeby zapolować na zorza polarna. Trochę się powoli odkopuje z robota i do tego czasu powinienem być już na czysto. Skończyłem artykuł o BOINC na pclaba, będą panowie zadowoleni jak sądzę  :whistle:

tito


kva.pl

Nie wiem, ale wrzuce wieczorem do pokoju spoiler ;)

tito

Wczoraj 24o godzinny dzień.  Dziś :deadman:
A jeszcze bosman dupa przy ciągnięciu kotwicy wrzucił 2gi bieg na windzie. Efekt to spalony silnik, a wymienić coś, co stoi na dziobie i cały czas jest zalewane wodą ( i wszystkie połączenia są z materiału podatnego na rdzę) to masakra.
Ale szczęście w nieszczęściu, że silnik spalił się idealnie w momencie dociągnięcia kotwicy.
Cóż...


tito

Na statseb pojawiły się w końcu odznaki z projektu odlk1.

Grzegorz R. Granowski


tito


kva.pl

Nie, wystarczy ze ja juz sam ze soba pisze. Niezla wtopa na rynku powstala. Moj artykul o BOINC musial poczekac bo jako pierwsza redakcja na swiecie moglem przetestowac nowy, swietny SSD... https://pclab.pl/art79361.html   :wth:

Ale zeby nie bylo tylko smutno to obiecany dawno spoiler:


tito


kva.pl

Mam nadzieje, że w poniedziałek albo wtorek za tydzień się pojawi. Ale jak mi tam nie będziecie czytać i komentować to się obrażę, od razu uprzedzam  XD

PoznanskaPyra

Ciekawe co będą robić Rome 64/128 :P na lepszej architekturze. Odznaka za rok w 2 dni :P
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

andy101fah

Cytat: kva.pl w 27 Listopad 2018, 15:14
Nie, wystarczy ze ja juz sam ze soba pisze. Niezla wtopa na rynku powstala. Moj artykul o BOINC musial poczekac bo jako pierwsza redakcja na swiecie moglem przetestowac nowy, swietny SSD... https://pclab.pl/art79361.html   :wth:

Ale zeby nie bylo tylko smutno to obiecany dawno spoiler:



Jeżeli możesz to podaj podstawowe konfigi na jakich testowałeś (wystarczy model płyty i ilość i typ pamięci)

kva.pl

Plyty beda w artykule, reszta info tez. Typ i taktowanie pamieci jest na wykresie.

SzaMoT🍀

Hej, jednak Vista 32kubit musi dolac oliwy do "ognia ..."
Pozdr.
Tomasz Kaczmarek Radiowy Chochlik Pasja odkrywania¤

tito


Grzegorz R. Granowski


SzaMoT🍀

Może zrobimy jakąś akcję na święta》?
W połowie przyszłego tygodnia A5 2017 wspomoże S8 czy to dobre wsparcie?

tito



Grzegorz R. Granowski

Panowie podbijam === matematyka na maturze jako przedmiot obowiązkowy === Wszechświat jako właśnie Byt Matematyczny === i czy nie brakuje nam tylko Teorii Osobliwości Początkowej???

przyznam się szczerze, że z Panem drem Maciejem Szarejko być może skrobniemy krótki artykuł na ten temat!!!

a jak idzie Fundacji???   co miesiąc coś wszakże wpłacamy!!!   mamy jakieś osiągnięcia???

serdecznie Grzegorz

tito

Cytat: pawg w 05 Grudzień 2018, 12:17
https://www.ttnews.com/articles/cargo-ships-may-switch-diesel-fuel-2020
Prawda to o czym tu piszą?
Jestem ekspertem to się wypowiem :)
Na chwilę obecną na większości wód można stosować paliwo o zawartości siarki poniżej 3,5%. W strefie Karaibów, Morza północnego, Bałtyku oraz we wszystkich portach Europejskich należy stosować paliwo poniżej 0,1%. (może jeszcze gdzieś, ale nie chce mi się przeglądać papierów).
Cena paliwa IFO 180 z siarką ~ 2,5% ( to takie pośrednie między naprawdę ciężkim paliwem IFO380 a dieslem) w okolicach Holandii to 550USD.
Cena MGO (marine gas oil - deczko lepsza specyfikacja od MDO (marine diesel oil)) u tych samych dostawców to ~ 660USD.
Ceny za tonę metryczną (uwzględnia gęstość oraz temperaturę paliwa w czasie pomiarów).
Jak widać wyraz ekonomiczny jest nie do pominięcia, bo mój, niewielki w sumie, statek spala w silnikach głównych ~12-14 ton paliwa dziennie. Czyli kasy idzie dużo - to zresztą największa kasa potrzebna do obsługi statków. Ciekawe jest to, że kolejna to zarobki załogi :)
Paliwa ciężkiego nie można już dostać w każdym zakątku świata - dotyczy to np Norwegii, gdzie taki przeżytek jest nie do dostania.
Ponieważ mój statek pływając po Norwegii (poza strefą ECA - czyli może spalać paliwo powyżej 0,1% na przelocie między portami), oraz raz na miesiąc wpływając do ECA spala w przybliżeniu 65% paliwa ciężkiego i 35% MGO to aspekt ekonomiczny jest RELATYWNIE niewielki.
Takie statki po 300m długości może spalać spokojnie i 70 ton paliwa dziennie na przelocie np 10 dniowym przy uwzględnieniu cen paliwa podanych wyżej to jest w diabłu kasy. Ekonomicznie ciężko przejść na lepsze paliwo.
Jeśli by wyeliminować paliwo ciężkie z rynku, to co rafinerie miałyby zrobić z tymi tonami produktu? Musieliby stosować jakieś zagęszczacze, aby sprzedawać jako masy bitumiczne. Znowu ciężko to ugryźć z ekonomicznego punktu widzenia.
Oczywiście dyrektywa o 0,5% siarki wejdzie w życie. Cena paliwa ciężkiego pójdzie trochę w górę, bo to rafinerie będą usuwać większość siarki z produktu (przy okazji: siarka ma bardzo dobre właściwości smarujące, przy braku w produkcie należy stosować specjalne dodatki polepszające smarność).
Natomiast nie widzę, aby całość kosztów przejścia na paliwo niskosiarkowe mógł przejąć armator. Koszty poddania silników konwersji (w tych przystosowanych do paliwa ciężkiego przejście na stałe spalanie diesla byłoby kosztowne). To samo z oczyszczaniem spalin - nie widziałem nigdy takiego ustrojstwa, ale na pewno jest drogie w montażu jak i w eksploatacji.
Opcja LNG to mrzonka - u nas miała być konwersja pod warunkiem współudziału rządu norweskiego - nie wyszło, bo za drogo. Do tego LNG nawet w Norwegii jest ciężko dostać.
Podsumowując: koszta transportu pójdą w górę, więc ceny produktów na świecie pójdą w górę.
Sorki za lekki chaos w wypowiedzi.


