Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Kaimoon

Zaczęty przez kaimoon, 23 Listopad 2011, 14:18

kaimoon

Witajcie!

Jako jeden z synów marnotrawnych powracam (jak wielu zresztą, heh).
Na imię mi Kamil i pochodzę z Wrocławia, ale od kilku lat mieszkam, pracuję i studiuję w Warszawie  ;)

Przygodę z BOINCem zacząłem gdzieś w roku 2006, oczywiście od liczenia SETI (konto założone 19 listopada 2006) do którego zaraził mnie dobry znajomy, dziś już nie liczący niestety (ale jeszcze będę próbował przeciągnąć go na ciemną stronę mocy). Po przerwie wróciłem już do projektów głównie biochemicznych czyli Rosetta, Simap, Tanpaku (póki żył), WCG i trend raczej będę kontynuował. Okazjonalnie były jeszcze inne projekty jak PrimeGrid i inne.
Hobby - wszelkiej maści sport, szczególnie koszykówka i biathlon, curling też ujdzie ;) Czasem też w WorldOfTanks pojeżdżę, mamy jeszcze jakichś tutaj fanów tej gry? Może klan by założyć? ;)

Liczę z różnymi efektami na 4 komputerach:

1. Homeworld
C2D E7400, ATI HD3850 6770 (uruchomienie 6 stycznia 2012), 3GB RAM, 1TB - główna maszynka, zapuszczony WCG i Collatz Moo (będzie POEM na GPU i białkowe GPU w przyszłości) - testowałem też Milkę, ale wieszał mi notorycznie zestaw. Jeszcze będę próbował. W dalekich planach kupno 4 rdzeniowca i lepszej grafiki (jeżeli wcześniej końca świata nie będzie :) )


2. Black Widow
Laptop Lenovo G570 - I5 2410M, ATI 6370, 4GB RAM, 500GB - taki sam zestaw projektów jak powyżej. Niestety 6370 bez OpenCL  >:(



3. Greyman
AMDX2 3800 (S.939), GF6600GT ATI HD3850 (uruchomienie 22 stycznia 2012), 2GB RAM, 160 280GB - myślę nad modernizacją sprzętu, czyli zamiana na X2 4400 (albo 4600) i kupno karty GF 8800GT (albo GS), ale muszę obczaić czy zasilacz (bo chyba Chieftec 400W tylko jest) to wytrzyma, ewentualnie przejście na inną płytę główną z innym socketem. Się zobaczy jeszcze (ale dyskusja nad wyborem bardzo chętnie). Rosetta WCG. Moo na GPU, CPU free.



4. Panzerfaust
Laptop HP 7400 - C2D T2250, GMA950, 2GB RAM. Rosetta WCG.


W przeszłości były jeszcze inne fajne maszynki (Xeon), ale dostęp do nich zanikł to i możliwość liczenia też.

Muszę popracować nad zdalnym zarządzaniem dwóch ostatnich komputerów jako ze we Wrocławiu najczęściej się kurzą. To już za cały miesiąc coś z tym zrobię i powinny być efekty. Done.

Tak na koniec - fajnie widzieć, że B@P rozwija się, zmienia, ewoluuje. Może jakiś mały klocek będę mógł kiedyś do tego dołożyć jak i do całej idei BOINC.

BOINCstats:


Sygnatura WCG:



Jeszcze jedna sygnatura:


Tomasz R. Gwiazda

Witamy
Bardzo ladne wstazki :)


Co do zarzadzania kompami, to ja osobiscie kozystam z LogMeIN (darmowe) i na moje potrzeby wystarcza.


Troll81

Witam ponownie Kammmrata z festung Breslau. Chciałbym cię zaprosić na zlot we wrocku :D

Do stalnego zarządzania BOINCem polecam BOINCTasks :D

Troll81

Faktycznie długo cię nie było :D ostatni post z marca 2008 :D tym bardziej się cieszymy ze nie zapomniałeś o BOINC i B@P  :parrrty:

kaimoon

Ano długo długo. Tym bardziej frajda większa z powrotu  :parrrty:

Też myślałem o LogMeIn ze względu na okresową diagnostykę i konserwację komputerów - jakieś tam czyszczenie z plików TEMP albo coś. A BOINCtasks bardzo ciekawy - pomyślę o tym.

