Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Kaimoon

Zaczęty przez kaimoon, 23 Listopad 2011, 14:18

Troll81

co to znaczy nie chce? masz jakis komunikat o błędzie? ciężko będzie nam pomóc jak nie podasz konkretów.

kaimoon

Nie chce, w sensie w trzecim kroku instalacji nie mogę już klinąć dalej (nieaktywny przycisk) - na razie w połowie drogi jest Snow Leopard i zobaczymy.


Boinc Manager wersja 6.12.35, o wersji sterowników nic nie mogę znaleźć.

Troll81

A masz paraw roota? moze to trzeba z wiekszymi uprawnieniami odpalać? Co masz w logach systemowych po instalacji sterowników?

kaimoon

Aktualizacja MAC OS X do wersji 10.6.8 i instalacja sterowników CUDA rozwiązało problem  ;D
pon 12 mar 16:04:32 2012 |  | NVIDIA GPU 0: GeForce 9400 (driver version 262428, CUDA version 4010, compute capability 1.1, 254MB, 37 GFLOPS peak)
Let's crunching!


migawron

no to Ci nie  ucieknę... U mnie wszystko pracuje już na maxa i na razie brak możliwości zwiększenia mocy...




kaimoon

#45
No migawronie odjeżdzasz (i GF tutaj tego nie zmieni - jednostki PG PPS Sieve 6h 18h się liczą), na dodatek jeszcze inny gracz przyłączył się do wyścigu - zaczyna się robić bardzo bardzo ciekawie  ;D



kaimoon

Zmiany w sprzęcie i priorytetach liczenia - postanowiłem skupić się tylko na liczeniu WCG na dwóch maszynach:


iMac 21.5 - C2D 2.26 Ghz, 4GB RAM - 24h/7d


iMac 21.5 - i5 2.5Ghz, 4GB RAM - 9h/5d

Morys0856

A tak z ciekawości, grzeją Ci się te iMaci? Procesor liczy na 100%?

kaimoon

Przepotwornie, obudowa aluminowa parzy. Jeden z nich jest nieco starszy, ma tył plastikowy to czuć nieco mniej, co nie zmienia faktu, że wiatraczki pracują na full, zresztą pomysł chłodzenia w iMakach uważam za nieco nieudany.


Procki obciążone na 100%.

Morys0856

A temperatury procka jakie masz? Starasz się to czymś chłodzić(podkładka chłodząca pod laptopa/inne cuda)?

kaimoon

iMac i podkładka chłodząca?  ;)  Nic nie pomoże w kwestii chłodzenia iMaków, ich konstrukcja i sposób pobierania powietrza przez wiatraczki utrudniają wymyślenie czegoś na poprawę chłodzenia.


Temperatura procesora - 58 stopni.

Morys0856

Myślałem, że temperatura procka będzie większa, a nie jest zła.

Dzięki za odpowiedzi, byłem ciekaw jak iMaci radzą sobie z liczeniem i temperaturami :)

mordi

też mnie to zaciekawiło, bo nigdy na makach nie pracowałem (no nie licząc hackintosha ;) )a jak z grafiką? też masz możliwość liczenia na GPU?
Guard well the secret of steel...


Troll81

Kaimoon się odezwał...... rety ile to lat ??

kaimoon

Jakieś 7 lat Trollu  ;D

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

odezwał sie gówniarz :D

kaimoon

A tu mój kawałek tortu:



Troll81

 :parrrty: ładny

:parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: toast za WCG

kaimoon

#59
Czas na mały przegląd komputerów z benchmarkami - będę tutaj dodawać benchmarki do wszystkich komputerów z którymi mam styczność.


Moja robocza maszynka - iMac 20 cali, 4GB RAM



kaimoon

Najmocniejsza maszyna z jaka dotychczas mialem stycznosc.



kaimoon

Sygnaturka WCG poinformowała o przejściu do kategorii złotego globusa.


W środę wieczorem nowy komputer do odbioru  :whistle:

Troll81

z niecierpliwością czekamy na wyniki :D

Cyfron

a co to za komputer ? pochwalisz się coś ?  ???

kaimoon

Pisałem o tym tutaj:
http://www.boincatpoland.org/smf/sprzet/modernizacja-komputera-przesiadka-na-1155/


Będzie coś takiego:




andy101fah

 :parrrty: :parrrty:

mordi

 :parrrty: :arrr:
Guard well the secret of steel...


kaimoon

#68
Koooontynując tradycję powrotów z zaświatów  :ahoy:


Wracam do liczenia WCG po przerwie, głównie na jednej maszynce.

OpenCL CPU: Intel(R) Core(TM) i5-3470S CPU @ 2.90GHz (OpenCL driver vendor: Apple, driver version 1.1, device version OpenCL 1.2)


W planach zakup komputera z Ryzen 3 2200G, ktoś ma?

kva.pl

Ja testowałem 2200G i mam 2400G. Ten drugi jest znacznie wydajniejszy, warto dozbierac. Zarówno Integra radzi sobie wyraźnie lepiej (można liczyć Milkę, Einsteina, folding@home, inne pewnie też ale nie próbowałem). Do tego te dodatkowe cztery watki robią dużo większa robotę niz HT u intela.