kva.pl


Grzegorz R. Granowski

a jak idzie Fundacji? :arrr:   co miesiąc coś wszakże wpłacamy! :whistle:   mamy jakieś osiągnięcia? :attack:

Panowie co u Was???

kva.pl


andy101fah

Napisałeś o 3.28,  :wth: W piątek wieczorem należy  :parrrty: :parrrty: i śpimy spokojnie, odpalić dobry film, piwko lub drina, dobre winko. Często w branży informatycznej tak się kończy https://www.youtube.com/watch?v=kZbwx3K4W2U
ale mimo wszystko za brak higieny psychicznej i pisanie w środku nocy dostajesz  :whip: :whip:

Grzegorz R. Granowski

Cytat: kva.pl w 08 Grudzień 2018, 03:28
A jak fundacja to nie wiem.

a czy jako Fundatorzy ( kiedyś poszło Grubo, aktualnie chyba 50zl m-S.C. ) nie powinniśmy a. rozliczać b. być informowani o działaniach ???

serdecznie - Grzegorz

SzaMoT🍀

Gratulacje dla osoby z naszej "łajby" może nawet nie wie?
》Zalacznik, proszę na główną wymienić ok?

kva.pl

Cytat: andy101fah w 08 Grudzień 2018, 06:41
Napisałeś o 3.28,  :wth: W piątek wieczorem należy  :parrrty: :parrrty: i śpimy spokojnie, odpalić dobry film, piwko lub drina, dobre winko. Często w branży informatycznej tak się kończy https://www.youtube.com/watch?v=kZbwx3K4W2U
ale mimo wszystko za brak higieny psychicznej i pisanie w środku nocy dostajesz  :whip: :whip:

No napisalem o 3:28 bo skonczylem wtedy pracowac  :shame:
Za to wyspalem sie dzis i ide zaraz z Piotrkiem na silownie. A potem znow bede pracowac...

Puma

#8991
A może do karetek pogotowia dodać stroboskopowe światła laserowe zastosowane według okulisty by nie przysmarzyło ślepi by były widziane z dalsze odległości :)

tito

Jakieś ryby z Acoustinc mi w sygnaturce pływają.


pawg

Wracając do odopwiedzi Tito, to ciężkie frakcje ropy naftowej będą trafiać do instalacji EFRA którą posiada mn. Lotos
http://m.lotos.pl/2524/bip_-_strona_glowna/przedmiot_dzialalnosci/rafineryjna/projekt_efra



tito


Grzegorz R. Granowski

#8996
Niekoniecznie --- gdybym miał określić swój Poziom Boinc Fanatyctwa - posiadanie Drużyny SaveTheWorld 40% === Primesowanie 25% === Liderowanie Punktowe Zespołu Boinc@Poland 35%

razem równe 100...  :facepalm2: :book: :parrrty:

serdecznie dla Karatów ( szczególnie Wszechstronnego Dyletanta ) Przedsiębiorca Kulturotwórczy

Save the World Real Estates & Vertigo Jazz 

Cyfron

GRG - jeśli interesują Ciebie działania fundacji to najlepiej załóż osobny wątek, albo pisz w dziale Fundacyjnym na forum. Z tego co wiem, to zarząd ostatnio rzadko tutaj zagląda (zwłaszcza do tego wątku :) )

Grzegorz R. Granowski

Rozsądnym wyjściem z sytuacji byłoby raczej opisywanie działań/osiągnięć np. raz na trzy miesiące... na forum B@P...

najlepszego i szczerze Grzegorz Roman Granowski

Cyfron

To uwagi kieruj do krzyszp i Tobasa - oni są w obecnym Zarządzie.