A zlot niestety nie dla mnie - 26 już będę w trasie powrotnej  :wth:

Troll81

Szkoda. Niemniej jednak mam nadzieję że na przyszłe zloty dasz radę.

aborek

Witam serdecznie Warsiawiaka ;) :ahoy:
Może kolejny zlot zrobimy w Wawie, to wtedy będzie nam łatwiej w nim uczestniczyć.

Troll81

jestem za tym by każda większa grupa terytorialna robiła swoje małe zloty, jak na razie najaktywniej spotyka się grupa Wrocławska :D ale Łódź, Warszawa, sa bardziej w centrum i łatwiej byłoby zjechac się z różnych zakątków Polski :D

Kaimoon ciebie dopisywać do rankingu województw? Jesli tak to do którego województwa?

kaimoon

No właśnie lokalizację na mapce zmieniłem, ale do województw nie wiem jak dotrzeć :wth: Mazowieckie.
Co do zlotu - nie ma problemu, jak tylko wszystkie czynniki będą sprzyjać a przede wszystkim jak nie będzie :cold:

stiven


Troll81

wystarczy że w którymś poście się zadeklarujesz że chcesz liczyć na konto danego województwa :D jest też wątek o rankingu województw :D

kaimoon

To weźta mnie doklejcie do tapety pn. "województwo mazowieckie". Jakiś trafem przesunięcie czasu miałem ustawione na 9 godzin - ale żeby wszyscy online byli tak po północy to mnie poważnie zaczęło zastanawiać  |-?

Cyfron

Witamy, witamy:)
Szkoda, że na zlocie nie będziesz, ale może kiedyś się zrobi większy zlot w stolYcy i wtedy byśmy was nawiedzili  :arrr:

krzyszp

Cytat: kaimoon w 23 Listopad 2011, 15:14
To weźta mnie doklejcie do tapety pn. "województwo mazowieckie". Jakiś trafem przesunięcie czasu miałem ustawione na 9 godzin - ale żeby wszyscy online byli tak po północy to mnie poważnie zaczęło zastanawiać  |-?
A jakiego nicka używasz w Boinc? Dodałbym Ci województwo na serwerze statystyk...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka


kaimoon

That`s right - Kai  :) Zresztą specjalnie w sygnaturce zostawiłem a niestety ktoś mnie już ubiegł tutaj z nickiem :(

krzyszp

Cholera, przegapiłem :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kaimoon

Heh po udanym dodaniu WCG do statystyk skoczyłem do TOP400 w B@P, już całkiem niewiele brakuje do grona dwumilionowców ;)

Troll81

 :parrrty: twoje zdrówko przyszły dwumilionerze :D

kaimoon

Noooo i... stało się...

Rzecz niewypowiedziana...
Przyszła i poszła dalej... A imię jej Dwa Miliony  ::)

Total Credit    2,003,442   

AL


Cyfron

noto świetnie - czekamy na 20 :D

Troll81


kaimoon

#23
 :respect: czas pogonić resztę  :attack:

kaimoon

W temacie powyżej - chciałem bardzo przeprosić wszystkich, których wkrótce prześcignę, do stajni dochodzi Mustang z 2009 roku na slickach o numerze rejestracyjnym AMD 6770  :ph34r:

Bardzo przepraszam, ale czego się nie robi dla zespołu, liczę na Waszą wyrozumiałość  ;)
Dodatkowo druga karta o numerze rejestracyjnym AMD 3850 frunie do Greymana - więc staje się jednostką liczącą także na GPU. Za to też przepraszam  :ph34r:

Plany AD 2012:
- 5 milionów punktów
- uczestnictwo w PM B@P w projektach biochemicznych i astronomicznych
- odznaki WCG na złoto we wszystkich aktywnych projektach

Tomasz R. Gwiazda

wybaczamy :D
i prosimy o wybaczenie. i wiecej :P

Troll81

a ja ci nie odpuszczę :D nie dam się prześcignać :D a przynajmniej postaram się utrudnić. Zobaczymy jak zareagujesz na wyrównanie z elektrowni  :attack: :attack:

a tak na serio to szacun ci za zaangażowanie  :respect:

kaimoon

Cytat: Troll81 w 04 Styczeń 2012, 20:31
a ja ci nie odpuszczę :D nie dam się prześcignać :D a przynajmniej postaram się utrudnić. Zobaczymy jak zareagujesz na wyrównanie z elektrowni  :attack: :attack:

a tak na serio to szacun ci za zaangażowanie  :respect:

I o to chodzi, walcz walcz i sam też cierp na rachunkach z elektrowni  ;D Dołączę do tego cierpienia, bo sam już płacę wyrównanie i będzie więcej.

kaimoon

Zdążyłem  ;D



Liczy już 6770, zrobiłem parę zdjęć z procesu demontażu i montażu (zainteresowanych zapraszam do krótkiego filmu) - dobry czas też na dokładniejsze odkurzanie był  ::)

Parę ujęć
Karta wygrzewa się na POEM, będzie miała co robić z pewnością  :fright:

aborek

Ładny filmik ;D
Ale w kompie to pusto masz ;)

kaimoon

No pusto pusto i dobrze, że pusto bo inaczej radiatory na płycie głównej by poszalały.

Cytat: aborek w Dzisiaj o 11:29
Ale w kompie to pusto masz ;)

kaimoon

No i 6770 zaczyna się rozkręcać - po wczorajszym dniu pierwszy wynik z 100k punktów

2012-01-13 14:56:43 - 100,070

Zobaczymy gdzie jest kres obliczeń pojedynczej karty zanim 3850 zacznie liczyć z powrotem.


kaimoon

Dodano sygnaturkę WCG - za 4 lata to będzie już 10 lat od kiedy liczę WCG  :fright:

Aegis Maelstrom

Dobrze Ci idzie.  :D Trzymam kciuki!  :p_arr:

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kaimoon

Przyłączyłem iMaca z procesorem P7550 - http://ark.intel.com/products/42014/Intel-Core2-Duo-Processor-P7550-(3M-Cache-2_26-GHz-1066-MHz-FSB)

Ma ktoś pomysł czy grafikę można w jakimś projekcie wykorzystać? GF9400. Manager pokazuje no usable GPU - czy to jest odpowiedź?

Może z biegiem czasu uda się przyłączyć więcej Maców i wejść w oficjalną współpracę z firmą zajmującą się dystrybucją systemów graficznych opartych na tej platformie (czytaj poinstalować BOINC na komputerach demonstracyjnych w salonach). Zobaczymy. Tymczasem komputerek będzie liczył projekty miesiąca  ;)

lolek

Speców od makówek to tu raczej nie znajdziesz. Karta wspiera CUDA więc teoretycznie tak, tylko z jakiegoś powodu nie jest wykrywane przez BOINC - może stery, może uprawnienia, a może coś jeszcze in nego...nigdy nie bawiłem się makiem  :dunno:

Troll81

#37
Karta wspiera obliczenia, dla niej collatz byłby odpowiednim projektem. Jakie masz sterowniki i jakiego managera?

http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=750224

kaimoon

Zrobię aktualizację MAC OS X do 10.6.8 (obecnie 10.6.4) i zobaczymy co dalej, na razie nie chce mi zainstalować sterowników CUDA a na tej stronie http://www.nvidia.pl/object/cuda_gpus_pl.html GF9400 wydaje się być nie wspierany tą technologią.

lolek

Wszystkie kart od serii 8xxx wzwyż wspierają cuda.